قیمت نصب کولر آبی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب کولر آبی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت
 • 60,000 تومان
 • 100,000 تومان
 • 160,000 تومان
 • 200,000 تومان

شما در کدام شهر به نصب کولر آبی نیاز دارید؟

نصب کولر آبی را به متخصصش بسپار

با شروع فصول گرم سال، نصب کولر آبی، یکی از پردرخواست‌ترین و محبوب‌ترین خدمات سرمایشی می‌شوند. اگر در مناطق گرمسیری جنوب کشور ساکن هستید، زودتر از سایر هموطنانمان به این خدمت نیاز پیدا می‌کنید. البته نصب کولر ابی، یکی از مؤثرترین راه‌های کاهش دمای محیط در اکثر نقاط آب و هوایی ایران است. در اینجا به رایج ترین سوالات مربوط به نصب کولر آبی و پیدا کردن بهترین سرویسکار نصب و راه اندازی کولر آبی پاسخ داده‌ایم.

شاید برایتان پیش آمده باشد که نصاب کولر آبی کار نصب را به درستی انجام نداده باشد و مشکلات و خساراتی را متحمل شده باشید. "خدمت از ما" شرایطی را فراهم کرده تا شما به راحتی بتوانید درخواست نصب کولر آبی را ثبت کنید و از چندین نصاب کولر آبی فعال در خدمت از ما، قیمت نصب کولر ابی را بپرسید. با ما در ادامه همراه شوید تا علاوه بر نصب کولر آبی، اطلاعاتی درباره انواع کلید کولر آبی، نصب کلید کولر توکار، جعبه تقسیم کولر آبی، برقکاری نصب کولر آبی، نصب کولر آبی جدید و ... بپردازیم. 

 

نصب کولر آبی، نصب کولر ابی

 

 

زمان مناسب نصب کولر آبی

یکی از اشتباهات رایج افراد این است که نصب کولر آبی را دقیقا دقیقه 90 می‌گذارند. ولی باید گفت که سرویس و نصب کولر آبی را باید چند هفته قبل از گرم شدن هوا انجام شود. مثلا نصب کولر آبی تهران در فروردین ماه مناسب‌تر است. چون این کار هم به نفع شما و هم به نفع نصاب کولر آبی تمام می‌شود. پس شما هم کار نصب کولر آبی را زودتر از رسیدن گرما ختم بخیرش کنید. اگر کارهای بنایی و برق کشی مانند نصب کلید کولر توکار (نصب کلید کولر جدید) یا نصب پایه کولر آبی دارید، بهتر است زودتر دست به کار شوید.


 

هزینه نصب کولر آبی

هزینه نصب کولر آبی که نصابان به شما پیشنهاد می‌دهند؛ دقیقا مطابق با نرخ اتحادیه و کاملا شفاف است. چرا می‌گوییم شفاف! به این دلیل که شما قبل از نهایی کردن درخواست خود می‌توانید از هزینه نصب کولر آبی یا همان قیمتی که نصابان، مطابق با خواسته شما پیشنهاد می‌دهند را یک جا به رایگان، مشاهده و با یکدیگر مقایسه کنید به طوری که در آخر هیچ مبلغی افزوده نشود.

اگر می‌خواهید از هزینه دستمزد نصاب کولر آبی مطلع شوید؛ پس همین حالا با ثبت سفارش در اپلیکیشن یا سایت "خدمت از ما" هزینه نصب کولر آبی را بپرسید، تا چندین متخصصین باتجربه نصب کولر آبی مبلغ پیشنهادی خود را به شما اعلام کنند.


 

عوامل مؤثر بر قیمت نصب کولر آبی

همه ساله با آغاز شدن فصل گرما موجی از خرید، تعویض و نصب کولر آبی شروع می‌شود و نصاب کولر آبی هوای خنک و دلچسب خانه ها را تامین می‌کنند. حال باید قبل از شروع این کار باید هزینه‌های خرید و نصب کولر آبی و دستمزد نصاب کولر آبی را در نظر گرفته شود. حال عواملی که بر روی هزینه نصب کولر آبی تاثیر می‌گذارد، مشمول محل نصب کولر آبی، تعداد خدمات، سیم کشی برق کولر آبی، جا به جایی کولر، نصب کلید کولر توکار، نصب کلید کولر جدید است. 

نکته: در بعضی مناطق بالا آوردن کولر آبی از پله‌های ساختمان‌های قدیمی به دلیل تنگ بودن راه پله مقدور نیست و نصاب کولر آبی برای رساندن کولر به بالکن خانه از قرقره‌های بالابر استفاده می‌کند. این امر باعث بالا رفتن هزینه نصب کولر و دستمزد نصاب کولر آبی می‌شود.

 

محل نصب کولر آبی

معمولاً کولر آبی در بهار خواب خانه، بالکن یا پشت بام نصب می‌شود. بعضی اوقات محدودیت‌ها باعث می‌شود تا کولر آبی را پشت پنجره نصب کنند که کمی کار را سخت می‌کند. در هر صورت و هر جا، مهمترین نکات در مورد جای مناسب نصب کولر ابی عبارتند از:

 • تراز بودن محل نصب 
 • وجود فضای کافی اطراف کولر جهت گردش هوا
 • حتی المقدور دور از آفتاب
 • دسترسی راحت جهت نصب و سرویس
 • داشتن فاصله از کف جهت تخلیه آب (معمولاً از پایه فلزی استفاده می‌شود)

دقت کنید که برای نصب کولر آبی روی پشت بام، بایستی از یک سایه بان استفاده کنید. همچنین برای نصب کولر پشت پنجره باید با نصاب کولر یا یک جوشکار مشورت کنید تا امکان جوش قاب فلزی نگهدارنده کولر آبی را بررسی کند.

 

قیمت نصب کولر آبی، هزینه نصب کولر آبی

 

توانایی‌ها و خدمات یک نصاب کولر آبی 

انتظار می‌رود که یک نصاب کولر آبی کارهای زیر را به خوبی انجام دهد:

 • جا به جایی کولر به محل نصب کولر ابی
 • نصب کلید کولر آبی
 • تعویض و نصب مجدد کولر آبی
 • سیم کشی برق کولر آبی با خازن
 • نصب پمپ کولر آبی
 • توانایی و آشنایی با نحوه نصب پمپ کولر آبی
 • توانایی نصب کلید کولر توکار
 • توانایی نصب موتور کولر آبی
 • آشنایی با نقشه سیم کشی کولر آبی

 

چگونه می‌توان به "خدمت از ما" اعتماد کرد؟

"خدمت از ما" به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه ارائه خدمات سرمایشی از جمله تعمیر، سرویس و نصب کولر آبی و دیگر سیستم‌ها، مجرب‌ترین سرویسکارها و نصاب کولر را دور هم جمع کرده است تا بتواند نیاز مشتریان را در هر لحظه رفع کند. شایان ذکر است که تمامی متخصصین با توانایی خود توانسته‌اند رضایت مشتریان را جلب و ماندگار کنند.

علاوه بر این، تیم پشتیبانی "خدمت از ما" در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا ۱۷ و پنج شنبه ها از ساعت 9 صبح تا 13 (به جز روزهای تعطیل) آماده بررسی و پیگیری خواسته‌های شما پیرامون خدمت نصب و راه اندازی کولر آبی و سایر خدمات هستند. ما همواره تلاش می‌کنیم تا شما تجربه شیرینی از درخواست آنلاین خدمات داشته باشید.


 

انتخاب بهترین نصاب کولر آبی

به محض ثبت درخواست شما برای نصب کولر آبی، به راحتی، به چندین متخصص نصاب کولر ابی دسترسی پیدا می‌کنید. در "خدمت از ما" این امکان را فراهم کرده‌ایم تا با مشاهده اطلاعات نصاب، سوابق و حتی نظر مشتریان سابق در مورد خدمات راه اندازی کولر آبی توسط آن‌ها، بتوانید بهترین نصاب کولر آبی را انتخاب کنید. 

 

نصب و راه اندازی کولر ابی، قیمت نصب کولر آبی در سال 1400

 

نصب برق کولر آبی

اگر شما اطلاعات برقی لازم را ندارید؛ پس دست زدن به سیم کشی کولر آبی می‌تواند عواقب بدی از جمله برق گرفتگی را به وجود آورد. آمار حوادث برق گرفتگی نشان دهنده اين است كه علل عمده حوادث برق گرفتگی برای خانم‌ها از طريق برق گرفتگی در نقاط مرطوب مثل حمام و آشپزخانه و برای آقايان هنگام سرويس كولر رخ داده است. یک نصاب ماهر کولر آبی به تمام فوت و فن‌های برقکاری نصب کولر و پمپ آب و ... تسلط دارد و مشکلات این چنینی با نصب کولر آبی توسط سرویسکار ماهر کولر پیش نخواهد آمد.

 

نصب کلید کولر آبی

نصب کلید کولر توکار یا نصب کلید کولر جدید معمولا توسط برقکار و یا نصاب کولر آبی انجام می‌شود. در صورتی که علاوه بر برق کولر آبی، به نصب کلید نیز داشته باشید، می‌توانید نصب انواع کلید کولر آبی را به بهترین متخصصین در بازار «خدمت از ما» بسپارید.

 

بعد از نصب کولر آبی، آن را سرویس کنید.

اکثر افراد فکر می‌کنند کار نصب کولر آبی یعنی اینکه نصاب کار برق رسانی و تعبیه کولر را انجام دهد ولی باید در نظر داشت که مهمترین کار قبل از نصب کولر آبی، سرویس آن است که شامل روغن کاری کولر آبی، بررسی پوشال ها و زدودن گرد و غبار از کولر می باشد که مهم تر از آنها سرویس موتور کولر آبی می باشد زیراکه کولر یکباره قرار است روشن شود و امکان دارد فشار زیادی به موتور آن وارد شود و با همان استارت اول موتور کولر به شدت آسیب ببیند. پس در هنگام نصب کولر به موتور و پمپ آب آن دقت بیشتری داشته باشید.

آشنایی با مکانیزم کولر آبی

کولر آبی از اجزایی چون موتور ، پمپ کولر ، پوشال ، پروانه و تشتک تشکیل می‌شود در واقع مکانیزم کار کولر آبی به این شکل است که تشتک با آب پر می‌شود زمانی که آب تشتک به حد مجاز برسد توسط شناور قطع می‌شود. کف تشتک برای تمیز کردن تشتک پیچ اهرم داری تعبیه شده است که با دست باز و بسته می‌شود در سه طرف آن سه دریچه دارد که روی هرکدام پوشال نصب می‌شود سمت دیگر محل اتصال به کانال کولر ساختمان است.

آشنایی با موتور کولر آبی

می‌توان گفت مهمترین و گرانترین قسمت کولر آبی موتور آن است. موتور کولر آبی توسط سیم آلومینیومی یا مسی سیم پیچی شده است. برق موتور کولر توسط سیم نول و دو عدد سیم بر گشت فاز از کلید کولر تامین می‌شود. سیم کشی کولر آبی یا خازن اگر اشتباه انجام شود باعث سوختن موتور کولر خواهد شد.

از جمله موارد خراب شدن موتور کولر ریختن آب بر روی سیم پیچ آن، سفت بودن تسمه کولر، روغن نزدن یاتاقان‌ها و زنگ زدگی آن ها، سیم‌های ضعیف و اتصال اشتباه، روغن نزدن بلبرینگ‌های موتور، خراب شدن پلاتین‌های داخل کولر و در آخر کارکرد بالا آن نام برد.

مهم‎ترین نکات در نصب کولر آبی

 • کولر آبی چون هم اتصال به برق دارد و هم آب در آن جریان دارد بنابراین خطر برق گرفتگی دوچندان می‌شود پس ضروری می‌شود که در هنگام نصب کولر آبی حتما به نکات ایمنی و رعایت اصول ایمنی توجه کرد تا از بروز حوادث ناخواسته جلوگیری شود.
 • قبل از نصب کولر آبی، نسبت به برق دار نبودن کولر آبی اطمینان حاصل نمایید.
 • قبل از نصب کولر آبی حتما کلید و فیوز را قطع نمایید و در هنگام اتصال برق کنتور به تابلو فیوز حتما به محل دقیق فاز و نول دقت نمایید.
 • قبل از نصب کولر آبی حتما عملیات سرویس سالانه کولر را انجام داده باشید.
 • هنگام عایق کاری کولر در برابر آفتاب، دریچه‌های کولر را به طور کامل نپوشانید، زیرا این کار باعث می‌شود هوا به داخل کولر وارد نشود.
 • قبل از نصب کولر آبی مسیر آبی که به کولر وارد می‌شود را طوری تنظیم نمایید که در معرض نور خورشید قرار نداشته باشد زیرا به طور قطع هر چه آبی که به کولر وارد می‌شود خنک تر باشد؛ کولر باد خنک تری به محیط داخل می‌دهد.
 • قبل از نصب کولر آبی حتما از سالم بودن کف کولر آبی اطمینان حاصل نمایید
 • حتما کف کولر را ایزوگام نمایید ولی نباید درپوش کولر را با ایزوگام مسدود ننمایید چون قیر مانع از بستن واشر آب بند می‌شود.
 • در هنگام نصب کولر آبی حتما باید توجه داشته باشید که کولر را در محلی نصب نمایید که تراز باشد و آب داخل کولر به یک سمت جمع نشود
 • کولر آبی را مستقیما به دهانه کانال متصل نمایید. در زیر کولر آبی حتما پایه قرار دهید که بهتر است ارتفاع پایه از سطح زمین حداقل ۳۰ سانتی متر باشد.
 • مناسبترین محل قرارگیری برای نصب کولر آبی می‌تواند بالکن و بهارخواب خانه و یا روی پشت بام باشد.

 

اجرت نصاب کولر آبی در پشت بام، نصب کولر آبی 7000، نصب کولر آبی آبسال

 

امیدواریم مطالبی که پیرامون نصب کولر ابی، یافتن نصاب کولر آبی و عوامل تأثیرگذار بر هزینه نصب کولر آبی، برایتان گردآوری کرده‌ایم، مفید و راه گشا باشد. همانطور که اشاره شد، با ثبت سفارش رایگان خدمت نصب کولر می‌توانید در کمترین زمان ممکن از چند متخصص این فن قیمت بگیرید و درمورد شرایط محل نصب کولر آبی با آن‌ها مشورت کنید. شاید لازم باشد تا مقدماتی برای نصب کولر آبی فراهم شود. سپس با مقایسه قیمت پیشنهادی و سوابق هر نصاب کولر آبی، بهترین را انتخاب کنید.

امتیاز دهید

4.93 امتیاز از 316 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب کولر آبی

نظرات

امیررضا علی بیگی
امیررضا علی بیگی
4.9
21 خدمت موفق
نصب کولر آبی
سیامک مهماندوست

محترم سریع همه فن حریف و کاربلد به شدت پیشنهاد می شود

علی اصغر الهیاری
علی اصغر الهیاری
5
21 خدمت موفق
نصب کولر آبی
فاطمه ملکی

خوش برخورد، کار بسیار تمیز و عالی، متخصص و با حوصله، قیمت منصفانه

حسین علی شروانی
حسین علی شروانی
5
کمتر از 3 خدمت موفق
نصب کولر آبی
پریا پیروی

سلام به موقع خودشونو رسوندن خیلی با اخلاق و و مشتری مدار بودن ابزار کامل داشتن و واقعا در کار خودشون متخصص در حرفه برق نیز بسیار استاد بودن بودن تشکر

loading