شما در کدام شهر به تعویض روغن ماشین در محل نیاز دارید؟

تعویض روغن ماشین در محل را به متخصصش بسپار

یکی از پردرخواست ترین خدمات تعمیر خودرو، تعویض روغن خودرو در محل است که "خدمت از ما" توسط بهترین تعمیرکار خودرو ارائه می‌دهد. در واقع تعویض روغن ماشین، در فواصل زمانی مشخص باید انجام شود زیرا موتور به‌ عنوان قلب محرک خودرو است و که نیاز به مراقبت دارد.

اکنون اگر به خدمات تعویض روغن ماشین در محل نیاز دارید پس همین حالا هر جایی هستید سفارش خود را برای تعویض روغن خودرو را به صورت آنلاین ثبت کنید؛ تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای دریافت خدمات تعمیر خودرو اعم از تعویض روغن خودرو در محل، تعویض روغن گیربکس در محل، تعویض روغن ماشین صفر، تعویض روغن ماشین سنگین و ... به چندین تعمیرکار خودرو دسترسی پیدا کنید.

 

تعویض روغن در محل

 

قیمت خدمات تعویض روغن خودرو در محل چقدر است؟

قیمت تعویض روغن خودرو از سوی متخصصان و تعمیرکاران تعیین می‌شود و بسته به مدل ماشین و نوع روغن تعویض متغیر است. اکنون اگر می‌خواهید قبل از سفارش نهایی از قیمت تعویض روغن ماشین در محل مطلع شوید پس همین حالا به رایگان قیمت بگیرید تا بهترین تصمیم را بگیرید.


 

چگونه بهترین تعمیرکار خودرو را برای تعویض روغن ماشین خود انتخاب کنیم؟

همانطور که مطلع شدید به محض درخواست شما برای تعویض روغن ماشین در محل، در کمترین زمان کوتاه به چندین تعمیرکار خودرو دسترسی پیدا می‌کنید که برای انتخاب یکی از آن ها توسط خود شما، ما امکانی را فراهم کرده‌ایم تا با مشاهده سوابق، پروفایل و نظر مشتریان، بتوانید انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید.

 


چرا باید روغن موتور خودرو را تعویض کنیم؟

روغن از زمان استارت زدن و شروع کار موتور خودرو در معرض اکسید شدن و تجزیه حرارتی قرار دارد. ازاین‌رو دچار آلوده شدن و از دست دادن کیفیت خود می‌گردد. از طرفی روغن ظرفیت معینی برای جذب و معلق نگه‌داشتن ذرات دارد و در اثر دمای بالا، مواد افزودنی آن نیز کم‌کم مصرف می‌شوند؛ بنابراین با گذشت زمان و طی مسافتی، روغن علاوه بر کم شدن در مقدار، خاصیت خود را نیز از دست می‌دهد و شما باید تعویض روغن خودرو را انجام دهید.


 

کاهش مصرف سوخت با تعویض روغن خودرو به‌موقع 

کارشناسان فنی خودرو بر این باورند که اگر از موتور در برابر فشار و دمای بسیار بالایی که در زمان احتراق حاصل می‌شود محافظت نکنید، قطعاتی که باهم تماس دارند، خیلی زود ساییده شده و کارایی اولیه خود را از دست می‌دهند و دچار کاهش راندمان و درنتیجه افزایش مصرف بنزین می‌شوند.

وجود روغن، بهترین راه برای کارکرد مناسب موتور خودرو با بازده بالاست که خوشبختانه، کم‌هزینه است. شما می‌توانید با تعویض روغن خودرو در زمان مناسب امکان روان کار کردن قطعات و کاهش مصرف سوخت را فراهم کنید. تعویض روغن خودرو، مهم‌ترین کاری است که برای ادامه موفقیت‌آمیز کار موتور خودرو می‌توان انجام داد.

 

تعویض روغن در محل

 

 در چه مواقعی به خدمات تعویض‌روغن خودرو در محل نیاز داریم؟

خیلی‌ها جهت تعویض روغن خودرو شان چند ماهی یک‌بار به نزدیک‌ترین تعویض‌ روغنی محل زندگی‌شان مراجعه می‌کنند. خیلی از افراد نیز به دلیل کمبود وقت، نداشتن صبر و تحمل برای منتظر ماندن در تعویض روغنی و ... به استفاده از خدمات تعویض روغن آنلاین روی می‌آورند. ازاین‌رو شما نیز می‌توانید در مواقع ذیل از خدمات تعویض روغن خودرو در محل استفاده نمایید:

 • مواقعی که دسترسی تان به تعمیرگاه تعویض روغن خودرو محدود باشد.
 • مواقعی که زمان برای شما بسیار اهمیت دارد و نیاز به تعویض روغن خودرو در سریع‌ترین زمان داشته باشید.
 • مواقعی که فرصت کافی برای مراجعه به تعمیرگاه را ندارید و بخواهید از خدمات تعویض روغن خودرو در محل استفاده کنید.
 • و دیگر دلایلی که می‌توانند شما را برای استفاده از خدمات تعویض روغن خودرو سیار ترغیب کنند.

 

مزیت های سفارش تعویض ‌روغن خودرو آنلاین از بازار آنلاین "خدمت از ما"

 • به محض ثبت درخواست تعویض روغن خودرو آنلاین خیلی سریع به چندین تعمیرکار در محل خود دسترسی پیدا می‌کنید.
 • می‌توانید به رایگان قبل از نهایی کردن سفارش تعویض روغن ماشین در محل، از قیمت و هزینه‌ها مطلع شوید.
 • با ثبت سفارش برای تعویض روغن خودرو از طریق فرم و یا اپلیکیشین خدمات تعمیر خودرو "خدمت از ما" دیگر لازم نیست دنبال تعویض‌ روغنی خوب و منصف بگردید.
 • با تعویض روغن خودرو آنلاین خدمت از ما خودتان می‌توانید به‌آسانی ساعت، روز و محل انجام کار را مشخص نمایید.
 • با "خدمت از ما" تعویض روغن خودرو در انواع مدل ماشین‌های داخلی و خارجی را در اسرع وقت و بالاترین کیفیت انجام دهید.

 

تعویض روغن ماشین صفر چگونه است؟

برای تعویض روغن ماشین صفر شما باید دو بار روغن خودرو خود را عوض کنید. ابتدا بعد از طی مسافت حدود 100 کیلومتر، سپس بعد از طی مسافتی حدود 1000 کیلومتر. دلیل این کار این است که اولین روغن مملو از براده‌های ریز فلزات و ذرات بسیار کوچک است که به دلیل ساییده شدن با قطعات متحرک موتور، وارد جریان روان کننده شده است و پس از طی زمانی به‌نوعی لجن تبدیل‌شده که با رسوب در قسمت‌های مختلف موتور باعث ایجاد دردسرهای بزرگ می‌شود.

ازاین‌رو شما باید تعویض روغن ماشین صفر را در کیلومترهای ذکرشده جهت بالا بردن توان موتور و حفظ آن از آسیب‌های احتمالی انجام دهید.


 

عوامل تاثیر گذار در زمان تعویض روغن خودرو

عوامل زیادی بر زمان تعویض روغن ماشین تأثیر دارند که برخی از مهمترین آن‌ها از قرار زیر می‌باشند:

 • کیفیت مکانیکی موتور به‌ویژه سیستم سوخت رسانی، انژکتور و وضیعت برق موتور
 • کیفیت روغن موتورمصرفی در زمان تعویض روغن ماشین، سوخت مصرفی ماشین، فیلتر روغن و فیلتر هوا
 • نوع، مدل و سال ساخت خودرو و موتور آن
 • مدت‌زمانی که روغن در کارتر موتور خودرو مانده است
 • رانندگی با سرعت خیلی زیاد و یا همراه با بار زیاد و در سربالائی‌ها و ...
 • رانندگی در سرما و هوائی که خیلی مرطوب و یا مملو از گردوغبار باشد

یادتان باشد که اگر خودروتان زیاد در این شرایط قرار دارد باید زودتر از حداکثر زمان کارکرد روغن موتور آن نسبت به تعویض روغن ماشین خود اقدام کنید.

 

تعویض روغن در محل

 

چگونه بفهمیم خودرو ما نیاز به تعویض روغن دارد؟

برای بررسی سطح روغن خودرو وقتی در کاپوت را باز می‌کنید در کنار موتور میله‌ای وجود دارد که باید ابتدا آن را بیرون بکشید و با دستمال تمیز کنید و دوباره سر جایش قرار دهید و دوباره آن را خارج نمایید. روی میله سطح حداقل و حداکثر روغن مشخص‌شده که شما باید ببینید روغن تا کجای میله است. اگر جایی که روغن تا آنجاست بین حداقل و حداکثر باشد، سطح روغن خودرو استاندارد است، در غیر این صورت باید آن را تعویض کنید.

اگر احساس می‌کنید از این کارها سر در نمی‌آورید و یا فرصت کافی برای مراجعه به تعویض روغنی ندارید، نگران نباشید! شما می‌توانید از خدمات تعویض روغن خودرو در محل خدمت از ما به‌آسانی استفاده نمایید.


 

آیا در هر بار تعویض روغن خودرو تعویض فیلتر روغن هم ضرورت دارد؟

فیلتر روغن خودرو، کار تصفیه روغن موتور را انجام می‌دهد. وظیفه اصلی فیلتر در سیستم روغنکاری موتور، جلوگیری از آسیب رساندن ذرات ساینده به قسمت‌های مختلف موتور است بنابراین فیلتر باید به‌طور دائمی در مدار روغنکاری بوده و بتواند تمام جریان روغن را از خود عبور دهد. لذا با توجه به نقش فیلتر در سلامت موتور ماشین، بهتر است هنگام تعویض روغن خودرو، فیلتر نیز تعویض گردد.

یادتان باشد این مسئله در هنگام تعویض روغن ماشین صفر از اهمیت بیشتری برخوردار است، چون در روغن موتور ماشین صفر مقادیر زیادی ذرات فلزی و ساینده وجود دارد که عدم تصفیه آن موجب وارد شدن آسیب‌های زیادی می‌گردد.


 

مهم ترین نکات در خصوص روغن برای تعویض روغن خودرو

 • برای ماشین‌هایی که موتور آن‌ها تکنولوژی بالایی دارند نباید از روغن موتورهایی با سطح کیفیت و کارایی پایین استفاده نمایید.
 • برای استفاده از روغن‌های با سطح کیفی بالا برای موتورهای قدیمی‌تر نیز می‌بایست احتیاط نمایید و در صورت استفاده حداکثر یک درجه تفاوت سطح داشته باشند.
 • با توجه به عوامل گوناگون مؤثر بر کیفیت روغن موتور از قبیل درجا کار کردن، ترافیک، سرعت رانندگی، کیفیت سوخت، شرایط آب و هوایی و مواردی دیگر کیلومتر کارکرد ذکرشده برای روغن موتور عموماً قابل اطمینان نبوده و تعویض روغن خودرو باید قبل از رسیدن به حداکثر زمان کارکرد، صورت پذیرد.
 • در هنگام تعویض روغن خودرو، همواره به خاطر داشته باشید که مناسب‌ترین روغن را انتخاب کنید نه گرانترین!

 

وظیفه روغن موتور چیست؟

برخلاف خیلی‌ها که ارزشی برای کارکرد روغن موتور قائل نیستند و همیشه به دنبال ارزان‌ترین آن می‌گردند شما این‌گونه نباشید. این را بدانید که روغن موتور وظایف زیادی را جهت حفظ سلامت موتور بر عهده دارد. برخی از این وظایف عبارت‌اند از:

 • کاهش سایش و اصطکاک قطعات متحرک موتور خودرو
 • افزایش کارکرد موتور با خنک کردن قطعات داخلی موتور
 • پاک‌سازی قطعات داخل موتور از دوده، رسوبات و دیگر ذرات آلاینده
 • محافظت قطعات مختلف موتور در مقابل خوردگی
 • جلوگیری از فرسودگی و پارگی قطعات داخلی موتور خودرو

آموزش قدم به قدم تعویض روغن در محل

قدم اول: ابتدا ابزار و وسایل موردنیاز ماند دستکش، جک، روغن مناسب آچار و ... را تهیه کنید.و سپس خودرو را در یک جای مناسب که بتوان راحت خودرو را روی جک قرار داد پارک کنید.

قدم دوم: سمتی از خودرو که موتور در آن قرار دارد را با جک خوب بالا بکشید.

قدم سوم: پیچ تخلیه روغن را پیدا کنید و یک تشک یا ظرف در زیر آن قرار دهید و سپس پیچ تخلیه را به آرامی باز کنید تا روغن سوخته به داخل تشت یا ظرف بریزد سپس پیچ تخلیه را محکم ببندید.

قدم چهارم: کاپوت ماشین را باز کنید و فیلتر روغن را بررسی کنید در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

قدم پنجم: روغن جدید را با احتیاط و به میزان لازم به داخل مخزن بریزید سپس خودرو را به مدت 30 ثانیه روشن کنید و بخش فیلتر روغن و پیچ تخلیه را بررسی کنید و از چکه نکردن روغن در این بخش ها اطمینان حاصل کنید.

قدم آخر: جهت سنجش میزان سطح روغن از میله اندازه گیری سطح روغن (گیج) استفاده کنید برای این کار گیج را داخل مخزن روغن قرار دهید اگر کمتر از خط ماکسیمم بود باید روغن اضافه کنید اما اگر بیشتر از خط ماکسیم بود باید پیچ تخلیه روغن را باز کنید تا روغن به حد متعادل خود برسد.

نحوه تشخیص روغن سوزی خودرو

 • خروج دائمی دودی متمایل به رنگ آبی از لوله اگزوز ماشین
 • کاهش دائمی روغن موتور
 • وجود علائم نشت روغن در یک یا چند ردیف دهانه شمع
 • چرب شدن سر شمع
 • چرب و روغنی شدن دستمال یا انگشت کشیده شده به درون لوله اگزوز
 • بوی سوختن روغن در محفظه موتور