قیمت تعمیر کولر آبی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه تعمیر کولر آبی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به تعمیر کولر آبی نیاز دارید؟

تعمیر کولر آبی را به متخصصش بسپار

تعمیر کولر آبی یکی از پرتقاضاترین سرویس‌ها در روزهای گرم سال است و به دلیل گرمای طاقت فرسای تابستان، معمولا افراد برای تعمیرات کولر آبی یا تعویض و نصب کولر جدید قبل از فرار رسیدن تابستان و عمدتا در فصل بهار دست به کار می‌شوند. مهم‌ترین نکته‌ای که شما هنگام تعمیر کولر آبی باید بدانید، اهمیت عیب‌یابی دقیق و سپس اقدام برای تعمیر آن است که به شدت توصیه می‌شود که این کار توسط متخصص و تعمیرکار کولر آبی انجام شود.

بررسی و تعمیر کولر آبی شما توسط تعمیرکار ماهر و با تجربه به همراه مناسب بودن هزینه تعمیر کولر آبی، می‌تواند شما را از بسیاری از مشکلات آینده آسوده خاطر کند. اکنون اگر برای تعمیر یاتاقان، دینام، موتور کولر آبی و دیگر بخش های آن، به دنبال مجرب‌ترین تعمیرکاران می‌گردید؛ پس همین حالا سفارش خود را به رایگان ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن به چندین تعمیرکار و متخصص در خدمت از ما دسترسی پیدا کنید.

 

 

لیست قیمت تعمیرات کولر آبی

خدمات تعمیر کولر آبی قیمت خدمات ( به روز رسانی سال 1401)
هزینه تعمیر موتور کولر آبی 50.000 تا 800.000 تومان
هزینه تعویض یاتاقان کولر آبی 300.000 تا 350.000 تومان
قیمت تعمیر پمپ آب کولر 150.000 تا 200.000 تومان
هزینه تعویض و نصب شناور کولر آبی 100.000 تا 150.000 تومان
قیمت  تعویض پروانه کولر 300.000 تا 350.000 تومان
قیمت  تعویض پوشال کولر  150.000 تا 200.000 تومان
هزینه بررسی و چک کردن کلی کولر آبی 100.000 تا 150.000 تومان
هزینه  تعویض کفی کولر آبی 300.000 تا 400.000 تومان
قیمت  تعویض تشت کولر 150.000 تا 200.000 تومان

 

چه زمانی برای تعمیر کولر آبی مناسب است؟

یکی از مقدمات آماده شدن برای ورود به فصول گرم سال، سرویس و تعمیر کولر آبی است، و بهار یکی از بهترین زمان‌ها برای انجام تعمیرات کولر آبی می‌باشد. البته این بدین معنا نیست که در زمان‌های دیگر امکان تعمیر وجود ندارد، هر زمان در عملکرد کولر آبی شما اختلال ایجاد شود و از روند طبیعی کار خود یعنی مطبوع و خنک سازی هوا خارج شود باید به فکر یک تعمیرکار کولر آبی و متخصص برای خود باشید.

گاهی اوقات آقای خانه از تماس گرفتن با نمایندگی تعمیر کولر آبی طفره می‌رود و به دنبال این است که خودش با آموزش نحوه سرویس کولر و تعمیر آن مشکلات را برطرف کند؛ اگر مشکلات کولر ابی خیلی جدی نباشد، با دنبال کردن مراحل عیب یابی، می‌توان تعمیر کولر را انجام داد. 

 

تعمیر کولر آبی

 

تعمیرات کولر آبی شامل چه خدماتی است؟

اگر به یک تعمیرکار جهت سرویس و تعمیر کولر آبی در منزل نیاز دارید، بدون دردسر سفارش خود را ثبت کنید تا خدماتی نظیر: تعمیر پروانه کولر آبی، تعمیر دینام ، تعمیر موتور کولر آبی، تعویض یاتاقان، تعمیر پمپ کولر آبی، تعمیر شناور، کانال سازی، سیم کشی کولر، نصب سایه بان کولر و ... با مناسب‌ترین هزینه تعمیر کولر آبی دریافت کنید. تعمیر کولر آبی پرتابل، ایستاده و انواع دیگر آن را به متخصصین بسپارید.

 

هزینه تعمیر کولر آبی

هزینه تعمیر کولر آبی به نوع مشکل کولر یا تعداد قطعاتی که در صورت لزوم نیاز به تعویض دارند، بستگی دارد و به طور کلی هزینه تعمیر کولر آبی، نصب کولر آبی و سرویس آن، بسته به تعداد خدمات متغیر است؛ ولی در حین پیشنهاد قیمت، متخصص قیمتی را تخمین می‌زند و به شما به صورت آنلاین اعلام می‌کند و در صورت رضایت شما از هزینه و قیمت خدمات، سرویس کار کولر آبی دست به کار می‌شود.

اکنون اگر می‌خواهید از قیمت تعمیر کولر آبی مطلع شوید پس همین حالا به رایگان قیمت بگیرید. به محض درخواست شما برای تعمیر کولر آبی، قیمت‌هایی از سوی تعمیرکاران به شما پیشنهاد می‌شود که در صورت تمایل و سنجیدن قیمت‌ها می‌توانید سفارش خود را نهایی کنید.

 

تعمیرات کولر آبی

 

عوامل موثر بر هزینه تعمیر کولر آبی

کولر آبی دارای قطعات و اجزای متعددی است. هر یک از این قطعات ممکن است دچار خرابی شوند. در این صورت هزینه تعمیر کولر آبی متناسب با خرابی قطعات تعیین می‌شود. از مهمترین مواردی که روی هزینه نهایی موثر است:

 • تعداد قطعات خراب که نیاز به تعمیر دارند
 • محل قرار گرفتن کولر و سختی و دشواری کار
 • قیمت قطعات در بازار، با توجه به شهری که در آن هستید
 • هزینه تعمیر موتور کولر آبی
 • هزینه تعویض پوشال کولر
 • هزینه تعویض یاتاقان کولر آبی
 • هزینه تعویض تسمه
 • هزینه سرویس کولر آبی و بررسی های لازم بعد از تعمیر
 • هزینه ایاب و ذهاب و دستمزد تعمیرکار

 

مراحل تعمیر کولر آبی 

در ادامه برای شما، چگونگی مراحل تعمیر کولر آبی را آورده‌ایم. در صورتی که تمایل دارید که تعمیر کولر آبی را خودتانانجام دهید، این راهنما می‌تواند برای شما مفید واقع شود. 

 1. دیواره‌های کولر را جدا کنید و در صورت نیاز پوشال‌ها را تعویض کنید. ضمنا پوشال‌ها باید به گونه‌ای توسط توری‌های سیمی محکم به در پوش‌ها بسته شوند که آب از آنها بر روی فن یا تسمه و پمپ و موتور نریزد.
 2. کف کولر را شست و شو داده و در صورت زنگ زدگی یا سوراخ شدن آن را ترمیم کنید. البته بهتر است در پایان فصل گرما و از کار انداختن کولر محل‌های زنگ زده را ضد زنگ زده و رنگ کاری کنید.
 3. یاتاقان‌های توربین و جا روغنی روی موتور را روغن کاری کنید و با دست هر دو فلکه را بچرخانید. تا مطمئن شوید که مانعی در حرکت آن ها موجود نیست.
 4. تسمه و فلکه‌های موتور و توربین باید در یک امتداد باشند. تا موجب لنگی و ساییدگی تسمه و لرزش نشود. در صورت ساییدگی و بریدگی تسمه آن را تعویض کنید.
 5. معمولا پمپ‌های آب احتیاج به روغن کاری ندارند ولی آنها را از جای خود خارج کنید. و رسوب اطراف پروانه‌ها را تمیز کنید، همچنین صافی آن را تمیز کرده و در جاي خود قرار دهید. با پر کردن تشتک تحتانی از آب و روشن نمودن واتر پمپ اطمینان حاصل نمایید که مسیر آب در شیلنگ، سه راهه و آب پخش کن‌ها باز است. ناودان‌های پخش کننده مستقر در پوش‌ها را تمیز کرده تا منافذ آن‌ها باز شود. نحوه تنظیم شناور به گونه ای باشد که آبی از تشتک یا دریچه اطمینان سرازیر نشود.
 6. هنگام روشن کردن کولر ابتدا به مدت ده دقیقه واتر پمپ را روشن کرده تا پوشال‌ها خیس شوند. قبل از روشن کردن موتور اصلی کولر براي اولین بار پارچه بزرگی را خیس نموده، جلوی دریچه‌ها گرفته تا ذرات زنگ و گرد و خاک را به خود گرفته و محیط را کثیف نکند. در پایان فصل گرما آب تشتک را خالی کرده و روي کولر را با برزنت بپوشانید و شیر فلکه آب را بسته و حتی الامکان لوله‌هاي رابط را قطع نمایید.

(مطلب پیشنهادی: سیم کشی کولر آبی)

 

تعمیر کولر ابی

 

اگر به موقع برای تعمیرات کولر آبی اقدام نکنیم، چه مشکلی پیش خواهد آمد؟

کولر آبی یک سیستم سرمایشی است که عموما در بسیاری از منازل و ساختمان‌ها کاربرد دارد. کوچک‌ترین اختلال در عملکرد کولر آبی یک هشدار جدی برای خرابی‌های بزرگتر و بیشتر است. اگر به این هشدارها و خرابی‌های کوچک توجه نکنیم و به موقع از تعمیرکار کولر با تجربه جهت تعمیرات کولر آبی کمک نگیریم، دستگاه دچار خرابی‌های بزرگ‌تری در فصل گرما می‌شود.

در نتیجه تا زمان تعمیر کامل کولر آبی و یا خرید کولر جدید، مجبور به تحمل چند ساعته یا حتی چند روزه گرما خواهید شد. البته لازم به ذکر است که شما در هر زمان که لازم بود، می‌توانید از خدمات تعمیر کولر آبی شبانه روزی  "خدمت از ما" استفاده کنید.

 

مزیت تعمیر کولر آبی در "خدمت از ما"

علاوه بر اینکه متخصصین فعال در "خدمت از ما" دارای تخصص و مهارت بالایی هستند، از دیگر مزایای ثبت سفارش تعمیرات کولر آبی در پلتفرم "خدمت از ما" می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی به چندین سرویسکار و تعمیرکار کولر آبی
 • مشاهده رایگان هزینه تعمیر کولر آبی قبل از ثبت سفارش نهایی
 • اعزام سریع متخصص به محل شما
 • عیب یابی دقیق و اجرای درست کار
 • استفاده از قطعات باکیفیت و تضمین خدمات تعمیرکاران متخصص
 • ارائه فاکتور و تحویل قطعات تعویضی به شما
 • پیگیری مدوام از ابتدا تا پایان کار توسط تیم پشتیبانی "خدمت از ما"

 

قیمت تعمیر موتور کولر آبی

 

چه مواردی توسط تعمیرکار کولر آبی عیب یابی می‌شود؟

در برخی مواقع، روی دادن مواردی جزئی می‌تواند منجر به از کار افتادن کولر آبی شود. در ادامه به بررسی علل رایج این موارد (عیب یابی کولر آبی) پرداخته‌ایم. 

 

کلیدهای پمپ آب و موتور وصل هستند؛ اما کولر آبی کار نمی‌کند:

 • برق شبکه قطع است.
 • موتور یا پمپ آب امکان دارد معیوب باشند.

 

کولر آبی کار می‌کند اما باد گرم می‌زند:

 • پمپ آب کار نمی‌کند
 • کلید پمپ آب قطع است.
 • اتصالات پمپ آب دچار قطعی شده است.
 • مسیر آبرسانی پمپ آب مسدود شده است.
 • تنظیم شناور تغییر کرده است.
 • شیلنگ آب از پایه پمپ آب یا سه راهی جدا شده است.
 • منافذ ناودان‌های درپوش مسدود است.

 

هزینه تعویض یاتاقان کولر آبی

 

با وجود سالم بودن پمپ آب و موتور، کولر آبی هوادهی مطلوب را ندارد:

 • دریچه­‌های ورودی کولر نیمه باز یا بسته باشند.
 • تسمه کولر از تنظیم خارج شده است، برای دانستن نحوه تنظیم آن به محتوای " تنظیم تسمه کولر آبی" مراجعه کنید.

 

موتور کولر روشن است؛ اما چرخش ندارد:

 • پولی پروانه و موتور در یک امتداد نیستند.
 • سیم پیچ راه انداز یا سیم پیچی های دور تند خراب شده است.
 • تسمه کولر سفت بسته شده است.

(بیشتر بدانید: نحوه تعویض پروانه کولر آبی)

 

کولر آبی با سر و صدا زیادی کار می‌کند:

 • یاتاقان‌های موتور یا یاتاقان های پروانه معیوب شده اند.
 • یاتاقان‌ها به درستی روغن کاری نشده اند.
 • پیچ یاتاقان‌های دو سر محور پروانه شل شده است.
 • تسمه کولر تنظیم نیست.
 • موتور کولر نیم سوز شده است.

البته این مشکل می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که در محتوای "علت صدای کولر آبی" به بررسی کامل آنها پرداخته ایم.

 

موتور فن کولر آبی روشن نمی شود

در این زمان اولین کار بررسی برق موتور کولر آبی است که باید چک شود برق رسانی به موتور به درستی انجام می‌شود.

در صورتیکه سیم فاز در کلید کولر آبی قطع باشد و یا نول از اتصال خارج شده باشد، برق نمی‌رسد که باید سیم پیچی برق موتور درست شود. ولی اگر در کلید، برق 220 ولت وجود داشت مشکل از موتور کولر آبی است که باید موتور بررسی گردد. ممکن است موتور سوخته باشد یا قطعی داشته باشد.

 

هزینه تعمیر موتور کولر آبی

 


گاهی اوقات کولر شما دچار مشکل خاصی نیست، در چنین شرایطی بهتر است از آن غافل نشوید و از خدمات سرویس کولر آبی تهران و سایر شهرها برای افزایش راندمان و بهبود عملکرد دستگاه استفاده کنید.


 

از کولر آبی آب می رود

سه دلیل برای آبریزی کولر آبی وجود دارد:

 • شیلنگ پشت کولر که به شناور متصل است، آب‌بندی نیست.
 • گیر کردن شناور در کولر 
 • تنظیم نبودن شناور کولر آبی

 

سخن پایانی

امیدواریم این نوشته که پیرامون تعمیر کولر آبی بود، برای شما مفید واقع شود. در صورت داشتن تمایل، می‌توانید در وب سایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما» درخواست تعمیرات کولر آبی را به رایگان ثبت کنید، پس از ثبت درخواست، بعد از چند دقیقه 5 تعمیرکار قیمت پیشنهادی خود را بر اساس خدمات مورد نیاز شما و پاسخ های شما به سوالاتی که در ابتدای ثبت سفارش پرسیده می شود، برای شما ارسال می کنند.

مشخصات کامل چندین تعمیرکار کولر آبی پس از این مرحله، در اختیار شما قرار می گیرد، حالا کافی است سوابق متخصصین را بررسی و بهترین متخصص را برگزینید. علاوه بر تعمیر کولر آبی برای تعمیر سایر خدمات سرمایشی هم می‌توانید از بازار آنلاین "خدمت از ما" کمک بگیرید.

امتیاز دهید

4.94 امتیاز از 347 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
تعمیر کولر آبی

نظرات

حامد یعقوبی
حامد یعقوبی
4.6
59 خدمت موفق
تعمیر کولر آبی
ابراهیم فریدونی

انسان بسیار باادب و رستگاری وبا انصافی هستند من از ایشان خیلی مچکرم آن شاالله موفق باشند

حمید شمسی منصف
حمید شمسی منصف
4.8
234 خدمت موفق
تعمیر کولر آبی
محمدرضا محمدی

آقای شمس وقت شناس کار بلد منصف و دلسوز در کارشون تخصص کافی داشتن هزینه تراشی نکردن تا جایی که تونستن با کمترین قیمت کارو جمع کردن من که راضی بودم هر بار مشکلی پیش میاد اصلا هزینه نمیگیرن و دلسوزانه تشریف میارن و مشکلو حل میکنن

علی اصغر الهیاری
علی اصغر الهیاری
5.0
126 خدمت موفق
تعمیر کولر آبی
میرزایی

بسیارعالی ، وقت شناس ، متخصص و کارآمد انشااله که در همه امور موفق و پیروز باشید کار تعمیرکولرآبی به نحو عالی انجام گردید.

در این شهرها می توانید سفارش تعمیر کولر آبی را ثبت کنید:

 • تعمیر کولر آبی تهران
 • تعمیر کولر آبی کرج
 • تعمیر کولر آبی اصفهان
 • تعمیر کولر آبی مشهد
 • تعمیر کولر آبی شیراز
 • تعمیر کولر آبی تبریز
 • تعمیر کولر آبی اهواز
 • تعمیر کولر آبی کرمانشاه
 • تعمیر کولر آبی همدان
 • تعمیر کولر آبی اراک
 • تعمیر کولر آبی کرمان
 • تعمیر کولر آبی ساری
 • تعمیر کولر آبی پرند
 • تعمیر کولر آبی شاهین شهر
 • تعمیر کولر آبی ملارد
 • تعمیر کولر آبی ری
 • تعمیر کولر آبی زنجان
 • تعمیر کولر آبی رودهن
 • تعمیر کولر آبی یزد
 • تعمیر کولر آبی قم
 • تعمیر کولر آبی اسلامشهر
 • تعمیر کولر آبی کمال شهر
 • تعمیر کولر آبی قرچک
 • تعمیر کولر آبی کاشان
 • تعمیر کولر آبی ورامین
 • تعمیر کولر آبی پردیس
 • تعمیر کولر آبی خاوران شرقی
 • تعمیر کولر آبی نسیم شهر
 • تعمیر کولر آبی ارومیه
 • تعمیر کولر آبی ماهدشت
 • تعمیر کولر آبی اندیشه
 • تعمیر کولر آبی بندرعباس
 • تعمیر کولر آبی هشتگرد
 • تعمیر کولر آبی گلبهار
 • تعمیر کولر آبی شهر قدس
 • تعمیر کولر آبی دماوند
 • تعمیر کولر آبی شهر گلستان
 • تعمیر کولر آبی گرگان
 • تعمیر کولر آبی زاهدان
 • تعمیر کولر آبی خرم آباد
 • تعمیر کولر آبی قزوین
 • تعمیر کولر آبی رباط کریم
 • تعمیر کولر آبی وحیدیه
 • تعمیر کولر آبی فردیس
 • تعمیر کولر آبی پاکدشت
 • تعمیر کولر آبی محمدشهر
 • تعمیر کولر آبی بومهن
 • تعمیر کولر آبی شهریار
 • تعمیر کولر آبی باغستان
 • تعمیر کولر آبی رشت
loading