نصب کلید هوشمند کولر آبی

ثبت درخواست "نصب کولر آبی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب کلید هوشمند کولر آبی

نصب کلید هوشمند کولر آبی کمی بعد از اینکه سیستم‌های هوشمند راه‌شان را به خانه‌های ما باز کردند، به سرعت فراگیر شد. البته نکات مثبت این سیستم‌ها هم مزید بر علت شد تا هم پیمانکارها در پروژه‌های جدید خود سراغ نصب کلید هوشمند کولر آبی بروند، و هم صاحبخانه‌ها کلیدهای قدیمی‌شان را به‌روز کنند.

در راهنمای پیش رو قصد داریم پس از معرفی کوتاه این کلیدهای مدرن، شما را با روش نصب کلید هوشمند کولر آبی آبسال، ایران شرق و اصولا هر برند دیگری هم آشنا کنیم. با مجله «خدمت از ما» همراه باشید.

 

کلید هوشمند کولر آبی چیست؟

اجازه دهید پیش از بررسی مرحله به مرحله روش نصب کلید هوشمند کولر آبی ایران شرق و سایر مدل‌ها، کمی با این محصول و ویژگی‌های منحصر به فردش آشنا شویم.

کولرهای آبی شاید از سیستم‌های تهویه قدیمی محسوب شوند، اما به دلیل مصرف پایین برق، همچنان در بسیاری از خانه‌ها حضور دارند؛ مخصوصا در مناطق غیر گرمسیر. کلید این کولرها را هم همه می‌شناسیم؛ همان صفحه‌های کوچک با سه کلید معروف پمپ، موتور و دور تند/کند. این کلیدها سه مدل دارند:

 • مدل‌های قدیمی سوکتی که در آنها نیازی به اتصال سیم نول نیست، مگر اینکه چراغ‌دار باشند.
 • مدل‌های جدیدتر توکار که پشت آنها چهار محل اتصال سیم با نام‌های تند، کند، فاز و پمپ مشخص شده است.
 • مدل‌های تمام‌قطب که در آنها اتصال فاز و نول با کولر قطع/وصل می‌شود.

 

ایراد تمام این مدل‌ها این است که خودشان در یک زمان مشخص خاموش نمی‌شوند. مشکلی که باعث استخوان‌دردهای صبحگاهی (به دلیل روشن بودن کولر تا صبح) و حتی سوختن پمپ می‌شود. به لطف داشتن ترموستات، کلیدهای هوشمند به زیبایی هرچه تمام‌تر این مشکل‌ها را برطرف می‌کنند.

این کلیدها طبق تنظیمات مشخص‌شده دمای محیط را می‌سنجند، و به طور خودکار کولر را روشن/خاموش می‌کنند. در واقع شما می‌توانید پس از نصب کلید هوشمند کولر آبی آبسال یا برند دیگر، آن را طبق دما یا زمان تنظیم کنید. مثلا برنامه‌اش را طوری تعریف کنید که اگر دما به 22 درجه رسید کولر را خاموش کند؛ یا اینکه دو ساعت دیگر کولر را روشن/خاموش کند.


 

بهترین محل نصب کلید هوشمند کولر آبی کجاست؟

اگر صرفا قصد به‌روز کردن کلید قدیمی کولرتان را نداشته باشید، پیش از دست به کار شدن برای نصب کلید لمسی کولر آبی ایران شرق، آبسال یا ... ابتدا باید بهترین محل برای نصب آن را پیدا کنید. تقریبا همه این کلیدها ریموت دارند، اما محل نصب آنها باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد، مثلا:

 • درون ساختمان (و ترجیحا در محلی که بیشتر وقت‌تان را در آن می‌گذرانید) باشد تا ترموستات موجود در کلید بتواند دما را با دقت خوبی برای کنترل کولر اندازه بگیرد.
 • دور از باد، برف، باران، رطوبت شدید و نور مستقیم خورشید باشد؛ تا نه عملکرد ترموستات مختل شود، نه برد کلید آسیب ببیند.
 • کاملا قابل دسترس و در معرض دید باشد تا بتوانید صفحه نمایش کلید را به راحتی ببینید، و سریعا متوجه ایرادات احتمالی و کدهای خطای آن بشوید.

وقتی چنین محلی را پیدا کردید، می‌توانید نصب کلید هوشمند کولر آبی را آغاز کنید.

(محتوای پیشنهادی: بهترین مارک کولر آبی)

 

آموزش نصب کلید هوشمند کولر آبی آبسال

 

روش نصب کلید هوشمند کولر آبی جدید

مراحلی که در ادامه مشاهده می‌کنید، برای نصب کلید هوشمند کولر آبی آبسال و هر برند دیگری قابل استفاده است. اصولا روش نصب کلید هوشمند کولر آبی ایران شرق و برندهای دیگر با هم تفاوت خاصی ندارند، و همه از یکسری اصول پیروی می‌کنند.

برای سیم کشی کلید هوشمند کولر آبی به پنج رشته سیم احتیاج دارید: سیم دور تند موتور، سیم دور کند موتور، سیم پمپ آب، سیم فاز و سیم نول.

این پنج رشته هنگام سیم‌کشی ساختمان از محل نصب کلید تا کولر آبی هدایت شده‌اند. اگر اینطور نیست، باید پیش از نصب ابتدا این پنج رشته سیم را به محل نصب هدایت کنید. پس از آن، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

1. قاب کلید هوشمند را نصب کنید

آموزش نصب کلید هوشمند کولر آبی با قرار دادن قاب آن روی دیوار آغاز می‌شود. برای اینکار باید قاب کلید را با ابزاری مناسب یا با دست‌تان از روی بدنه آن جدا کنید.

روی قاب کلید هوشمند می‌توانید دو جای پیچ ببینید که برای اتصال قاب روی قوطی توکار به کار می‌روند. با کمک پیچ‌ها و چنگک موجود در بسته محصول، قاب را به قوطی توکار پیچ کنید.

 

2. سیم‌کشی کلید را انجام دهید

در این مرحله باید پنج رشته سیم (دور تند و کند موتور، پمپ آب، فاز و نول) را از قوطی کلید خارج کنید، و آنها را با دقت و طبق نقشه سیم‌کشی کلید به ترمینال‌های روی فیش کلید ببندید. سیم فاز به ورودی فاز روی فیش، سیم نول به ورودی نول روی فیش و به همین ترتیب تا آخر.

توجه داشته باشید که برای اینکار سر سیم‌ها را فقط به قدری لخت کنید که داخل ترمینال‌ها پیچ شوند، و نه بیشتر.

 

3. فیش را داخل کلید لمسی وصل کنید

در ادامه مراحل نصب کلید هوشمند کولر آبی آبسال، پس از تکمیل سیم‌کشی باید اتصال سیم‌ها را با پیچ گوشتی محکم کنید. بعد از یک بررسی نهایی دیگر، و وقتی که مطمئن شدید ترتیب سیم‌ها و اتصال آنها مشکلی ندارد، می‌توانید فیش را همراه سیم‌ها به پشت کلید وصل کنید.

 

4. نصب کلید هوشمند کولر آبی را نهایی کنید

حالا فقط باید سیم‌های اضافه را داخل قوطی جمع کنید، و ابتدا پایین و سپس بالای آن را روی قوطی فشار دهید. یادآوری می‌کنیم که بسته به مدل محصول، گاهی روش نصب کلید هوشمند کولر آبی ایران شرق یا برندهای دیگر به جای پنج سیم، شامل نصب شش سیم می‌شود:

 • یک جفت سیم فاز و نول برای برق کولر
 • یک سیم پمپ برای کارکرد کولر
 • یک سیم دور کند
 • یک سیم دور تند
 • و یک سیم نول

 

روش نصب کلید هوشمند کولر آبی ایران شرق

 

نصب کلید لمسی کولر آبی به جای کلید قدیمی

تعویض کلید قدیمی با کلیدهای هوشمند هم به راحتی و بدون نیاز به سیم جدید و حتی نصب قوطی توکار انجام می‌شود. کافیست پس از قطع کردن فیوز ساختمان مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. با یک ابزار مناسب قاب کلید کولر قدیمی را جدا، و کلید را از داخل قوطی خارج کنید.
 2. به سیم بندی‌ها دقت کنید تا دقیقا متوجه شوید کدام سیم‌ها مربوط به پمپ، موتور، فاز و نول هستند.
 3. با استفاده از نوک پیچ گوشتی و منفذ کوچک کنار قاب کلید هوشمند، قاب را بردارید تا به ترمینال‌های آن دسترسی پیدا کنید.
 4. سیم‌های کلید قدیمی را یکی‌یکی و حتما به کمک نقشه سیم‌کشی پشت آن (و علامت‌های فاز، نول، پمپ، تند و کند) به ترمینال‌های کلید هوشمند وصل کنید.
 5. سیم‌های دور تند، دور کند و پمپ را داخل ترمینال‌های مخصوص به خودشان قرار دهید، و آنها را با پیچ را ببندید. بعد از باید سیم‌های فاز و نول را وصل کنید.
 6. در سیم‌کشی برق کولرهای آبی، سیم نول از پشت کلید سربندی و به سمت کولر هدایت می‌شود. این یعنی برای وصل کردن سیم نول فقط باید از آن یک انشعاب بگیرید، و آن را به ترمینال نول پشت کلید وصل کنید.
 7. خوشبختانه چون در سیم‎کشی کلید قدیمی فاز موجود است، لازم نیست از آن انشعاب بگیرید. سیم فاز را هم به ترمینال مخصوص خود در پشت کلید هوشمند وصل کنید.

کلید را در قوطی کلید قدیمی قرار دهید، قاب کلید را روی آن بگذارید و تمام. وقتی نصب کلید لمسی کولر آبی ایران شرق یا ... را با موفقیت به پایان بردید، تنها باید به کمک دفترچه راهنما برنامه آن را مشخص کنید و از کلید هوشمند جدیدتان لذت ببرید!

نصب کلید هوشمند کولر آبی برایتان چالش‌برانگیز است؟

اگر فکر می‌کنید بهتر است فردی با تخصص بیشتر نصب کلید هوشمند کولر آبی را برای شما انجام دهد، ما به شما کمک می‌کنیم تا برترین کارشناسان شهرتان را در زمینه نصب کولر ابی پیدا کنید. کافیست درخواست‌تان را رایگان در اپلیکیشن یا وب سایت «خدمت از ما» ثبت کنید.

نصب کولر آبی
برای سرویس نصب کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading