5 راهکار برای تقویت آنتن تلویزیون

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
5 راهکار برای تقویت آنتن تلویزیون

تقویت آنتن تلویزیون و گرفتن تصاویر بهتر، از دغدغه‌های اکثر افراد است. آنتن یک افزارهٔ مخابراتی است که کار آن تبدیل نشانک‌های الکتریکی به موج‌های الکترومغناطیسی در حالت فرستندگی و تبدیل موج‌های الکترومغناطیسی به نشانک‌های الکتریکی در حالت گیرندگی است. ما در این مطلب از مجله خدمت از ما سعی کرده‌ایم توضیحاتی درباره آنتن و تقویت آنتن تلویزیون برای شما شرح بدهیم.

5 روش برای تقویت آنتن تلویزیون

ما در زیر 5 روش برای دریافت سیگنال بهتر از ایستگاه‌ها و آنتن‌های تلوزیون‌های معمولی و دستگاه‌های دیجیتال خانگی بحث خواهیم کرد.

 

1. تقویت آنتن تلویزیون با انتخاب بهترین آنتن برای تلویزیون دیجیتال

طبق آزمایشاتی که در نیویورک انجام شد، دریافت سیگنال به طور عمده به فاصله آنتن از برج فرستنده، زمین و محیط اطراف (خانه‌های مجاور، ساختمان‌ها، درختان و غیره) بستگی دارد. برخی از مدل‌ها نسبت به مدل‌های دیگر بهتر کار می‌کردند اما پیش بینی اینکه آنتن در کجا بهترین کارایی را دارد سخت بود. تعدادی از آنتن ها جهت دار بودند به طوری که آنها نیاز به چرخش به سمت برج پخش داشتند. آنتن های چند جهته که سیگنال ها را از همه طرف دریافت می کنند ممکن است برای مکان های شهری بهتر باشند اما ممکن است برای ایستگاه های دورتر مناسب نباشند. غالبا آنتن های ارزان خوب میباشند اما آنتن های بهتر گران تر هستند. بنابراین توصیه می شود که از آنتن های مختلف برای دیدن اینکه کدام بهتر کار می کنند استفاده کنید. شما برای این کار از یک مغازه که دارای سیاست بازگشت و گارانتی مناسب است خرید کنید.


 

2. تقویت آنتن تلویزیون دیجیتال با تنظیم ارتفاع

ارتفاع آنتن یکی از عوامل مهم در گرفتن دریافت مناسب و معقول است. که یکی از دلایلی که آنتن‌هایی روی پشت بام نصب می‌شوند بهتر از مدل‌های خانگی کار می‌کنند همین است. بهترین آنتن تلویزیون برای نقاط کور، آنتن تلویزیون خانگی است که آن را در مکانی از اتاق که نزدیک پنجره است قرار دهید و یا در یک اتاق زیرشیروانی قرار دهید. گاهی اوقات متریال‌های اتاق و یا سقف با سیگنال ها تداخل دارند، بنابراین سعی کنید چند مکان مختلف را امتحان کنید.


 

3. تقویت آنتن تلویزیون با پیدا کردن ایستگاه‌ها

بسیاری از آنتن‌ها جهت دار هستند که به این معناست که آن‌ها نیاز دارند که به سمت یک برج پخش کشیده شوند. برای پیدا کردن اینکه در منطقه شما کجا برج‌های پخش واقع شده‌اند نقشه آنتن FCC DTV را نگاه کنید شما همچنین می‌توانید تعداد ایستگاه‌هایی که شما می‌توانید آنتن را به سمتشان بکشید و قدرت نسبی سیگنال شان را مشخص کنید.

یک آنتن چند جهته می‌تواند سیگنال‌ها را از همه جهت‌ها دریافت کند. اما این آنتن قادر به گرفتن سیگنال از ایستگاه‌های دورتر نیست. هنگامی که شما آنتن‌های مختلف را آزمایش می‌کنید، از طریق کانال‌های تلویزیونتان ببینید که محل آنتن به طرف کدام ایستگاه بهتر است.

 

تقویت آنتن تلویزیون

 

4. تقویت سیگنال دستگاه دیجیتال با متوقف کردن تداخلات

هر چیزی که بین آنتن تلویزیون خانگی و برج پخش است می‌تواند پذیرش سیگنال شما را کاهش دهد. اگر امکان دارد آنتن را در نزدیکی پنجره قرار دهید (البته اگر در آپارتمانی زندگی نمی‌کنید که نمای شما شامل دیوارهای ساختمان همسایه است).


 

5. دستگاه تقویت کننده آنتن تلویزیون(آمپلی فایرها یا بوسترها)

سیگنالهای دریافتی از طریق آنتن به آمپلی فایر منتقل می‌شود تا تقویت شوند که می‌تواند قدرت سیگنال را در ایستگاه‌های دورتر افزایش دهد. اگر شما قصد دارید که یک آنتن را برای دو تلویزیون استفاده کنید تقویت کننده می‌تواند مفید باشد.

اما آزمایشات نشان می‌دهد که آنتن‌هایی که تقویت کننده دارند، همیشه نسبت به آنتن‌هایی که تقویت کننده ندارند، مفید نیستند. آنها می‌توانند نویز و اعوجاج و دریافت بیش از حد از ایستگاه‌های نزدیک‌تر را تقویت کنند. کارشناسان تقویت کننده‌های حول 14db را پیشنهاد می‌دهند. اگر شما می‌توانید یک محصول که دارای تنظیمات DB قابل تنظیم است را خریداری کنید. اگر شما یک آنتن با تقویت کننده دارید، اول تقویت کننده آن را بردارید اگر دریافتتان خوب بود آن را کلا بردارید.

 

شما برای رفع مشکل آنتن دهی تلویزیون چه راه‌هایی را امتحان کرده‌اید؟ برای تقویت آنتن تلویزیون و افزایش کیفیت سیگنال دستگاه دیجیتال روش‌هایی که بالاتر توضیح داده شده را مفید دیدید؟

اگر در این زمینه به متخصص نیاز دارید، می‌توانید در "خدمت از ما" متخصصین برقکاری و نصب آنتن مرکزی و  دیجیتال را پیدا کنید.

4.5 امتیاز از 1743 رای


نصب آنتن مرکزی و دیجیتال
برای سرویس نصب آنتن مرکزی و دیجیتال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین