دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی در زمستان

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی در زمستان

اگر به دنبال دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی هستید این مقاله را تا آخر بخوانید

دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی در زمستان زیاد است که قصد داریم در این مقاله به شرح تک تک دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی بپردازیم. چرا که تماس‌ها و سوال‌های متعددی از تیم «خدمت از ما» پرسیده می‌شود مبنی بر اینکه: علت یخ زدن کولر گازی اسپلیت چیست؟ علت یخ زدن رادیاتور جلو کولر گازی چیست؟علت یخ زدن لوله برگشت کولر گازی چیست؟ و یا علت برفک زدن لوله برگشت کولر گازی چیست؟ در ادامه به بررسی دلیل یخ زدن کندانسور کولر گازی می‌پردازیم.

 اگر خودتان موفق به رفع علت یخ زدن کولر گازی و برفک زدن آن نشدید، می‌توانید روی کمک ما برای پیدا کردن یک فرد مجرب برای پیدا کردن علت یخ زدن کولر حساب کنید.

 

 اکثر افراد برای فهمیدن دلایل یخ زدن کندانسور کولر گازی در زمستان این عبارات را در فضای وب جستجو می‌کنند:

 • دلیل یخ زدن کولر گازی در زمستان
 • علت برفک زدن لوله برگشت کولر گازی
 • علت یخ زدن کمپرسور کولر گازی در زمستان
 • دلیل یخ زدن لوله بزرگ کولر
 • علت یخ زدن جلو کولر پنجره ای
 • علت یخ زدن لوله بزرگ کولر اسپیلت
 • چرا کولر پنجره ای یخ میزند و سرویس کولر گازی پنجره ای
 • یخ زدن لوله برگشت کولر

 

مشاهده منظره یخ زدگی کولر گازی یکی از مواردی است که اغلب افراد با آن روبرو شده‌اند. اگر شما هم جز این افراد هستید، با ما همراه باشید تا در ادامه هر علت برفک زدن کولر گازی را بررسی کنیم. چنانچه هنوز با این مشکل مواجه نشده‌اید، از اقدامات لازم برای رفع مشکل یخ زدگی کولر گازی (اسپیلت) آگاه خواهید شد.

کدام یک از قسمت‌های کولر گازی بیشتر در معرض یخ زدگی قرار می‌گیرد:

 • پنل داخلی کولر گازی
 •  پنل خارجی
 •  کندانسور کولر گازی
 • لوله های ارتباطی کولر گازی

یخ زدن کولر گازی در حالت زمستانه یا تابستانه؟

 در این بخش به دلایل یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان یا حالت سرمایش کولر گازی خواهیم پرداخت و در بخش بعدی به شرح این اتفاق در فصل زمستان یا حالت گرمایش خواهیم پرداخت (میزان شارژ گاز کولر گازی).

 

یخ زدن کولر گازی در حالت سرمایش یا تابستانه؟

یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان دلایل زیادی دارد که ما به صورت کاملا ساده به ذکر دلایلی می پردازیم:

 

علت یخ زدن کمپرسور کولر گازی در زمستان

 

عدم وجود گاز کافی در کولر گازی و نیاز به شارژ گاز

اگر کولر گازی شما به هر دلیلی مانند نشتی گاز فریون یا جابجایی کولر گازی کمبود گاز داشته باشد، یا از گاز کافی برخوردار نباشد، سیکل سرمایش با مشکل مواجه شده و باعث یخ زدن در پنل داخلی یا لوله‌های کولر گازی خواهد شد. شما می‌توانید با شارژ کردن انواع گاز کولر گازی این مشکل و علت برفک زدن کولر گازی را برطرف کنید.

(محتوای پیشنهادی: دلیل خنک نکردن کولر گازی)

 

گرفتگی در لوله‌ها یا قطعات داخلی کولر گازی

اگر لوله مویی یا قطعاتی مانند شیربرقی کولر گازی یا لوله‌های ارتباطی کولر گازی گرفتگی داشته باشند، امکان یخ زدن کولر گازی و یخ زدن کندانسور کولر گازی بسیار زیاد است.

 

یکسره کار کردن کمپرسور

اگر به دلیل مشکلاتی مانند خرابی برد فرمان، خرابی سنسور کولر گازی، خرابی کمپرسور و یا قطعاتی مانند کنتاکتور کمپرسور کولر گازی شما به صورت یکسره کار کند، باعث یخ زدن در پنل داخلی و قسمت‌هایی از کولر گازی خواهد شد. برای رفع علت برفک زدن کولر گازی در این حالت، باید مشخص شود که مشکل در کدام بخش دستگاه است.

 

علت یخ زدن کمپرسور کولر گازی در زمستان

علت یخ زدن کمپرسور کولر گازی در زمستان

 

خرابی فن بلوور یا همان فن داخلی (اواپراتور)

یکی از مهم‌ترین قطعات کولر گازی فن بلوور داخلی است، که باعث می‌شود هوای گرم به داخل پنل کشیده شود. با تماس هوای گرم با کویل‌های اواپراتور سرد، هوای گرم به هوای سرد تبدیل شده و به محیط بازگشت داده می‌شود. اگر فن بلوور نتواند هوای سرد را به راحتی از روی کویل‌های داخلی (اواپراتور) تخلیه کند، حتما پنل داخلی شروع به یخ زدن خواهد کرد. دلیل یخ زدن کولر گازی و تخلیه نشدن کامل هوا از روی فین‌های پنل داخلی می‌تواند دلایل زیر را داشته باشد:

کثیف بودن فیلتر های کولر گازی

خرابی فن بلیور (عدم کارکرد صحیح و به فن بلوور)

سوختن موتور فن یا راه انداز بلوور داخلی

کولر گازی با هریک از دلایل بالا امکان یخ زدن در قسمت‌های مختلف را خواهد داشت؛ که باید بررسی و یخ زدن کندانسور کولر گازی را پیدا کرد. البته شما برای رفع علت برفک زدن کولر گازی در هریک از این حالات به ابزار و تخصص کافی نیاز دارید. بنابراین، توصیه می‌شود که اگر از تخصص کافی برخوردار نیستید، به تنهایی به دنبال یخ زدن کندانسور کولر گازی نگردید. بهتر است پیدا کردن علت یخ زدن کولر را به متخصصین ما بسپارید.

چه راهی برای یخ نزدن پنل بیرونی در نظر گرفته شده است؟

کارشناسان برای حل کردن این مشکل مادر برد کولر گازی را به نحوی طراحی کرده‌اند، که بعد از مدتی که از کارکرد کولر گازی گذشت، فرمانی جهت متصل شدن شیر برقی صادر کند (تعمیر برد کولر گازی). به این وسیله، شیر برقی سیکل را برعکس و هوای گرم را به بیرون هدایت می‌کند تا یخ کمی که درکندانسور تشکیل شده است، به وسیله این هوای گرم آب شود؛ و به اصطلاح عمل دیفراست انجام شود. 

4.5 امتیاز از 1729 رای


سرویس کولر گازی و اسپلیت
برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین