چگونه فیلتر هوای کولر گازی را تمیز کنیم؟

چگونه فیلتر هوای کولر گازی را تمیز کنیم؟

فیلتر کولر گازی همانطور که پیدا است وظیفه فیلتر هوا را بر عهده دارد. در واقع فیلتر کولر گازی بر روی کویل پنل کولر قرار دارد که فیلتر کولر گازی کار تمیز کردن هوای ورودی به کویل را انجام می‌دهد. کویل کولر گازی شبیه رادیاتور ماشین می باشد و برای تولید هوای مطلوب و صرفه جویی در انرژی، فیلتر هوا باید هوای ورودی آن را فیلتر کند، تا عاری از گرد و غبار باشد.

 

تمیز کردن فیلتر هوا کولر گازی

در ادامه، قدم به قدم، نحوه تمیز کردن فیلتر را برای شما ذکر شده است:

 1. ابتدا کولر گازی را خاموش کنید. معمولا کولر گازی به یک فیوز وصل است که با زدن دکمه آن فیوز، برق کولر گازی، قطع می‌شود. 
 2. اینک باید پنل کولر را باز کنید. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا یک طرف پنل را به سمت بیرون بکشید و پس از خروج آن، طرف دیگر آن را بکشید. البته پنل‌ها با کمی سفتی در جای خودشان قرار گرفته‌اند، که با کمی زمان گذاشتن، از جای خود در می‌آیند. 
 3. لبه‌ی پایینی فیلتر را به سمت خودتان بکشید. فیلتر به راحتی از جای خودش خارج می‌شود. توجه کنید، 2 فیلتر قرار دارد. هر دو را خارج کنید. 
 4. آن‌ها را با کمی موارد شوینده و یک برس، زیر آب بشویید. می‌توانید از مسواک قدیمی خودتان برای این کار استفاده کنید. 
 5. پس از شستشو، بگذارید آب آن‌ها برود و کاملا خشک شوند. 
 6. اینک، بالای فیلتر را در جای خودش قرار دهید و سپس پایین فیلتر را. 
 7. درب پنل را جای بزنید. 
 8. برق کولر گازی را مجددا وصل کنید.
 9. کولر گازی را روشن کنید و لذت ببرید.

تمیز کردن کویل کولر گازی 

 1. ابتدا باید دستمالی داشته باشیم، ازجنسی که پرز نداشته باشد و تمیز باشد و فقط مخصوص این کار باشد.
 2. یک اسپری پاک کننده با کیفیت که از حداقل مواد شیمیایی (گاز پاک کن) بهره برده باشد تهیه می کنیم به دلیل اینکه کویل ها بسیار حساس هستند سعی شود تمام اصول رعایت شود.
 3. ابتدا روی کویل آب ریخته و میگذاریم خیس بخورد.
 4. مواد پاک کننده روی کویل اسپری شود و با دستمال روی آن کشیده تا تمام چربی ها برداشته شود و راه کویل باز شود سپس بگذارید تا خشک شود. در باز کردن دریچه کولر دقت کنید زیرا در هر کولر نحوه باز شدن آن تفاوت جزئی می کند (که اکثر کولر ها همان طور که گفتیم است) پس بهتر است که قبل از باز کردن دریچه آن ابتدا دفترچه آن را نیز مطالعه کنید زیرا به دلیل نداشتن آگاهی احتمال اینکه به کولر صدمه بزنید می باشد.

 

دلیل تمیز کردن کویل کولر گازی

کار کویل گرفتن هوای گرم درون اتاق و جایگزین کردن هوای خنک به جای هوای گرم می باشد که بعد از در آوردن فیلتر کولر گازی(Gas air filter) و مشاهده کردن کویل در صورت کثیف بودن باید آن را تمیز کرد بلکه در صورت کثیف بودن کویل کولر عملکرد درستی نخواهد داشت.

 

مدت زمان تعویض فیلتر کولر گازی

مدت زمان تمیز کردن فیلتر های هوا با توجه به مکان استفاده از کولر و میزان گرد و خاک هوا اگر در جایی پر گرد و خاک باشد که باید هر دو سه روزی یک بار در غیر اینصورت 1 تا 2 هفته ای یکبار باید تمیز شود که حداقل آن نیز ماهی یک بار می باشد.پس از تمیز کردن فیلتر به کویل پنل که شبیه رادیاتور ماشین است، نگاهی می‌اندازیم و در صورت کثیف بودن باید آن را نیز تمیز کنیم.

 

استفاده از اسپری تمیز کننده کولر گازی برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی

استفاده از اسپری تمیز کننده کولر گازی برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی این روزها بسیار رواج دارد. با استفاده از اسپری تمیز کننده کولر اسپلیت و اسپری شستشوی اسپیلت گرد و غبار و چربی‌های جمع شده روی فیلتر زدوده می‌شود. 

 

سرویس سالیانه کولر گازی

تعویض یا تمیز کردن فیلتر کولر گازی را تا به اینجا به شما معرفی کردیم. اگر می‌دانید به تمیز کردن کولر گازی و اسپلیت تجربه کافی ندارید، بهتر است سرویس سالیانه کولر گازی خود را که شامل تمیز کردن فیلتر کولر می‌شود را به دست متخصص بسپارید. 

به این مطلب امتیاز دهید

4.72 امتیاز از 66 رای

برچسب‌ها:
سرویس کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading