بهترین نوع گاز کولر ماشین

ثبت درخواست " شارژ گاز کولر ماشین "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بهترین نوع گاز کولر ماشین

کولر خودرو بخش بسیار مهمی است که مخصوصا در فصل‌های گرم سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. کولر برای ایجاد باد خنک و خنک کردن محیط داخلی خودرو از گاز کولر استفاده می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌شود از بهترین نوع گاز کولر ماشین استفاده کنید تا هوای خنک‌تری ایجاد و درون خودرو پخش شود.

انواع گاز کولر خودرو در بازار موجود است که می‌توانید متناسب با نوع خودرو و نیاز خود از آن‌ها استفاده کنید. این گازها هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و دارای مزایا و معایب مختلفی هستند. در ادامه با انواع گاز کولر ماشین و بهترین نوع آن آشنا می‌شویم تا انتخاب بهتری برای خودرو خود داشته باشید.

 

گاز کولر خودرو چیست؟

قبل از بررسی بهترین گاز کولر خودرو، ابتدا باید ببینم گاز خودرو چیست؟ گازی که درون خودرو استفاده شده تا هوایی خنک و مطبوع در فضای داخلی کولر ایجاد کند، گاز خودرو نام دارد. از زمان تولید خودرو‌های کولردار از گازهای مختلفی به این منظور استفاده شده است.

در ابتدا از گاز r12 استفاده می‌شد اما به دلیل مشکلاتی مانند سرعت تبخیر بالا و آسیب رساندن به لایه اوزون، از چرخه خارج و با گاز r134a جایگزین شد. از مزیت‌های این نوع گاز این است که آتش نمی‌گیرد، منفجر نمی‌شود و کاملا بی بو است. در کل گاز کولر به عنوان یک گاز خطرناک شناخته می‌شود. به همین دلیل در صورت مشاهده هرگونه نشتی باید به سرعت برای تعمیر یا تعویض گاز اقدام کنید.

 

بهترین گاز کولر خودرو چیست و انواع آن

 

بهترین گاز کولر خودرو چه ویژگی‌هایی دارد؟

همان‌طور که گفته شد در سال‌های گذشته گازهای مختلفی برای خودرو استفاده شده و در نهایت گاز r134a به عنوان بهترین گاز کولر خودرو انتخاب شده است. این گاز از نوعی روغن خاص تهیه شده و گازی سنگین محسوب می‌شود. از ویژگی‌های این گاز می‌توان به تبخیر نشدن آن اشاره کرد. این گار سنگین بر روی زمین پخش می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های این گاز که اکنون به عنوان بهترین نوع گاز ماشین شناخته می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به هیچ عنوان تبخیر نمی‌شود.
  • گاز سمی محسوب نمی‌شود.
  • برای محیط زیست هیچ گونه خطر و آسیبی به همراه ندارد.
  • کاملا بدون بو است.
  • آتش نمی‌گیرد.

با تمام این موارد ممکن است در اثر تماس با پوست برای انسان خطرناک باشد، به همین دلیل بهتر است از تماس آن جلوگیری شود.

 

انواع گاز کولر خودرو کدامند؟

حال که با گاز کولر و ویژگی‌های آن آشنا شدیم باید ببینیم چه نوع گازهایی و با چه برندهایی در بازار موجود است و بهترین گاز کولر خودرو کدام است؟

مهم ترین دسته بندی که برای گازهایی که در بازار موجودند وجود دارد، چینی یا آمریکایی بودن آن‌هاست. این گازها تولید کشورهای مختلف آمریکا و چین و ... هستند. به همین دلیل سوالی که معمولا برای افراد پیش می‌آید این است که کدام یک بهتر است و از کدام نوع باید برای خودرو خود خریداری کنند.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم این گازها همان r134a هستند، تنها تفاوت آن‌ها در خالص بودن آن‌هاست. در واقع فرمول شیمیایی تمام آن‌ها یکسان است و از این نظر نمی‌توان تفاوتی میان آن‌ها قائل شد. اکثر گازهایی که در بازار ایران یافت می‌شوند، تولید کشور چین هستند.

 

معرفی بهترین گاز کولر خودرو

با این توضیحات هنگام خرید می‌توانید به برند آن‌ها توجه داشته تا خالص‌ترین و باکیفیت‌ترین گاز را برای کولر خودرو خود خریداری کنید. برخی از برندها و نمونه‌های موجود در بازار در ادامه معرفی شده‌اند.

 

گاز zero R r1234a

یکی از گازهای بسیار باکیفیت و عالی که بر اساس استانداردهای لازم تهیه و تولید شده، zero R r1234a است. از مهم‌ترین ویژگی‌های آن این است که به میزان کافی اثربخشی بر کارکرد خودرو و کولر خواهد داشت. این گاز نیز آمریکایی است و به هیچ عنوان زنگ نمی‌زند.

