قیمت حفر چاه در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه حفر چاه" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به حفر چاه نیاز دارید؟

حفر چاه را به متخصصش بسپار

چاه کن با استفاده از دستگاه حفاری چاه حفر چاه شما را انجام می‌دهد. قیمت دستگاه حفر چاه خانگی از قیمت دستگاه حفر چاه صنعتی بیشتر است. بنابراین چاه کن‌هایی که از دستگاه حقر چاه صنعتی استفاده می‌کنند قیمت بیشتری نیز دریافت می‌کنند. قیمت حفر چاه آب با دستگاه به عوامل متعددی بستگی دارد. حفاری چاه آب دستی دیگر منسوخ شده است. حفر چاه آب و حفر چاه فاضلاب از خدمات پردرخواست "خدمت از ما" است. انجام خدمات حفر چاه با مجهزترین دستگاه حفر چاه امکان‌پذیر است. شما برای سرویس‌هایی اعم از حفر چاه جذبی، حفر چاه نو با دستگاه، حفر چاه دستی و اتوماتیک می‌توانید از بهترین مقنی حفر چاه به رایگان قیمت بگیرید و اجرای آن را به متخصصان بسپارید.
 

قیمت حفر چاه آب با دستگاه

چاه کن ؛ دستگاه حفاری چاه ؛ حفر چاه ؛ قیمت دستگاه حفر چاه خانگی ؛ قیمت حفر چاه آب با دستگاه

 

شاید برایتان سوال باشد که قیمت حفر چاه آب با دستگاه چقدر است؟ و به طور کلی چاه کن‌هایی که از دستگاه صنعتی استفاده می‌کنند چقدر هزینه دریافت می‌کنند؟ قیمت حفر چاه فاضلاب، ترمیم چاه متناسب با عوامل مختلفی تعیین می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به شرح این عوامل و دیگر اطلاعات در زمینه حفر چاه بپردازیم. خوب است بدانید که قیمت حفر چاه آب با دستگاه برابر نرخ اتحادیه حفر چاه محاسبه می‌شود. بهتر است حفاری چاه توسط چاه کن حرفه ای انجام شود.

 

چاه کن با کمک دستگاه حفاری چاه

حفر چاه حفاری چاه آب دستی حفاری چاه آب نرخ اتحادیه حفر چاه حفاری چاه

 

 

قیمت حفر چاه چگونه محاسبه می‌شود؟

جهت نظارت بهتر، قیمت حفر چاه بر اساس نرخ اتحادیه حفر چاه محاسبه می‌شود. در بازار "خدمت از ما" می‌توانید پس از ثبت سفارش رایگان خدمات حفر چاه یا حفاری چاه، از برترین چاه کن‌ها قیمت بگیرید. گاهی شرکت حفر چاه برای تعیین محل حفر چاه آب به روش سنتی به صورت جداگانه هزینه‌ای را دریافت می‌کنند. 


 

عوامل موثر بر هزینه حفر چاه

هزینه حفر چاه که توسط چاه کن تعیین می‌شود به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از عوامل موثر در هزینه حفر چاه عبارتند از: متراژ چاه، نوع خاک، محل حفر چاه، روش و ماشین حفر چاه، نوع چاه از مهم‌ترین مواردی هستند که در قیمت حفر چاه تاثیر می‌گذارند. مثلا قیمت حفر چاه آب با دستگاه با قیمت حفر چاه آب دستی متفاوت هستند. اگر چاه فقط میله و بدون انباری باشد، متراژ چاه براساس متر طول حساب می‌شود. اما اگر چاه دارای انباری باشد، متراژ بخشی که میله است به صورت حاصلضرب طول در عرض در ارتفاع(متر مقنی) محاسبه می‌شود و متراژ انباری به صورت دو برابر حاصلضرب طول در عرض در ارتفاع(دو برابر متر مقنی) محاسبه می‌شود. به طور کلی قیمت حفر چاه در زمین سخت(دژ) بوسیله کمپرسور به صورت توافقی بین کارفرما و متخصص تعیین می‌شود.

 

قیمت دستگاه حفر چاه خانگی

حفاری چاه اب دستگاه حفاری چاه آب دستی قیمت دستگاه چاه کن کوچک حفر چاه آب حفاری چاه آب با دستگاه روتاری

 

تاثیر نوع خاک بر قیمت حفر چاه

عمق چاه به خاک و موقعیت محلی منطقه بستگی دارد. نوع خاک در نواحی مختلف به 3 نوع تقسیم می‌شود:

 • خاک رسی: این نوع خاک خاصیت جذب خیلی کمی دارد و آب را در خود نگه می‌دارد.
 • خاک شنی: این نوع خاک جذب آب بسیار بالایی دارد و آب در آن به راحتی نفوذ کرده و به پایین منتقل می‌شود.
 • خاک ماسه‌ای(ماسه بادی): جذب آب در این نوع خاک ضعیف بوده و بعد از جذب مقدار کمی آب، خاک اشباع می‌شود.

 

حفاری چاه آب دستی

قیمت حفر چاه آب با دستگاه قیمت حفر چاه فاضلاب

 

محل حفر چاه فاضلاب و آب

 1. اولین گام در حفر چاه فاضلاب، مشخص کردن مکان مناسب حفاری است که باید توسط یک کارشناس با توجه به شرایط ساختمان مشخص شود. حفر چاه فاضلاب مناسب برای ساختمان نیاز به تخصص خاصی دارد که هر فرد عادی قادر به انجام آن نمی‌باشد.
 2. محل حفر چاه باید جایی باشد كه رفت و آمد كمتر در آنجا انجام شود. همانند زیرپله‌ها، حیاط خلوت‌ها. در ضمن چاه باید به لوله‌های فاضلاب عمودی نزدیک باشد تا حتی‌ الامکان از لوله‌كشی فاضلاب به صورت افقی جلوگیری شود چون خطر مسدود شدن لوله‌های افقی بیشتر است.
 3. اگر که مجبور باشیم چاه را در محل‌های پر رفت و آمد همانند راهروها یا كف آشپزخانه و یا پذیرایی حفره کنیم، باید پس از طوقه‌چینی روی آن را به وسیله یک دال بتنی بپوشانیم. اجرای این دال بتنی كه هزینه زیادی هم ندارد در صورت ریزش كردن طوقه چاه مانع سقوط افراد به درون آن می‌شود.
 4. اگر که در محلی آب آشامیدنی ساكنین ساختمان از چاه آب تامین می‌شود چاه فاضلاب و چاه آب باید به اندازه كافی از یکدیگر دور باشند(در حدود 30 متر) چون در غیر این صورت چاه آب به وسیله باكتری‌های موجود در فاضلاب آلوده خواهد شد.
 5. پس از تعیین محل حفاری چاه فاضلاب، باید نوع چاه مناسب برای دفع فاضلاب انتخاب شود. انتخاب نوع چاه فاضلاب بستگی به جنس خاک، نوع زمین و سطح آب زیر زمینی منطقه‌ مورد نظر دارد.

 

نرخ اتحادیه حفر چاه

قیمت حفاری چاه آب با دستگاه روتاری دستگاه حفر چاه دستی دستگاه چاه کن دستی دستگاه چاه کن دستمزد حفر چاه

 

روش حفر چاه

 • حفر چاه با مته چرخشی: در حفر چاه آب با دستگاه مته چرخشی، ضمن انجام این کار از مته فلزی بزرگ(به صورت چرخشی) استفاده می‌شود.
 • حفر چاه با مته کابلی: در روش مته کابلی، با استفاده از کابل‌های فلزی قوی که به سمت بالا و پایین به حرکت درآمده، که با خرد کردن سنگ‌ها زمین را حفر می‌کند.
 • حفر چاه با روتاری: یکی از راه‌های استخراج آب، حفاری چاه آب با دستگاه روتاری است. عمق حفاری به عمق آب‌های زیر زمینی و موقعیت جغرافیایی و کیفیت آب بستگی دارد.
 • چاه کن دستی: در روش دستگاه چاه کن دستی یا سنتی پس از حفاری و برداشت خاک که با استفاده از مته‌های مخصوص انجام می‌شود، دیوار چاه با سیمان و یا بتن پوشیده می‌شود.
 •  چاه‌های نقطه‌ای: در چاه‌های نقطه‌ای لوله‌های فلزی به هم وصل شده و با ضربه زدن و به صورت چرخشی وارد زمین می‌شوند. در این روش آب از طریق صفحه مشبکی که در انتهای لوله‌ها قرار دارد استخراج می‌شود.

 

دستگاه حفاری چاه آب دستی

حفر چاه فاضلاب مته دستی حفر چاه قیمت دستگاه چاه کن دستی چاه کن دستی چاه آب حفر چاه آب دستي

 

قبل از حفر چاه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از انتخاب اینکه شما تصمیم بگیرید حفر چاه آب با دستگاه به چه صورت انجام شود باید بهترین محل را برای این کار انتخاب شود.

 • باید طبق استاندارد محلی، فاصله با ساختمان‌ها و محل‌هایی که در اطراف زمین وجود دارد، محل مورد نظر مشخص می‌شود تا آلودگی‌های احتمالی وارد چاه شما نشود. کیفیت آب‌های زیر زمینی به نوع و مدت زمان برخورد آن با خاک و همچنین مسیر آب‌ها بستگی دارد.
 • حفر چاه فاضلاب باید به صورت کارشناسی انجام شود تا در آینده چاه دچار ریزش نشود. پس لازم است که قبل از حفر چاه آب باید وضعیت زمین، نوع خاک و میزان جذب آن بررسی و بر اساس متراژ چاه محاسبه شود.
 • حفر چاه آب با دستگاه دستی اگر بدون بررسی‌های اولیه و یا در مکان غیر اصولی انجام شود ممکن است خسارات زیادی بر جای گذارد و شما را دچار مشکلات ریزش چاه و عدم جذب و گرفتگی آب می‌کند.
 • حداقل فواصل تعیین شده بین چاه آب با ساختمان‌ها و تجهیزات اطراف، به توان بستر خاک و سنگ منطقه برای جلوگیری از نفوذ آلودگی به آب چاه بستگی دارد. به همین دلیل است که اگر عمق چاه آب، کمتر از 50 فوت بوده و یا میزان عمق آن در لایه نفوذ ناپدیر زمین کمتر از 10 فوت باشد، احتمال خطر نفوذ آلودگی به آب چاه وجود خواهد داشت.
 • درطراحی ساختمان چاه انجام مطالعات ژئوفیزیک و بررسی‌های زمین شناسی بسیار ضروری است.

 

قیمت دستگاه چاه کن کوچک

حفر چاه آب دستی قیمت حفر چاه آب عمیق دستگاه حفر چاه مقنی چاه حفر چاه عمیق دستگاه حفاری کوچک دستی محاسبه قیمت حفر چاه

 

علت خوردگی چاه چیست؟

 • کاهش مقاومت و نتیجتا واژگونی اسکرین یا لوله جدار چاه
 • فرسایش و خوردگی به سه طریق عمر مفید چاه را محدود می‌کند.
 • گشاد شدن شکافهای اسکرین و متعاقب آن عدم توفیق در پمپاژ شن
 • ته نشین شدن مواد ناشی از فرسایش و در نتیجه خوردگی پس از تخلیه چاه

 

روش ویدیومتری چاه چه زمانی مناسب است؟

در صورتی که چاه آب حفر شده شما دچار مشکل شود برای تشخیص آن از دوربین‌های ضد آب استفاده می‌شود که با استفاده از آن می‌توان تمام جزئیات چاه را مشاهده کرد و به راحتی می‌توان مشکل را تشخیص داد. که بدین روش ویدیو متری چاه گویند. مزیت این روش صرفه جویی و جلوگیری از گمانه زنی اشتباه است در این روش می‌توان فهمید که به چه خدماتی نیاز داریم.


 

بهترین زمان برای حفر چاه فاضلاب

برای حفر چاه‌‌های عمیق و لایروبی بهترین زمان زمانی است که سطح آب‌های زیرزمینی به پایین‌ترین سطح خود رسیده که این امر در کشور ما در نیمه‌دوم تابستان پیش از شروع بارش‌ها می‌باشد و اگر شما قصد حفر چاه برای ساختمان خود دارید بهتر است در این زمان اقدام نمایید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که می‌توانید با استفاده از چاه ارت ایمنی کامل را در برابر صاعقه ایجاد کنید.

 

چنانچه تمایل دارید حفاری چاه آب و فاضلاب را به دست متخصصین بسپارید، می‌توانید در اپلیکیشن و وب سایت خدمت از ما، سفارش خود را ثبت کنید. پس از ثبت درخواست، به متخصصین حفر چاه تهران، شیراز، مشهد، اصفهان و چند شهر دیگر به رایگان دسترسی خواهید داشت.

4.5 امتیاز از 2053 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
حفر چاه

نظرات

اسماعیل چثیری
اسماعیل چثیری
5.0 (از 85 نظر)
131 خدمت موفق
حفر چاه
محمد مهربان

با تشکر از پیمانکار محترم جناب آقای چثیری که خیلی خوش قول و با انصاف و در اسر وقت کار ما را به اتمام رساندند ممنونم از اپلیکیشن حرفه ای خدمت از ما...

مرتضی پورکشاورز
مرتضی پورکشاورز
5.0 (از 23 نظر)
34 خدمت موفق
حفر چاه
سامانتا پوربنایی

ممنون از اقای کشاورز کار حفاری چاه رو انجام دادن و کول گذاری کردند و سر موقع تحویل دادند خدا خیرش بده به موقع انجام شد ممنون از خدمت از ما

جمال قاسمی
جمال قاسمی
5.0 (از 29 نظر)
28 خدمت موفق
حفر چاه
محمدرضا موسوی

ممنون از آقای قاسمی کارشون خیلی خوبه هم منصف هستن پسر خوبی هست ازشون رازی هستم ممنون از برنامه خدمات ازما 🙏

در این شهرها می توانید سفارش حفر چاه را ثبت کنید: