نحوه شستشوی کندانسور و پنل بیرونی کولر گازی

نحوه شستشوی کندانسور و پنل بیرونی کولر گازی

نحوه شستشوی کندانسور و پنل بیرونی کولر گازی

در کولر های گازی یرای بازدهی بهتر و مصرف برق بهتر،باید اقدام به سرویس کولر گازی کنید که بخشی از آن سرویس،شستشوی کندانسور و پنل بیرونی کولر گازی می باشد که خود شیوه ای دارد و همچنین یک سری نکاتی دارد که باید رعایت شود تا به بهترین نحو این کار انجام شود.شما می توانید  برای سرویس و تعمیر تخصصی کولر گازی خود با متخصصین ما تماس بگیرید.

 

 

نحوه شستشوی کندانسور و پنل بیرونی کولر گازی

1- قبل از شروع به شستن کندانسوراز قطع بودن جریان برق مطمئن شوید.

2- شما می توانید کولر گازی خود را بدون اینکه درب کندانسور آن را باز کنید بشویید و همینطور می توانید درب آن را باز کنید و سپس شروع به شستن کنید که البته اگر شما با مسائل فنی آشنایی دارید اگر درب پنل باز شود به نحو بهتری این کار انجام می گیرد.

3- کندانسور کولر گازی یک قسمت شبیه به رادیات دارد که باید تمیز باشد.شیلنگ آب را با فشار بالا ، ترجیحا با کارواش به صورت مستقیم به طرف کندانسور گرفته و گرد و غبار و کثیفی ان را کاملا تمیز کنید.

4- بعد از تمیز شدن گرد و غبار جعبه برق کندانسور را چک کنید که اگر کثیف بود آن را تمیز کنید.

5- پس از تمیز کردن جعبه برق کندانسور پیچ های نگهدارنده آن را محکم کنید.این کار برای این است که اگر به دلیل شل بودن پیچ های آن،سیم های کندانسور ازجای خود بیرون بیاید نیاز به سپردن آن به یک متخصص خواهید داشت.

6- یکی از دلایلی که باعث لرزش و سر و صدا در کولر گازی می باشد شل بودن پیچ ها می باشد که بعد از گذشت مدتی از زمان نصب کولر گازی احتمال شل شدن آن می باشد.ما باید تا آن جایی که می شود تمامی پیچ ها را سفت کنیم تا از لرزش و سروصدا جلوگیری کنیم.

 

شستشوی کندانسور

 

7- تا اینجا شما پنل بیرونی (کندانسور) کولر گازی خود را شسته اید در آخر دریچه کولر گازی را ببندید و همینطور پیچ های آن را محکم کنید.

8- سپس بگذارید کندانسور خشک شود و سپس برق را وصل کنید و می توانید از کولر استفاده کنید و همینطور تفاوت آن با قبل را مشاهده کنید که قطعا بازدهی و مصرف برق آن فرق خواهد کرد.

نکته: از این مسئله که به کندانسور و رادیات آن با خیس شدن و فشار زیاد آب آسیبی ببیند نگران نباشید زیرا طوری طراحی شده است که با برخورد آب به آن مشکلی برای آن به وجود نخواهد آمد

 

فواید شستشوی کندانسور کولر گازی

  1. جلوگیری یا از بین بردن سر و صدای کندانسور .
  2. بهبود در نحوه کارکرد.
  3. بازدهی بهتر و مصرف برق بهینه تر.

5 امتیاز از 5 رای

سرویس کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading