قیمت نصب کولر گازی و اسپیلت در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب کولر گازی و اسپیلت" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به نصب کولر گازی و اسپیلت نیاز دارید؟

نصب کولر گازی و اسپیلت را به متخصصش بسپار

نصب کولر گازی و اسپیلت، از جمله خدمات پردرخواست فصل بهار و تابستان است، اگر به دنبال یک متخصص حرفه‌ای هستید؛ خدمت از ما برای شما بستری فراهم کرده است تا در بیش از 44 شهر بتوانید درخواست خود را فراهم کنید. همچنین پس از درخواست نصب کولر گازی خود، به رایگان قیمت نصب را دریافت می‌کنید.

در ادامه علاوه بر هزینه نصب کولر گازی در سال 1401 و عوامل اثر گذار بر آن، به آموزش فارسی نصب کولر گازی اشاره شده است که در صورتی که بخواهید خودتان اقدام به نصب اسپیلت و لوله کشی کولر گازی کنید؛ از آن بهره مند شوید. 

 

هزینه نصب کولر گازی

 

 

اگر در مناطق گرمسیری کشور، همچون اهواز ساکن هستید؛ نصب اسپلیت کمک شایانی به شما در داشتن هوایی مطبوع در فصل تابستان دارد. در صورتی که کولر شما دارای گارانتی است؛ پیشنهاد می‌کنیم از نصاب‌هایی خدمات دریافت کنید که نمایندگی برند کولر گازی شما را اخذ کرده‌اند. 

 

لیست هزینه نصب کولر گازی

نوع خدمات قیمت خدمات ( به روز رسانی سال 1401)
لوله کشی کولر گازی برای نصب کولر 100.000 تا 120.000 تومان (بر اساس هر متر)
هزینه داکت کشی (بر اساس متر) 180.000 تا 350.000 تومان (بر اساس متر)
قیمت نصب پایه دیواری 150.000 تا 450.000 تومان
قیمت نصب پایه زمینی 150.000 تا 200.000 تومان
هزینه سوراخ کاری 100.000 تا 200.000 تومان
قیمت نصب شلنگ درین 150.000 تا 250.000 تومان
نصب سایبان برای کندانسور 150.000 تا 250.000 تومان

 

هزینه نصب کولر گازی چقدر است؟

تعرفه نصب کولر گازی 1401 از عوامل متفاوتی اثر می‌پذیرد، زیرا در طول پروسه نصب کولر گازی، ممکن است نصاب خدمات مختلفی ارائه دهد، در نتیجه نمی توان یک قیمت دقیق و مشخص برای آن در نظر گرفت؛ اما بازار آنلاین "خدمت از ما" این کار را برای شما آسان کرده است و شما با ثبت سفارش رایگان قادر به دریافت هزینه نصب کولر گازی از 5 متخصص هستید.

پس از ثبت جزئیات درخواست خود همچون برند کولر گازی (سامسونگ، ال جی، اجنرال، جنرال و...) و مدل آن، در کمتر 30 دقیقه از نصاب‌های کولر گازی شهر خود قیمت بگیرید؛ و با بررسی سوابق و نظارت مشتریان قبلی آن‌ها، بهترین فرد را برای انجام کار خود انتخاب کنید.

پیش از حضور نصاب اسپیلت در محل، می‌توانید هزینه ایاب و ذهاب و نصب را از او بپرسید تا در صورت حضور در منزل یا محل کار شما؛ مشکلی رخ ندهد. معمولا این هزینه‌ها هر ساله از سوی اتحادیه مشخص می‌شوند. 

اگر از پیش محل نصب دارای کانال کولر بوده است، تعمیر داکت و یا نظافت داکت، از جمله مواردی است که باید در نظر داشته باشید.

 

عوامل موثر بر هزینه نصب کولر گازی چیست؟

همانطور که گفتیم، عوامل مختلفی می‌تواند روی هزینه نصب کولر گازی موثر باشد؛ و بهتر است قبل از حضور نصاب با این موارد آشنا باشید. در ادامه به شرح عوامل اثرگذار بر هزینه و قیمت نصب کولر گازی پرداخته‌ایم. این عوامل عبارت هستند از:

 • قیمت کولر گازی مورد نیاز شما (که متناسب با متراژ و منطقه آب و هوایی خود انتخاب می‌کنید)
 • نوع کولر گازی (کولر گازی ایستاده به نسبت کولر گازی دیواری، هزینه کمتری به همراه دارد)
 • متراژ و نوع لوله مورد استفاده برای لوله‌کشی اسپیلت
 • برند کولر گازی انتخابی شما
 • محل نصب کندانسور و پنل داخلی کولرگازی (هرچه محل نصب سختتر باشد، زمان و میزان کار بیشتری نیاز دارد)
 • انجام شارژ گاز کولر گازی پس از نصب
 • هزینه ایاب و ذهاب نصاب 
 • هزینه سوراخکاری و سایر کارهای جانبی

 

نحوه دسترسی به نصاب کولر گازی

بازار آنلاین خدمت از ما، برایتان بستری فراهم کرده است تا بتوانید پیش از دریافت خدمات از هر متخصصی؛ سوابق، مدارک فنی و همچنین نظرات مشتریان قبلی او را مشاهده کنید تا انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید.

پس از ثبت سفارش خود، چندین نصاب به شما هزینه نصب کولر گازی را به صورت تقریبی اعلام می‌کنند و شما با بررسی پروفایل هر یک از آن‌ها، می‌توانید بهترین فرد را انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما، انتخاب افرادی با مدرک فنی مرتبط، گواهی سوء پیشنه و نظرات مثبت مشتریان قبلی است.

 


از دیگر خدماتی که می‌توانید در خدمت از ما دریافت کنید، تعمیر کولر گازی می باشد؛ همچنین اگر حدود یک سال از آخرین زمان سرویس کردن کولر گازی‌تان گذشته است، پیشنهاد می‌کنیم درخواست سرویس کولر گازی  و یا سرویس کولر گازی پنجره ای دهید.


 

نصب کولر گازی

 

مزیت ثبت سفارش نصب اسپلیت در خدمت از ما

شما علاوه بر اینکه به کمک بازار آنلایتن "خدمت از ما" در کوتاهترین زمان به نزدیک ترین متخصص جهت نصب کولر گازی متصل می‌شوید، از مزایای زیر نیز بهره مند می‌شوید.

 • دسترسی فوری به چندین متخصص نصب کولر گازی در محل.
 • استعلام رایگان تعرفه نصب در سال 1401 پیش از نهایی کردن ثبت سفارش خود.
 • حضور نصاب کولر گازی در زمان تعیین شده توسط شما در محل.
 • همراهی تیم پشتیبانی خدمت از ما با شما.
 • دسترسی به نصابانی با مهارت، تجربه و سابقه کار زیاد در امر "نصب کولر گازی"
 • بررسی میزان سایبقه کار و مشاهده نمونه کار و رضایت مشتریان قبلی از نحوه کار نصاب اسپلیت

 

خدمات نصب کولر گازی و اسپیلت

در بستر آنلاین "خدمت از ما"، متخصصین نصب کولر گازی خدمات زیر را ارائه می‌دهند: 

 • بررسی محل و انتخاب مناسب ترین محل نصب کولر گازی
 • نصب کولر گازی گری
 • لوله کشی کولر گازی
 • نصب پنل داخلی اسپیلت
 • نصب پنل خارجی کولر گازی در بالکن، پشت بام و..
 • نصب اسپلیت جنرال
 • نصب کولر گازی پرتابل، ایستاده و پنجره ای
 • نصب پنل کولر گازی در ارتفاع
 • نصب کولر گازی سامسونگ
 • نصب اسپیلت انواع برندها

 

قیمت نصب کولر گازی

 

آموزش و راهنمای نصب کولر گازی

در صورتی که اولین مرتبه است که اقدام به نصب کولر گازی می‌کنید، بهتر است که، از یک نصاب حرفه‌ای برای انجام این کار درخواست کنید؛ زیرا علاوه بر اینکه برای نصب یونیت خارجی کولر گازی، نیاز به مته مخصوص برای سوراخ کردن دیوار و لوله کشی اسپیلت است، نوع و نحوه نصب کولر گازی و تشخیص و انتخاب محل مناسب اسپلیت، در نحوه عملکرد و میزان راندمان و حتی مصرف انرژی آن به شدت تاثیر دارد.

در ادامه می‌توانید آموزش نصب کولر گازی را بخوانید. اما قبل از آن لازم است بدانید که مراحل نصب کولر گازی، شامل نصب پنل داخلی و پنل خارجی می‌باشد، که در ادامه به شرح هر کدام می‌پردازیم.

 

مراحل نصب یونیت داخلی

یونیت داخلی، همان قسمتی از کولر گازی است که شما مدام با آن سر و کار دارید و در محیط داخلی منزل نصب می‌شود. مراحل نصب پنل داخلی کولر گازی به ترتیب زیر است:

 

1. مکانی مناسب و بدون مانع بر روی دیوار داخل سالن خود را برای نصب یونیت داخلی اسپلیت پیدا کنید. این مکان بهتر است دارای ویژگی های زیر باشد:

 • سعی کنید کولر گازی را در جایی نصب کنید که از نور مستقیم آفتاب دور باشد.
 • از مکان‌هایی که در آن امکام مشت گاز وجود دارد دوری کنید. 
 • پنل داخلی کولر گازی بهتر است که از زمین حدود دو و نیم متر و از سقف حدود 20 سانتی متر و از اطراف حدود 15 سانتی متر فاصله داشته باشد. 
 • پنل داخلی کولر گازی را حداقل 1 متر دورتر از آنتن، برق یا هر خطوط اتصالی که برای تلویزیون، رادیو، سیستم امنیت منزل، آیفون و تلفن استفاده شده است، نصب کنید. نویز حاصله از این خطوط، می‌تواند منجر به کاهش عمکلرد یونیت داخلی اسپیلت شود.
 • سعی کنید که هنگام انتخاب محل نصب کولر گازی، به وزن و قدرت دیواری که قرار است اسپلیت روی آن نصب شود توجه داشته باشید. دیوار باید توانایی نگهداری وزن کولر گازی را داشته باشد؛ گاهی اوقات نیز، ممکن است به ساخت یک فریم از چوب یا فلز برای پشتیبانی از آن نیاز داشته باشید.

 


2. صفحه نصب را بر روی دیوار به طور کامل محکم کاری کنید.

 • پایه نصب را بر روی دیواری که می‌خواهید پنل داخلی را بر روی آن نصب کنید، نگه دارید.
 • برای اطمینان از اینکه پایه نصب در هر دو صورت افقی و عمودی برابر است از یک تراز استفاده نمایید؛ سعی کنید تراز بودن کولر گازی را از همین ابتدا رعایت کنید.
 • با استفاده از مته در نقاط مناسب و در محل پیچ‌های پایه سوراخ‌های لازم را در دیوار ایجاد کنید.
 • در داخل سوراخ‌ها رول پلاک گذاشته و صفحه پایه نصب را با پیچ به دیوار محکم کنید.

 


3. ایجاد سوراخ بر روی دیوار در نصب کولر گازی

مرحله بعد در نصب کولر گازی، مربوط به ایجاد سوراخ بر روی دیوار برای رد کردن لوله کولر گازی می باشد.برای انجام این کار باید یک سوراخ با قطری حدود 7.5 سانتی متر را بر روی دیوار جهت رد کرد لوله کولر گازی ایجاد کنید. در هنگام نصب لوله، باید آن را طوری قرار دهید که شیب روبه پایین داشته باشد تا تخلیه به درستی انجام شود.

در نظر داشته باشید که هنگام سوراخ کاری و رد کردن لوله، باید از قبل فاصله و طول لوله مورد نیاز برای رسیدن آن به پنل خارجی را هم در نظر بگیرید و مشخص کنید.

 


4. بررسی اتصالات الکتریکی در نصب کولر گازی

حالا باید اتصالات الکتریکی را بررسی و پیاده کنید؛ برای این کار باید قاب و کاور جلوی پنل داخلی را باز کنید و مطمئن شوید که کابل‌های برق به پایانه‌های پیچ متصل شده اند. همچنین اطمینان حاصل کنید که با نمودار‌هایی که با کولر گازی عرضه می‌شوند مطابقت دارند.

 


5. وصل کردن لوله‌ها در نصب کولر گازی

برای وصل کردن لوله ها در پنل داخلی کولر گازی، به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. لوله را از داخل پنل داخلی، به سمت سوراخ ایجاد شده در دیوار، که در مراحل قبل توضیح دادیم ببرید و توجه کنید که در طول اجرای این مراحل، لوله دچار خمیدگی نشده باشد.
 2. یک لوله پی وی سی را به طول 6 میلیمتر (کمتر از فاصله بین سطح داخلی و خارجی دیوار) را برش دهید.
 3. درپوش لوله را در انتهای داخلی لوله پی وی سی قرار داده و لوله را در داخل سوراخ ایجاد شده در دیوار قرار دهید.
 4. تمامی لوله‌های مسی، کابل برق و لوله تخلیه را با استفاده از چسب برق به هم ببندید.
 5. بهتر است که لوله تخلیه را در پایین قرار دهید.
 6.  لوله را محکم به پنل داخلی متصل کنید. برای سفت کردن آن می‌توانید از دو آچار در جهت مختلف استفاده نمایید. (لوله تخلیه آب را به پایه واحد داخلی کولر گازی وصل کنید)
 7. لوله‌ها و کابل‌های متصل را از سوراخی که در دیوار ایجاد کردید رد کنید و مطمئن شوید که لوله تخلیه آب در مکان مناسب تخلیه خواهد شد.

و در انتها، با فشار دادن بر روی پایه نصب، پنل داخلی کولر گازی را محکم کرده و از ایمن سازی آن مطمئن شوید؛ و با نصب فیتلر هپا، از داشتن هوای مطبوع، اطمینان پیدا کنید.

 

(محتوای پیشنهادی:  نحوه شستشوی پنل داخلی کولر اسپلیت)

 

هزینه نصب کولر گازی

 


اگر انجام مراحل نصب برای شما کار دشواری است، شما می‌توانید برای این کار از نصاب کولر گازی اصفهان، نصاب کولر گازی مشهد، شیراز و نصابان سایر شهرهای دیگر که در بازار خدمات "خدمت از ما" فعالیت دارند کمک بگیرید. 


 

تا اینجا شما با یک بخش از نحوه نصب کولر گازی آشنا شدید، در ادامه به توضیح مراحل نصب پنل خارجی کولر گازی می‌پردازیم.

 

نصب پنل خارجی کولر گازی

پنل خارجی یا کندانسور کولر گازی، در واقع همان بخش از کولر گازی است که باید در فضای خارجی خانه نصب شود، که یا آن را در بالکن، پشت بام و یا در حیاط نصب می‌کنند. حتما باید در انتخاب مکان نصب پنل خارجی کولر گازی دقت کنید و آن را در جایی قرار دهید که آلودگی و نور مستقیم خورشید کم باشد. در ادامه به مابقی مراحل نصب کولر گازی می‌پردازیم.

 

1. پیدا کردن مکان مناسب برای نصب پنل بیرونی کولر گازی

 • برای نصب کندانسور، باید مکانی با رفت و آمد کم، با دمای مطلوب (گرم نباشد) و عاری از گرد و غبار انتخاب کنید؛ چرا که به خاطر نوع عملکرد گولر گازی، به مرور زمان و با روشن شدن اسپیلت، آلودگی به داخل ساختمان می‌رود.
 • همچنین لازم است که این مکان به صورتی باشد که فضا برای کانال سازی مورد نیاز کولر، در دسترس باشد.
 • همچنین لازم است که اطراف کندانسور فضای لازم  و فاصله از دیوار را در نظر بگیرید؛ زیرا نیاز به فضای باز برای جریان هوا دارد. همچنین هنگام تعمیر و سرویس فضای لازم برای نصاب وجود دارد.

 


2. ایجاد سکو مناسب در نصب کندانسور کولر گازی

در مرحله بعد از نصب پنل خارجی کولر گازی، شما باید با رعایت موارد زیر، یک سکوی بتنی با ارتفاع مناسب و بلند آماده کنید. توجه کنید که سطح سکو باید کاملا صاف و تراز باشد، زیرا در نهایت روی عملکرد خوب اسپلیت تاثیر زیادی دارد. بعد از آماده کردن سکو برای قرار دادن پنل خارجی، مراحل زیر را انجام دهید.

 • کنداسور بیرونی را بر روی سکو قرار دهید. از زیرسازی لاستیکی برای زیر کنداسور استفاده کنید تا لرزش آن را به حداقل برسانید.
 • حصول اطمینان پیدا کنید که هیچ گونه آنتن رادیو یا تلویزیون و یا هر ارتباط الکتریکی دیگری که می‌تواند نویز ایجاد کند؛ در فاصله 3 متری کنداسور بیرونی قرار نگرفته است.

ایجاد سکو در مراحل نصب کولر گازی، یکی از مواردی است که روی هزینه نصب کولر گازی موثر است و به اجرت نصاب اضافه می‌شود.

 


3. وصل کردن سیم برق در نصب کولر گازی

 1. کاور سیم را بردارید.
 2.  به نمودار سیم کشی دستگاه مراجعه کرده و اطمینان حاصل کنید که کابل‌های برق همان گونه که نمودار نشان می‌دهد به هم وصل شده اند. دنبال کردن دستور العمل سازنده اسپلیت برای سیم کشی بسیار مهم است.
 3.  کابل‌ها را با گیره کابل محکم ببندید و پوشش آنها را جایگزین کنید.

در انتها  لوله‌ها را بر روی واحد بیرونی کولر گازی به گونه‌ای محکم کنید که خطر از جا در آمدن نداشته باشند و برای کاهش دمای کنداسور، می‌توانید از خدمت نصب سایبان کولر استفاده کنید. در صورتی که کولر گازی شما فاقد گاز باشد، باید اقدام به شارژ گاز کولر گازی پیش از راه اندازی آن کنید.

(محتوای پیشنهادی:  نحوه شستشوی پنل خارجی اسپلیت)

 

آیا هزینه نصب کولر گازی در "خدمت از ما" قطعی است؟

بله، اگر شما هنگام ثبت سفارش، به سوالاتی که از شما پرسیده می‌شود و پیرامون نوع کولر، برند، متراژ ، محل نصب و سایر خدمات مورد نیازتان است به درستی پاسخ دهید، قطعا هزینه پیشنهادی نصابان کولر گازی قطعی خواهد بود. چرا که نصابان فعال در "خدمت از ما" بر اساس همین پاسخ های شما، هزینه نصب کولر گازی را ارسال می کنند.

 

سخن پایانی

تنها با چند کلیک در خدمت از ما، می‌توانید درخواست نصب کولر گازی خود را به فردی متخصص بسپارید و پیش از دریافت آن، از هزینه نصب کولر گازی با توجه به شرایط خود و همچنین سوابق متخصص آگاه شوید. همچنین خدماتی دیگری مانند نصب کولر آبی و نصب چیلر خود را می‌توانید در خدمت از ما درخواست دهید!

امتیاز دهید

4.75 امتیاز از 241 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب کولر گازی و اسپیلت

نظرات

رضا قنطابی
رضا قنطابی
4.1
79 خدمت موفق
نصب کولر گازی و اسپیلت
خانم اکبریان فر

تشکرازحضوربموقع وخوش قولی دراومدن ،ازهمه مهمترداشتن صبروحوصله وخوش برخوردکارشونوانجام دادن وقیمت خوب ومنصفانه ،خسته نباشیدجناب قنطابی وامیدوارم سال خوبوپربرکتی واستون باشه🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌹🌹🌺🌺🌺🌹🌺

اصغر فرخوند
اصغر فرخوند
5.0
25 خدمت موفق
نصب کولر گازی و اسپیلت
خانم جاوید

بسیار دقیق و منظم بودند و در حرفه خودشان استادکار به تمام معنا و همچنین مجهز از بابت دستمزد و هزینه ها نیز خیلی منصفانه تعیین قیمت می‌کنند.تشکر

جمشید مرادی
جمشید مرادی
4.6
57 خدمت موفق
نصب کولر گازی و اسپیلت
مهدی میرطاوسی

از آقای مهندس مرادی و همکارشان بسیار سپاسگزارم ایشان بسیار وقت شناس .مودب .و دقیق بوده و کار را با نهایت دقت و ظرافت به بهترین نحو انجام دادند .

در این شهرها می توانید سفارش نصب کولر گازی و اسپیلت را ثبت کنید:

 • نصب کولر گازی و اسپیلت تهران
 • نصب کولر گازی و اسپیلت کرج
 • نصب کولر گازی و اسپیلت اصفهان
 • نصب کولر گازی و اسپیلت مشهد
 • نصب کولر گازی و اسپیلت شیراز
 • نصب کولر گازی و اسپیلت تبریز
 • نصب کولر گازی و اسپیلت اهواز
 • نصب کولر گازی و اسپیلت کاشان
 • نصب کولر گازی و اسپیلت ارومیه
 • نصب کولر گازی و اسپیلت بندرعباس
 • نصب کولر گازی و اسپیلت یزد
 • نصب کولر گازی و اسپیلت ورامین
 • نصب کولر گازی و اسپیلت هشتگرد
 • نصب کولر گازی و اسپیلت دزفول
 • نصب کولر گازی و اسپیلت اندیشه
 • نصب کولر گازی و اسپیلت آمل
 • نصب کولر گازی و اسپیلت شهر قدس
 • نصب کولر گازی و اسپیلت گرگان
 • نصب کولر گازی و اسپیلت بابلسر
 • نصب کولر گازی و اسپیلت قزوین
 • نصب کولر گازی و اسپیلت آبادان
 • نصب کولر گازی و اسپیلت فردیس
 • نصب کولر گازی و اسپیلت لاهیجان
 • نصب کولر گازی و اسپیلت محمدشهر
 • نصب کولر گازی و اسپیلت زاهدان
 • نصب کولر گازی و اسپیلت شهریار
 • نصب کولر گازی و اسپیلت رباط کریم
 • نصب کولر گازی و اسپیلت رشت
 • نصب کولر گازی و اسپیلت پاکدشت
 • نصب کولر گازی و اسپیلت همدان
 • نصب کولر گازی و اسپیلت بوشهر
 • نصب کولر گازی و اسپیلت کیش
 • نصب کولر گازی و اسپیلت ساری
 • نصب کولر گازی و اسپیلت اراک
 • نصب کولر گازی و اسپیلت کرمانشاه
 • نصب کولر گازی و اسپیلت ملارد
 • نصب کولر گازی و اسپیلت قائم شهر
 • نصب کولر گازی و اسپیلت کرمان
 • نصب کولر گازی و اسپیلت رودهن
 • نصب کولر گازی و اسپیلت ری
 • نصب کولر گازی و اسپیلت شاهین شهر
 • نصب کولر گازی و اسپیلت اسلامشهر
 • نصب کولر گازی و اسپیلت پرند
 • نصب کولر گازی و اسپیلت زنجان
 • نصب کولر گازی و اسپیلت قرچک
 • نصب کولر گازی و اسپیلت بابل
 • نصب کولر گازی و اسپیلت قم
 • نصب کولر گازی و اسپیلت پردیس
loading