5 راهکار برای تقویت آنتن تلویزیون

نصب آنتن مرکزی و دیجیتال
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
5 راهکار برای تقویت آنتن تلویزیون

تقویت آنتن تلویزیون چگونه است؟

تقویت آنتن تلویزیون و گرفتن تصاویر بهتر، از دغدغه‌های اکثر افراد است. آنتن یک افزارهٔ مخابراتی است که کار آن تبدیل نشانک‌های الکتریکی به موج‌های الکترومغناطیسی در حالت فرستندگی و تبدیل موج‌های الکترومغناطیسی به نشانک‌های الکتریکی در حالت گیرندگی است. ما در این مطلب سعی کرده ایم توضیحاتی درباره آنتن و تقویت آنتن تلویزیون برای شما شرح بدهیم.

5 راهکار برای تقویت آنتن تلویزیون

ما در زیر ۵ راهکار برای دریافت سیگنال بهتر از ایستگاه‌ها و آنتن‌های تلوزیون‌های معمولی و دستگاه‌های دیجیتال خانگی بحث خواهیم کرد.

 

۱- تقویت آنتن تلویزیون با انتخاب بهترین آنتن برای تلویزیون دیجیتال

طبق آزمایشاتی که در نیویورک انجام شد، دریافت سیگنال به طور عمده به فاصله آنتن از برج فرستنده، زمین و محیط اطراف(خانه‌های مجاور، ساختمان‌ها، درختان و غیره) بستگی دارد. برخی از مدل‌ها نسبت به مدل‌های دیگر بهتر کار می‌کردند اما پیش بینی اینکه آنتن در کجا بهترین کارایی را دارد سخت بود.


 

۲- تقویت آنتن تلویزیون دیجیتال با تنظیم ارتفاع

ارتفاع آنتن یکی از عوامل مهم در گرفتن دریافت مناسب و معقول است. که یکی از دلایلی که آنتن‌هایی روی پشت بام نصب می‌شوند بهتر از مدل‌های خانگی کار می‌کنند همین است.


 

۳- تقویت آنتن تلویزیون با پیدا کردن ایستگاه‌ها

بسیاری از آنتن‌ها جهت دار هستند که به این معناست که آن‌ها نیاز دارند که به سمت یک برج پخش کشیده شوند. برای پیدا کردن اینکه در منطقه شما کجا برج‌های پخش واقع شده‌اند نقشه آنتن FCC DTV را نگاه کنید شما همچنین می‌توانید تعداد ایستگاه‌هایی که شما می‌توانید آنتن را به سمتشان بکشید و قدرت نسبی سیگنال شان را مشخص کنید.

 

تقویت آنتن تلویزیون چگونه است؟

5 راهکار برای تقویت آنتن تلویزیون نحوه تقویت آنتن تلوزیون

 

۴- تقویت سیگنال دستگاه دیجیتال با متوقف کردن تداخلات

هر چیزی که بین آنتن تلویزیون خانگی و برج پخش است می‌تواند پذیرش سیگنال شما را کاهش دهد. اگر امکان دارد آنتن را در نزدیکی پنجره قرار دهید( البته اگر در آپارتمانی زندگی نمی‌کنید که نما شما شامل دیوارهای ساختمان همسایه است).


 

۵- دستگاه تقویت کننده آنتن تلویزیون(آمپلی فایرها یا بوسترها)

سیگنالهای دریافتی از طریق آنتن به آمپلی فایر منتقل می‌شود تا تقویت شوند که می‌تواند قدرت سیگنال را در ایستگاه‌های دورتر افزایش دهد. اگر شما قصد دارید که یک آنتن را برای دو تلویزیون استفاده کنید تقویت کننده می‌تواند مفید باشد.

3.40 امتیاز از 10 رای

نصب آنتن مرکزی و دیجیتال

برای سرویس نصب آنتن مرکزی و دیجیتال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب آنتن مرکزی و دیجیتال

نصب آنتن شرق تهران
تعمیر آنتن مرکزی

مطالب مرتبط با برقکاری

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading