قیمت سرویس کولر گازی و اسپلیت در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه سرویس کولر گازی و اسپلیت" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به سرویس کولر گازی و اسپلیت نیاز دارید؟

سرویس کولر گازی و اسپلیت را به متخصصش بسپار

سرویس کولر گازی یکی از اقداماتی است که در راستای نگهداری بهتر و افزایش طول عمر دستگاه انجام می‌شود. به صورت کلی این کار می‌تواند در عملکرد بهتر دستگاه تأثیر بسیار زیادی داشته باشد و آن را تا حد زیادی ارتقا ببخشد.

در انجام سرویس کولر گازی و اسپیلت باید اقدامات مختلفی انجام شود تا در نتیجه آن‌ها، میزان استهلاک دستگاه به حداقل خود برسد. شما برای دریافت هرچه بهتر خدمات، می‌توانید از سرویس کاران کولر گازی فعال در "خدمت از ما" کمک بگیرید و اجرت سرویس کولر گازی را در کمترین زمان استعلام بگیرید. 

 

هزینه سرویس کولر گازی در سال 1403

نوع خدمات قیمت خدمات (بروز رسانی اردیبهشت 1403)
 هزینه سرویس کامل کولر گازی  500.000 تا 1.000.000 تومان
 هزینه شستشوی فیلترهای کولر گازی  200.000 تا 500.000 تومان
 هزینه شستشوی پنل‌های داخلی و خارجی  500.000 تا 1.500.000 تومان
 هزینه تعویض سنسور یونیت داخلی  250.000 تا 500.000 تومان
 قیمت رفع نشتی گاز و وکیوم کامل  300.000 تا 2.000.000 تومان
 قیمت شارژ گاز کولر گازی (به ازای هر کیلو)  800.000 تا 1.250.000 تومان
 هزینه تعویض خازن کولر گازی  300.000 تا 800.000 تومان
 قیمت تعویض برد اسپلیت  300.000 تا 1.000.000 تومان
 هزینه تعمیر کمپرسور کولر گازی  1.000.000 تا 8.000.000 تومان

 

 

اهمیت سرویس به‌موقع کولر گازی

در ابتدای امر لازم است تا با اهمیت سرویس دستگاه‌های کولر گازی آشنا شویم. به صورت کلی باید بدانید که سرویس کردن دستگاه به صورت منظم و در بازه‌های زمانی مشخص، می‌تواند در افزایش طول عمر دستگاه و همچنین ارتقای راندمان و بازدهی آن تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

همچنین این کار می‌تواند از خرابی‌های قطعات و قسمت‌های مختلف دستگاه جلوگیری کرده و توان آن را نیز بهبود ببخشد. علاوه بر این موارد، با سرویس به‌موقع و منظم دستگاه می‌توانید از بروز هزینه‌های گزاف تعمیرات و یا تعویض قطعات در بخش‌های مختلف سیستم، جلوگیری کنید.

عدم سرویس به موقع کولر گازی می‌تواند مشکلات مختلف و متعددی مانند خاموش شدن ناگهانی دستگاه، از کار افتادن کمپرسور و ... را به دنبال داشته باشد. پس توصیه می‌کنیم به سرویس دوره‌ای دستگاه توجه کنید، در غیر این صورت به زودی به خدمات تعمیر کولر گازی نیاز پیدا خواهید کرد. 

 

سرویس کولر اسپیلت

 

عواقب عدم سرویس اسپلیت

همان‌طور که در بخش قبلی نیز توضیح دادیم، سرویس به‌موقع کولر گازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به دنبال این موضوع باید به مشکلاتی که در صورت عدم سرویس به موقع برای دستگاه پیش می‌آیند نیز اشاره کنیم.

به نقل از منبع معتبر OneDios، عدم سرویس اسپلیت در فواصل زمانی منظم ممکن است شما را با مشکلات زیر مواجه کند:

  1. افزایش هزینه برق: یکی از رایج‌ترین مشکلات در این زمینه، افزایش قبض برق است. در روند سرویس دستگاه، عملکرد آن به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد تا با کمترین میزان انرژی فعالیت کند. در صورتی که شما این کار را در موعد مقرر انجام ندهید، میزان انرژی مصرفی دستگاه نیز بیشتر خواهد شد و در نهایت با قبض برق‌های سرسام‌آور روبه‌رو خواهید شد.
  2. کاهش میزان خنک کنندگی کولر گازی: کولر گازی سرویس نشده، توان بالایی در خنک‌کنندگی محیط نداشته و نمی‌تواند نیاز مصرف‌کننده را در این زمینه به خوبی برآورده کند. در این حالت دستگاه به صورت پراکنده فعالیت کرده و ممکن است تنها بخش‌های خاصی از خانه را خنک کند. علت خنک نکردن کولر گازی را اینجا بخوانید.
  3. نشت گاز مبرد: از دیگر مشکلاتی که در صورت عدم سرویس به موقع ممکن است پیش آید، می‌توانیم به نشت گاز مبرد اشاره کنیم. مبرد نقش بسزایی در سیستم تهویه داشته و به تولید هوای خنک کمک می‌کند. در صورتی که سرویس کولر گازی به موقع انجام نشود، ممکن است این گاز نشت کرده و شما مجبور به شارژ مجدد گاز شوید.
  4. تولید بوی نامطبوع: در فرایند سرویس کردن کولر گازی، معمولا تمام کانال‌های نیز تمیز می‌شوند. در صورتی که این کار در زمان مشخص انجام نشود، می‌تواند باعث تولید بوی نامطبوع در محیط شود. تولید این بو می‌تواند به دلیل ورود حیوان‌های مختلف به درون کانال‌ها باشند. این موضوع در صورت عدم رسیدگی به موقع، می‌تواند مشکلات مختلفی را به دنبال داشته باشد.
  5. کاهش کیفیت باد کولر: می‌دانیم که اسپیلت و کولر گازی، وظیفه تهویه هوای محیط داخل را نیز بر عهده دارند. در صورتی که کانال‌های هوای این سیستم به خوبی تمیز نشوند، آلاینده‌های مختلفی درون آن‌ها جمع شده و ممکن است این آلودگی‌ها در هوای داخل خانه نیز پراکنده شوند. این موضوع می‌تواند بر روی سلامتی افراد خانه نیز تأثیرات منفی بگذارد.

 

در بالا تنها به چند نمونه از شایع‌ترین مشکلات در راستای عدم سرویس به موقع کولر گازی اشاره کردیم. در صورتی که می‌خواهید از بروز این مشکلات جلوگیری کنید، توصیه می‌کنیم که سرویس دستگاه را جدی گرفته و در موعد مقرر و دوره‌های منظم، برای این کار اقدام کنید.

 

عوامل موثر بر هزینه سرویس کولر گازی

یکی از پارامترهای مهمی که در هنگام سرویس کردن کولرهای گازی باید به آن توجه کنید، هزینه خدمات است. به طور کلی نرخ اتحادیه سرویس کولر گازی 1403 به پارامترها و موارد مختلفی وابسته است که در این بخش قصد داریم تا به صورت کامل به بررسی عوامل مؤثر در این زمینه بپردازیم:

 

1. تعویض فیلترها

نظافت فیلترها یکی از مراحل اصلی سرویس کولر گازی محسوب شده که باید به خوبی انجام شود. در برخی از دوره‌های سرویس باید برای تعویض این قطعات اقدام کنید. در چنین حالتی طبیعتا هزینه سرویس کولر گازی نیز بیشتر از معمول خواهد شد.

 

هزینه سرویس کولر گازی

 

«برای دریافت خدمات سرویس کولر گازی در تهران، سرویس کولر گازی شیراز کلیک کنید.»

 

2. نوع کولر گازی

کولرهای گازی در مدل‌های مختلف مانند ایستاده، پنجره‌ای و داکت اسپیلت به بازار عرضه می‌شوند. هزینه سرویس هر کدام از این مدل‌ها با دیگری متفاوت بوده که شما باید قبل از سرویس کردن دستگاه نسبت به این موضوع اطلاع داشته باشید.

 

3. ظرفیت کولر گازی

کولر گازی در ظرفیت‌های مختلف تولیدشده و به بازار عرضه می‌شود. همین موضوع باعث شده تا ظرفیت دستگاه نیز در هزینه سرویس آن تأثیر داشته باشد. هر اندازه که ظرفیت سیستم بیشتر باشد، اجرت سرویس کولر گازی نیز بیشتر خواهد شد.

 

4. نوع کمپرسور دستگاه

در ساخت کولرهای گازی از کمپرسورهای اینورتر و یا معمولی استفاده می‌شود که بازدهی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. هزینه سرویس کولر گازی‌های با کمپرسور اینورتر بسیار بیشتر از مدل‌های معمولی است.

 

سرویس کولر گازی

 

5. برند کولر گازی

اگرچه سرویس کردن دستگاه‌های برندهای مختلف به صورت کلی به یک حالت انجام می‌شود؛ اما تفاوت‌های جزئی در میان آن‌ها وجود دارد که باعث ایجاد تفاوت قیمت شده است.

در برخی از موارد نیز تعرفه بعضی از شرکت‌ها با یکدیگر متفاوت بوده که منجر به اختلاف قیمت می‌شود. همچنین برخی از قطعات به کار رفته نیز قیمت‌های متفاوتی دارند که در این زمینه مؤثر است.

از مهم‌ترین برندهای کولر گازی می‌توانیم سامسونگ، ال‌جی، بوش، مدیا، توشیبا، اجنرال، گری، ایوولی، جنرال، ایران رادیاتور، هایسنس و ... را معرفی کنیم که توانسته‌اند محصولات بسیار باکیفیتی را به بازار عرضه کنند. کولرهای گازی تولیدشده توسط این برندها اغلب از سطح کیفی خوبی برخوردار هستند و میزان رضایت بالایی در بین استفاده‌کنندگان دارند.

 

6. محل نصب دستگاه

از دیگر مواردی که می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی قیمت سرویس کولر گازی بگذارد، محل نصب آن است.

در برخی موارد ممکن است دستگاه در محلی نصب شده باشد که دسترسی به آن مشکل بوده و با سختی‌های زیادی همراه باشد. در این حالت سرویس کردن دستگاه نیز سخت بوده و به دنبال آن هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

 

7. هزینه ایاب و ذهاب سرویس‌کار

علاوه بر موارد ذکرشده، هزینه ایاب و ذهاب و دستمزد سرویس‌کار را نیز باید در نظر بگیرید. در برخی از موارد بعضی از تکنسین‌ها در این زمینه، هزینه بیشتری بابت ارائه خدمات خود دریافت می‌کنند.

در همین راستا توصیه می‌کنیم که قبل از سفارش خدمات، از افراد فعال در این زمینه استعلام قیمت بگیرید. این قابلیت در خدمت از ما وجود داشته و شما از این طریق می‌توانید با افرادی که هزینه کمتری دریافت می‌کنند همکاری کنید.

 

بهترین زمان برای سرویس کولر اسپیلت

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره کردیم، سرویس اسپیلت باید در دوره‌های منظم و به موقع انجام شود تا بهترین تأثیر را به دنبال داشته و باعث بهبود عملکرد سیستم شود.

طبق صحبت با متخصصین فعال در "خدمت از ما" باید بگوییم که بهترین زمان برای این کار ابتدای فصل بهار است.

به صورت کلی شما قبل از راه‌اندازی دستگاه و به کارگیری آن، باید برای سرویس کردن سیستم اقدام کنید. در صورت استفاده از سیستم گرمایش دستگاه نیز می‌توانید در ابتدای فصل پایین و قبل از رسیدن سرمای زمستان، سرویس کولر گازی را به صورت کامل انجام دهید.

 

سرویس اسپیلت

 

خدمات ارائه شده هنگام سرویس کولر گازی در منزل

حال که با میزان اهمیت سرویس کولر گازی و همچنین مشکلات ناشی از عدم سرویس به موقع دستگاه آشنا شدیم، لازم است بدانیم که سرویس کار کولر چه خدماتی را ارائه می‌هد:

 

سرویس انواع کولر گازی 

امروزه کولرهای گازی در مدل‌های متنوع و مختلفی تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. بدیهی است که سرویس کردن هرکدام از آن‌ها نیز به روش مخصوصی انجام می‌شود.

اگرچه فرآیند و هدف سرویس دستگاه به یک صورت است؛ اما به دلیل تفاوت در تجهیزات به کار برده شده در ساخت سیستم، ممکن است اختلافاتی نیز در روند کار وجود داشته باشد. تمامی متخصصین فعال در "خدمت از ما" توانایی سرویس انواع کولرها را دارندکه در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 

کولرهای گازی پنجره‌ای

این نوع کولرها، یکی از انواع دستگاه‌های سرمایشی هستند که علیرغم ظاهر کوچک و ظریف خود، می‌توانند سرمایش بسیار فوق‌العاده‌ای ایجاد کنند.

تمامی خدمات پیرامون این نوع از دستگاه‌ها از جمله تمیز کردن فیلتر و سایر قطعات، رفع نشتی گاز و شستشوی مدار مکانیکی را می‌توانید در صفحه سرویس کولر گازی پنجره ای از بهترین متخصصین دریافت کنید.

 

کولرهای گازی ایستاده

از دیگر مدل‌های کولر گازی، می‌توانیم به مدل ایستاده اشاره کنیم که امروزه کاربردهای بسیار گسترده و متنوعی دارد.

سرویس این مدل از کولرها گازی، پیچیدگی بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر دارد؛ چراکه توان کاری این مدل بیشتر از باقی مدل‌هاست. برای سرویس این کولرها بهتر است از متخصصین کاربلد «خدمت از ما» کمک بگیرید. 

 

سرویس اسپیلت

اسپیلت یا کولر گازی دوتکه نیز نوع دیگری از این محصولات است که سرویس کار پنل داخلی و خارجی را به صورت جداگانه سرویس کرده و از وضعیت نظافت و سلامت هرکدام از آن‌ها مطلع می‌شود.

در ادامه به صورت کلی نحوه انجام این کار را توضیح می‌دهیم تا با اقداماتی که باید در این زمینه انجام شوند نیز آشنا شوید:

 

قیمت سرویس کولر گازی

 

پنل خارجی اسپلیت

چنانچه هیچ‌گونه تخصص و تجربه‌ای در زمینه سرویس و شستشوی پنل‌های کولر گازی دوتکه ندارید، توصیه می‌کنیم که انجام این کار را به یک فرد متخصص و مجرب در این زمینه بپردازید تا بدون وارد شدن هرگونه آسیب به دستگاه، سرویس آن انجام شود.

وجود آلودگی و چربی بر روی این قطعات می‌تواند تأثیرات منفی بر روی میزان خنک‌کنندگی سیستم بگذارد. در مرحله بعدی، سرویس کار سراغ چک کردن موتور و اطمینان از سلامت آن می‌رود. برای جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب به پنل خارجی این سیستم می‌توانید اقدام به نصب سایبان کولر بکنید.

بخش دیگر سرویس اسپیلت، مربوط به تمیز نگه داشتن کویل‌هاست. در طی کار کردن دستگاه، گردوخاک زیادی در کویل و لوله مویی‌های کندانسور و اپراتور جمع شده که باعث کاهش جریان هوا می‌شود.

در این راستا سرویس کار این قسمت‌ها را بررسی کرده و در صورت لزوم نظافت آن‌ها را به خوبی انجام می‌دهد. از آنجایی که کندانسور در محیط بیرونی قرار دارد، احتمال کثیف شدن آن نیز بیشتر خواهد بود که حتما باید هنگام عیب یابی کولر گازی مورد بررسی قرار بگیرد.

 

پنل داخلی اسپلیت

در راستای حفظ کیفیت هوای داخلی، باید به نظافت پنل داخلی کولرها دوتکه نیز اهمیت ویژه‌ای دهید. این کار همچنین باعث کاهش هزینه‌های آتی و صرفه‌جویی در انرژی شود.

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که سرویس کار در زمان سرویس کردن کولر اسپیلت انجام می‌دهد، جایگزینی و یا تمیز کردن فیلترهای اپراتور و یا پنل است. این کار می‌تواند راندمان دستگاه را افزایش داده و باعث عملکرد صحیح آن شود.

فیلترهای کثیف باعث مسدود شدن جریان هوا شده و بهره‌وری سیستم را تا حد زیادی کاهش می‌دهند. طبق محاسبات و تحقیقات انجام‌شده، تعویض فیلتر و نصب فیلتر هپا می‌تواند مصرف انرژی را بین 5 تا 15 درصد کاهش دهد.

 

اجرت سرویس کولر گازی

 

آیا خودم می‌توانم سرویس کولر گازی را انجام دهم؟

شاید برای شما نیز سؤال شده باشد که آیا خودتان می‌توانید به تنهایی سرویس کولر گازی را انجام دهید یا باید از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. در این زمینه باید بگوییم که اگر هیچ تخصصی در این زمینه ندارید، بهتر است به سراغ یک تکنسین مجرب بروید.

به طور کلی بهترین حالت این است که از متخصص کمک بگیرید، مگر اینکه خودتان فردی فنی و دست به آچار باشید.

با انجام کار توسط سرویس کار، نصب فیلترهای پنل‌ها، نصب سایبان کولر و سرویس کامل دستگاه به صورت کامل و ایمن انجام می‌شود. همچنین می‌توانید برای نصب کولر گازی نیز از یک نصاب مجرب در این زمینه کمک گرفته تا بتوانید ضمن اطمینان از عملکرد دستگاه، راهنمای استفاده از کولر گازی را نیز به صورت کامل یاد بگیرید.

 

جمع‌بندی

کولرهای گازی یکی از محبوب‌ترین وسایل سرمایشی و تهویه منازل محسوب می‌شوند که امروزه در اکثر ساختمان‌ها وجود دارند. بعد از نصب کولر، باید برای سرویس‌های دوره‌ای دستگاه اقدام کنید تا عملکرد و راندمان آن ارتقا پیدا کند.

شما با ثبت سفارش رایگان در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" علاوه بر دسترسی به بهترین سرویسکاران، پیش از نهایی شدن ثبت سفارش می‌توانید از چند متخصص هزینه سرویس کولر گازی را دریافت کنید. همچنین برای دریافت خدمات سرویس کولرگازی کرج، سرویس کولر گازی اصفهان، سرویس کولر گازی مشهد و سایر شهرهای ایران می‌توانید به صفحات مربوطه هر شهر مراجعه کنید.

4.5 امتیاز از 1740 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
سرویس کولر گازی و اسپلیت

نظرات

سید مهدی شیخ الاسلامی
سید مهدی شیخ الاسلامی
5.0 (از 5 نظر)
8 خدمت موفق
سرویس کولر گازی و اسپلیت
حسین س

ایشان را در حد این یک باری که مزاحمشان شدم فردی مودب و خوش برخورد، جدی و دقیق در انجام کار، و منصف یافتم.

حسین پورعجم
حسین پورعجم
5.0 (از 73 نظر)
89 خدمت موفق
سرویس کولر گازی و اسپلیت
کامیابی م

بسیار بسیار انسان زحمت کش و دلسوز و مسلط به کار . واقعا کارشون درسته . ازشون ممنونم. هم منصف هم دلسوز هم انسان پاک از هر نظر .

علی اظهری
علی اظهری
5.0 (از 23 نظر)
24 خدمت موفق
سرویس کولر گازی و اسپلیت
مهدی توکلی

سرعت و دقت در انجام کار عالی بود و تشخیص درست و دقیق ایراد کولر گازی سر تایم حضور داشتن و منصف بودن عالی بودن

در این شهرها می توانید سفارش سرویس کولر گازی و اسپلیت را ثبت کنید: