لوله کشی اسپیلت

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
لوله کشی اسپیلت

لوله کشی اسپیلت توسط لوله کش اسپیلت ماهر یک فرایند مهم در تعمیر اسپیلت است. همه ترجیح می‌دهند لوله کشی اسپیلت خود را به کسی بسپارند که در سریع ترین زمان بهترین کار را ارائه دهد. شرکت خدمت از ما سعی کرده است نیروهای متخصصین لوله کش اسپیلت خود را به گونه ای آموزش دهد که خدمات را طبق خواسته مشتری انجام داده تا بتواند رضایت مشتری را جلب کند.

امروزه لوله کشی اسپیلت به دو صورت توکار و روکار است. بهترین زمان برای لوله کشی کولر گازی، هنگام ساخت و ساز یا تعمیر ساختمان است که لوله کشی کولر گازی به صورت توکار انجام می‌شود که نیازی به پوشاندن لوله کولر گازی نیست و منجر به کاهش خرابی و نیاز به سرویس کولر گازی می‌شود.؛ اما اگر بعد از ساخت و ساز به فکر نصب و لوله کشی کولر گازی افتاده‌اید، می توانید از لوله کشی مسی روکار استفاده کرده و برای پوشاندن لوله اسپلیت از عایق استاندارد استفاده کنید.

در این مقاله می‌توانید با آموزش‌هایی از قبیل عوامل موثر بر قیمت لوله کشی کولر گازی ساختمان، آموزش لوله کشی توکار کولر گازی، نحوه اجرای لوله کشی کولر گازی، نحوه لوله کشی داکت اسپلیت، نحوه لوله کشی کولر گازی ساختمان و آشنا شوید ما با همراهی بهترین لوله کش اسپیلت با شما همراه خواهیم بود.

سوال‌های رایج مشتریان در رابطه با لوله کشی اسپیلت

 

عوامل موثر بر قیمت لوله کشی کولر گازی ساختمان

در قیمت لوله کشی کولر گازی ساختمان عوامل زیادی تاثیر گذار هستند و ممکن است این هزینه نزد افراد متخصص مختلف متفاوت باشد. از مهم‌ترین عوامل می‌توان به هزینه دستمزد با توجه به پیچیدگی کار، مصالح استفاده شده، تعداد نیروی به کار رفته، روکار یا توکار بودن نحوه لوله کشی، نحوه اجرای لوله کشی کولر گازی، متراژ لوله کشی کولر گازی و ... بستگی دارد. اما شما نگران هزینه لوله کشی اسپلیت نباشید زیرا نیروهای متخصص خدمت از ما مناسب ترین هزینه‌ها را برای شما تخمین می‌زنند. 

 

 لوله کشی توکار کولر گازی چیست؟

لوله کشی توکار کولر گازی، یکی از رویکردهای تازه در تاسیسات ساختمان است که هنگام ساخت و ساز، لوله کشی کولر گازی هم انجام می‌شود. نحوه‌ی لوله کشی داکت اسپلیت به گونه ای می‌باشد که با پوشاندن لوله کولر گازی، شما هیچ تغییری در ظاهر ساختمان خود نمی‌بینید و اگر این کار به دست یک متخصص بسپارید می‌توانید مزایای این نوع لوله کشی ساختمان را با چشمان خود ببینید ما در زیر مزایای لوله کشی توکار کولر گازی را از نظر یک لوله کش ساختمان آورده‌ایم.

 

مزایای لوله کشی کولر گازی ساختمان به صورت توکار

به طور کلی باید بدانیم که تمامی فرایندها علاوه بر مزایایی که دارند، شامل معایبی نیز می‌شوند در ادامه با مزایا و معایب لوله کشی کولر گازی به صورت توکار آشنا می‌شویم.

  • می‌توان کولر گازی را در هر جایی از منزل که بخواهیم نصب کنیم.
  • یکی از مهمترین مزایای آن زیبایی پنل داخلی و هماهنگ شدن آن با فضا و دکوراسیون داخلی خانه است.
  • از آنجایی که هدف پوشاندن لوله کولر گازی است، ظاهر خانه تغییری نمی‌کند و شما می‌توانید کولر را به گونه‌ای انتخاب کنید که با دکوراسیون منزل شما متناسب باشد.
  • کاهش مصرف برق
  • کاهش صدا و لرزش شدید در مقایسه با لوله کشی کولر گازی به صورت روکار

 

معایب لوله کشی اسپیلت روکار چیست؟

با آمدن روش‌های جدید لوله کشی ساختمان روش‌های قدیمی منسوخ می‌شوند و طرفداران کمی خواهند داشت. یکی از این روش‌های قدیمی لوله کشی اسپیلت به صورت روکار می‌باشد ما برای بیشتر آشنا شدن شما با لوله کشی روکار کولر گازی معایب این روش را در زیر آورده‌ایم:

  • اگر لوله انتقال آب اسپیلت مشکل داشته باشد باعث خراب شدن دیوار و یا کاغذ دیواری می‌شود.
  • چون لوله‌ها روکار و قابل دسترس هستند احتمال اینکه آسیب ببینند و مشکلات زیادی را فراهم کنند زیاد می‌باشد.
  • در بعضی از موارد برای لوله کشی اسپلیت نیاز است از لوله‌های ضخیم و کابل‌های برق استفاده شود که اگر این مصالح به صورت روکار استفاده شوند باعث می‌شوند زیبایی منزل از بین برود.
  • یکی از معایب آن مربوط به پوشاندن لوله کولر گازی است، در صورتی که لوله کولر گازی را نپوشانید، ظاهر نامرتب و شلوغی را به فضا می‌بخشد. 

 

برای لوله کشی اسپیلت توکار چه نکاتی باید رعایت شود؟

برای لوله کشی اسپیلت توکار بهتر است موارد زیر توسط لوله کش رعایت شود:

 

انتخاب مناسب‌ترین سایز لوله مسی

لوله‌های مسی از مهم ترین مصالح تاثیر گذار در بازدهی کولر می‌باشد و اگر لوله کش ساختمان مناسب ترین سایز را در لوله کشی اسپلیت استفاده نکند، ممکن است در آینده نه چندان دور شما مجبور شوید لوله‌ها را تعویض و نصب کنید پس برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکلات کار را به یک متخصص بسپارید.

 

لوله‌ها را تمیز نگه دارید

شما می‌توانید با گذاشتن در پوشی در ابتدا و انتهای لوله هنگام انجام کارهای ساختمانی، لوله‌ها را تمیز نگه دارید و با تمیز نگه داشتن لوله‌ها طول عمر لوله‌ها را افزایش دهید و از آسیب دیدن لوله‌ها جلوگیری کنید.

 

لوله کشی اسپلیت و پوشاندن لوله کولر گازی

 

لوله‌ها شکسته نشود

در لوله کشی اسپیلت و هنگام نصب یونیت‌های اسپیلت باید نکاتی را رعایت کنیم که یکی از آن نکات در مورد لوله‌ها می‌باشد. برای نصب یونیت داخلی 30 تا 60 سانت از لوله باید بیرون از دیوار قرار داشته باشد همچنین برای نصب یونیت خارجی 100 تا 150 سانت از لوله باید بیرون باشد. شکستگی لوله هنگامی اتفاق می‌افتد که کارگرانی که مشغول کار ساختمان هستند آگاهی نسبت به این موضوع نداشته و به لوله‌هایی که بیرون قرار دارند آسیب وارد می‌کنند.

 

عایق کردن لوله‌ها

بهترین کار برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به لوله‌ها و همچنین پوشاندن لوله اسپلیت، عایق کردن آن‌ها می‌باشد شما می‌توانید با عایق کردن لوله‌ها از وارد شدن گرد و غبار و یا ضربات به لوله جلوگیری کنید همچنین می توانید با بستن لوله‌ها به کمک بست کمربندی، از شل شدن لوله‌ها جلوگیری کنید.

 

لوله خروجی آب

لوله خروجی آب باید به گونه ای تعبیه شود که شیب کافی برای تخلیه آب داشته باشد همچنین باید حواسمان باشد که این مسیر مسدود نشده باشد وگرنه در صورت مسدود بودن کولر دچار مشکل می‌شود و مشکلات فراوانی را به وجود می‌آورد.

 

از آنجایی که لوله کشی اسپیلت به صورت توکار، شرایط خاص خود را دارد و در این روش لوله ها در معرض رطوبت و گرد و خاک هستند و این عوامل می‌تواند در سرماسازی کولر گازی موثر باشد، باید حتما کار را به صورت درست و اصولی انجام دهید، به همین دلیل بهتر است که برای لوله کشی کولر گازی، پوشاندن لوله کولر گازی و همچنین دانستن قیمت لوله کشی کولر گازی ساختمان، از یک متخصص حرفه‌ای و کاربلد کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 1731 رای


نصب کولر گازی و اسپیلت
برای سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین