چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم ؟

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم ؟

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم ؟

فیلتر کولر گازی همانطور که از اسمش پیدا است کار فیلتر کردن و تمیز کردن را بر عهده دارد.در واقع فیلتر کولر گازی بر روی کویل پنل کولر قرار دارد که فیلتر کولر گازی کار تمیز کردن هوای ورودی به کویل را انجام می دهد.کویل کولر گازی شبیه رادیاتور ماشین می باشد و برای تولید هوای مطلوب و صرفه جویی در انرژی، فیلتر هوا باید هوای ورودی آن را فیلتر کند تا عاری از گرد و غبار باشد پس با همه ی این تفاسیر نتیجه می گیریم که فیلتر کولر گازی باید تمیز باشد تا بازدهی خوبی داشته باشد و صدمه ای به دستگاه وارد نشود و نیاز به تعمیر کولر گازی نداشته باشید و البته این سوال برایتان پیش می آید که چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟که ما آن را برایتان توضیح خواهیم داد. 

 

 

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم ؟

  • ابتدا از خاموش بودن کولر گازی مطمئن شوید.
  • دو طرف دریچه کولر گازی را گرفته و آن را باز کنید.
  • جلوی فیلتر را آزاد کنید فیلتر به راحتی بیرون می آید.
  • هر دو فیلتر را بیرون آورده و آنها را با یک برس نرم و آب تمیز کنید.
  • بگذارید فیلتر ها کاملا خشک شوند و بعد از مطمئن شدن از خشک شدن فیلتر ، شروع به جا زدن آن کنید (البته بعد از پاکسازی کویل کولر که توضیح خواهیم داد.) ابتدا قسمت پشتی و سپس قسمت جلویی را جا بزنید و سپس درب پنل را ببندید.

 

تمیز کردن کویل کولر گازی

  1. ابتدا باید دستمالی داشته باشیم،ازجنسی که پرز نداشته باشد و تمیز باشد و فقط مخصوص این کار باشد.
  2. یک اسپری پاک کننده با کیفیت که از حداقل مواد شیمیایی(گاز پاک کن) بهره برده باشد تهیه می کنیم به دلیل اینکه کویل ها بسیار حساس هستند سعی شود تمام اصول رعایت شود.
  3. ابتدا روی کویل آب ریخته و میگذاریم خیس بخورد.
  4. مواد پاک کننده روی کویل اسپری شود و با دستمال روی آن کشیده تا تمام چربی ها برداشته شود و راه کویل باز شود سپس بگذارید تا خشک شود. در باز کردن دریچه کولر دقت کنید زیرا در هر کولر نحوه باز شدن آن تفاوت جزئی می کند (که اکثر کولر ها همان طور که گفتیم است) پس بهتر است که قبل از باز کردن دریچه آن ابتدا دفترچه آن را نیز مطالعه کنید زیرا به دلیل نداشتن آگاهی احتمال اینکه به کولر صدمه بزنید می باشد.

 

تعویض فیلتر کولر گازی

 

دلیل تمیز کردن کویل کولر گازی

کار کویل گرفتن هوای گرم درون اتاق و جایگزین کردن هوای خنک به جای هوای گرم می باشد که بعد از در آوردن فیلتر کولر گازی(Gas air filter) و مشاهده کردن کویل در صورت کثیف بودن باید آن را تمیز کرد بلکه در صورت کثیف بودن کویل کولر عملکرد درستی نخواهد داشت.

 

مدت زمان تعویض فیلتر کولر گازی

مدت زمان تمیز کردن فیلتر های هوا با توجه به مکان استفاده از کولر و میزان گرد و خاک هوا اگر در جایی پر گرد و خاک باشد که باید هر دو سه روزی یک بار در غیر اینصورت 1 تا 2 هفته ای یکبار باید تمیز شود که حداقل آن نیز ماهی یک بار می باشد.پس از تمیز کردن فیلتر به کویل پنل که شبیه رادیاتور ماشین می باشد نگاهی می اندازیم و در صورت کثیف بودن باید آن را نیز تمیز کنیم.

5.00 امتیاز از 6 رای

سرویس کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading