دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی در زمستان

دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی در زمستان

اگر به دنبال دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی هستید این مقاله را تا آخر بخوانید

دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی در زمستان زیاد است که قصد داریم در این مقاله به شرح تک تک دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی بپردازیم. چرا که تماس ها و سوالهای متعددی از تیم "خدمت از ما" پرسیده می شود مبنی بر اینکه: علت یخ زدن کولر گازی اسپلیت چیست؟ علت یخ زدن رادیاتور جلو کولر گازی چیست؟علت یخ زدن لوله برگشت کولر گازی چیست؟ و یا علت برفک زدن لوله برگشت کولر گازی  چیست؟ در ادامه به بررسی دلیل یخ زدن کندانسور کولر گازی می پردازیم. از دیگر خدمات ما "سرویس کولر گازی، تعمیر کولر گازی، نصب کولر گازی، نصب اسپیلت می‌باشد.

 

 

 اکثر افراد برای فهمیدن دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی در زمستان این عبارات را در فضای وب جستجو می کنند.

 • دلیل یخ زدن کولر گازی در زمستان
 • علت برفک زدن لوله برگشت کولر گازی
 • علت یخ زدن کمپرسور کولر گازی در زمستان
 • دلیل یخ زدن لوله بزرگ کولر
 • علت یخ زدن جلو کولر پنجره ای
 • علت یخ زدن لوله بزرگ کولر اسپیلت
 • چرا کولر پنجره ای یخ میزند
 • یخ زدن لوله برگشت کولر

 

مشاهده منظره یخ زدگی کولر گازی یکی از مواردی است که اغلب افراد با آن روبرو شده اند. اگر شما هم جز این افراد هستید می توانید در ادامه دلایل آن را بررسی کنیم و چنانچه هنوز با این مشکل مواجه نشدید از اقدامات لازم برای رفع مشکل یخ زدگی کولر گازی(اسپیلت) آگاه گردید.

کدام یک از قسمت های کولر گازی بیشتر در معرض یخ زدگی قرار می گیرد:

 • پنل داخلی کولر گازی
 •  پنل خارجی
 •  کندانسور کولر گازی
 • لوله های ارتباطی کولر گازی

 

یخ زدن کولر گازی در حالت زمستانه یا تابستانه؟

 در این بخش به دلایل یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان یا حالت سرمایش کولر گازی خواهیم پرداخت و در بخش بعدی به شرح این اتفاق در فصل زمستان یا حالت گرمایش خواهیم پرداخت .

 

یخ زدن کولر گازی در حالت سرمایش یا تابستانه؟

یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان دلایل زیادی دارد که ما به صورت کاملاً ساده به ذکر دلایلی می پردازیم :

 

عدم وجود گاز کافی در کولر گازی و نیاز به شارژ گاز داشتن

اگر کولر گازی شما به هر دلایلی مانند نشتی گاز فرئون یا جا به جایی کولر گازی کمبود گاز داشته باشد یا از گاز کافی برخوردار نباشد سیکل سرمایش با مشکل مواجه شده و باعث یخ زدن در پنل داخلی یا لوله های کولر گازی خواهد شد که شما می توانید با شارژ کردن گاز کولر گازی این مشکل را برطرف کنید.

 

گرفتگی در لوله های کولر گازی یا قطعات داخلی کولر گازی

اگر لوله مویی یا قطعاتی مانند شیربرقی کولر گازی یا لوله های ارتباطی کولر گازی گرفتگی داشته باشند امکان یخ زدن کولر گازی بسیار زیاد است.

 

یکسره کار کردن کمپرسور

اگر به دلیل هر یک از مشکلاتی مانند خرابی برد فرمان یا خرابی سنسور کولر گازی یا خرابی کمپرسور یا قطعاتی مانند کنتاکتور کمپرسور کولر گازی شما به صورت یکسره کار کند باعث یخ زدن در پنل داخلی و قسمت هایی از کولر گازی خواهد شد.

 

یخ زدن کندانسور کولر گازی

 

خرابی فن بلوور یا همان فن داخلی (اواپراتور)

یکی از مهم ترین قطعات کولر گازی فن بلوور داخلی است که باعث می شود هوای گرم به داخل پنل کشیده شده که با تماس با کویل های اواپراتور سرد به هوای سرد تبدیل شده و به محیط بازگشت داده می شود اگر فن بلوور نتواند هوای سرد را به راحتی از روی کویل های داخلی (اواپراتور) تخلیه کند حتما پنل داخلی شروع به یخ زدن خواهد کرد اما تخلیه نشدن کامل هوا از روی فین های پنل داخلی میتواند دلایل زیر را داشته باشد :

کثیف بودن فیلتر های کولر گازی

خرابی فن بلیور (عدم کارکرد صحیح و به فن بلوور )

سوختن موتور فن یا راه انداز بلوور داخلی

کولر گازی با هر یک از دلایل بالا امکان یخ زدن در قسمت های مختلف را خواهد داشت که باید بررسی و عیب اصلی را پیدا کرد البته شما برای رفع کردن هر یک از این اشکلات نیاز به ابزار و تخصص کافی دارید که توصیه می شود اگر از تخصص کافی برخوردار نیستید به تنهایی این کار را انحام ندهید. بهتر است که این کار را به متخصصین ما بسپارید.

 

چه راهی برای یخ نزدن پنل بیرونی در نظر گرفته شده است ؟

کارشناسان برای حل کردن این مشکل مادر برد کولر گازی را به نحوی طراحی کرده اند که بعد از مدتی که از  کارکرد کولر گازی گذشت فرمانی جهت متصل شدن شیر برقی صادر خواهد شد که به این وسیله  شیر برقی سیکل را برعکس و هوای گرم را به بیرون هدایت می کنند تا یخ کمی که درکندانسور تشکیل شده است به وسیله این هوای گرم اب شود و به اصطلاح عمل دیفراست انجام شود.

3.78 امتیاز از 37 رای

سرویس کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading