ترموستات کولر گازی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ترموستات کولر گازی

ترموستات کولر گازی برای کنترل دمای هوا در این وسیله سرمایشی تعبیه شده است. ترموستات کولر گازی پنجره ای بخش اصلی از این وسیله بوده که ایراد وارده به آن در عملکرد اصلی کولر تاثیر مستقیم دارد. 

در واقع ترموستات کولر گازی بعنوان یک کنترل کننده تنظیم درجه کولر گازی پنجره ای را اجرا می‌کند. بنابراین تنظیم ترموستات کولر گازی اهمیت زیادی در عملکرد صحیح کولر گازی دارد. هزینه‌های بالای ناشی از بی توجهی به سلامت همین قطعه بر اهمیت تعمیر به موقع ترموستات کولر گازی در صورت خرابی افزوده است. 

 

شکل ترموستات کولر گازی، تعویض ترموستات کولر گازی پنجره ای، تست ترموستات کولر گازی پنجره ای، قیمت ترموستات کولر گازی پنجره ای، نحوه تنظیم ترموستات کولر گازی پنجره ای، تنظیم درجه ترموستات کولر گازی پنجره ای، ترموستات کولر گازی اسپلیت، ترموستات کولر گازی باید روی چند باشد بیشترین حجم بررسی را در بین کاربران به خود اختصاص داده است.

 

انواع ترموستات کولر گازی 

ترموستات کولر گازی از قطعات بسیار مهمی بوده که عملکرد اصلی کولر یعنی به جریان انداختن هوای خنک در محیط را کنترل می‌کند. این قطعه در انواع مختلفی طراحی و در سیستم داخلی کولر گازی تعبیه شده است. در این بخش با انواع ترموستات کولر گازی برای آشنایی بهتر با روند عملکرد آن آشنا می‌شویم. 

 

ترموستات مکانیکی کولر گازی 

ترموستات مکانیکی، یکی از انواع ترموستات‌های بوده که در سیستم داخلی در کولر گازی استفاده می‌شود. ترموستات مکانیکی قطعه‌ای است که بر اساس اصل انبساط مایع کار می‌کند. این ترموستات که ترموستات مویین هم نامیده می شود، شامل یک سنسور، لوله مویین و دیافراگم است.

 

ترموستات کولر گازی پنجره ای

 

با بالارفتن دمای سنسور، مایع از لوله مویین به دیافراگم منتقل شده و در اثر انبساط کاری کلید فنری مدار باز و بسته می‌شود. به دنبال اقدامات انجام شده تمامی روند خنک کننده‌گی این وسیله سرمایشی به درستی اجرا می‌شود. 

 

ترموستات الکترونیکی کولر گازی

روند عملکرد ترموتستات الکتریکی که در نوع پیشرفته کولرهای گازی تعبیه شده تا حدودی با نوع مکانیکی آن تفاوت دارد. ترموستات الکتریکی با دریافت دما از سنسور، فرمان قطع و وصل را صادر می کند. این قطع و وصل به وسیله جریان الکتریکی منتقل شده به رله مینیاتوری، انجام می‌گیرد.

 

ایرادات ناشی از خراب بودن ترموستات کولر گازی

یکی از عیب‌های متداول کولر گازی این است که کولر گازی یکسره کار می کند و سرمای آن بیش از اندازه است. این ایراد می تواند ناشی از جوش خوردگی کانتکت های ترموستات باشد. برای تست این مشکل، ولوم ترموستات را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. اگر ترموستات خاموش نشد، باید آن را عوض کنید.

شناخت ایرادات ناشی از خرابی ترموستات کولر گازی تا حد زیادی در تشخیص سریع خرابی این قطعه و رفع آن تاثیرگذار است. از آنجایی که سالم بودن ترموستات کولر گازی با جریان هوای خنک و مطبوع در محیط ارتباط مستقیم داشته بنابراین شناخت ایرادات مرتبط با این قطعه در نگهداری طولانی مدت کولر گازی نقش بسزایی دارد. 

 


در خدمت از ما، به رایگان قیمت نصب کاشی و قیمت نصب سرامیک را دریافت کنید؛ و به بهترین متخصصین نقاشی ساختمان و نقاشی ساختمان تهران، دسترسی پیدا کنید. 


 

نحوه تنظیم ترموستات کولر گازی

ترموستات ها دارای نقطه‌های دقیق قطع و وصل هستند. انواع ترموستات‌ برای تنظیم داری یک نقطه تنظیم (set point) و یک تفاضل (differential) هستند.

یعنی در صورتی که دمای محیط به دمای وصل برسد، کمپرسور کولر گازی روشن می‌شود (روش تست کمپرسور کولر گازی). در صورتی که دمای محیط به دمای قطع برسد نیز فرمان خاموش شدن کمپرسور صادر می‌شود. اختلاف این دو دما نیز دمای تفاضل نامیده می شد.

به طور مثال اگر دمای تفاضل روی 2 درجه سانتی گراد باشد و نقطه تنظیم روی 25 درجه سانتی گراد تنظیم شود، کولر با رفتن روی 27 درجه سانتی گراد روشن شده و با آمدن روی دمای 23 درجه خاموش خواهد شد.در صورتی که دمای تفاضل کولر گازی کم باشد کمپرسور زیاد روشن و خاموش شده و عمر کولر گازی کوتاه می‌شود.

 


مقاله مربوط به سرویس کولر گازی را مشاهده کنید.


 

قیمت ترموستات کولر گازی پنجره ای


اگر برای تعمیر ترموستات کولر گازی ، بررسی و عیب یابی آن به دنبال یک تکسین ماهر می‌گردید روی ما حساب کنید ."خدمت از ما"در تلاش است بهترین خدمات را برای شما فراهم کند.

 

تاثیر تنظیم بودن دمای اتاق با دمای ترموستات

اندازه گیری میزان درجه ترموستات کولر گازی پنجره ای با بررسی دمای اتاق امکان پذیر است. این بدین معناست که اگر تصور می‌کنید خنکی دمای محیط با درجه تنظیم شده روی وسیله سرمایشی تناسب ندارد، قبل از درخواست سرویسکار حتما دمای محیط را با یک دماسنج اندازه گیری کنید. 

 

درجه ترموستات کولر گازی پنجره ای

 

اگر دما یکسان بوده با تمیز کردن جعبه ترموستات به جریان بهتر هوای خنک در محیط کمک کنید. در صورتی که با وجود اجرای تمامی این اقدامات همچنان با مشکل جریان هوای مطبوع در محیط رو به رو هستید با افراد متخصص برای بررسی و تعمیر ترموستات کولر گازی در ارتباط باشید. 

محل نصب ترموستات کولر گازی

در هنگام بررسی وضعیت ترموستات کولر گازی و در صورت نیاز به تعویض این قطعه آگاهی کامل از محل جایگذاری آن از اهمیت بالایی برخوردار است. عدم نصب ترموستات کولر گازی در محل مناسب مشکلات خاصی در روند عملکرد این قطعه را به دنبال دارد. بنابراین در نصب ترموستات به این نکات توجه کنید.

  • محل قرار گیری ترموستات نیز باید در جایی باشد که در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.
  • ترموستات نباید در معرض باد و پنجره ها قرار گرفته باشد.
  • ترموستات نباید در مجاورت درهای اتاق نصب شود.
  • تنظیم بودن ترموستات و درست کار کردن آن اهمیت ویژه ای دارد . چرا که در صورت معیوب بودن ترموستات و عدم تعویض به موقع آن، کمپرسور کولر گازی دچار آسیب جدی می شود (انواع کمپرسور کولر گازی).

 

در حالت کلی خدماتی مانند تعویض ترموستات کولر گازی پنجره‌ای، تنظیم درجه ترموستات کولر گازی در انواع برندها، تست ترموستات کولر گازی پنجره‌ای، تنظیم درجه ترموستات کولر گازی پنجره‌ای و در نهایت تعویض ترموستات کولر گازی اسپیلت در انواع برندها در راستای تعویض و تعمیر ترموستات کولر گازی در انواع مختلف انجام می‌شود. 

سرویس کولر گازی و اسپلیت
برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading