قیمت نصب کولر آبی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب کولر آبی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به نصب کولر آبی نیاز دارید؟

نصب کولر آبی را به متخصصش بسپار

با شروع فصل گرما، درخواست برای راه اندازی و نصب کولر آبی، به شدت افزایش پیدا می‌کند. اگر در مناطق گرمسیری جنوب کشور ساکن هستید، زودتر از سایر هموطنانمان به این خدمت نیاز پیدا می‌کنید. 

شاید برایتان پیش آمده باشد که نصاب کولر آبی کار خود را به درستی انجام نداده باشد و مشکلات و خساراتی را متحمل شده باشید. "خدمت از ما" شرایطی را فراهم کرده تا شما به راحتی بتوانید به چندین متخصص، در کمترین زمان متصل شوید. با این حال ما در ادامه مراحل وطریقه نصب کولر آبی را مرحله به مرحله توضیح داده ایم، با ما همراه باشید.

 

لیست قیمت نصب کولر آبی

نوع خدمات  قیمت خدمات (بروز رسانی اردیبهشت 1403)
هزینه نصب کولر آبی جدید 200.000 تا 700.000 تومان
هزینه نصب پایه کولر  200.000 تا 350.000 تومان
هزینه نصب کلید کولر 50.000 تا 400.000 تومان
قیمت سیم کشی کولر آبی جهت نصب (متری) 8.000 تا 40.000 تومان
قیمت نصب سایبان کولر 100.000 تا 1.000.000 تومان
هزینه تعویض و نصب برزنت و پیچ 250.000 تا 400.000 تومان

 

 

آموزش طریقه نصب کولر آبی

همانطور که گفتیم، کار نصب و راه اندازی کولر آبی، یک کار تخصصی و حرفه‌ای است و توصیه می‌شود این کار توسط یک نصاب حرفه‌ای انجام شود، اما اگر شما یک فرد فنی هستید و تمایل دارید که راه اندازی کولر را خودتان انجام دهید، در ادامه با ما همراه باشید و مراحلی که ذکر شده است را با دقت و رعایت کامل نکات ایمنی اجرا کنید.

به طور کلی راه اندازی این دستگاه به دو بخش عمده تقسیم می‌شود:

 • تراز کردن کولر و اجرای سیستم آب کولر: این مرحله، شامل حمل و تراز کردن کولر در محل مناسب، تامین آب کولر، اتصال کولر به کانال و نصب تمامی بخش های لازم است.
 • نصب اتصالات برق کولر : این بخش شامل سیم کشی، نصب برق و کلیدهای لازم برای راه اندازی کولر آبی می‌باشد.

قبل از هر چیز نگاهی به تصویر زیر بیندازید تا با اجزای مختلف کولر آبی آشنا شوید زیرا در ادامه از انها زیاد استفاده می‌کنیم.

 

نصب کولر آبی

 

1. ساخت شاسی کولر آبی

موقع راه اندازی کولر، به هیچ عنوان نمی توان آن را روی زمین نصب کرد و از شاسی استفاده نکرد، زیرا به دلیل قرارگیری قطعه ای به نام سرریز در تشتک کولر، آب به درستی تخلیه نمی‌شود.

بعد از مشخص شدن محل نصب کولر، باید با در نظر گرفتن فاصله بین مکان و ورودی کانال، اقدام به ساخت شاسی کولر کنید. در نظر داشته باشید که شاسی کولر به دلیل موارد گفته شده، به صورت آماده در بازار موجود نمی‌باشد و باید توسط یک متخصص بر اساس شرایط مکانی نصب کولر ساخته شود.

 

2. تراز کردن کولر ابی

بعد از ساخت شاسی و انتقال کولر آبی به محل مورد نظر، لازم است که آن را به درستی بر روی شاسی قرار دهید و تراز کنید. بهتر است برای انجام این کار از یک تراز کمک بگیرید و به چشمانتان اعتماد نکنید. توجه به تراز بودن کولر در مراحل نصب کولر آبی، از آن جهت اهمیت دارد که کوچکترین ایراد در شاسی و تراز نبودن دستگاه، باعث نشت آب و کاهش کارایی کولر می‌شود.

 

3.مرحله اتصال کولر آبی به کانال

نکته ای مهم که موقع مشخص کردن محل مناسب برای راه اندازی کولر باید در نظر بگیرید، این است که فاصله خروجی کولر تا کانال آن حدودا 30 سانتی متر باشد و دقیقا در راستای یکدیگر قرار داشته باشند. برای نصب کردن کولر به کانال، بهتر است از یک برزنت استفاده کنید و آن را به کمک چسب، گیره های پلاستیکی و یا تسمه به دهانه کولر متصل کنید و سپس دورتادور برزنت را با کمک دریل و پیچ محکم کنید.

اتصال درست و صحیح کولر به کانال، باعث کاهش لرزش و صدا هنگام روشن کردن کولر می‌شود و باعث می‌شود که هوای تولید شده در دستگاه مستقیما وارد کانال کولر شود.

 

نصب کولر ابی

 

4. نحوه نصب کلید کولر آبی

مرحله بعدی در پروسه نصب کولر آبی، مربوط به نصب کلید است. کلید کولر شامل سه دکمه است که از راست به شرح زیر می‌باشد:

دکمه آبی رنگ  مربوط به پمپ آب کولر است.
دکمه قرمز رنگ  مربوط به موتور کولر آبی است.
دکمه سبز رنگ  مربوط به دور تند و دور کند کولر آبی می‌باشد.

 

البته این رنگ ها می‌تواند متفاوت باشند. همچنین برای نصب کلید کولر، می‌توان از کلیدهای مختلفی مثل، کلید سه پل، چهار پل و... استفاده کرد که در محتوای جامع "نصب کلید کولر" به کمک عکس به شرح کامل طریقه نصب آنها پرداخته ایم.

 

5. مرحله نصب برق و سیم کشی کولر

یک از مراحل مهم در نصب کولر آبی، مرحل سیم کشی و نصب برق است. هنگام مشخص کردن محل قرار گیری کولر آبی، لازم است که به این مورد هم توجه کنید. در این مرحله باید از کنتر برق تا محل نصب دستگاه سیم کشیده شود. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سیم ها و در تماس نبودن با آب از جعبه تقسیم استفاده می کنیم.

پیش از شروع به کار، لازم است که برق اصلی ساختمان را قطع کنید. کل مراحل نصب برق و سیم کشی کولر را می توانید در محتوای "سیم کشی کولر آبی" که به صورت جامع و کامل به آن پرداخته ایم، مطالعه کنید.

 

6. انتقال آب به دستگاه

بعد از قرار دادن و راه اندازی کولر در محل مورد نظر، حالا نوبت انتقال آب از کنتور به محل قرار گیری دستگاه است. اصولا برای ساختمان های قدیمی از تانکر برای تامین آب کولر استفاده می‌کنند ولی در ساختمان های جدید، برای هر واحد ساختمانی، یک شاخه جدا در نظر گرفته می‌شود.

حالا لازم است که لوله کشی آب را تا نزدیکترین محل به کولر انتقال دهید، برای این کار کافی است از لوله های مخصوصی که به آنها لوله کولر می‌گویند استفاده کنید و لوله مورد نظر را به خروجی شناور کولر متصل کنید تا آب مورد نیاز کولر تامین شود.

 

مراحل نصب کولر ابی

 

7. مرحله نصب شیر شناور کولر

همانطور که گفتیم، آب از لوله آب به کمک شیر شناور وارد تشتک کولر می‌شود. وظیفه شناور کولر، کنترل حجم آب ورودی به کولر است و مانع سر ریز شدن و نشتی آب می‌شود. برای اینکه شناور به درستی کار کند، لازم است که کولر به درستی تراز شده باشد.

هنگام نصب شیر شناور، توجه کنید که شیر کمی به صورت قائم باشد تا در صورت زیاد شدن آب، آن را قطع کند. اگر سر شیر شناور رو به پایین باشد، ورودی آب به کولر هم بیشتر است. برای تنظیم شناور کولر، می توانید به محتوای مربوطه مراجعه کنید.

 

مراحل نصب کولر آبی

 

8. نحوه نصب موتور کولر آبی و برق آن

بعد از وصل کردن و انجام تمام مراحل بالا، حالا نوبت به نصب موتور کولر آبی و اتصال سیم برق به موتور است، که لازم است برای جلوگیری از آسیب های احتمالی، سیم ها از جعبه تقسیم عبور کند، از آنجایی که مراحل نصب موتور کولر آبی، نیاز به توضیحات کامل و بیشتری دارد، ما در یک محتوای "نصب موتور کولر آبی" به صورت جدا و با کمک تصاویر به شرح کامل و جامع آن پرداخته ایم.

 

آخرین مرحله از نصب کولر آبی

بعد از انجام تمامی مراحل بالا، زمان قرار دادن پوشال مناسب با کولر جهت تولید باد خنک است که به صورت زیر باید این کار را انجام دهید:

 • پوشال مناسب با ظرفیت کولرتان را خریداری کنید.
 •  دریچه های شبکه مانند روی بدنه کولر را باز کنید.
 • پوشال ها را خیس کنید و در جای مناسب قرار دهید و مجدد دریچه ها را ببندید.

لازم است که هر سال و بعد از هر بار سرویس کردن کولر خود، برای بازدهی بیشتر و دریافت باد خنک، پوشال ها را عوض کنید.

 

مراحل نصب کولر ابی

 

مهم‎ترین نکات در مراحل نصب کولر آبی

از انجایی که کولر آبی هم به آب وصل است و هم به برق، بنابراین خطر برق گرفتگی دوچندان می‌شود پس ضروری می‌شود که در مراحل راه اندازی کولر، حتما به رعایت نکات ایمنی توجه کنید.

 • قبل از شروع مراحل نصب، نسبت به برق دار نبودن کولر آبی اطمینان حاصل نمایید.
 • حتما کلید و فیوز را قطع نمایید و در هنگام اتصال برق کنتور به تابلو فیوز حتما به محل دقیق فاز و نول دقت نمایید.
 • هنگام عایق کاری کولر در برابر آفتاب، دریچه‌های کولر را به طور کامل نپوشانید، زیرا این کار باعث می‌شود هوا به داخل کولر وارد نشود.
 • مسیر آبی که به کولر وارد می‌شود را طوری تنظیم نمایید که در معرض نور خورشید قرار نداشته باشد زیرا به طور قطع هر چه آبی که به کولر وارد می‌شود خنک تر باشد؛ کولر باد خنک تری به محیط داخل می‌دهد.
 • حتما کف کولر را ایزوگام نمایید ولی نباید درپوش کولر را با ایزوگام مسدود ننمایید چون قیر مانع از بستن واشر آب بند می‌شود.
 •  توجه داشته باشید که کولر را در محلی نصب نمایید که تراز باشد و آب داخل کولر به یک سمت جمع نشود
 • پیش ار نصب کولر آبی حتما کانال سازی انجام شده است. کولر آبی را مستقیما به دهانه کانال متصل نمایید. در زیر کولر آبی حتما پایه قرار دهید که بهتر است ارتفاع پایه از سطح زمین حداقل 30 سانتی متر باشد.
 • مناسبترین محل قرارگیری برای نصب کولر آبی می‌تواند بالکن و بهارخواب خانه و یا روی پشت بام باشد.

 

هزینه نصب کولر آبی چقدر است؟

هزینه نصب کولر آبی که نصابان "خدمت از ما" به شما پیشنهاد می‌دهند؛ دقیقا مطابق با نرخ اتحادیه و کاملا شفاف است. اما برای هر کس با توجه به شرایط و نوع خدمات درخواستی می‌تواند متفاوت باشد، به طور کلی حدود قیمت خدمات در جدول ابتدای صفحه بیان شده است.

اگر می‌خواهید از هزینه نصب کولر آبی با توجه به شرایط و خدمات مورد نیازتان مطلع شوید، کافی است یه ثبت سفارش رایگان در سایت یا اپلیکیشن انجام دهید. شما علاوه بر نصب می توانید از هزینه سرویس کولر آبی و تعمیر آن مطلع شوید.

 

عوامل موثر بر قیمت نصب کولر چیست؟

از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت نهایی می توان به، محل نصب کولر آبی (سخت است یا آسان)، تعداد خدمات مورد نیاز، هزینه سیم کشی برق، جا به جا کردن کولر و... است. 

نکته: در بعضی مناطق بالا آوردن کولر آبی از پله‌های ساختمان‌های قدیمی به دلیل تنگ بودن راه پله مقدور نیست و نصاب کولر آبی برای رساندن کولر به بالکن خانه از قرقره‌های بالابر استفاده می‌کند. این امر باعث بالا رفتن هزینه نصب کولر و دستمزد نصاب کولر آبی می‌شود.

 

زمان مناسب نصب کولر آبی

یکی از اشتباهات رایج افراد این است که راه اندازی کولر را برای دقیقه 90 می‌گذارند؛ باید گفت که نصب و همچنین سرویس کولر را باید چند هفته قبل از گرم شدن هوا انجام داد. مثلا نصب کولر آبی تهران در فروردین ماه مناسب‌تر است، چون این کار هم به نفع شما و هم به نفع نصاب کولر آبی تمام می‌شود.

پس مناسب ترین زمان، سه تا چهار هفته قبل از شروع گرما در شهرتان است. اگر کارهای بنایی و برق کشی مانند نصب کلید کولر توکار (نصب کلید کولر جدید) یا نصب پایه دارید، بهتر است زودتر دست به کار شوید، تا به گرما نخورید.

 

مناسب ترین محل برای راه اندازی کولر

معمولاً نصابان، بهار خواب خانه، بالکن یا پشت بام را به عنوان بهترین مکان پیشنهاد می‌دهند. بعضی اوقات محدودیت‌ها باعث می‌شود تا دستگاه را پشت پنجره نصب کنند که کمی کار را سخت می‌کند. در هر صورت و هر جا، مهمترین نکات در مورد جای مناسب نصب کولر ابی عبارتند از:

 • تراز بودن محل نصب 
 • وجود فضای کافی اطراف کولر جهت گردش هوا
 • حتی المقدور دور از آفتاب
 • دسترسی راحت جهت نصب و سرویس کولر
 • داشتن فاصله از کف جهت تخلیه آب (معمولاً از پایه فلزی استفاده می‌شود)

دقت کنید که برای نصب کردن کولر آبی روی پشت بام، بایستی از یک سایه بان استفاده کنید. همچنین برای راه اندازی دستگاه پشت پنجره بهتر است با یک نصاب یا جوشکار مشورت کنید تا امکان جوش قاب فلزی نگهدارنده کولر آبی را بررسی کند.

 

نصاب کولر آبی

 

عوامل تاثیرگذار در کاهش راندمان کولر آبی؟

از جمله مواردی که روی راندمان و کارایی خوب کورل تاثیر می‌گذارد و باعث کاهش آن می‌شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دمای هوای خشک در بیرون از ساختمان تاثیر دارد.
 • مورد تاثیرگذار بعدی، دمای هوا در داخل ساختمان است.
 • همچنین میزان رطوبت نسبی هوای ورودی کولر به داخل ساختمان.

 

هزینه نصب کولر آبی

 

نصاب کولر آبی چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

انتظار می‌رود که یک نصاب کولر کارهای زیر را به خوبی انجام دهد:

 • جا به جایی کولر به محل نصب کولر ابی
 • نصب کلید کولر آبی
 • تعویض و نصب مجدد کولر آبی
 • سیم کشی برق کولر آبی با خازن
 • نصب پمپ کولر آبی
 • توانایی و آشنایی با نحوه نصب پمپ کولر آبی
 • توانایی نصب کلید کولر توکار
 • توانایی نصب موتور کولر آبی
 • آشنایی با نقشه سیم کشی کولر آبی
 • یک نصاب ماهر کولر آبی به تمام فوت و فن‌های برقکاری نصب کولر و پمپ آب و ... تسلط دارد.

 

نصب کولر آبی

 

چگونه می‌توان به "خدمت از ما" برای نصب کولر آبی اعتماد کرد؟

"خدمت از ما" به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه ارائه خدمات سرمایشی از جمله نصب، سرویس و تعمیر کولر آبی و دیگر سیستم‌ها، مجرب‌ترین سرویسکارها و نصاب کولر را دور هم جمع کرده است تا بتواند نیاز مشتریان را در هر لحظه رفع کند. شایان ذکر است که تمامی متخصصین با توانایی خود توانسته‌اند رضایت مشتریان را جلب و ماندگار کنند.

علاوه بر این، تیم پشتیبانی "خدمت از ما" در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 17 و پنج شنبه ها از ساعت 9 صبح تا 13 (به جز روزهای تعطیل) آماده بررسی و پیگیری خواسته‌های شما پیرامون خدمت نصب و راه اندازی کولر آبی و سایر خدمات هستند. ما همواره تلاش می‌کنیم تا شما تجربه شیرینی از درخواست آنلاین خدمات داشته باشید.

 

نحوه انتخاب بهترین نصاب کولر ابی

به محض ثبت درخواست شما برای نصب کولر آبی، به راحتی، به چندین نصاب کولر ابی دسترسی پیدا می‌کنید. در "خدمت از ما" این امکان را فراهم کرده‌ایم تا با مشاهده اطلاعات نصاب، سوابق و حتی نظر مشتریان سابق در مورد خدمات راه اندازی کولر آبی توسط آن‌ها، بتوانید بهترین نصاب کولر آبی را انتخاب کنید. 

با مشاهده پروفایل هر نصاب و مقایسه قیمت های پیشنهادی، بهترین فرد را برای نصب کولر ابی انتخاب کنید.

 

نصب کولر ابی

 

بعد از راه اندازی کولر ابی، آن را سرویس کنید!

اکثر افراد فکر می‌کنند کار نصب کولر آبی یعنی اینکه نصاب کار برق رسانی و تعبیه کولر را انجام دهد و تمام! اما لازم است که بعد از مراحل نصب، کولر را سرویس کنید؛ که این کار شامل روغن کاری قطعات، بررسی پوشال ها و زدودن گرد و غبار از کولر و مهم تر از همه سرویس موتور کولر است.

زیرا که کولر یکباره قرار است روشن شود و امکان دارد فشار زیادی به موتور آن وارد شود و با همان استارت اول موتور کولر به شدت آسیب ببیند. پس در هنگام نصب کولر به موتور و پمپ آب آن دقت بیشتری داشته باشید.

شما می‌توانید برای سرویس کولر آبی تهران و هر شهر دیگری که در آن زندگی می کنید، از متخصصین حرفه ای و فعال "خدمت از ما" کمک بگیرید و یا اگر فردی فنی هستید، خودتان تمامی بررسی های لازم را انجام دهید.

 

سخن پایانی

امیدواریم مطالبی که پیرامون آموزش مراحل و طریقه نصب کولر آبی برایتان بیان کردیم مفید و راه گشا باشد. همانطور که اشاره شد، با ثبت سفارش رایگان خدمت نصب کولر می‌توانید در کمترین زمان ممکن، به چند نصاب و متخصص این فن متصل شوید و هزینه نصب کولر آبی را دریافت کنید.  

علاوه بر نصب کولر آبی برای موارد مشابه مثل نصب سایبان کولر هم می توانید از سایت "خدمت از ما" ثبت سفارش کنید و در کوتاهترین زمان به چندن متخصص متصل شوید.

4.5 امتیاز از 1740 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب کولر آبی

نظرات

جواد رضایی
جواد رضایی
5.0
1 خدمت موفق
نصب کولر آبی
مهدی شایان

با عرض سلام من قبلا چندین بار از خدمات مختلف ایشان استفاده کردم که همه انها بسیار خوب و هزینه‌ای مناسب انجام شدند. این خدمات عبارتند از: 1-نصب،سروس و تعمیر کولر آبی 2-لوله کشی سفید و نصب و سرویس شیر آلات و لوازم بهداشتی 3-جوشکاری و تعمیر لوازم فلزی 4-تعمیر لوازم چوبی مانند میز، تخت، کابینت، درب و... 5- تعمیر دوچرخه،درب باز کن بسیاری از لوازم برقی و دستی دیگر

روح الله میرزایی
روح الله میرزایی
5.0 (از 29 نظر)
33 خدمت موفق
نصب کولر آبی
علیرضا غلامی

ممنونم از برنامه خوب خدمت از ما از استاد میرزایی خیلی راضیم خوش قول با محبت فوق العاده فنی و کار مارا با پایین ترین هزینه انجام دادن ممنونم

مرتضی هاشمی زاده
مرتضی هاشمی زاده
5.0 (از 60 نظر)
104 خدمت موفق
نصب کولر آبی
احسان منشیان

با تشکر از آقای هاشمی زاده بسیار سروقت آمدن و با اینکه کار سختی بود و محدودیت فضا وجود داشت به نحو احسن کار را انجام دادن

در این شهرها می توانید سفارش نصب کولر آبی را ثبت کنید:

 • نصب کولر آبی تهران
 • نصب کولر آبی کرج
 • نصب کولر آبی اصفهان
 • نصب کولر آبی مشهد
 • نصب کولر آبی شیراز
 • نصب کولر آبی تبریز
 • نصب کولر آبی همدان
 • نصب کولر آبی دماوند
 • نصب کولر آبی رودهن
 • نصب کولر آبی ورامین
 • نصب کولر آبی شهریار
 • نصب کولر آبی پرند
 • نصب کولر آبی بومهن
 • نصب کولر آبی پردیس
 • نصب کولر آبی قرچک
 • نصب کولر آبی قم
 • نصب کولر آبی قزوین
 • نصب کولر آبی محمدشهر
 • نصب کولر آبی ماهدشت
 • نصب کولر آبی کمال شهر
 • نصب کولر آبی چهارباغ
 • نصب کولر آبی نظرآباد
 • نصب کولر آبی فردیس
 • نصب کولر آبی کرمان
 • نصب کولر آبی ری
 • نصب کولر آبی اسلامشهر
 • نصب کولر آبی اندیشه
 • نصب کولر آبی شهر قدس
 • نصب کولر آبی شهر گلستان
 • نصب کولر آبی نسیم شهر
 • نصب کولر آبی هشتگرد
 • نصب کولر آبی ملارد
 • نصب کولر آبی رباط کریم
 • نصب کولر آبی پاکدشت
 • نصب کولر آبی اراک
 • نصب کولر آبی ارومیه
 • نصب کولر آبی کرمانشاه
 • نصب کولر آبی باغستان
 • نصب کولر آبی شاهین شهر