قیمت کارشناسی خودرو در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه کارشناسی خودرو" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به کارشناسی خودرو نیاز دارید؟

کارشناسی خودرو را به متخصصش بسپار

اگر به دنبال خرید خودروی کارکرده و غیر صفر هستید، حتما به کارشناسی خودرو نیاز خواهید داشت. آمار نشان می‌دهد بیش از هفتاد درصد خودروهای دست دوم، هنگام معامله ایراد بدنه یا ایراد فنی داشته‌اند. این مسئله ضرورت و اهمیت کارشناسی خودرو را نشان می‌دهد. کارشناسی خودرو امری تخصصی است که نیازمند دانش، تجربه، مهارت و حتی تجهیزات خاصی است که یک فرد معمولی عموما این شرایط را دارا نیست.

کارشناس خودرو موارد مربوط به بدنه مثل رنگ، صافکاری و ... و همچنین مشکلات پیرامون مسائل فنی موتور، گیربکس، جلوبندی و ... را شناسایی و بررسی می‌کند. با کمک گرفتن از یک کارشناس خودروی حرفه‌ای از بستری مطمئن و بی‌طرف می‌توانید با خیالی راحت خودروی غیر صفر خریداری کنید. هزینه کارشناسی خودرو، نسبت به اطلاعات و اطمینانی که دریافت می‌کنید کاملا بصرفه است.

خدمت از ما، بازار آنلاین خدمات است که از طریق آن به بهترین متخصصین هر زمینه خدماتی دسترسی خواهید داشت. کارشناسی خودرو در محل نیز شامل این دسته از خدمات می‌شود. با ثبت سفارش در کوتاه‌ترین زمان، از چند کارشناس خودرو استعلام قیمت بگیرید، پروفایل و سوابق آن‌ها را بررسی کنید و در نهایت با یک متخصص به توافق برسید.

 

کارشناسی خودرو سیار

با ما باشید تا پیرامون خدماتی که در کارشناسی خودرو ارائه می‌شوند و همچنین قیمت کارشناسی خودرو بیشتر صحبت کنیم.

 

 

کارشناسی خودرو شامل چه خدماتی می‌شود؟

کارشناسی خودرو قطعا با معاینه فنی متفاوت است و شامل صفر تا صد بررسی فنی، بدنه و حقوقی خودرو می‌شود. کارشناسان در حضور شما تمامی قسمت‌های ماشین را بررسی می‌کنند. در این بخش به تفکیک هرکدام از این قسمت‌ها را توضیح خواهیم داد.

 

بررسی فیزیک خودرو

از مهمترین بخش‌های کارشناسی خودرو، بررسی فیزیک خودرو است. مقصود از بررسی فیزیک خودرو، چک کردن بدنه و فنی خودرو است. بررسی دقیق بدنه شامل چک کردن رنگ، صافکاری، تعویض در و سپر و گلگیر، شاسی و ... است. در این بخش مشخص می‌شود که آیا ماشین تصادف و ضربه‌ای دیده است یا خیر. برای بررسی رنگ، از یک دستگاه به نام تستر دیجیتال رنگ کمک گرفته می‌شود.

این دستگاه با بررسی عددی دقیق ضخامت رنگ روی بدنه، به راحتی تشخیص می‌دهد؛ بخش‌هایی که ضخامت بیشتری نسبت به دیگر قسمت‌های خودرو داشته باشند، در واقع لکه رنگ هستند. در مورد سایر قسمت‌های خودرو مثل تعویضی بودن شاسی، در، سپر یا گلگیر می‌توانید به راحتی روی نظر کارشناس حساب کنید.

 

کارشناسی خودرو آنلاین

 

اگر خودرویی که می‌خرید آپشن‌دار باشد و یا هر تجهیزات جانبی خاصی داشته باشد، کارشناس خودرو به فراخور نوع اتوموبیل، صحت عملکرد آن‌ها را نیز بررسی می‌کند.

بررسی بخش فنی خودرو نیز بسیار مهم است. در واقع در دل کارشناسی خودرو، یک معاینه فنی دقیق هم جای گرفته که تمام مسائل فنی ماشین را بررسی می‌کند. بررسی صحت جلوبندی، موتور و گیربکس نیز شامل خدمات کارشناسی خودرو می‌شود.

 

بررسی حقوقی

کارشناسی حقوقی خودرو در واقع به معنی بررسی اسناد و مدارک مختلف ماشین است. سند، کارت ماشین، وجود یا عدم وجود گارانتی، وضعیت بیمه‌نامه خودرو و سایر اسناد و مدارک توسط کارشناس خودرو بررسی و صورت وضعیت می‌شود.

 

بررسی عملکردی

صحت عملکرد اتوموبیل باید در کارشناسی خودرو سیار بررسی شود. این بررسی در مرحله اول با دستگاه دیاگ و سپس به صورت تجربی و راندن خودرو صورت می‌گیرد. نکات و مسائلی که در کارکرد اتوموبیل تعیین کننده هستند، باید به صورت دقیق مورد بررسی کارشناس قرار گیرند و در نهایت نتیجه به خریدار اعلام شود.

 

ارائه گزارش مکتوب

تمام بررسی‌های انجام شده و نتایج حاصل از آن باید در یک گزارش مکتوب معتبر جمع آوری شود. این گزارش باید گواهی کند که ضمانت و امکان پرداخت خسارت در صورت بروز اشتباه از سوی کارشناس را دارد؛ همچنین اسم و امضای کارشناس خودرو باید در گزارش ذکر شده باشد. لازم است گزارش در فرم معتبر شرکت و دارای مهر و سربرگ باشد.

 

تنظیم قولنامه توسط کارشناس

در صورتی که کارشناسی خودرو نتیجه مطلوبی داشته باشد و منجر به فروش اتوموبیل شود، می‌توان از کارشناس خودرو در محل درخواست کرد که قولنامه را تنظیم کند. این کمک می‌کند قرارداد به درستی و بدون باگ قانونی بسته شود. متن قولنامه قطعا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید بادقت تنظیم شود.

 

قیمت کارشناسی خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه کارشناسی خودرو، بسته به عوامل مختلف متفاوت خواهد بود. لذا تعیین یک قیمت دقیق به صورت کلی، کمی دور از ذهن است. پس مثل هر زمینه خدماتی دیگر باید با بررسی عوامل مختلف در هر کیس، قیمت کارشناسی خودرو را جداگانه تعیین کرد. تعیین‌کننده‌ترین عامل در قیمت کارشناسی خودرو، داخلی یا خارجی بودن اتوموبیل است.

ماشین‌های خارجی از لحاظ فنی، شاسی، تجهیزات، آپشن، موتور، گیربکس و ... تفاوت و پیچیدگی زیادی در مقایسه با خودروهای داخلی دارند. از این جهت هزینه کارشناسی خودرو خارجی قطعا با خودروی داخلی متفاوت است. به طور کلی نوع و مدل ماشین، فرای خارجی یا داخلی بودن در هزینه کارشناسی خودرو تاثیرگذار است؛ زیرا امکانات و شرایط ماشین‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

عامل تاثیرگذار بعدی می‌تواند فاصله کارشناس از محل قرارگیری خودروی فروشنده باشد. این امر در هزینه ایاب و ذهاب موثر خواهد بود. این که در چه شهری زندگی می‌کنید هم ممکن است در قیمت کارشناسی خودرو و دستمزد کارشناس تاثیرگذار باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی دقیق از هزینه این پروسه، در خدمت از ما ثبت سفارش کنید و ظرف مدت کوتاهی از چند کارشناس خودرو قیمت بگیرید.

 

هزینه کارشناسی خودرو

 

در این مقاله پیرامون خدمات کارشناسی خودرو نکاتی را بیان کردیم. در هنگام خرید خودروی کارکرده، برای جلوگیری از کلاهبرداری و خسارات احتمالی، کمک گرفتن از کارشناس خودرو ضرورت دارد. هزینه کارشناسی خودرو و مبلغی که می‌پردازید به اطلاعات و اطمینانی که به دست می‌آورید می‌صرفد و توجیه منطقی دارد.

در مورد خدماتی که در کارشناسی خودرو ارائه می‌شود و عوامل تاثیرگذار بر قیمت کارشناسی خودرو سیار نیز مفصلا بحث شد. امیدواریم مطالب ذکر شده مفید و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد.

امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 5 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
کارشناسی خودرو

نظرات

رضا کمانی
رضا کمانی
4.8
7 خدمت موفق
کارشناسی خودرو
سعید کریمی

بسیار با شخصیت کار بلد و ماهر و از همه مهمتر خیلی وقت شناس

کیا شادمان
کیا شادمان
4.8
کمتر از 3 خدمت موفق
کارشناسی خودرو
سعیدی

حضور به موقع ، برخورد عالی، مبلغ معقول، کارشناسی با وقت و دقت کافی و کامل ، در مجموع فوق العاده. متشکرم

کیا شادمان
کیا شادمان
4.8
کمتر از 3 خدمت موفق
کارشناسی خودرو
کامیار

بنده برای کارشناسی C200 از ایشان درخواست نمودم، بسیار حرفه ای خودرو را بررسی کردند و من را نسبت به موارد مهم راهنمایی نمودند و با رضایت خاطر کامل، خرید آن خودرو را انجام دادم. از ایشان بسیار سپاسگزارم.

loading