 

گاز r134a اینترداینامیکس

یکی از بهترین نمونه‌های گاز کولر ماشین است که می‌تواند در مدت زمان 10 دقیقه هوای درون خودرو کاملا خنک کند. نکته دیگر در خصوص آن این است که تأثیر بسیار خوبی بر عملکرد کولر دارد. به کمک این گاز علاوه بر خنک کردن فضای داخلی خودرو، می‌توانید از بروز بسیاری از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری کنید.

 

انواع گاز کولر خودرو

 

گاز r134a کروموس فرون  

گاز کروموس فرون یکی دیگر از گازهای موجود در بازار است که به عنوان بهترین نوع گاز کولر ماشین استفاده می‌شود. نام تجاری این محصول DuPont Suva Freon است که تولید کشور آمریکا بوده و از گازهای محبوب و پرفروش بازار محسوب می‌شود. دلیل محبوبیت این گاز خالص بودن آن است که باعث بهبود عملکرد و راحتی آن در استفاده شده است. هیچ ترکیب اضافه‌ای در این گاز وجود ندارد و نشتی آب یا روغن نیز به وجود نمی‌آید.

 

گاز Johnsen’s 6313 R-134a

گاز جانسون یکی از نمونه‌های بسیار عالی گاز کولر است. این محصول در کشور آمریکا تولید شده و بسیار باکیفیت و بدون ناخالصی است. عملکرد عالی آن در خنک کنندگی باعث شده تا به عنوان گازی پرفروش در بازار محسوب شود.

 

گاز r134a برند TECHSUN

گاز کولر کیفیت مناسب دیگری که در بازار موجود است از برند چینی TECHSUN است. این گاز در حجم‌های مختلف 820، 340 گرمی و 13.6 کیلو گرمی در بازار موجود است و متناسب با نوع خودرو و نیاز خود می‌توانید از آن‌ها تهیه کنید. مزیت این گاز این است که در مقایسه با کیفیت، قیمت بسیار مناسبی دارد.

 

گاز R134a برند SEASON

گاز کولر دیگری که باز هم ساخته کشور چین است و با قیمت و کیفیت مناسبی به بازار عرضه می‌شود. این محصول نیز در حجم‌های مختلف 950 گرمی و 3.4 و 13.6 کیلوگرمی در بازار وجود دارد. حجم متفاوت کپسول‌ها دست شما را برای انتخاب باز نگه می‌دارد تا با توجه به نوع خودرو بهترین گزینه را خریداری کنید.

 

نکات مهم برای خرید گاز کولر

برای خرید گاز کولر علاوه بر کیفیت و برندهای موجود در بازار، باید به نکات دیگری نیز توجه داشته باشید. آب و هوای محل زندگی یکی از موارد مهم و تأثیرگذار در انتخاب گاز است. معمولا در شرایط آب و هوایی سرد، خودرو به گاز کولر کمتری احتیاج دارد. اما در هوای گرم مصرف گاز کولر بیشتر می‌شود.

علاوه بر آن نوع خودرو نیز در خرید گاز مهم است. به عنوان مثال خودروهای هیبریدی نوع خاصی از گاز کولر را استفاده می‌کنند و هنگام خرید باید حتما گاز مناسب آن‌ها را خریداری کنید. معمولا ابزار مناسب برای شارژ گاز خودرو نیز به همراه گاز در اختیار شما قرار می گیرد، اما اگر در این زمینه تجربه و تخصص ندارید، بهتر است از تعمیرکار کمک بگیرید.

بهتر است برای شارژ کولر در زمان درست اقدام کنید. بهترین کار این است که در زمان تعمیر و سرویس دوره‌ای خودرو، گاز کولر را نیز شارژ کنید تا در شروع فصل گرما مشکلی برای استفاده از کولر نداشته باشید.

کولر خودرو از کاربردی‌ترین بخش‌های خودرو مخصوصا در فصل بهار و تابستان است. نحوه کارکرد این کولر تقریبا مشابه با کولرهای گازی منزل است و با نوعی گاز پر می‌شود. کمبود گاز با استفاده از گاز بی کیفیت نه تنها از تولید هوای خنک و مطبوع جلوگیری کرده، بلکه باعث آسیب دیدن کمپرسور و خرابی قطعات می‌شود. به همین دلیل قبل از خرید باید با بهترین نوع گاز کولر ماشین آشنا شده تا انتخابی درست و مناسب برای خودرو خود داشته باشید.

3.7 امتیاز از 369 رای


شارژ گاز کولر ماشین
برای سرویس شارژ گاز کولر ماشین از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین