شما در کدام شهر به نصب کولر آبی نیاز دارید؟

نصب کولر آبی را به متخصصش بسپار

یکی از پردرخواست ترین سرویس‌ها در روزهای گرم سال، نصب کولر آبی است که "خدمت از ما" آن را توسط بهترین نصاب کولر آبی ارائه می‌دهد. اکنون اگر برای نصب کولر آبی به دنبال بهترین متخصص می‌گردید پس روی ما حساب کنید. به محض درخواست شما برای نصب کولر آبی در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما به چندین نصاب کولر آبی دسترسی پیدا می‌کنید و با خیالی راحت می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و صفر تا صد کار را به نصاب کولر آبی بسپارید.

 

نصب کولر آبی

 

 

 نصب کولر آبی را چه زمانی انجام دهیم؟

یکی از اشتباهات رایج افراد این است که نصب کولر آبی را دقیقا دقیقه 90 می‌گذارند. ولی باید گفت که سرویس و نصب کولر آبی را باید چند هفته قبل از گرم شدن هوا انجام شود. چون این کار هم به نفع شما و هم به نفع نصاب کولر آبی تمام می‌شود. پس شما هم کار نصب کولر آبی را زودتر از رسیدن گرما ختم بخیرش کنید.


 

هزینه نصب کولر آبی چقدر است؟

هزینه نصب کولر آبی که نصابان به شما پیشنهاد می‌دهند؛ دقیقا مطابق با نرخ اتحادیه و کاملا شفاف است. چرا می‌گوییم شفاف! به این دلیل که شما قبل از نهایی کردن درخواست خود می‌توانید از هزینه نصب کولر آبی یا همان قیمتی که نصابان، مطابق با خواسته شما پیشنهاد می‌دهند را یک جا به رایگان، مشاهده و حتی با هم مقایسه کنید به طوری که در آخر هیچ مبلغی افزوده نشود.

اکنون اگر می‌خواهید از هزینه دستمزد نصاب کولر آبی مطلع شوید؛ پس همین حالا قیمت بگیرید، تا هر یک از نصابان مبلغی را به شما پیشنهاد بدهند.


 

چه عواملی بر روی قیمت نصب کولر آبی تاثیر می‌گذارد؟

همه ساله با آغاز شدن فصل گرما موجی از خرید، تعویض و نصب کولر آبی شروع می‌شود و نصاب کولر آبی هوای خنک و دلچسب خانه ها را تامین می‌کنند. حال باید قبل از شروع این کار باید هزینه‌های خرید و نصب کولر آبی و دستمزد نصاب کولر آبی را در نظر گرفته شود. حال عواملی که بر روی هزینه نصب کولر آبی تاثیر می‌گذارد، مشمول محل نصب کولر آبی، تعداد خدمات، سیم کشی برق کولر آبی، جا به جایی کولر و ... است. 

نکته: در بعضی مناطق بالا آوردن کولر آبی از پله‌های ساختمان‌های قدیمی به دلیل تنگ بودن راه پله مقدور نیست و نصاب کولر آبی برای رساندن کولر به بالکن خانه از قرقره‌های بالابر استفاده می‌کند. این امر باعث بالا رفتن هزینه دستمزد نصاب کولر آبی می‌شود.

 

نصاب کولر آبی

 

توانایی‌ها و خدمات یک نصاب کولر آبی 

 • جا به جایی کولر آبی
 • تعویض و نصب مجدد کولر آبی
 • سیم کشی برق کولر آبی با خازن
 • توانایی و آشنایی با نحوه نصب پمپ کولر آبی
 • توانایی نصب کلید کولر توکار
 • توانایی نصب موتور کولر آبی
 • آشنایی با نقشه سیم کشی کولر آبی

 

چگونه می‌توان به "خدمت از ما" اعتماد کرد؟

"خدمت از ما" به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه ارائه خدمات سرمایشی از جمله تعمیر، سرویس و نصب کولر آبی و کولر گازی و دیگر سیستم‌ها، تیمی مشمول مجرب‌ترین سرویسکار و نصاب کولر را دور هم جمع کرده است تا بتواند نیاز مشتریان در هر لحظه رفع کند. شایان ذکر است که تمامی این تکنسین‌ها با توانایی خود توانسته اند رضایت مشتریان را جلب و ماندگار کنند.


 

چگونه بهترین نصاب کولر آبی را انتخاب کنیم؟

همانطور که مطلع شدید، به محض درخواست شما برای نصب کولر آبی، به راحتی، به چندین متخصص دسترسی پیدا می‌کنید. حال ما امکانی را فراهم کرده ایم تا با مشاهده اطلاعات نصاب، سوابق و حتی نظر مشتریان سابق در مورد آن‌ها، بتوانید هوشمندانه بهترین نصاب کولر آبی را انتخاب کنید. 

 

این توصیه را هرگز فراموش نکنید

اگر شما اطلاعات برقی لازم را ندارید؛ پس دست زدن به سیم کشی کولر آبی می‌تواند عواقب بدی از جمله برق گرفتگی را به وجود آورد. آمار حوادث برق گرفتگی نشان دهنده اين است كه علل عمده حوادث برق گرفتگی برای خانم‌ها از طريق برق گرفتگی در نقاط مرطوب مثل حمام و آشپزخانه و براي آقايان هنگام سرويس كولر رخ داده است.

 

قبل از نصب کولر آبی، آن را سرویس کنید

اکثر افراد فکر میکنند کار نصب کولر آبی یعنی اینکه نصاب کار برق رسانی و تعبیه کولر را انجام دهد ولی باید در نظر داشت که مهمترین کار قبل از نصب کولر آبی، سرویس آن است که شامل روغن کاری کولر آبی، بررسی پوشال ها و زدودن گرد و غبار از کولر می باشد که مهم تر از آنها سرویس موتور کولر آبی می باشد زیراکه کولر یکباره قرار است روشن شود و امکان دارد فشار زیادی به موتور آن وارد شود و با همان استارت اول موتور کولر به شدت آسیب ببیند. پس در هنگام نصب کولر به موتور و پمپ آب آن دقت بیشتری داشته باشید.

آشنایی با مکانیزم کولر آبی

کولر آبی از اجزایی چون موتور ، پمپ کولر ، پوشال ، پروانه و تشتک تشکیل می‌شود در واقع مکانیزم کار کولر آبی به این شکل است که تشتک با آب پر می‌شود زمانی که آب تشتک به حد مجاز برسد توسط شناور قطع می‌شود. کف تشتک برای تمیز کردن تشتک پیچ اهرم داری تعبیه شده است که با دست باز و بسته می‌شود در سه طرف آن سه دریچه دارد که روی هرکدام پوشال نصب می‌شود سمت دیگر محل اتصال به کانال کولر ساختمان است.

آشنایی با موتور کولر آبی

می‌توان گفت مهمترین و گرانترین قسمت کولر آبی موتور آن است. موتور کولر آبی توسط سیم آلومینیومی یا مسی سیم پیچی شده است. برق موتور کولر توسط سیم نول و دو عدد سیم بر گشت فاز از کلید کولر تامین می‌شود. سیم کشی کولر آبی یا خازن اگر اشتباه انجام شود باعث سوختن موتور کولر خواهد شد.

از جمله موارد خراب شدن موتور کولر ریختن آب بر روی سیم پیچ آن، سفت بودن تسمه کولر، روغن نزدن یاتاقان‌ها و زنگ زدگی آن ها، سیم‌های ضعیف و اتصال اشتباه، روغن نزدن بلبرینگ‌های موتور، خراب شدن پلاتین‌های داخل کولر و در آخر کارکرد بالا آن نام برد.

مهم‎ترین نکات در مورد نصب کولر آبی که کمتر کسی به آن توجه می‌کند

 • کولر آبی چون هم اتصال به برق دارد و هم آب در آن جریان دارد بنابراین خطر برق گرفتگی دوچندان می‌شود پس ضروری می‌شود که در هنگام نصب کولر آبی حتما به نکات ایمنی و رعایت اصول ایمنی توجه کرد تا از بروز حوادث ناخواسته جلوگیری شود.
 • قبل از نصب کولر آبی، نسبت به برق دار نبودن کولر آبی اطمینان حاصل نمایید.
 • قبل از نصب کولر آبی حتما کلید و فیوز را قطع نمایید و در هنگام اتصال برق کنتور به تابلو فیوز حتما به محل دقیق فاز و نول دقت نمایید.
 • قبل از نصب کولر آبی حتما عملیات سرویس سالانه کولر را انجام داده باشید.
 • هنگام عایق کاری کولر در برابر آفتاب، دریچه‌های کولر را به طور کامل نپوشانید زیرا این کار باعث می‌شود هوا به داخل کولر وارد نشود.
 • قبل از نصب کولر آبی مسیر آبی که به کولر وارد می‌شود را طوری تنظیم نمایید که در معرض نور خورشید قرار نداشته باشد زیرا به طور قطع هر چه آبی که به کولر وارد می‌شود خنک تر باشد؛ کولر باد خنک تری به محیط داخل می‌دهد.
 • قبل از نصب کولر آبی حتما از سالم بودن کف کولر آبی اطمینان حاصل نمایید
 • حتما کف کولر را ایزوگام نمایید ولی نباید درپوش کولر را با ایزوگام مسدود ننمایید چون قیر مانع از بستن واشر آب بند می‌شود.
 • در هنگام نصب کولر آبی حتما باید توجه داشته باشید که کولر را در محلی نصب نمایید که تراز باشد و آب داخل کولر به یک سمت جمع نشود
 • کولر آبی را مستقیما به دهانه کانال متصل نمایید. در زیر کولر آبی حتما پایه قرار دهید که بهتر است ارتفاع پایه از سطح زمین حداقل ۳۰ سانتی متر باشد.
 • مناسبترین محل قرارگیری برای نصب کولر آبی می‌تواند بالکن و بهارخواب خانه و یا روی پشت بام باشد.