سیم کشی کولر

ثبت درخواست "نصب کولر آبی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سیم کشی کولر

سیم کشی کولر یکی از اقدامات تخصصی و ضروری برای راه اندازی و نصب کولر آبی و گازی است. دسترسی به نقشه سیم کشی موتور کولر آبی با خازن و همین طور نقشه کلید برای آگاهی از روش نصب کلید هوشمند کولر آبی، نمونه موارد ضروری برای اجرای سیم کشی کولر است.

سیم کشی کولر ابی طبق رنگ بندی و اجرای نقشه سیم کشی موتور کولر آبی از سری اقداماتی بوده که باید تحت نظارت افراد متخصص اجرا شود. برای بهرمندی از امکانات کولر در فصول گرم در وهله اول نیازمند سیم کشی کولر و راه اندازی صحیح آن می‌باشد.

 

سیم کشی کولر آبی کوچک، سیم کشی کولر آبی آزمایش، سیم برق موتور کولر آبی و در نهایت آشنایی با نوع تجهیزات مثل سیم ارت کولر آبی در راستای یادگیری و اجرای سیم کشی کولر مورد بررسی قرار گرفته است. در این مطلب سیم کشی کولر بر اساس نقشه و آشنایی با نحوه سیم کشی کولر آبی ارائه می‌شود.

 

ضرورت سیم کشی کولر برای ساختمان

سیم کشی کولر آبی بر اساس نقشه یکی از اقدامات ضروی برای کاربرد این وسیله سرمایشی در ساختمان است. استفاده زیاد از انواع اسپیلت، و کولر گازی و آبی در فصول مختلف سال برای جریان هوای گرم و سرد در محیط منزل توجه به نصب صحیح و سیم کشی کولر را ضرورت بخشیده است.

 

سیم کشی کولر ابی طبق رنگ بندی

 

علاوه بر نصب اولیه این دستگاه سیم کشی کولر از سری اقداماتی بوده که در مواقع بروز مشکل در سیستم عملکردی آن باید مورد بررسی قرار گیرد. این عوامل بطور کلی بر اهمیت سیم کشی صحیح کولر در هنگام نصب و تعمیر کولر آبی افزوده است.

 

طریقه سیم کشی کولر آبی

سیم کشی کولر آبی یکی از مواردی است که مهندسین برق به آن تسلط دارند. برای سیم کشی کولر آبی از جعبه فیوز تا کلید آن از سه رشته سیم 5/2 استفاده می کنیم.یکی از سیم ها برای فاز یکی برای نول یکی برای ارت تعبیه میشود فاصله بین خود کولر تا کلید کولریک سیم 5/1 متر پنج مفتولی نیاز دارد. یکی برای نول یکی برای تند یکی برای کند یکی برای پمپ و یکی برای ارت است. اگر سیستم برق ساختمان بدون ارت است ، سیستم برق کشی آن فرق می کند.

 

سیم کشی کولر آبی کوچک

 

سیم کشی کولر آبی بر اساس نوع موتورهایی که برای این وسایل سرمایشی در نظر گرفته شده صورت می‌گیرد. موتور کولر آبی تک فاز، موتور کولر آبی سه فاز، سیم کشی کولر آبی با خازن و بدون خازن نمونه‌ای از این موارد است. در این بخش به روش‌های اموزش و اجرای سیم کشی کولر آبی اشاره مختصری به شرح ذیل خواهیم داشت. 

 

نقشه سیم کشی موتور کولر آبی با خازن

سیم کشی کولر آبی با برقراری ارتباط و اتصالات از کانکتور به موتور این وسیله سرمایشی جهت هدایت و جریان برق مورد نیاز برای راه اندازی را شامل می‌شود. نقشه سیم کشی کولر آبی با خازن جهت افزایش گشتاور موتور در لحظه عملکرد طراحی شده و اجرا می‌شود.

 

سیم کشی کولر آبی با خازن

 

تجهیزات طراحی شده برای اجرای سیم کشی کولر، خازن بسته شده بصورت سری با سیم پیچ کمکی است. خازن بسته شده نوع الكترولیتی با ظرفیت بالا است. همین طور در مدار سیم پیچ از یک كلید گریز از مركز برای خارج كردن سیم پیچ كمكی و خازن پس از رسیدن به %۷۵ دور نامی استفاده شده است.

 

سیم کشی کولر ابی طبق رنگ بندی

در سیم کشی کولر آبی طبق رنگ بندی باید توجه داشته باشید که رنگ زرد یا سبز را به عنوان سیم ارت در نظر گرفته می‌شود. در برخی مواقع رنگ سیم ارت متفاوت بوده و تنها رگه‌هایی از رنگ زرد و سبز بر بدنه آن مشخص می‌گردد.

امروزه یکی از روش‌های یادگیری سیم کشی کولر آبی بر اساس رنگ بندی سیم‌های حامل جریان برق برای برقراری اتصال بین کانکتور و دستگاه است.

 

نقشه کلید برای سیم کشی کولر آبی

سیم کشی انجام شده از کلید‌های مخصوص به قسمت‌های تعیین شده برای شروع فعالیت کولر بر اساس یک نقشه قابل انجام است. هر کدام از این کلید‌ها با سیم کشی مخصوص به خود با بخش‌های اصلی کولر در ارتباط بوده و جریان برق در قسمت‌های مختلف را هدایت می‌کنند. جهت نصب کلید کولر توکار کولر آبی لازم است ابتدا با انواع کلید بر اساس دسته بندی زیر آشنا شوید: 

  • یک کلید برای واتر پمپ
  • یک کلید برای موتور
  •  یک کلید برای تغیر دور تند و کند کولری

 

فیلم اموزش سیم کشی کولر ابی

 

در این نوع کولر، آب به وسیله الکتروپمپ از تشک پایینی به سمت ناودان‌ها در بالای پوشال رانده می شود. در این هنگام روی پوشال می‌ریزد و پوشال‌ها را خیس می‌کند. الکتروفن هوارا از بین پوشال‌های خیس عبور می‌دهد و به سمت کانال کولر هدایت می‌کند. عبور هوا از روی پوشال‌ها باعث تبخیر شدن آب می‌شود. آب برای تبخیر شدن گرمای هوای جعبه بیرونی کولر را جذب می‌کند و باعث خنک شدن هوا می‌شود.

 

نحوه سیم کشی کولر گازی

نحوه سیم کشی کولر گازی، به نسبت سیم کشی کولر آبی، با توجه به جدا بودن یونیت داخلی و خارجی از یکدیگر، دارای پیچیدگی‌های بیشتری است. سیم کشی کولر گازی بر اساس انواع کولر گازی مثل کولر گازی ایستاده، کولر گازی سقفی، کولر گازی داکتی، کولر گازی یک تکه یا پنجره ای، کولر گازی دوتکه (اسپلیت) و کولر گازی پروتال (قابل حمل) در مراحل خاصی قابل انجام است. 

این کولر به سرعت از گرمای محیط می‌کاهد و تهویه خوب و مطبوعی ایجاد می‌کند. رطوبت را افزایش نمیدهد و مناسب برای محیط‌های شرجی است، مصرف انرژی آن از کولرهای آبی بیشتر است.

 

سیم برق موتور کولر گازی

 

اگر کولر گازی شما کار نمی‌کند احتمالا سیم‌های برق ورودی کولر گازی مشکل دارد برای سیم کشی کولر گازی بهتر است از سیم 5/12 استفاده شود، دقت کنید که از سیم‌های چسب خورده استفاده نکنید، زیرا سیم برق دچار گرمای زیادی می‌شود که بسیار خطرناک است.

 

نکات مهم در خصوص سیم کشی کولر

بهبود عملکرد کولر، افزایش عمر مفید کولر، عدم قطعی بی مورد، کاهش اتصالی و قطع شدگی فیوز از جمله مواردی بوده که تاثیر سیم کشی کولر آبی و گازی بطور صحیح را بیان می‌کند. به کارگیری افراد متخصص برای نصب کولر در همان ابتدا و همین طور اعزام تکنسین کاربلد برای تعمیر کولر و بررسی سیم کشی آن در دسترسی به امکانات این وسیله سرمایشی بدون دغدغه تاثیر بسزایی دارد.

امروزه بازار آنلاین "خدمت از ما" با فراهم آوری شرایط لازم جهت ثبت سفارش رایگان از طریق سایت و اپلیکیشن دسترسی به خدمات سیم کشی در محل را برای شهرهای مختلف سهولت بخشیده است. 

 

برآورد قیمت سیم کشی کولر آبی

هزینه های مربوط به سیم کشی کولر آبی و گازی بر حسب میزان اتصالی برق و تعمیرات وابسته به آن، متفاوت است . عواملی مانند تغییرات در سیم کشی ساختمان و دستکاری برق ساختمان تاثیر مستقیمی برروی کولر اسپلیت و کولر آبی خواهد گذاشت اما خارج از تمام این پارامتر های متغییر لازم به ذکر است که تعرفه سیم کشی ساختمان ، سیم کشی کولر آبی و همچنین برق ساختمان یک هزینه ثابت دارد. 

نصب کولر آبی
برای سرویس نصب کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading