قیمت تخلیه چاه در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه تخلیه چاه" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به تخلیه چاه نیاز دارید؟

تخلیه چاه را به متخصصش بسپار

هزینه تخلیه چاه یکی از معضلاتی است که در زمان پر شدن چاه با آن روبه رو می‌شوید. پر شدن چاه فاضلاب اتفاقی است که برای بسیاری از چاه‌ها پیش می‌آید و هنگام بروز آن هیچ راهی به جز تخلیه چاه وجود ندارد. در واقع در این زمان تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که چاه را به یک متخصص و شرکت معتبر و کار بلد بسپارید.

در برخی از موارد چاه به صورت ناگهانی پر می‌شود؛ اما در مواردی نیز نشانه‌های وجود دارد که خبر از پر شدن چاه می‌دهند. در ادامه به بررسی این نشانه‌ها و همچنین عوامل مؤثر بر قیمت تخلیه چاه می‌پردازیم تا شما اطلاعات کافی در این باره به دست آورید.

 

 

تخلیه چاه توالت و فاضلاب

چاه فاضلاب گنجایش و ارتفاع مشخصی داشته و طبیعتا هر چند وقت یک بار پر می‌شود. زمانی که چاه پر شود دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد. در نتیجه وقتی چاه فاضلاب خانه و یا محل کار شما به این حالت برسد، باید برای تخلیه آن اقدامات لازم را انجام دهید. در واقع به فرایند تخلیه چاه از هرگونه لجن، جامدات و سایر مواد را تخلیه چاه می‌گویند. بعد از تخلیه، چاه آماده برای استفاده مجدد شده و هرگونه موادی که باعث گرفتگی آن شده است به صورت کامل خارج می‌شود.

در برخی از موارد وجود مواد مختلف مانند مو، مواد پلاستیکی و چربی‌های مختلف، باعث می‌شوند که یک لایه مقاوم به آب در پیکره فاضلاب به وجود آید که از نفوذ آب جلوگیری می‌کند. در چنین مواقعی نیز باید برای خارج کردن این مواد نامبرده، اقدامات لازم را انجام دهید.

 

تخلیه چاه توالت

 

هزینه تخلیه چاه بر اساس نوع خدمت

روش‌های مختلفی وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توان برای تخلیه چاه و باز کردن گرفتگی‌ها اقدام نمود. هر کدام از این روش‌ها برای مواقع مختلفی به کار گرفته شده و اصول مخصوص به خود را دارند. بدیهی است که ارائه این خدمات گوناگون هزینه‌های مختلفی نیز به دنبال دارند که وابسته به نوع خدمت بوده و نتایج آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. در این بخش قصد داریم تا به بررسی هزینه تخلیه چاه بر اساس نوع خدماتی که در این زمینه ارائه می‌شود بپردازیم.

تخلیه چاه فاضلاب و توالت با روش‌ها مختلفی مانند پمپ لجن کش 3 فاز، پمپ تک فاز، فنرزنی و یا مکنده ساکشن انجام می‌شود. به صورت کلی تخلیه کردن چاه با ساکشن هزینه بیشتری نسبت به سایر روش‌ها به دنبال دارد. از آنجایی که پمپ ساکشن به گیربکس ماشین وصل شده و موتور را درگیر می‌کند، استهلاک بیشتری نیز به دنبال دارد. همچنین پمپ لجن کش سه فاز نیز هزینه بیشتری نسبت به پمپ تک فاز به صرفه‌تر است. چنانچه برای تخلیه چاه از تانکر استفاده شود، این مورد هم در هزینه نهایی خدمات تأثیر داشته و می‌تواند باعث افزایش آن شود. 

 

قیمت تخلیه چاه بر اساس چه مواردی محاسبه می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که با آن روبه رو می‌شوید، قیمت خدمات است. همان‌طور که در قسمت‌های قبلی نیز اشاره کردیم، هزینه تخلیه چاه معمولا بر اساس نرخ اتحادیه، با توجه به خدماتی که در این زمینه ارائه شده و روشی که مورداستفاده قرار می‌گیرد متفاوت خواهد بود. در این قسمت به بررسی عوامل موثر بر تعیین هزینه خدمات می‌پردازیم تا شما بتوانید با در اختیار داشتن اطلاعات کاملی، اقدام به این کار بکنید. به صورت کلی هزینه تخلیه چاه به عوامل مختلفی وابسته است که به شرح زیر هستند.

 

حجم کار

حجم کار درواقع میزان زمانی است که طول می‌کشد تا چاه تخلیه شود. حجم کار ارتباط کاملا مستقیمی با عمق چاه دارد. بدیهی است که هراندازه جاه عمیق‌تر باشد، تخلیه آن نیز بیشتر طول کشدِ و حجم کار هم بیشتر خواهد شد. حجم کار به خدمات ارائه‌شده ضمن تخلیه چاه نیز تا حد زیادی وابسته است. از خدمات موجود در این زمینه می‌توان به لایروبی و پاک‌سازی چاه، برطرف نمودن بوی بد فاضلاب، ترمیم چاه ریزشی و ... نیز اشاره کرد.

 

قیمت تخلیه چاه فاضلاب

 

تعداد و قیمت ماشین تخلیه

ماشین و تانکر مورداستفاده برای این کار، قیمت‌های متفاوتی با یکدیگر دارند که استفاده از هرکدام می‌تواند تأثیر زیادی در هزینه تخلیه چاه داشته باشد. همچنین نوع دستگاه استفاده‌شده در این زمینه نیز در قیمت تمام‌شده خدمات مؤثر بوده و نباید نادیده گرفته شود.

 

نوع تخلیه

در قسمت‌های قبلی اشاره مستقیم به ارتباط روش تخلیه چاه توالت و فاضلاب و هزینه تخلیه چاه پرداختیم. نوع تخلیه نیز اشاره مستقیم به همین موضوع دارد. استفاده از پمپ تک فاز یا سه فاز و یا سایر دستگاه‌های موجود، می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای در هزینه نهایی خدمات بگذارد.

 

تعداد خدمات تخلیه چاه

چاه‌هایی که عمر زیادی از آن‌ها گذشته ممکن است به آبکشی و یا به لجن کشی نیز نیاز داشته باشند، اما چاه‌های جدید که بیشتر از چند سال از عمر آن‌ها نگذشته است، به کف تراشی نیاز ندارد.

 

اهمیت تخلیه چاه فاضلاب

تخلیه چاه فاضلاب به موقع و به بهترین نحو ممکن، اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند از ضررهای احتمالی زیادی جلوگیری کند. به همین دلیل باید توجه زیادی به این کار داشته باشید تا بتوانید به موقع و به صورت کلی، تخلیه چاه فاضلاب را انجام دهید. در این قسمت به بررسی علل اهمیت تخلیه چاه می‌پردازیم تا شما به صورت کلی با میزان مهم بودن این امر آشنا شده و در مواقع ضروری، اقدامات موردنیاز را انجام دهید.

 

افزایش طول عمر چاه

چنانچه به دنبال راهی هستید که از طریق آن به افزایش طول عمر چاه بپردازید، توصیه می‌کنیم که تخلیه به موقع چاه را حتما جدی بگیرید. چاهی که مملو از فاضلاب باشد به مرور زمان، دیوارهای آن شسته شده و خواهند ریخت. این حالت به قدری ادامه پیدا می‌کند که دیواره چاه به صورت کامل فروریخته و از چاه فاضلاب تنها یک گودال قطور باقی بماند؛ پس از همین موضوع می‌توان به میزان اهمیت تخلیه چاه پی برد.

 

تخلیه چاه

 

جلوگیری از سرریز شدن چاه

بدیهی است که تخلیه چاه زمانی انجام می‌شود که به هر دلیل ظرفیت چاه کم شده و دیگر گنجایش فاضلاب بیشتر را ندارد. چنانچه در این موقعیت تخلیه چاه انجام نشود، فاضلاب‌های ورودی اضافی به لوله‌های ورودی پس زده شده و احتمال دارد که آن‌ها از لوله‌های داخلی ساختمان بیرون بزنند. واضح است که هیچ‌کس تمایل ندارد که شاهد چنین وضعیتی باشد، پس شما باید تخلیه چاه توالت را جدی گرفته و بلافاصله بعد از مشاهده نشانه‌های پر شدن چاه، اقدامات لازم برای تخلیه آن را انجام دهید.

 

کاهش هزینه‌های ساختمان

چاه پرشده رطوبتی دارد که می‌تواند آسیب‌های فوق‌العاده جدی به کل ساختمان وارد کند. همچنین پس زدن فاضلاب از لوله‌های داخلی ساختمان نیز ممکن است خسارت‌های سنگینی به دنبال داشته باشند و باعث آسیب رسیدن به لوله‌کشی داخلی شوند.

از همین رو شما می‌توانید با تخلیه به موقع چاه فاضلاب، از بروز این هزینه‌های اضافی تا حد زیادی جلوگیری کنید. هزینه‌های ساختمان و آسیب‌های فاضلاب، در برخی از موارد چندین برابر هزینه تخلیه چاه هستند پس حتما توجه ویژه‌ای نسبت به این موضوع داشته باشید.

 

جلوگیری از تخریب ساختمان و بروز حوادث چاه

شاید اطلاع نداشته باشید، اما یک چاه فاضلاب پرشده، به صورت دائم در حال تخریب دیواره‌های خود است، به صورت که در مدت کوتاهی، دیگر هیچ اثری از چاه باقی نمی‌ماند. در هرلحظه با ریزش چاه، خطرات کاملا جدی برای ساختمان به وجود آمده و احتمال تخریب ساختمان نیز وجود دارد. شما می‌توانید با اقدام به موقع برای تخلیه چاه توالت، از این حالت جلوگیری کرده و به صورت کامل جلوی بروز حوادث مربوط به چاه را بگیرید.

به صورت کلی چاه پر برای هر ساختمان، یک عامل خطرناک محسوب می‌شود که باید سریعا از طریق تخلیه به روش‌های مختلف و مناسب، از بین برود تا نتواند هیچ‌گونه آسیبی به افراد و یا ساختمان برساند.

 

قیمت تخلیه چاه

 

نشانه‌های نیاز به تخلیه چاه

پر شدن چاه یک عامل طبیعی است که برای تمام چاه‌ها پیش‌آمده و به هیچ عنوان جایی برای نگرانی وجود ندارد. چاه پرشده به راحتی قابل تخلیه و لایروبی بوده و سپس شما می‌توانید به خوبی از چاه تخلیه‌شده استفاده کنید بدون اینکه کوچک‌ترین مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد. یکی از سؤالاتی که در زمان تخلیه چاه برای افراد پیش می‌آید این است که چاه پرشده دقیقا چه نشانه‌هایی داشته و از کجا می‌توانیم متوجه شویم که یک چاه فاضلاب پرشده و نیاز به تخلیه شدن دارد؟ در این قسمت قصد داریم تا به صورت کامل به پاسخ این سؤالات بپردازیم.

 

بوی بد فاضلاب

به صورت کلی فاضلاب بوی نامطبوعی به دنبال دارد. ضایعات و پسماندهای موجود در فاضلاب گاز سپتیک از خود تولید می‌کنند که یک یاز ویژگی‌های آن بوی زننده‌اش است. زمانی که چاه فاضلاب پر شود، تراکم این گاز نیز بسیار زیاد شده و بوی آن در خارج از لوله‌های فاضلاب به راحتی قابل‌استشمام است؛ بنابراین وجود این بو می‌تواند یکی از مهم‌ترین نشانه‌های پر شدن چاه فاضلاب به شمار آید.

 

نم شدن زمین و دیوارهای اطراف چاه

از دیگر نشانه‌هایی که برای چاه پرشده وجود دارد می‌توان به نم شدن دیوارها و زمین اطراف اشاره کرد که یک خطر جدی محسوب می‌شود. زمانی که چاه فاضلاب پر شود، رطوبت زیادی به بالای آن رسیده و به موزاییک‌ها دیوارهای اطراف نیز منتقل می‌شود. شما صرفا از طریق لمس این نقاط به راحتی می‌توانید متوجه رطوبت موجود در آن‌ها شوید.

 

نرخ اتحادیه تخلیه چاه

 

بالا زدن فاضلاب از لوله‌ها

بالا آمدن آب و فاضلاب از لوله‌ها، کفشوی های سرویس‌های بهداشتی و ... نیز از دیگر راه‌های تشخیص پر شدن چاه فاضلاب محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که این حالت می‌تواند به دلیل گرفتگی لوله‌ها باشد و با لوله بازکنی به صورت کامل رفع شود، اما چنانچه شاهد تکرار زودهنگام آن بودید، می‌توانید احتمال پر شدن چاه توالت را جدی‌تر در نظر بگیرید. برای تشخیص دقیق‌تر در این زمینه می‌توانید از کارشناسان فعال در این حوزه کمک بگیرید.

 

تخلیه چاه توالت و فاضلاب

 

شنیدن صدای آب

یکی از دقیق‌ترین نشانه‌هایی که در این زمینه وجود دارد، گوش دادن به صدای آب است. برای بررسی این نشانه شما باید بلافاصله بعد از جاری شدن آب در لوله‌ها به صدای آن گوش دهید. چنانچه چاه پر نباشد این صدا مانند ریختن آب از ارتفاع خواهد بود، اما اگر چاه پر باشد این صدای جاری شدن بسیار کم بوده و یا اصلا شنیده نخواهد شد.

 

نشست خاک و زمین اطراف چاه

یکی از نشانه‌های خطرناکی که برای پر شدن چاه توالت وجود دارد و باید سریعا موردبررسی قرار بگیرد، نشست زمین است. همان‌طور که میدانیم رطوبت زمین و دیوارها یکی از نشانه‌های پر شدن چاه توالت بود. چنانچه به این رطوبت توجه نشود، می‌تواند باعث نشست زمین به صورت کامل شده و خطرات زیادی به دنبال داشته باشد.

 

هجوم حشرات موذی مانند سوسک‌ها

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره کردیم، پر شدن چاه با بوی نامطبوعی همراه است. تجمع این بوی نامطبوع و تراکم بالای آن در چاه می‌تواند باعث خروج و هجوم انواع حشرات موذی ازجمله سوسک‌ها از چاه باشد. پس شما این عامل را می‌توانید از دیگر نشانه‌های موجود برای پر شدن چاه و نیاز به تخلیه چاه توالت به شمار آورید.

 

بهترین زمان برای تخلیه چاه فاضلاب و توالت

برخی از افراد بر این باورند که با پر شدن چاه، باید برای حفر چاه جدید اقدام کنند. حفر چاه جدید می‌تواند تا حدودی کمک‌کننده باشد و مدت‌زمان بیشتری شما را از تخلیه چاه بی‌نیاز می‌کند، اما در نهایت شما در مواقع لزوم باید هزینه تخلیه چاه را بپردازید و این کار را انجام دهید. در این بخش به بررسی بهترین زمان برای تخلیه چاه فاضلاب و توالت می‌پردازیم تا هیچ‌گونه آسیبی به ساختمان وارد نشود.

 

هزینه تخلیه چاه توالت

 

در قسمت قبلی به صورت کامل با نشانه‌های پر شدن چاه توالت آشنا شدیم و دانستیم که بی‌توجهی به این نشانه‌ها، می‌تواند خطرات زیادی برای ساختمان و چاه به دنبال داشته باشد. چنانچه شاهد هیچ‌کدام از نشانه‌های معرفی‌شده در بخش‌های قبلی نبوده‌اید به هیچ عنوان جای نگرانی وجود ندارد، اما اگر یک یا چند نمونه از نشانه‌ها را در ساختمان خود دیده‌اید، باید سریعا برای تخلیه چاه اقدام کنید. درواقع بهترین زمان برای تخلیه چاه و یا بررسی وضعیت چاه، بلافاصله بعد از مشاهده اولین نشانه است.

 

به دنبال بهترین متخصص برای این خدمات هستید؟

شما می‌توانید دسترسی به بهترین متخصصین در شهر خود و همچنین دریافت هزینه تخلیه چاه درخواست خود را در وب‌سایت و یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت نمایید. پس از ثبت درخواست متخصصین حاضر در «خدمت از ما» درخواست شما را مورد بررسی قرار می دهند و در نهایت قیمت پیشنهادی را بر اساس نوع نیاز شما برایتان ارسال می‌کنند.

پس از دریافت قیمت خدمات، به پروفایل هر یک از متخصصان مراجعه نموده و از میزان تخصص و مهارت هریک اطلاعات خوبی به دست آورید. همچنین با خواندن نظرات مشتریان قبلی می‌توانید از نحوه عملکرد و برخورد متخصصان مطلع شوید. در نهایت خودتان انتخاب می‌کنید که از بین متخصصان با کدام یک کار را انجام دهید.

 

مزایای استفاده از بازار آنلاین "خدمت از ما"

  • ارائه خدمات باکیفیت و قیمت مناسب زیر نظر اتحادیه
  • استفاده از دستگاه‌های استاندارد و پیشرفته و پمپ
  • ارائه مشاوره برای پیشگیری از بروز مشکل در آینده
  • دسترسی به حرفه ای ترین متخصصین و معتبرترین شرکت‌ها در کوتاه‌ترین زمان
  • معرفی متخصصان بدون سوء پیشینه و دارای تاییدیه صلاحیت
  • دریافت قیمت خدمات پیش از نهایی کردن ثبت سفارش به صورت رایگان
  • اعزام سریع و فوری نیروهای لازم به محل مدنظر شما

 

جمع‌بندی

همانطور که توضیح دادیم، پر شدن چاه یک اتفاق کاملا طبیعی است که برای تمام چاه‌های فاضلاب و توالت پیش‌آمده و به هیچ‌عنوان جایی برای نگرانی ندارد. در صورت بروز هر یک از نشانه‌ها، به صورت آنلاین با متخصصین "خدمت از ما" در ارتباط باشید و پیش از انتخاب متخصص از هزینه تخلیه چاه مطلع شوید.

4.5 امتیاز از 2054 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
تخلیه چاه

نظرات

علی یادگاری
علی یادگاری
5.0 (از 158 نظر)
178 خدمت موفق
تخلیه چاه
مظاهری

بسیار مودب، مسئول و با حوصله. شاید مبلغ کمی تفاوت پیدا کرد ولی ایشان حسن نیت خود را ثابت کردند و امیدواریم همیشه پابرجا و سلامت باشید.

پرویز شکوری
پرویز شکوری
5.0 (از 58 نظر)
84 خدمت موفق
تخلیه چاه
حمیده سلیمانی

وقت به خیر ، چاه پارکینگ گرفته بود فعلا فنر انداختیم باز شد آقای شکوری به موقع اومدن وفنر انداختن وبا صبوری ومتانت تمام مشکلات گرفتگی رو توضیح دادن با تشکر از ایشون بخاطر اهمیت دادن به کار.

پرویز شکوری
پرویز شکوری
5.0 (از 58 نظر)
84 خدمت موفق
تخلیه چاه
روژین کیمیایی

آقای شکوری خیلی عالی هستن بسیار متخصص بی نظیری هستن با دستگاه ژنراتور قوی تونستن مشکل رو حل کنن بصورت خیلی حرفه ای و بدون کثیفی پیشنهاد میکنم ایشون...

در این شهرها می توانید سفارش تخلیه چاه را ثبت کنید: