روش نصب موتور کولر آبی

ثبت درخواست "نصب کولر آبی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
روش نصب موتور کولر آبی

روش نصب موتور کولر ابی از مهم ترین نکات در هنگام نصب کولر آبی و راه اندازی این وسیله سرمایشی است. اموزش نصب موتور کولر ابی با ارائه یک سری مراحل برای از سیم کشی تا راه اندازی نهایی کولر را در بر می‌گیرد.

نحوه نصب موتور کولر ابی در وهله اول با اجرا و نصب سیم‌های موتور کولر ابی همراه است. ایجاد ارتباط بین کانکتور و موتور کولر شرایط را برای روشن شدن و جریان هوای خنک این وسیله در محیط فراهم می‌سازد.

نصب موتور کولر ابی و نصب دینام کولر از جمله اصطلاحاتی بوده که در مسیر نصب موتور کولر ابی به آن توجه ویژه می‌شود. در این مقاله با بررسی روش نصب موتور کولر ابی در فضای ساختمان و ارائه چند نکته در خصوص اصول نصب موتور کولر با شما همراه خواهیم بود.

 

اموزش نصب موتور کولر ابی

 

روش نصب موتور کولر ابی

موتور کولر آبی تشکیل شده از تجهیزات و قطعات فنی وابسته به هم است که فعالیت این وسیله سرمایشی را کنترل می‌کند. این پکیج آماده تعبیه شده در کولرهای آبی تنها برای اتصالات و سیم کشی‌ های کولر نیاز به اجرای یک سری مراحل دارد.

موتور کولر آبی تجهیز شده به سه نوع سیم پیچ با عناوین سیم پیچ راه انداز، سیم پیچ دور تند و سیم پیچ دور کند است. بر روی بدنه این موتور یک کلید گریز از مرکز وجود داشته که خروجی سیم پیچ‌ها و کابل برق ورودی بر روی آن تعبیه و طراحی شده است.

 

نحوه نصب موتور کولر ابی

 

نحوه نصب موتور کولر آبی در واقع بیانگر انجام یک سری اتصالات قطعات الکتریکی و جریان دهنده برق در مسیر تولید هوای خنک است. نصب موتور کولر از نصب دینام کولر تا اتصالات ریز وابسته به کانکتور را پوشش داده و در بیشتر مواقع نیاز به تخصص و مهارت افراد دارد.

 

اموزش نصب موتور کولر ابی

تجهیزاتی مانند الکتروموتور و فن کولر‌های آبی بصورت اورجینال در سیستم داخلی کولر نصب شده و نیاز به اعمال تغییرات در مسیر نصب موتور کولر ابی ندارد. از آنجایی که نصب تجهیزات الکترومکانیکی کولر آبی نیز نیازمند تخصص و مهارت افراد آموزش دیده است.

 

نصب سیم های موتور کولر ابی

 

بنابراین در اموزش نصب موتور کولر ابی تنها می‌توان به نکات خاصی و مهمی اشاره داشت. نصب تجهیزات تاثیرگذار در راه اندازی موتور کولر ابی را در موارد بیان شده در این قسمت ارائه می‌شود.

 

بستن موتور کولر

نحوه نصب موتور کولر ابی در این حالت بیشتر برای مواقعی که تعمیر کولر آبی صورت گرفته است. توجه داشته باشید که جایگاه موتور کولر روی پایه تعبیه شده در محفظه فن و یا پروانه کولر است. اولین اقدام برای نصب موتور کولر آبی تنظیم قطعه تسمه در این وسیله سرمایشی است.

 

نصب موتور کولر

 

با قرار دادن منافذ خنک کننده کولر در قسمت پایین و بررسی وضعیت تسمه کولر این قطعه را روی پایه نگهدارنده ثابت کنید. با یک پیچ گوشتی مخصوص پیچ ثابت نگهدارنده تعبیه شده در عقب موتور کولر آبی را سفت کنید.

 

نصب واتر پمپ کولر آبی

یکی از تجهیزات مهم در اصول و نحوه نصب موتور کولر آبی قطعه واتر پمپ است. جهت نصب واتر پمپ (Water Pump)، کافی است شیلنگ پمپ آب، که با هدف اتصال به سه راهی تعبیه شده در کولر طراحی شده نصب شود. سپس پمپ در داخل کولر با استفاده از نگهدارنده‌های مخصوص روی بدنه و استراکچر کولر ثابت شود.

در مرحله نهایی نصب واتر پمپ کولر اتصال سیم های رابط واتر پمپ به ترمینال مربوطه صورت می‌گیرد. در مسیر انجام این اتصالات رعایت نکات ایمنی را فراموش نکنید.

 

نصب دینام کولر ابی

انجام این قسمت از نصب موتور کولر ابی تا حد زیادی با اجرای نقشه نصب سیم های موتور کولر ابی ارتباط دارد. با انجام دقیق اتصالات شرایط را برای تامین برق مورد نیاز موتور جهت به جریان انداختن هوای خنک کننده در محیط از قطعه دینام فراهم کنید.

 

برقراری اتصالات کلید موتور

اساسی ترین اقداماتی که در روش نصب موتور کولر آبی باید به آن دقت ویژه داشت برقراری ارتباط بین کلید کولر آبی با موتور و روش نصب کلید هوشمند کولر آبی است. سه کلید واتر پمپ، موتور و دور تند و کند در تجهیزات در دسترس کولر طراحی شده که به جریان انداختن برق در مسیر روشن سازی موتور کولر و جریان هوای خنک در کانال‌ها را بر عهده دارند.

 

نصب دینام کولر

 

  • کلید واترپمپ: راه اندازی واتر پمپ و آب رسانی به پوشال ها و پدها
  • کلید موتور: اغلب به رنگ قرمز بوده و الکتروموتور را روشن می کند.
  • کلید دور تند و دور کند: با استفاده از آن می توان دور موتور را تنظیم نمود.

 

 نحوه اتصالات کابل‌های ارتباطی این کلید‌ها بخشی از سیم کشی کولر آبی بوده که باید بصورت تخصصی و زیر نظر افراد کارشناس انجام شود.

نکات مهم در خصوص نصب موتور کولر ابی

نحوه نصب موتور کولر گازی کاری کاملا تخصصی بوده و انجام آن باد تحت نظارت افراد متخصص انجام شود. موارد وابسته به سیم های موتور کولر ابی یا قطع و وصلی کانکتور و کلید‌های متصل به این قطعه باید بر طبق نقشه سیم کشی موتور کولر ابی انجام شده و در غیر این صورت مشکلات زیادی را در هنگام استفاده از این وسیله به همراه دارد.

 

نصب موتور کولر ابی

 

بنابراین در صورت نیاز به تعمیر موتور کولر ابی یا نصب موتور کولر ابی حتما از افراد متخصص و اموزش دیده در این زمینه مشورت و راهنمایی بخواهید. نصب موتور کولر ابی باید در جایگاه مناسب و با رعایت یک سری اصول انجام شود و از آنجایی که فعالیت آن روی بازدهی کولر تاثیر داشته توجه به این نکات از امری ضروری و مهم است.

نصب کولر آبی
برای سرویس نصب کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading