علت خنک نکردن کولر گازی چیست؟

سرویس کولر گازی و اسپلیت
علت خنک نکردن کولر گازی چیست؟


علت خنک نکردن کولر گازی چیست؟ چرا کولر گازی باد خنک نمی زند؟ دلیل اینکه کولر گازی فضای خانه را خنک نمی کند چه چیزی می تواند باشد؟ این ها رایج ترین سوالات مشتریانی است که از کارشناسان ما می پرسند. به همین خاطر قصد داریم در این مقاله آموزشی شما را با  8 مورد از علت خنک نکردن کولر گازی آشنا کنیم.


عناوینی که با سرچ علت خنک نکردن کولر گازی چیست خواهید دید:

 • روشن نشدن كولر گازي
 • راهنمای ریموت کنترل کولر گازی اجنرال (ogeneral)
 • مشکلات رایج کولر گازی


چرا کولر گازی توانایی خنک کردن فضای خانه را ندارد؟

یکی از مشکلاتی که در استفاده از کولر گازی رخ می دهد، خنک نکردن کولر گازی است. در میان مشتریانی که برای تعمیر کولر گازی مراجعه می کنند، از عدم توانایی کولر برای خنک کردن محیط گلایه دارند و همان گونه که می دانید در تابستان نبود کولر، تحمل شرایط را سخت خواهد کرد. در نتیجه در ابتدا توصیه ما بر این است قبل از خرید کولر گازی، ابتدا تحقیق کرده و بهترین برند از نظر کیفیت و عملکرد را انتخاب نمایید. اما ممکن است حتی بهترین کولر هم دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر داشته باشد که خنک نکردن کولر گازی یکی از مشکلات رایج در این وسیله است.

 

قبل از این که به بررسی مهمترین علت خنک نکردن کولر گازی بپردازیم، اکیدا توصیه می کنیم که به محض حس کردن گرم بودن باد کولر، حتما دستگاه را خاموش کنید چرا که ممکن است دستگاه بسوزد. تا زمانی که علت خنک نکردن کولر گازی را کشف نکرده و مشکل همچنان پابرجا وجود دارد، به هیچ عنوان به فکر استفاده از کولر نباشید.


 

دلایل خنک نکردن کولر گازی :

عوامل مختلفی در خنک نکردن کولر گازی  موثر هستند که حتی برخی از آن ها منجر به سوختن موتور وسیله خواهند شد. این مقاله به شما کمک می کند تا بتوانید علت خنک نکردن کولر گازی را یافته و در صورت امکان، خودتان مشکل را رفع کرده و یا از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید:

 

 • فیلتر هوای کولر کثیف شده است

اولین علت خنک نکردن کولر گازی کثیف شدن فیلتر هوا کولر است. به محض که متوجه شدید باد کولر خنک نیست، ابتدا به سراغ پنل خارجی رفته و آن را باز کنید. فیلتر را به دقت بررسی نماید که آیا تمیز هست یا خیر. زمانی که هوا وارد کولر می شود، آلاینده ها  و ذرات معلق در هوا در فیلتر هوا به دام می افتد تا هوای ورودی به داخل ساختمان تصفیه شود. اکنون اگر حجم آلودگی ها در فیلتر زیاد شود، باعث می شود که جریان هوا در آن مسدود شده و در نتیجه هوا به خوبی نمی تواند در داخل کولر جریان داشته باشد همین موضوع منجر به خنک نکردن کولر گازی خواهد شد.

 

 • فن کولر گازی خراب شده است

یکی دیگر از علت خنک نکردن کولر گازی این است که فن کولر دچار عیب شده است. نقش فن در دستگاه، جریان هوا است که هوای خنک به خوبی به داخل ساختمان هدایت شود. تصور کنید که موتور فن عمر مفید خود را از دست داده و در نتیجه فن به شدت آرام حرکت می کند و یا این که پره های فن به دلیل ورود حشرات به داخل پنل خارجی، تاب برداشته اند. در چنین مواردی جریان هوا به درستی صورت نگرفته و باعث می شود که شما با مشکل خنک نکردن کولر گازی روبرو شوید.

 

 • دماسنج یا ترموستات کولر گازی دچار مشکل شده است

ممکن است علت خنک نکردن کولر گازی به خاطر خراب شدن دماسنج کولر باشد. کولر گازی به صورت اتوماتیک روشن و خاموش می شود. قبل از راه اندازی کولر باید دمای مد نظر را برای وسیله تعریف کنید تا در صورت افزایش دمای محیط به بیش از مقدار تعریف شده، کولر روشن شود. دماسنج و ترموستات آن سیگنال هایی را به کمپرسور ارسال می کنند تا بتواند دمای محیط را تشخیص داده و در صورت لزوم، کولر را روشن کند. تصور کنید که دماسنج خراب شده است در نتیجه قدرت تشخیص دمایی کولر مختل شده و همین موضوع یکی از علت خنک نکردن کولر گازی خواهد بود.

 

 • برد الکتریکی کولر خراب است

عملکرد برد و دماسنج مکمل است. به این معنا که برد الکتریکی باید به کمک دماسنج، دمای محیط را تشخیص داده و سیگنال هایی را به کمپرسور بفرستد تا دستور روشن شدن کولر صادر شود. در صورتی که برد الکتریکی خراب شده باشد، خنک نکردن کولر گازی رخ می دهد. توجه داشته باشید که سریعا باید کولر را خاموش کنید تا از سوختن موتور کولر جلوگیری شود در غیر این صورت هزینه زیادی برای تعمیرات باید پرداخت شود.

 

 • خازن کولر گازی را بررسی کنید

در صورتی که خازن کولر دچار عیب شده باشد، کمپرسور کولر به کار نخواهد افتد که همین امر یکی از علت خنک نکردن کولر گازی خواهد شد. اما این سوال پیش خواهد آمد که چگونه می توان متوجه خراب بودن خازن شد؟ در ابتدا توصیه می کنیم که ظاهر خازن ها را بررسی کنید تا متوجه شوید آیا از نظر ظاهری، آسیبی دیده است یا نه. البته ممکن است که خازن ظاهرا سالم باشد ولی از کار افتاده باشد. در این صورت باید خازن را با ولتاژ مستقیم تست نمود. توجه داشته باشید که عمده خرابی قطعات در داخل کولر گازی، ناشی از تغییر ولتاژ برق در ساختمان است به همین دلیل است که حتما باید کول برق را به محافظ وصل کنید.

 

علت خنک نکردن کولر گازی چیست؟

 

 • مقاومت گرمایی کولر دچار عیب شده است

در هر کولر گازی، یک قطعه به نام مقاومت گرمایی وجود دارد که با تنظیم دما و ارسال سیگنال به کمپرسور، به روشن شدن کولر کمک می کند. در صورتی که با مشکل خنک نکردن کولر گازی مواجه شده و مطمئن هستید که هیچکدام از موارد فوق عیب ندارند، شک نکنید که علت از خرابی مقاومت گرمایی بوده و حتما باید آن را تعویض کنید.

 

 • کولر انتخابی برای ساختمان مناسب نیست

یکی از ساده ترین علت خنک نکردن کولر گازی این است که کولر انتخابی برای متراژ خانه مناسب نیست. زمانی که کولر نمی تواند هوای ساختمان را خنک کند اغلب افراد گمان می کنند که سیستم داخلی دستگاه عیب پیدا کرده است. زمانی که تعمیرکار کولر را بررسی می کند، هیچ عیبی را یافت نکرده و به شما این اطمینان را می دهد که کولر گازی شما سالم است.

 

 • علت خنک نکردن کولر گازی سالم چیست؟

قطعا این سوال در ذهن شما به وجود می آید پس دلیل خنک نکردن کولر گازی چیست؟ اکنون به سراغ قدرت موتور کولر و تطابق آن با متراژ ساختمان بروید. هر کولر، قدرت مشخصی دارد که براساس آن می تواند فضای مشخصی را خنک کند به همین دلیل است که در زمان خرید کولر گازی، فروشنده از شما در مورد مساحت ساختمان و ارتفاع دیوارها سوال خواهد کرد. در صورتی که کولر برای خانه شما کوچک باشد، با مشکل خنک نکردن کولر گازی مواجه می شوید. قطعا در این زمان تنها راهکار، عوض کردن کولر و یا اضافه کردن یک کولر جدید به ساختمان است. لذا توصیه می شود که قبل از خرید هر برند از کولر گازی، قدرت موتور آن را به دقت بررسی کنید.

 

 • دمای محیط بیش از اندازه بالا است

البته کاهی نیز کولر گازی شما هیچ عیبی پیدا نکرده و از طرفی کولر خریداری شده برای مساحت ساختمان بسیار مناسب است. در چنین موارد علت خنک نکردن کولر گازی می تواند به دلیل تغییرات شدید دمایی باشد که این حالت بیشتر در استان های جنوبی کشور در اواسط تابستان رخ می دهد. برای مثال در اهواز، در بعضی از روزهای تابستان دما به حدی افزایش پیدا می کند که کولر گازی جوابگو نبوده و خنک نکردن کولر گازی به شدت برای افراد خانه و یا در محل کار، آزار دهنده و غیر قابل تحمل می شود. در این موارد توصیه ما بر این است که افراد برای خانه و یا محل کار خود یک کولر جدید خریداری کنند چرا که اگر بخواهند همان کولر در طول روز و تمام وقت روشن بگذارید، احتمال سوختن موتور آن زیاد خواهد بود.


 

برای رفع مشکلات رایج کولر گازی از سرویسکاران مجرب کمک بخواهید

اگر به دنبال علت خنک نکردن کولر گازی خود هستید و احساس می کنید که کولر گازی شما محیط را خنک نمی کند؛ پس برای اعزام سریع یک سرویسکار مجرب برای ارائه خدماتی نظیر  تست خازن ،بررسی برد کولر گازی ،تمیز کردن فیلتر های کولر گازی و ... روی "خدمت از ما"حساب کنید. سرویسکاران ما به راحتی علت خنک نکردن کولر گازی شما را به صورت تخصصی در می یابند.هزینه سرویس کولر گازی چقدر است؟

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که قیمت سرویس کولر گازی در سامانه "خدمت از ما" تابع نرخ اتحادیه سرویس کولر گازی است و بر اساس نرخ مصوب تنظیم شده است. پرداخت قیمت سرویس کولر گازی در محل و پس از انجام سرویس انجام شده و از قبل به اطلاع مشتری می رسد. در صورت نیاز به تعویض قطعات فرسوده، سرویسکاران "خدمت از ما" این موضوع را با شما در میان می گذارند و در صورت رضایت و تنها بنابر خواسته شما اقدام به تعویض قطعات آسیب دیده و معیوب می کنند.

3.33 امتیاز از 11 رای

سرویس کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading