قیمت شارژ کپسول اکسیژن در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه شارژ کپسول اکسیژن" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به شارژ کپسول اکسیژن نیاز دارید؟

شارژ کپسول اکسیژن را به متخصصش بسپار

چنانچه به دلیل بیماری و شرایط یکی از عزیزان‌تان، در خانه از کپسول اکسیژن استفاده می‌کنید، می‌توانید ارائه‌دهندگان خدمات شارژ کپسول اکسیژن نزدیک به خودتان را در «خدمت از ما» پیدا کنید. با توجه به نوع استفاده این کپسول‌ها، اهمیت آنها و البته آسایش بیشتر، با «خدمت از ما» می‌توانید خدمات شارژ کپسول اکسیژن را شبانه روزی و در محل دریافت کنید.

جهت آشنایی بیشتر با قیمت شارژ کپسول اکسیژن، خدمات، نکات مهم پیرامون آن، و نحوه دریافت خدمات مربوطه در تهران، شیراز، کرج و سایر شهرها تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

قیمت شارژ کپسول اکسیژن

 

 

قیمت شارژ کپسول اکسیژن

در حالت استاندارد، قیمت شارژ کپسول اکسیژن ابتدای هر سال از طرف اتحادیه و انجمن صنفی تولیدکنندگان گازهای طبی و صنعتی کشور اعلام می‌شود. مبنای این هزینه از سمت اتحادیه برای قیمت شارژ کپسول اکسیژن طبی، نرخ تورم اعلام‌شده از طرف بانک مرکزی است.

شما می‌توانید برای دریافت قیمت شارژ کپسول اکسیژن در تهران یا شهری که ساکن آن هستید، درخواست خود برای شارژ کپسول را در اپلیکیشن یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید، تا متخصصان فعال در این حوزه قیمت دقیق شارژ کپسول اکسیژن در محل را به شما اعلام کنند.

دریافت هزینه در متخصصان کاملا رایگان انجام می‌شود، و نیازی به نهایی کردن سفارش نیز نیست. برای تسلط بهتر بر هزینه این خدمات، عوامل موثر بر قیمت شارژ کپسول اکسیژن را در ادامه نام برده‌ایم.

 

عوامل موثر بر هزینه شارژ کپسول اکسیژن طبی

چند فاکتور مهم در تعیین قیمت شارژ کپسول اکسیژن شبانه روزی وجود دارد که در ادامه آنها را ملاحظه می‌کنید:

  • خلوص گاز اکسیژن: طبق استاندارد، خلوص اکسیژن نباید کمتر از 99% باشد. این یکی از فاکتورهایی است که شما باید از ارائه آن توسط متخصص مربوطه مطمئن شوید. تولیدکننده‌های معتبر و تحت پوشش انجمن و اتحادیه، این خلوص را هنگام شارژ کپسول اکسیژن رعایت می‌کنند.
  • فشار شارژ کپسول: مجددا طبق استاندارد، فشار شارژ برای کپسول های 40 لیتری 135 بار است. البته این نکته را نباید فراموش کرد که هنگام شارژ با این فشار، بدنه کپسول شدیدا داغ خواهد شد. و زمانی هم که کپسول سرد شود، فشار کمی افت خواهد کرد. این مسئله کاملا طبیعی است، پس نگران آن نباشید.
  • حجم کپسول: گذشته از عوامل کیفی، عواملی کمی مانند حجم سیلندر (2.5 لیتری، 5 لیتری، 10 لیتری و ...) نیز بر قیمت شارژ کپسول اکسیژن موثر است.

 

شارژ کپسول اکسیژن شبانه روزی

 

شارژ کپسول اکسیژن شبانه روزی چه خدماتی را شامل می‌شود؟

خدمات ارائه‌شده برای شارژ کپسول اکسیژن در شمال تهران، شرق تهران، مناطق دیگر آن و البته شهرهای دیگر مانند شیراز، کرج و غیره برای سیلندرهای مختلفی ارائه می‌شود؛ از جمله:

 

شارژ کپسول 2.5 لیتری

از کاربردهای اصلی این کپسول‌های کوچک می‌توانیم به حمل نوزاد در آمبولانس، کوه‌پیمایی و صعود به ارتفاعات، استفاده  پزشک‌یار و پرستار در شرایط اورژانسی مانند زلزله است. به دلیل حجم پایین، قیمت شارژ کپسول اکسیژن در این مدل پایین است و سریعا نیز کار شارژ آن انجام می‌شود.

 

شارژ کپسول 5 لیتری

متخصصان استفاده از کپسول‌هایی با این حجم (که حدودا 5 کیلوگرم هستند) را برای داخل اتومبیل‌های شخصی توصیه می‌کنند؛ البته نه برای مصافت‌های طولانی. چرا که آنها نهایتا 3 تا 4 ساعت قابلیت اکسیژن‌رسانی دارند.

 

شارژ کپسول اکسیژن 10 لیتری

شارژ کپسول اکسیژن 10 لیتری به صورت شبانه‌روزی و در محل معمولا بیشترین درخواست را به خود اختصاص می‌دهد. حجم این کپسول‌ها و حتی وزن (8 تا 10 کیلو) و ابعاد آنها (حدود 1 متر) برای استفاده در منازل و محیط‌های درمانی بسیار مناسب است، و جابه‌جایی آنها نیز به راحتی صورت می‌گیرد.

پس از شارژ کپسول‌های اکسیژن 10 لیتری، می‌توان اکسیژن بیمار را برای زمان مناسبی فراهم کرد. مثلا اگر درجه مامونتر را روی 1-2 لیتر در دقیقه تنظیم شود، بیمار حدودا 10 ساعت اکسیژن خواهد داشت. اما اگر درجه روی 4-5 لیتر در دقیقه تنظیم شود، اکسیژن برای 1.5 تا 2 ساعت تامین خواهد بود.

 

شارژ کپسول 20 لیتری

این کپسول کمتر در منازل کاربرد دارد، و بیشتر در آمبولانس ها و مراکز درمانی جهت انتقال طولانی مدت بیمارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کپسول‌ها حدودا 20 کیلوگرم وزن دارد.

 

شارژ کپسول 40 لیتری

درخواست برای شارژ کپسول اکسیژن 40 لیتری در محل تقریبا صفر است. این کپسول‌های بزرگ برای مراکز درمانی و اماکنی که اکسیژن سانترال دارند به کار می‌روند. متخصصان نیز این مدل را برای استفاده در منزل توصیه نمی‌کنند.

 

شارژ کپسول اکسیژن در محل

 

شارژ کپسول اکسیژن در محل چه مزایایی دارد؟

برای شارژ سیلندرهای آلومینیومی، فولادی و کامپوزیت می‌توان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه کرد. ارتباط مستقیم با تولیدکننده نیز یک راه دیگر است؛ که باید کپسول اکسیژن خود را برای آنها ارسال کنید تا شارژ و سپس به شما تحویل داده شود.

اما این روش دیگر در شرایط امروزی، و آن هم زمانی که باید از عزیزان‌مان مراقبت کنیم اصلا مطلوب نیست. به همین دلیل است که محبوبیت شارژ کپسول اکسیژن شبانه روزی اخیرا بسیار زیاد شده است، و بر شمار مراکزی که خدمات شارژ کپسول اکسیژن در محل را ارائه می‌دهند نیز روز به روز افزوده می‌شود.

هنگامی که شارژ کپسول نیز در محل انجام می‌شود، شما ناظر کار هستید، در وقت، انرژی و هزینه‌تان صرفه‌جویی می‌کنید، و البته احتمال جابجایی سیلندر اصلی شما با نمونه‌های قدیمی صفر می‌شود.

 

نکات مهم درباره شارژ کپسول اکسیژن

  • اگر در این زمینه تجربه ندارید، به هیچ عنوان خودتان کار شارژ کپسول اکسیژن را انجام ندهید تا با اتفاقات ناگواری مانند انفجار، نشتی، اشتعال و ... مواجه نشوید.
  • اگر دست‌تان چرب است، جانب احتیاط را رعایت نکنید و به سیلندر دست نزنید. کپسول اکسیژن نسبت به روغن و گریس واکنش‌پذیری به شدت بالایی دارد.
  • لازم به یادآوری نیست، اما از کشیدن سیگار و استفاده از مواد قابل استعال در کنار این کپسول‌ها نیز خودداری کنید.
  • خوب است بدانید که حالت تهوع و استفراغ، انقباض ماهیچه‌‌ها، سرگیجه و بیهوشی (که حتی می‌تواند باعث تشنج و مرگ شود) از علائم مسمومیت با اکسیژن است. تنفس اکسیژن خالص برای انسان مضر است و باعث مسمومیت می‌‌شود.

 

درخواست شارژ کپسول اکسیژن شبانه روزی

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، برای پیدا کردن ارائه‌دهندگان شارژ کپسول اکسیژن شبانه روزی در محل، کافیست درخواست‌تان را در اپلیکیشن یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید. پس از دیدن هزینه پیشنهادی برای قیمت شارژ کپسول اکسیژن، می‌توانید گزینه مدنظرتان را انتخاب کنید.

اگر احساس سردرگمی کردید، برای انتخاب بهترین گزینه می‌توانید از نظرات و امتیازات مشتریان قبلی هریک از این مراکز یا متخصصان استفاده کنید. با «خدمت از ما» در هر لحظه می‌توانید این خدمات را دریافت، و خیال خود را برای همیشه از بابت تامین اکسیژن عزیزان‌تان آسوده کنید.

4.5 امتیاز از 1227 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
شارژ کپسول اکسیژن