آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع

سرویس کولر گازی و اسپلیت
آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع

با نزدیک شدن به فصل گرما نیاز به استفاده از کولر گازی بیشتر احساس می شود و قبل از راه اندازی مجدد کولر گازی بهتر است آن را سرویس کنید و پنل داخلی را شستشو دهید. برخی از افراد که تمایل دارند پنل داخلی کولر گازی را خودشان بشویند به آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع نیاز دارند.

از نحوه شسشتوی کولر اسپیلت چه میدانید ؟ قصد خرید وسیله مخصوص شستن و سرویس پنل اسپیلت در منزل را دارید ؟  به آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع  نیازمند هستید ؟ در ادامه مطالب همراه ما باشید تا به یک نکات مهمی و مطالب مفیدی در خصوص نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی برسید.


 

حال افراد غالبا برای آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع عبارت های زیر را جست و جو می کنند:

 • نحوه نصب پنل کولر گازی
 • شستن کولر گازی
 • شستشوی کولر گازی با ازت
 • اسپری تمیز کننده پنل کولر گازی
 • اموزش جابجایی کولر گازی
 • پنل کولر گازی جنرال
 • نحوه شستن موتور اسپلیت
 • علت ریختن آب از پنل کولر گازی


شستشوی پنل ها را در سرویس های دوره ای کولر گازی را جدی بگیرید !!!

یکی از راه حل های کارآمد و عالی جهت پیشگیری از خراب شدن کولر گازی سرویس کردن کولر گازی می باشد. سرویس کردن کولر گازی به طور کلی از دو مرحله شستشوی پنل داخلی کولر گازی  و  شستشوی پنل خارجی کولر گازی می باشد. تمیز کردن و شستن پنل های داخلی و خارجی کولر گازی باید به صورت دقیق و دوره ای حتماً انجام گیرد تا تجمع جرم و آلودگی موجب خرابی و از کار افتادگی قطعات نشود.

امروزه شرکت های بسیار زیادی جهت ارائه خدمات شستشوی پنل داخلی و خارجی کولر گازی تأسیس شده اند که یکی از این شرکت ها (خدمت از ما) می باشد. می توانید با اطمینان خاطر این کار خود را به دست کارشناسان و متخصصان ما بسپارید. در ادامه آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع برای شما آورده شده است. ما را تا انتها همراهی کنید.


 

چرا پنل داخلی کولر گازی آلوده می شود؟

آلودگی کولر گازی به عوامل مختلف بسیار زیادی بستگی دارد و یکی از این عوامل محل نصب کولر گازی می باشد. اگر کولرگازی شما در محلی قرار گرفته باشد که رفت و آمد در آن جا زیاد باشد و یا کولر گازی در مسیر جریان باد یا گرد و غبار قرار گرفته باشد به مراتب بیشتر آلوده می شود از این رو بهتر است از قرار دادن کولر گازی در آشپزخانه و یا نزدیک به در ورودی خودداری نمایید. با قرار گرفتن کولرگازی در معرض گرد و خاک ذرات چربی روی کویل ها قرار می گیرند و در این صورت است که به شستشوی پنل داخلی کولر گازی نیاز پیدا خواهید کرد.

هرچند شرکت های خدماتی همچون خدمت از ما می توانند به راحتی پنل داخلی کولر گازی شما را بشویند اما بهتر است خودتان با آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع آشنا شوید تا در صورت نیاز به راحتی  این کار را انجام دهید.


 

سرویس کولر گازی چه مزیت هایی دارد؟

عمر مفید تمامی لوازم خانگی ها به نحوه استفاده شما از آن ها و مراقبت از آن ها وابسته می باشد. با انجام سرویس کولر گازی می توانید به راحتی می توانید راندمان کولر گازی و میزان سرمادهی آن را بهبود بخشید و در نهایت با سرویس کردن کولر گازی می توانید میزان مصرف برق آن را تا حد زیادی کاهش دهید. یکی از مهمترین مراحل سرویس کردن کولر گازی شستشوی پنل داخلی آن می باشد. جهت آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع ما را تا پایان همراهی کنید.

به طور کلی می توان گفت با نزدیک شدن به فصل تابستان بهتر است به کولر گازی خود رسیدگی کنید. برای شستشو یا سرویس کردن کولر گازی بهتر است اپلیکیشن خدمت از ما را نصب کنید و کار خود را به مجرب ترین متخصصان ما بسپارید.


 

قبل از شروع به کار شستشوی پنل داخلی کولر گازی به این نکات دقت کنید !!!

1. از دفترچه راهنمای کولر گازی مطالبی را در خصوص ویژگی و عملکرد قطعات پنل داخلی کولر گازی بدانید.
2. برق کولر گازی را قطع کنید تا از خطرات احتمالی پیشگیری کنید.
3. قبل از خارج کردن قطعات از محل قرارگیر آن عکس بگیربد تا هنگام جایگذرای درست نصب شوند.
4. آموزش های لازم را در خصوص نحوه شستشوی کولر اسپلیت ، پنجره ای و ... مطالعه کنید.
5. وسیله مخصوص شستن و سرویس پنل اسپلیت در منزل یا هر نوع کولر گازی را تهیه کنید.
6. اگر اطلاعات و تجربه کافی در زمینه شستشوی پنل کولر گازی ندارید از سرویسکاران متخصص کمک بگیرید.


 

گام به گام با ما تا آشنایی کامل با آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع


همانطور که گفتیم با آغاز فصل گرما بسیاری از شما احساس گرم می کنید و برای خنک شدن قطعاً به کولر گازی نیاز خواهید داشت. با این وجود یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید سرویس کردن کولر گازی می باشد.

در این مقاله شرکت خدماتی خدمت از ما آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی را به طور جامع برای افرادی که تصور می کنند می توانند خودشان کولر گازی را سرویس کنند آورده ایم. البته بهتر است به خاطر داشته باشید در این مقاله آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به صورت مبتدی آورده شده است و در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی تر می توانید به آموزش های تخصصی تر مراجعه کنید.

 

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع


گام اول ( تهیه مواد و وسایل لازم جهت شستوی پنل داخلی کولر گازی )

یکی از مواردی که باید در آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع بیان شود مواد و وسایلی است که جهت شستشوی پنل داخلی نیاز دارید . اگر کولر گازی را در کنار آشپزخانه نصب کرده اید باید گفت به دلیل گرما و پخت و پز کویل ها چرب می شوند و باید از اسپری گاز پاک کن یا پاک کننده چربی زدا استفاده نمایید.

اما اگر کولر گازی در جایی دور از چربی و گرد و خاک زیاد نصب شده باشد تنها با یک برس و آب پرفشار و یک ماده شوینده معمولی  به راحتی می توانید پنل داخلی را تمیز کنید.


 

گام دوم ( آماده سازی کولر گازی برای شستشو)

در مرحله نخست شستشوی پنل داخلی کولر گازی بهتر است ابتدا برق کولر گازی را قطع کنید. برای این عمل دو روش وجود دارد می توانید دو شاخه را از برق جدا کرده و یا فیوز برق را از جعبه فیوز قطع نمایید.


 

گام سوم ( شستشوی فیلتر ها )

پس از قطع کردن برق کولر گازی مرحله بعد باز کردن قاب جلویی پنل و بیرون آوردن دو عدد فیلتر درون کولر گازی می باشد. فیلترها را با استفاده از فشار آب کاملاً بشویید و سعی کنید گرد و غبار روی فیلترها باقی نماند. همچنین می توانید فیلترهای پنل داخلی کولر گازی را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید.

در صورت استفاده از جاروبرقی برای تمیز کردن فیلترها، گرد و غبار کاملاً از بین می روند و منافذ فیلتر باز خواهند شد و سپس می توانید برای شستشوی پنل داخلی کولر گازی از آب با استفاده از اسپری یا دستمال کامل تمیز استفاده نمایید.در صورتی که فیلترها چرب و یا خیلی کثیف بودند می توانید از پاک کننده استفاده کنید تا فیلترها به راحتی و به طور کامل تمیز شوند.گام چهارم ( تمیز کردن سنسورها )

د این مرحله از آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع سنسور کولر گازی را خارج کرده و آن را تمیز کنید و سر جای خود قرار دهید. سنسور دمای محیط را بررسی می کند و فرمان روشن و یا خاموش شدن کولر گازی را به صورت خودکار به برد ارسال می کند. اگر این سنسور کثیف باشد فرمان اشتباه به برد انتقال یافته و در سیستم شما اختلال ایجاد خواهد شد.


 

گام پنجم (شستشوی کویل ها )

مرحله نهایی از آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی به طور جامع ، شستن کویل ها می باشد. عملکرد کویل ها همانند عملکرد رادیاتور برای ماشین می باشد و برای برقراری ارتباط راحت با محیط پیرامون و انتقال سرما از کویل ها به هوای اتاق باید کاملاً تمیز باشند. برای شستشوی کویل ها می توانید از آب پاش با بخارشوی استفاده کنید و روی کویل ها آب بپاشید و پس از خیس شدن آن ها از مسواک یا برس نرم استفاده کنید و گرد و خاک را به طور کامل تمیز نمایید.

برای تمیز کردن پنل داخلی کولر گازی با استفاده از اسپری های چربی پاک کن ، ابتدا باید روی کویل ها اسپری پاشیده و حدود یک ساعت صبر کنید تا چربی ها کاملاً شسته و نرم شوند، یک ساعت بعد با استفاده از بخار شور روی کویل ها آب بپاشید و در نهایت با استفاده از برس نرم آن ها را کاملاً تمیز نمایید. استفاده از بخار شور باعث می شود کویل ها تمیز شده و براق می شوند.نکات تکمیلی که بعد از شستشوی پنل داخلی کولر گازی رعایت کنید

 • مطمئن شوید که فیلترها کاملاً خشک شده اند.
 •  سنسور و فیلتر را همانند قبل باید در سر جای خود قرار دهید.
 • درب پنل را کاملاً محکم کنید.
 •  پس از گذشت نیم ساعت از تمیز شدن پنل داخلی کولر گازی کولر را روشن کنید.

3.50 امتیاز از 7 رای

سرویس کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

شارژ کولر گازی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading