نحوه تعویض فیلتر روغن 206

تعویض روغن ماشین در محل
نحوه تعویض فیلتر روغن 206

تعویض فیلتر روغن 206 خود را جدی بگیرید!

فیلتر روغن در تصفیه روغن موتور ورودی به موتور خودرو 206 نقش مهم و بسزایی دارد. اگر فیلتر خراب باشد یا منافذ آن بیش از حد پرشده باشد کار تصفیه روغن در 206 به خوبی صورت نخواهد گرفت و در نتیجه یک روغن آلوده با جرم و ذرات آهنین وارد موتور خودرو می شود و به مرور زمان سایر قطعات 206 را نیز خراب خواهند شد.

مهم ترین مسئله در تعویض فیلتر روغن 206 ، آشنایی با نحوه تعویض فیلتر روغن 206 و تجربه لازم و کافی در زمینه خدمات تعمیر خودرو است. در ادامه مطالب همراه ما باشید تا شما را بخوبی با نحوه تعویض فیلتر روغن 206 آشنا کنیم.

عناوین مهم جهت آشنایی با نحوه تعویض فیلتر روغن 206

 • بهترین زمان برای تعویض فیلتر روغن 206 چه زمانی است؟
 • علائم و نشانه های خرابی فیلتر روغن 206
 • ابزار لازم جهت تعویض فیلتر روغن 206
 • نحوه تعویض فیلتر روغن 206

 

بهترین زمان برای تعویض فیلتر روغن 206 چه زمانی است؟

بهترین زمان برای تعویض فیلتر روغن 206 با توجه به  نوع روغن بکار رفته و میزان  کیلومتر طی شده متفاوت است نکته قابل توجهی که در زمان تعویض فیلتر روغن 206 وجود دارد این است که نیاز نیست هربار که خودرو خود را به تعویض روغنی می برید کار تعویض فیلتر خودرو  را نیز انجام دهید. فیلتر باید بطور کامل بررسی شود و در صورت نیاز تعویض گردد.


 

علائم و نشانه های خرابی فیلتر روغن 206

فیلتر ها با توجه به نقش مهمی که در تصفیه روغن موتور 206 دارند اگر دچار جرم گرفتگی شدید شوند بخوبی عمل نمی کنند این جرم گرفتکی در فیلتر روغن 206 معمولا با علائم و نشانه هایی همراه هستند که ما در زیر به برخی از این علائم و نشانه ها اشاره میکنیم و توصیه ما این است که با مشاهده حتی یک مورد ازاین علائم سریعا نسبت به تعویض فیلتر روغن 206 خود اقدام کنید.

 • افزایش چشم گیر مصرف سوخت
 • روشن نشدن یا دیر روشن شدن خودرو
 • مشکل احتراق در موتور
 • نرم و روان کارنکردن موتور
 • روشن شدن چراغ هشدار سرویس موتور

ابزار لازم جهت تعویض فیلتر روغن 206

اولین اقدام جهت آشنایی با نحوه تعویض فیلتر روغن 206 ، شناخت ابزار و لوازم لازم جهت تعویض فیلتر است.کار تعویض فیلتر عموما در هنگام تعویض روغن 206 انجام می شود به همین دلیل چه در بخش ابزار لازم جهت تعویض فیلتر روغن 206 و چه در بخش بعد که نحوه تعویض فیلتر روغن 206 است تعویض روغن و فیلتر را توأم با هم توضیح خواهیم داد.

ابزار لازم جهت تعویض فیلتر روغن 206

 • دستکش و لباس مخصوص
 • آچار مخصوص باز کردن پیچ کارتابل
 • گیره بازکن فیلتر روغن
 • تشت برای ریختن روغن سوخته در آن
 • فیلتر نو و روغن موتور جدید
 • جک خودرو

نحوه تعویض فیلتر روغن 206

قبل از آشنایی با نحوه تعویض فیلتر روغن 206 لازم است این نکته را متذکر شویم که اگر تخصص و تجربه کافی در خصوص تعویض فیلتر روغن 206 را ندارید دست نگه دارید!! انجام این خدمت را به سرویسکاران متخصص ما بسپارید.

 

نحوه تعویض فیلتر روغن 201

 

مرحله اول ( پارک کردن خودرو )

خودرو را در یک جای مناسب که بتوان راحت خودرو را روی جک قرار داد پارک کنید و تا زمان خنک شدن کامل موتور خودرو دست به کار نشوید.


مرحله دوم (تخلیه روغن سوخته )

سمتی از خودرو که موتور در آن قرار دارد را با جک خوب بالا بکشید. پیچ تخلیه روغن را پیدا کنید و یک تشت یا ظرف در زیر آن قرار دهید و سپس پیچ تخلیه ( پیچ کارتابل )  را با آچار به آرامی باز کنید تا روغن سوخته به داخل تشت یا ظرف بریزد.


مرحله سوم ( بازکردن فیلتر روغن )

با استفاده از آچار مخصوص و گیره فیلتر ، فیلتر را به صورت پاد ساعتگرد بچرخانید تا از رزوه های خود خارج شود.اگر قصد تعویض فیلتر 206 خود را داشتید که فیلتر جدید را جایگزین کنید و گیره فیلتر را محکم ببندید در غیر این صورت روغن فیلتر قدیم را در تشت خالی و با یک دستمال خوب تمیز کنید و سپس در جای مخصوص خود قرار دهید.


مرحله چهارم ( ریختن روغن جدید در مخزن )

روغن جدید را با احتیاط و به میزان لازم به داخل مخزن بریزید سپس خودرو را  به مدت 30 ثانیه روشن کنید و بخش فیلتر روغن و پیچ تخلیه را بررسی کنید و از چکه نکردن روغن در این بخش ها اطمینان حاصل کنید.


مرحله پایانی ( سنجش سطح روغن داخل مخزن )

جهت سنجش میزان سطح روغن از میله اندازه گیری سطح روغن ( گیج ) استفاده کنید برای این کار گیج را داخل مخزن روغن قرار دهید اگر کمتر از خط ماکسیمم بود باید روغن اضافه کنید اما اگر بیشتر از خط ماکسیم بود باید پیچ تخلیه روغن را باز کنید تا روغن به حد متعادل خود برسد.


 

اگر قصد تعویض فیلتر روغن 206 را دارید حتما به این نکات توجه کنید !!!

 • قبل از خرید فیلتر و روغن موتور حتما به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید.
 • به منظور شل شدن و تعویض فیلتر روغن حتما از آچار فیلتر استفاده كنید.
 • قبل از تعویض فیلتر روغن مقداری روغن تازه در داخل فیلتر جدید بریزید.
 • فیلترهای اصل و با کیفیت بالا خریداری کنید تا بخوبی کار تصفیه روغن انجام شود.

نحوه عملکرد فیلتر روغن در خودرو به چه صورت است؟

موتور به وسیله پمپ تعبیه شده در آن، روغن را به مخزنی هدایت می‌کند که فیلتر در آن قرار گرفته است . روغن از طریق سوراخ هایی که در بالای آن تعبیه شده وارد فیلتر و بخش پاک کنندگی خواهد شد . در پشت سوارخ‌های متعدد روی فیلتر یک دریچه ایمنی نیز وجود دارد که مانع از ورود آلودگی‌های خارجی می‌شود. این دریچه با فشار روغن کنار رفته و سپس بسته خواهد شد.

روغن که از سوراخ‌های بالایی وارد شد، از دریچه ایمنی گذر کرد به قسمت اصلی فیلتر که از جنس سلولزی یا الیاف مصنوعی است می‌رسد . روغن در این فیلتر‌ها کاملا تمیز و آلودگی احتمالی آنها از بین می‌رود سپس از طریق سوراخ‌های متعدد تعبیه شده در مرکز به استوانه میانی وارد می‌شود. روغن‌های انباشته شده در این قسمت با فشار از قسمت بالایی فیلتر که بخش خروجی نام دارد به سمت موتور حرکت خواهد کرد.

3.00 امتیاز از 15 رای

تعویض روغن ماشین در محل

برای سرویس تعویض روغن ماشین در محل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعویض روغن ماشین در محل

تعویض روغن موتور
تعویض روغن موتور پراید
تعویض فیلتر روغن

مطالب مرتبط با خدمات خودرو

تعویض روغن آنلاین
انواع روغن موتور

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading