نحوه شستشوی کندانسور و پنل بیرونی کولر گازی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه شستشوی کندانسور و پنل بیرونی کولر گازی

شستن کولر گازی پنجره ای با چنته و کولر گازی معمولی یکی از راهکارهای بهینه سازی کارکرد کولر گازی در تابستان است. شستشوی کندانسور کولر گازی و پنل بیرونی آن، بخشی از سرویس کولر گازی است. در واقع شستشوی کندانسور کولر گازی یک مرحله بعد از شستشوی پنل داخلی انجام می‌شود. از آن‌جایی که این کار با استفاده از آب انجام می‌شود، بهتر است قبل از شستشوی کندانسور، برق دستگاه را قطع کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه شستن کولر گازی و فواید شستشوی کولر گازی بیشتر آشنا شوید.

 

 • سرویس کولر گازی پنجره ای شستن کولر گازی پنجره ای با چنته
 • اسپری تمیز کننده کولر گازی
 • اسپری شستشوی اسپیلت
 • کندانسور کولر گازی چیست
 • اموزش تصویری سرویس کولر اسپیلت
 • وسیله مخصوص شستن و سرویس پنل اسپیلت در منزل
 • طريقه باز كردن پنل كولر اسپيلت
 • نحوه شستشوی پنل داخلی کولر اسپلیت

 

نحوه شستن کولر گازی و کندانسور و پنل بیرونی آن

به طور کلی برای اینکه شستن کولر گازی کار راحت‌تری باشد، بهتر است که در فصل سرما، کولر را در داخل منزل نگه دارید و یا اگر جابه‌جایی آن مشکل است، کولر گازی را به وسیله پلاستیک یا یک پارچه ضخیم بپوشانید که از ورود گرد و خاک و آب به داخل آن جلوگیری کنید. در ادامه با نحوه شستن کولر گازی و شستشوی کندانسور و پنل بیرونی کولر گازی، آشنا می‌شوید.

1. قبل از شستن کولر گازی و شروع به شستن کندانسور کولر گازی از قطع بودن جریان برق مطمئن شوید.

2. شما می‌توانید بدون اینکه درب کندانسور کولر گازی را باز کنید، آن را  بشویید. همینطور می‌توانید درب آن را باز کنید و سپس شروع به شستن کنید. البته اگر با مسائل فنی آشنایی دارید، اگر درب پنل باز شود، بهتر این کار انجام می‌گیرد.

3. کندانسور کولر گازی یک قسمت شبیه به رادیاتور دارد، که باید تمیز باشد. برای شستن کولر گازی باید شیلنگ آب را با فشار بالا، ترجیحا با کارواش خانگی، به صورت مستقیم به طرف کندانسور گرفته و گرد و غبار و کثیفی آن را کاملا تمیز کنید.

4. بعد از تمیز شدن گرد و غبار جعبه برق کندانسور را چک کنید که اگر کثیف بود آن را تمیز کنید.

5.در مرحله بعدی از شستن کولر گازی و پس از تمیز کردن جعبه برق کندانسور، باید پیچ های نگهدارنده آن را محکم کنید؛ این کار برای این است که اگر به دلیل شل بودن پیچ های آن، سیم‌های کندانسور ازجای خود بیرون بیاید نیاز به سپردن آن به یک متخصص خواهید داشت.

6. یکی از دلایلی که باعث لرزش و سر و صدا در کولر گازی است شل بودن پیچ‌ها است که بعد از گذشت مدتی از زمان نصب کولر گازی احتمال شل شدن آن است. ما باید تا آن جایی که می‌شود به کمک وسایل نصب کولر گازی تمامی پیچ ها را سفت کنیم تا از لرزش و سروصدا جلوگیری کنیم.

 

شستشوی کندانسور کولر گازی

 

7. تا این بخش از شستن کولر گازی پنجره ای، شما پنل بیرونی (کندانسور) کولر گازی خود را شسته اید؛ در آخر دریچه کولر گازی را ببندید و همینطور پیچ های آن را محکم کنید.

8. سپس بگذارید کندانسور خشک شود و بعد برق را وصل کنید، حالا شما می‌توانید از کولر استفاده کنید و همینطور تفاوت آن با قبل از شستشوی کولر گازی را مشاهده کنید، که قطعا بازدهی و مصرف برق آن فرق خواهد کرد و شاهد کاهش مصرف برق کولر گازی خواهید بود.

نکته: از این مسئله که به کندانسور و رادیات آن با خیس شدن و فشار زیاد آب آسیبی ببیند نگران نباشید، زیرا طوری طراحی شده است که با برخورد آب به آن مشکلی به وجود نخواهد آمد.

 

فواید شستشوی کندانسور کولر گازی

از فواید شستن کولر گازی و همچنین تمیز کردن کندانسور و پنل بیرونی کولر گازی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. جلوگیری یا از بین بردن سر و صدای کندانسور
 2. بهبود در نحوه کارکرد
 3. بازدهی بهتر و مصرف برق بهینه تر
 4. افزایش عمر کولر گازی
 5. جلوگیری از پرداخت هزینه‌های زیاد برای تعمیر کولر گازی

در این مقاله سعی کردیم که درباره نحوه شستن کولر گازی پنجره‌ای و همچنین فواید شستن کولر گازی بگوییم، باید به یاد داشته باشید که از مواد سفید کننده و الکل برای شستشوی کولر گازی استفاده نکنید، زیرا این مواد قابل اشتعال و بسیار خطرناک هستند. برای سرویس کولر آبی به مقاله مرتبط آن مراجعه کنید.

سرویس کولر گازی و اسپلیت
برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading