محل نصب کولر گازی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
محل نصب کولر گازی

محل نصب کولر گازی یکی از آیتم‌های مهم و تاثیرگذار در روند عملکرد این وسیله خنک کننده در محیط ساختمان است. نصب کولر گازی در بالکن، پشت بام و سقف مواردی است که در زمان تعیین جای مناسب نصب کولر گازی در اولویت بررسی قرار دارند.

محل نصب کولر گازی و بهترین مکان نصب کمپرسور کولر گازی با توجه به نوع ساختمان تعیین شده و با مراحل خاصی برای جایگذاری همراه است. یافتن جای نصب کولر گازی به اندازه‌ای اهمیت داشته که امروزه از همان ابتدا توسط معماران محلی در نقشه ساختمانی بدین منظور تعبیه شده است.

 

نصب کولر گازی در پشت بام، نصب کولر گازی در بالکن، فاصله پنل کولر گازی از سقف، جای نصب کولر گازی و در نتیجه بهترین مکان نصب کمپرسور کولر گازی از نکات مورد توجه برای کاربران در زمینه محل نصب کولر گازی است.

 

مناسب ترین جای نصب کولر گازی

 

محل نصب کولر گازی

انتخاب محل نصب کولر گازی برای افرادی که تمایل به راه اندازی این سیستم خنک کننده در فضای ساختمان طراحی شده را دارند گاهی به سختی‌های همراه است. از آنجایی که پس از خریداری کولر گازی حساس ترین و پر اهمیت ترین مرحله استفاده جای نصب کولر گازی بوده به مراتب باید توجه بیشتری به این امر شود.

 

محل نصب کولر گازی

 

میزان دقت افراد در انتخاب محل نصب کولر گازی بازدهی دستگاه بالای دستگاه و بهبود روند جریان هوای مطلوب در ساختمان را در بر دارد. آیتم‌های زیادی بر روی تعیین جای نصب کولر گازی تاثیر داشته که در این مطلب به مهمترین و تاثیرگذار ترین آنها برای راهنمایی بهتر اشاره خواهیم داشت.

 

مناسب ترین جای نصب کولر گازی

انتخاب بهترین محل نصب کولر گازی با توجه به ساختار داخلی این دستگاه و نوع طراحی ساختمان صورت می‌گیرد. تجهیزات تشکیل دهنده و سازنده کولر گازی در دو پنل خارجی و داخلی تعبیه شده و هر دو بخش در تعیین جای نصب کولر از اهمیت بالایی برخوردارند.

 

فاصله پنل کولر گازی از سقف

 

محل نصب کمپرسور کولر گازی، نصب کندانسور و همین طور پنل داخلی با جریان مطلوب هوای خنک در محیط و عمر استفاده بالا و بهینه این وسیله سرمایشی ارتباط مستقیم دارد. محل نصب و لوله کشی اسپلیت پنل داخلی و قرار دادن صحیح تجهیزات تشکیل دهنده کولر گازی در محل مناسب از نکات حائز اهمیت در محل نصب کولر گازی است.

پر اهمیت ترین موارد در محل نصب کولر گازی بر اساس تجهیزات و مکان نصب آن در ساختمان در این قسمت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

محل نصب پنل داخلی کولر گازی

پنل‌های داخلی کولر وظیفه انتقال و جریان هوای خنک به فضای داخلی ساختمان را برعهده دارند. از این رو انتخاب یک محل مناسب برای نصب و جایگذاری آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. تجهیزات تعبیه شده در پنل داخلی پس از مرحله هواسازی علاوه بر انتقال جریان باد خنک به محیط تنظیمات دمای و ارسال پیام کم و زیاد شدن دما به کنترلر را نیز برعهده دارند.

 

محل نصب پنل داخلی کولر گازی

 

تعیین فاصله پنل کولر گازی از سقف به این علت که هوای گرم همیشه در زیر سقف بیشتر بوده و از این بهترین محل نصب پنل داخلی کولر گازی پایین تر از سقف می‌باشد.

 

بهترین مکان نصب کمپرسور کولر گازی

در هنگام تعیین محل نصب کولر گازی انتخاب بهترین مکان نصب انواع کمپرسور کولر گازی از اهمیت بالایی برخوردار است. کمپرسور کولر گازی باید در محل و فضای آزاد به دور از اشیا، دیوار یا موانع دیگر ساختمانی نصب شود. هر کدام از این موارد مانع تبادل صحیح گرما با محیط و منجر به پایین آمدن بازده کولر گازی و خروج هوای گرم و نامطبوع از کولر می‌شود.

 

بهترین مکان نصب کمپرسور کولر گازی

 

این عوامل به مرور زمان مصرف بیش از انداره برق و کاهش عمر کابردی قطعه کمپرسور در کولر گازی می‌شوند.

 

محل نصب کندانسور کولر گازی

وظیفه کندانسورکولر گازی تامین هوای لازم برای ساخت و تولید باد خنک در کولر گازی است. بنابراین بهترین مکان برای نصب کندانسور کولر گازی محیط پوشیده شده از سایه و دور از نور مستقیم آفتاب است. فرسایش کندانسور و اختلال در امر هواسازی در کولر گازی از ایرادات تعیین محل اشتباهی برای کندانسور کولر است.

 

محل نصب کندانسور کولر گازی

 

نصب کندانسور کولر گازی و اسپلیت در سایه و محل دور از گرما و نور خورشید راندمان بهتر، صرف انرژی و برق کمتر و تبادل حرارت و جریان مناسب هوای خنک در محیط را به همراه دارد.

 

محل نصب پنل خارجی کولر گازی

در بیشتر ساختمان‌های امروزی به دلیل عبور لوله‌های متنهی به کولر از سقف محلی در پشت بام برای قرارگیری پنل خارجی کولر گازی تعبیه شده است. اما با توجه به بررسی‌های انجام شده نصب کولر گازی در پشت بام برای جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید بهتر است با سایه بان و تجهیزات لازم صورت گیرد.

 

محل نصب پنل خارجی کولر گازی

 

بنابراین نصب کولر گازی در بالکن و پشت بام به دلیل لازمه جریان هوای آزاد برای عملکرد پنل خارجی این وسیله سرمایشی است. نیاز به هوای خنک و آزاد برای عملکرد مناسب کندانسور و کمپرسور و جلوگیری از ورود صدای کارکرد این دستگاه به محیط ساختمان از دیگر دلایل نصب کولر گازی در محیط بیرونی است.

 

تفاوت محل نصب کولر گازی با داکت اسپیلت

سیستم داخلی داکت اسپیلت با کولر گازی در نوع طراحی تفاوت‌هایی دارد. بنابراین برای نصب آن بیشترین مکانی که باید مورد بررسی قرار گیرد پنل‌های سقف کاذب برای اجرای کانال کشی و نصب داکت اسپیلت است.

 

تفاوت محل نصب کولر گازی با داکت اسپیلت

 

پس از نصب شاسی فلزی و لوله‌های مسی با اصول تعیین شده کندانسور و کمپرسور را برای هواسازی مطلوب در پشت بام و بالکن نصب می‌کنند.

نکات مهم درباره محل نصب کولر گازی

افزایش راندمان کولر گازی، بهبود عملکرد و بالا رفتن سطح کیفیت جریان هوای مطبوع در محیط در گرو رعایت نکات ضروری در انتخاب جای نصب کولر گازی است.

 

نصب کولر گازی در پشت بام

 

در این بخش به بارزترین نکات در این زمینه اشاره خواهیم داشت.

  • در انتخاب محل نصب کولر گازی توجه داشته باشید گرد و غبار وارد لوله‌های مبرد نشود. این ذرات به کمپرسور آسیب می‌رسانند.
  • هنگام نصب پنل داخلی از محکم بودن صفحه نگهدارنده پنل اطمینان داشته و از نصب این تجهیزات در مجاورت بخاری، شوفاژ و سیستم گرمایشی و سرمایشی دیگر خودداری کنید.
  • بهترین محل نصب کولر گازی و داکت اسپیلت در پاساژ و مراکز خرید در ارتفاع بالا و سقف است.
  • در هنگام نصب پنل داخلی کولر گازی شرایط تعمیر و سرویس دوره‌ای این وسیله سرمایشی را در نظر داشته باشید.

در کنار موارد بیان شده انتخاب یک نصاب مناسب و آموزش دیده بهترین اقدام در هنگام انتخاب محل نصب کولر گازی و راه اندازی تجهیزات این وسیله است.

نصب کولر گازی و اسپیلت
برای سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading