شما در کدام شهر به سرویس و تعمیر کولر آبی نیاز دارید؟

سرویس و تعمیر کولر آبی را به متخصصش بسپار

سرویس و تعمیر کولر آبی یکی از پرتقاضاترین سرویس‌ها در روزهای گرم سال است و به دلیل گرمای طاقت فرسای تابستان، معمولا افراد برای سرویس کولر آبی، تعمیر کولر آبی و تعمیر کولر آبی شبانه روزی یا تعویض و نصب کولر جدید قبل از فرار رسیدن تابستان و عمدتا در فصل بهار دست به کار می‌شوند. مهم ترین نکته‌ای که شما در زمان نیاز به تعمیر کولر آبی باید بدانید اهمیت تشخیص دقیق مشکل کولر آبی و سپس اقدام برای تعمیر آن است؛ که به شدت توصیه می‌شود که این کار توسط تعمیرکار سیار کولر آبی و متخصص سرویس کولر آبی انجام شود.

بررسی و تعمیر کولر آبی شما توسط تعمیرکار کولر آبی ماهر و با تجربه به همراه قیمت سرویس کولر آبی مناسب می‌تواند شما را از بسیاری از مشکلات آینده آسوده خاطر کند. اکنون اگر برای تعمیر و سرویس کولر آبی به دنبال مجرب‌ترین سرویسکاران می‌گردید؛ پس همین حالا سفارش خود را به راحتی ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن به چندین سرویسکار، تعمیرکار و متخصص کولر آبی دسترسی پیدا کنید.

 

تعمیر کولر آبی

 

 

چه زمانی به سرویس و تعمیر کولر آبی باید پرداخت؟

یکی از مقدمات آماده شدن برای ورود به فصول گرم سال، سرویس و تعمیر کولر آبی است؛ و بهار یکی از بهترین زمان‌ها برای انجام خدمات تعمیر کولر آبی است. البته این بدین معنا نیست که در زمان‌های دیگر امکان تعمیر وجود ندارد، هر زمان در عملکرد کولر آبی شما اختلال ایجاد شود و از روند طبیعی کار خود یعنی مطبوع و خنک سازی هوا خارج شود باید به فکر یک تعمیرکار کولر آبی شبانه روزی و متخصص برای سرویس کولر آبی و تعمیرات کولر آبی خود باشید.

 

خدمات تعمیر کولر آبی در "خدمت از ما"

اگر به یک سرویسکار جهت سرویس و تعمیر کولر آبی در منزل نیاز دارید پس بدون دردسر سفارش خود را ثبت کنید تا خدماتی نظیر: تعمیر موتور کولر آبی، تعویض یاتاقان کولر آبی، تعمیر پمپ کولر آبی، تعمیر شناور، سیم کشی کولر و ... با مناسبترین هزینه تعمیر کولر آبی و برای سرویس کولر آبی خدماتی اعم از، تعویض پوشال‌های کولر آبی، شستشوی پمپ، تنظیم شناور کولر آبی، کانال کشی کولر آبی، تعمیر سیستم برق رسانی کولر آبی، روغن کاری یاتاقان ها و دینام کولر آبی دریافت کنید.

 

قیمت سرویس کولر آبی و هزینه تعمیرات کولر آبی در خدمت از ما چگونه برآورد می‌شود؟

قیمت سرویس کولر آبی و هزینه تعمیرات کولر آبی به نوع مشکل کولر آبی یا قطعات تعویض شده در صورت لزوم، بستگی دارد؛ و به طور کلی هزینه تعمیر کولر آبی، نصب کولر آبی و سرویس کولر آبی بسته به تعداد خدمات متغیر می‌باشد؛ ولی در حین پیشنهاد قیمت تعمیر کولر آبی و یا هزینه سرویس کولر آبی، متخصص قیمتی را تخمین می‌زند و به شما به صورت آنلاین اعلام می‌کند و در صورت رضایت شما از هزینه تعمیر کولر آبی و قیمت سرویس کولر آبی، سرویسکار دست به کار می‌شود.

اکنون اگر می‌خواهید از قیمت تعمیر و سرویس کولر آبی مطلع شوید پس همین حالا به رایگان قیمت بگیرید. به محض درخواست شما برای تعمیر و سرویس کولر آبی، قیمت‌هایی از سوی سرویسکاران به شما پیشنهاد می‌شود که در صورت تمایل و سنجیدن قیمت‌ها می‌توانید سفارش خود را نهایی کنید.

 

 چرا باید سرویس کولر آبی را به صورت دوره‌ای انجام دهیم؟

جالب است بدانید سرویس به‌ موقع و اصولی کولر آبی علاوه بر تضمین کامل خنکی در تابستان‌های داغ، از فرسایش و مستهلک شدن کولر شما پیشگیری و در مصرف برق، آب و هزینه‌های قبوض خدماتی به دلیل افزایش بهره وری کولر آبی صرفه‌جویی خواهد کرد. به طور کلی سرویس کولر آبی به صورت دوره‌ای مزایای زیر را به همراه می‌آورد:

 • مصرف برق کولر آبی کاهش پیدا می‌کند.
 • طول عمر مفید کولر آبی افزایش می‌یابد.
 • کولر آبی در فصل گرما دچار خرابی نمی‌شود.
 • از خرابی زود هنگام موتور کولر آبی جلوگیری می‌کند.
 •  سیستم گردش هوا در کولر آبی به راحتی و مطلوب تر انجام می‌شود.

 

سرویس کولر آبی

 

 مراحل تعمیر کولر آبی 

در ادامه برای شما، چگونی و مراحل تعمیر کولر آبی را آورده‌ایم. در صورتی که تمایل به تعمیر کولر آبی توسط خودتان دارید، این راهنما می‌تواند برای شما مفید واقع شود. 

 1. دیواره‌های کولر را جدا کنید و در صورت نیاز پوشال‌ها را تعویض کنید. ضمنا پوشال‌ها باید به گونه‌ای توسط توری‌های سیمی محکم به در پوش‌ها بسته شوند که آب از آنها بر روی فن یا تسمه و پمپ و موتور نریزد.
 2. کف کولر را شست و شو داده و در صورت زنگ زدگی یا سوراخ شدن آن را ترمیم کنید. البته بهتر است در پایان فصل گرما و از کار انداختن کولر محل‌های زنگ زده را ضد زنگ زده و رنگ کاری کنید.
 3. یاتاقان‌های توربین و جا روغنی روی موتور را روغن کاری کنید و با دست هر دو فلکه را بچرخانید. تا مطمئن شوید که مانعی در حرکت آن ها موجود نیست.
 4. تسمه و فلکه‌های موتور و توربین باید در یک امتداد باشند. تا موجب لنگی و ساییدگی تسمه و لرزش نشود. در صورت ساییدگی و بریدگی تسمه آن را تعویض کنید.
 5. معمولا پمپ‌های آب احتیاج به روغن کاری ندارند ولی آنها را از جای خود خارج کنید. و رسوب اطراف پروانه‌ها را تمیز کنید، همچنین صافی آن را تمیز کرده و در جاي خود قرار دهید. با پر کردن تشتک تحتانی از آب و روشن نمودن واتر پمپ اطمینان حاصل نمایید که مسیر آب در شیلنگ، سه راهه و آب پخش کن‌ها باز است. ناودان‌های پخش کننده مستقر در پوش‌ها را تمیز کرده تا منافذ آن‌ها باز شود. نحوه تنظیم شناور به گونه ای باشد که آبی از تشتک یا دریچه اطمینان سرازیر نشود.
 6. هنگام روشن کردن کولر ابتدا به مدت ده دقیقه واتر پمپ را روشن کرده تا پوشال‌ها خیس شوند. قبل از روشن کردن موتور اصلی کولر براي اولین بار پارچه بزرگی را خیس نموده، جلوی دریچه‌ها گرفته تا ذرات زنگ و گرد و خاک را به خود گرفته و محیط را کثیف نکند. در پایان فصل گرما آب تشتک را خالی کرده و روي کولر را با برزنت بپوشانید و شیر فلکه آب را بسته و حتی الامکان لوله‌هاي رابط را قطع نمایید.

 

اگر به موقع به کار سرویس کولر آبی و تعمیرات کولر آبی خود توجه نکنیم چه مشکلی پیش خواهد آمد؟

کولر آبی یک سیستم سرمایشی است که عموما در بسیاری از منازل و ساختمان‌ها کاربرد دارد. کوچک‌ترین اختلال در عملکرد کولر آبی یک هشدار جدی برای خرابی‌های بزرگتر و بیشتر است. اگر به این هشدارها و خرابی‌های کوچک توجه نکنیم و به موقع به تعمیرکار کولر با تجربه جهت تعمیرات کولر آبی نشان ندهیم کولر آبی دچار خرابی‌های بزرگ‌تری در فصل گرما می‌شود و در نتیجه تا زمان تعمیر کامل کولر آبی و یا خرید کولر آبی جدید، مجبور به تحمل چند ساعته یا حتی چند روزه گرما خواهید شد.

 

چرا "خدمت از ما" را برای سرویس و تعیمر کولر آبی انتخاب کنم؟

 • دسترسی به چندین سرویسکار و تعمیرکار کولر آبی
 • مشاهده رایگان قیمت تعمیر و سرویس کولر آبی قبل از سفارش نهایی
 • اعزام سریع متخصص به محل شما
 • عیب یابی دقیق و اجرای درست کار
 • استفاده از قطعات باکیفیت و تضمین خدمات تعمیرکاران متخصص
 • ارائه فاکتور و تحویل قطعات تعویضی به شما
 • پیگیری مدوام از ابتدا تا پایان کار توسط تیم پشتیبانی

 

مراحل سرویس کولر توسط سرویس کار کولر آبی

بررسی و تعویض پوشال کولر آبی

سرویس کار کولر آبی پس از باز کردن دریچه‌های کولر و چک کردن پوشال‌ها، در صورتی که پوشال‌ها کهنه شده باشند آن‌ها را تعویض می‌کند. بسته به میزان املاح آب یک شهر، امکان دارد که پوشال ها سریع تر کهنه شوند. در صورتی که املاح آب شهر زیاد باشد، پوشال ها باید به صورت سالیانه تعویض شوند. در صورتی هم که پوشال‌ها نیاز به تعویض نداشته باشند، آن‌ها می‌شوید تا کیفیت هوادهی کولر آبی شما بهتر شود.

 

نصب صحیح پوشال کولر آبی

یک سرویس کار کولر آبی کارآزموده، پوشال‌ها به درستی روی دریچه‌ها نصب می‌کند. پوشال‌ها باید به صورت یکنواخت بر روی درپوش ها نصب گردند. در صورت اتصال نامناسب پوشال‌ها، امکان ریختن آب بر روی بدنه و موتور کولر وجود دارد. و این کار سبب آسیب رسیدن به کولر آبی خواهد شد.

 

تنظیم شناور کولر آبی و برطرف کردن رسوب کولر آبی

سرویس کار کولر آبی شناور را چک کرده و در صورت مشاهده رسوب اطراف آن، شناور را باز کرده و تمیز می‌کند. او همچنین تمیزکاری صافی و روغن کاری پمپ آب را نیز انجام می‌دهد. و شناور را در محل مناسب خود نصب می‌کند.

شناور کولر باید به گونه ای تنظیم گردد که آب از دریچه اطمینان و تشتک‌ها به بیرون سرازیر نشود. در صورت وجود رسوب کف کولر آن را تمیز می‌کند و اگر در کف کولر زنگ زدگی و یا سوراخی وجود داشته باشد آن را ترمیم می‌کند.

 

کنترل تنظیم تسمه کولر آبی

یک سرویس کار ماهر تنظیم بودن تسمه کولر آبی را چک می‌کند. برای این که به موتور کولر آبی فشار زیادی وارد نشود، تسمه نباید خیلی سفت یا شل باشد. در صورتی که تسمه کولر در طول زمان فرسوده شده باشد و فرم آن از حالت عادی خارج شده باشد، آن را تعویض می‌کند.

 

بررسی و کنترل اتصال‌های کولر آبی

سرویس کار کولر برای بهبود خنک کنندگی کولر، بین یاتاقان‌ها و پروانه کولر را کاملا روغن کاری می‌کند. محکم بودن پولی ها و اتصال درست آن به محور و محکم بودن پیچ و مهره‌ها نیز باید توسط سرویس کار کولر کنترل شود. او در صورت مشاهده هر گونه نقص و عیبی در این اتصالات باید آن‌ها را برطرف کند.

 

کنترل نهایی توسط سرویس کار کولر آبی

پس از پایان مراحل سرویس کولر آبی نیز، سرویس کار باید پیش از برگرداندن درپوش، وضعیت قرار گرفتن پوشال ها، آب پخش کن‌ها و فاصله پوشال ها با تسمه و پمپ آب را کنترل کند. سپس باید کیفیت هوادهی کولر ابتدا در دور کند موتور و سپس در دور تند را بررسی کند. در صورتی که کیفیت هوادهی و خنک کنندگی کولر آبی شما مطلوب است، سرویس کولر آبی شما به درستی انجام شده است.

 

عیب یابی کولر آبی توسط سرویس کار کولر آبی

در برخی مواقع، روی دادن مواردی جزئی می‌تواند منجر به از کار افتادن کولر آبی شود. در ادامه به بررسی علل رایج این موارد (عیب یابی کولر آبی) پرداخته‌ایم. 

کلید های پمپ آب و موتور وصل هستند اما کولر آبی کار نمی‌کند:

 • برق شبکه قطع است.
 • موتور یا پمپ آب امکان دارد معیوب باشند.

کولر آبی کار می‌کند کولر باد گرم می‌زند:

 • پمپ آب کار نمی‌کند
 • کلید پمپ آب قطع است.
 • اتصالات پمپ آب دچار قطعی شده است.
 • مسیر آبرسانی پمپ آب مسدود شده است.
 • تنظیم شناور تغییر کرده است.
 • شیلنگ آب از پایه پمپ آب یا سه راهی جدا شده است.
 • منافذ ناودان‌های درپوش مسدود است.

با وجود سالم بودن پمپ آب و موتور، کولر آبی، هوادهی مطلوب را ندارد:

 • دریچه­‌های ورودی کولر نیمه باز یا بسته باشند.
 • تسمه کولر از تنظیم خارج شده است.

موتور کولر روشن است اما چرخش ندارد:

 • پولی پروانه و موتور در یک امتداد نیستند.
 • سیم پیچ راه انداز یا سیم پیچی های دور تند خراب شده است.
 • تسمه کولر سفت بسته شده است.

کولر آبی با سر و صدا زیادی کار می‌کند:

 • یاتاقان‌های موتور یا یاتاقان های پروانه معیوب شده اند.
 • یاتاقان‌ها به درستی روغن کاری نشده اند.
 • پیچ یاتاقان‌های دو سر محور پروانه شل شده است.
 • تسمه کولر تنظیم نیست.
 • موتور کولر نیم سوز شده است.

 

سخن پایانی تعمیر کولر آبی و سرویس کولر آبی

امیدواریم این نوشته که پیرامون تعمیر کولر آبی و سرویس کولر آبی بود، برای شما مفید واقع شود. در صورت داشتن تمایل به ثبت سفارش تعمیر کولر آبی و سرویس کولر آبی، به راحتی و در کمتر از 3 دقیقه می‌توانید این کار را انجام دهید؛ و با بررسی سوابق متخصصین، بهترین متخصص تعمیر کولر آبی و سرویس کولر آبی را برگزینید.