انواع گاز کولر گازی

ثبت درخواست "شارژ گاز کولر گازی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع گاز کولر گازی

انواع گاز کولر گازی برای شارژ مجدد گاز در سرویس و تعمیر کولر گازی و اسپیلت کاربرد دارند. بهترین گاز برای کولر گازی وابسته نوع کولر و میزان فشار گاز استاندارد برای این دستگاه تعیین می‌شود. عدم دسترسی به انواع گار کولر سیستم سرمایشی آن را با اختلال مواجه می‌کند.

امروزه نمونه‌های مختلف گازهای فریونی کاربردی برای شارژ گاز کولر گازی معرفی شده که وابسته به نیاز استفاده می‌شود. از آنجایی که سیستم خنک کننده کولرهای گازی اصلی ترین قسمت این دستگاه به شمار می‌آید، شارژ به موقع گاز کولر و انتخاب بهترین گاز کولر گازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوه تشخیص کمبود گاز کولر گازی، علائم کمبود گاز کولر گازی، علت خالی شدن گاز کولر گازی، قیمت گاز کولر گازی،میزان فشار گاز کولر گازی r410 و میزان فشار گاز کولر گازی r22 از رایج ترین موارد در بررسی انواع گاز کولر گازی در بین کاربران است.

 

بهترین گاز برای کولر گازی

 

گاز کولر گازی یا اسپیلت چیست؟

همانطور که در مقاله میزان شارژ گاز کولر گازی در مجله خدمت از ما اشاره داشتیم، انواع گاز کولر گازی به صورت مایع و گازی برای خنک سازی سیستم تهویه و نگهداری سیستم تهویه مطبوع کاربرد دارند. شارژ گاز کولر گازی با انواع گازهای فریونی تهیه شده تقویت سیستم سرمایشی کولر گازی را به همراه دارد.

 

نحوه تشخیص کمبود گاز کولر گازی

 

دسته بندی گازهای فریونی مناسب برای شارژ کولر گازی و اسپیلت بر اساس نوع استفاده آنها و فشار گاز کولر در مدل‌های مختلف است. پر کاربرد ترین گاز کولر گازی از دید سرویسکاران نوع r22 و r410 می‌باشد. در این مطلب با انواع گاز کولر گازی بر اساس نوع کاربرد آنها به شرح ذیل آشنا می‌شویم.

 

معرفی انواع گاز کولر گازی

امروزه بر اساس تحقیقات انجام شده سری گازهای تهیه شده برای شارژ گاز کولر به نوعی انتخاب شده که برای محیط زیست و سلامت افراد کمترین خطر را داشته باشد. در واقع این فاکتورها در کنار کیفیت مطلوب، فشار هماهنگ با استاندارد تعیین شده برای کولر و سازگاری گاز با انواع کولر از اهمیت بالایی در انتخاب انواع گاز کولر برخوردار است.

 

علائم کمبود گاز کولر گازی

 

در این بخش به معرفی انواع گاز کولر گازی با نوع استفاده آنها برای کاربرد در ساختار سیستم های سرمایشی تعبیه شده در محل زندگی پرداخته شده است.

 

گاز کولر گازی R22

نمونه‌ای از معروف‌ترین انواع گاز برای کولر گازی و اسپیلت‌های صنعتی و خانگی گاز R22 است. فرمول به کار رفته در ساختار مولکولی گاز R22 متشکل ازHCFC  بوده که به آن هیدرو کلروفلورو کربن گفته می‌شود.

 

گاز کولر گازی R22

 

ترکیبات به کار رفته در این نوع گاز کولر برای لایه اوزون خطر آفرین بوده از این رو امروزه در نمونه‌های پیشرفته از گاز R600a استفاده می‌شود. گاز R22 بیشتر برای مواقعی که مخزن گاز کولر کاملا خالی بوده کاربرد دارد. برای شارژ مجدد گاز کولر اوصولا ا این نوع گاز کاربرد دارد.

 

گاز شارژ کولر R410A

گاز r410a رایج ترین نمونه‌های انواع گاز کولر گازی با ترکیبات فریونی مبرد R32 و R125 است. گاز r410a اغلب برای کولرگازی اینورتر یا کم مصرف با ساختار پیچیده طراحی شده و کولر گازی پرتابل (معایب کولر گازی پرتابل) استفاده می‌شود.

 

گاز شارژ کولر   R410A

 

در کنار گاز R22 این نمونه نیز از دامنه کاربردی پهناوری برخوردار بوده و در برخی موارد با نوع معرفی شده در آیتم قبلی رقابت می‌کند.

 

گاز کولر گازی R11

گاز کولر گازی R11 بیشترین میزان استفاده را در انواع چیلر دارد. ایمنی بالا، اشتعال ناپذیری و سمی نبودن از ویژگی‌های بسیار بارز و کاربردی گاز R11 در بین دیگر گازها برای کولر برخوردار است.

 

گاز کولر گازی R11

 

در مقابل گاز R-123 با توجه به ترکیبات ساختاری در چیلرهای امروزی جایگزین گاز R11 شده و به نسبت انواع گاز کولر گازی در سیستم های سرمایشی گازی مثل کولر استفاده کمتری دارند.

 

گاز کولر گازی R12

نمونه دیگری از انواع گاز کولر گازی گاز R12با رنگ سفید و محور کاربردی متنوع است. از این مدل انواع گاز کولر گازی در شارژ و تنظیم گاز چیلر‌های بزرگ و صنعتی استفاده می‌کنند. علاوه بر این برای پر کردن مخزن گاز کولر خودرو نیز کاربرد دارد.

 

گاز کولر گازی R12

 

گاز R12 با ساختار بدنه پیستولی و حجمی معادل 13.6 عرضه می‌شود. این گاز در مجاورت با آب ایجاد زنگ زدگی در بدنه انواع کولر گازی را به دنبال داشته و در دمای 90 درجه سانتی گراد در روغن حل می‌شود. از این رو باید با احتیاط بیشتری استفاده شود.

 

گاز کولر گازی R502

گاز کولر گازی r502 امروزه با درصد بیشتری در انواع یخ ساز و یخچال‌های خانگی کاربرد دارد. اما همچنان در برند‌های شناخته شده دنیا در کسپول‌هایی به جرم ۱۳.۶ (۵۶.۷ کیلوگرم) همانند انواع گاز کولر گازی به صورت کپسولی تولید و عرضه می‌شوند.

 

گاز کولر گازی R502

 

گاز کولر گازی R507

گاز  r507 به نسبت مابقی انواع گاز کولر گازی با درصد پایینی در مصارف کاربردی همراه است.روغن متناسب با این نوع گاز پلی ال استر یا poe بوده و در برند‌های معتبری از آن استفاده می‌شود.

 

گاز کولر گازی R507

 

ساختار آن همانند انواع گاز کولر گازی R22 و گاز R410a کپسولی است. اجرام ۱۱.۳۴ ، ۴۵.۳۶ و ۳۶۲.۸۸ و ۶۳۵.۰۳ وزن‌های اختصاص داده شده برای هر کپسول حاوی این گاز برای کاربرد‌های متنوع است.

 

بهترین گاز برای کولر گازی

در بین انواع گاز کولر گازی دو نوع R410A و R22 برای کسب عنوان بهترین گاز کولر با هم رقابت می‌کنند. در بیشتر مواقع مزیت‌های کاربردی R410بر نوع گاز R22 ارجحیت داشته که این امر در انتخاب این گاز بعنوان بهترین گاز برای کولر گازی تاثیر بسزایی دارد.

گاز R410a نسبت به گاز R22 از گنجایش بالای سرما برخوردار بوده و دمای مطلوب و خنک هوا را به نسبت گاز R22 در مدت زمان بیشتری حفظ می‌کند. همین طور گاز R22 نسبت به گاز R410a به شارژی بیشتری نیاز دارد و نقطه جوش آن بالاتر است.

 

بهترین گاز کولر گازی

 

ماندگاری بالای سرمای هوا در محیط در گاز R410a و کم خطر بودن این گاز به نسبت r22 برای محیط زیست و لایه اوزون میزان استفاده آن را در کولر‌های گازی افزایش داده است. از این رو می‌توان آن را بهترین گاز کولر نامید. 

نکات مهم انتخاب بهترین گاز کولر

انتخاب انواع گاز کولر برای مواقعی مثل شارژ گاز یا پر کردن ابتدایی مخزن کولر گازی از تاثیرگذار ترین موارد بر استفاده طولانی مدت از این وسیله سرمایشی است. همین امر بر اهمیت توجه و دقت افراد در در نظر داشتن راهکارهای مطمئن برای شارژ گاز کولر با گازهای متناسب افزوده است.

پس از مشاهده علائم کمبود گاز کولر گازی برای جلوگیری از مشکلات رایج در عملکرد این وسیله سرمایشی از افراد متخصص برای شارژ گار کولر راهنمایی بخواهید.

شارژ گاز کولر گازی
برای سرویس شارژ گاز کولر گازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading