میزان شارژ گاز کولر گازی

ثبت درخواست "شارژ گاز کولر گازی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
میزان شارژ گاز کولر گازی

مقدار گاز کولر گازی یکی از اساسی ترین نکاتی است که در هنگام سرویس و نگهداری از این وسیله سرمایشی باید به آن توجه ویژه داشت. علایم کمبود گاز کولر گازی با یک سری ایرادات سطحی و کلی در روند عملکرد آن بروز داده می‌شود.

میزان گاز کولر گازی در مدل‌های مختلف متفاوت است. از این رو اقدامات لازم برای شارژ کولر گازی باید با در نظر گرفتن فاکتورهایی مثل میزان فشار و اندازه گاز کولر در انواع گوناگون انجام شود. مقدار گاز کولر گازی و روند شارژ گاز این وسیله در ردیف پرکاربرد ترین مراحل سرویس کولر گازی قرار دارند.

میزان شارژ گاز کولر گازی، میزان فشار گاز کولر گازی، میزان فشار گاز کولر گازی r22، میزان فشار گاز کولر گازی r410، نصب کولر گازی و در نهایت علایم کمبود گاز کولر گازی از سری موارد پر بازید در بین کاربران است. در این مقاله نکات کاربردی برای پاسخ به سوال اگر گاز کولر گازی کم باشد و میزان گاز کولر گازی اشاره شده است.

 

اگر گاز کولر گازی کم باشد

 

اهمیت مقدار گاز کولر گازی

تنظیم میزان شارژ کولر گازی از سری موارد مهم در روند استفاده از انواع کولر گازی در ساختمان است. تاثیر کمبود گاز کولر گازی در عملکرد این وسیله سرمایشی به اندازه‌ای بوده که در ردیف ایرادات پر تکرار حین کارکرد دستگاه در نظر گرفته می‌شود.

مقدار گاز کولر گازی با فاکتورهایی مثل میزان فشار گاز کولر گازی و مدل و نوع کولر سنجیده می‌شود. انجام این کار که مرحله‌ای از سرویس و تعمیر کولر گازی بوده بصورت تخصصی و با تجهیزات مناسبی صورت می‌گیرد که باعث افزایش عمر مفید کولر گازی می‌شود.

 

علایم کمبود گاز کولر گازی

 

اوصولا میزان شارژ گاز کولر گازی در حالت استاندارد یک مدل مشخص در اطلاعات در نظر گرفته شده برای وسیله قابل دریافت و مشاهده است. اینکه بدانید اگر گاز کولر گازی کم باشد این وسیله با چه مشکلاتی مواجه شده در این مطلب به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است.

 

نکات مهم در شارژ کولر گازی

میزان شارژ گاز کولر گازی با یک سری اصول و اندازه‌هایی همراه بوده که رعایت آنها در عملکرد دستگاه پس از انجام شارژ تاثیر مستقیم دارد. در ابتدا آشنایی با اینکه گاز کولر گازی یا اسپیلت چیست و از چه موادی تشکیل شده از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

مقدار گاز کولر گازی

 

از آنجایی که مقدار شارژ گاز کولر در نگهداری و سرویس کولر گازی از اقدامات بسیار ضروری و حساس بوده در این قسمت با بررسی مهم ترین نکات در هنگام انجام این کار با شما همراه خواهیم بود.

 

نوع گاز کولر گازی و اسپیلت

در بررسی آیتم میزان شارژ گاز کولر گازی به این نکته اشاره داشتیم که نوع گاز مصرفی برای انجام این کار مخصوص است. گاز کولر گازی و اسپیلت وظیفه خنک کننده‌گی هوا و جریان هوای مطبوع در محیط را برعهده دارد.

 

میزان فشار گاز کولر گازی r410

 

سه نوع گاز فریونی R407A، R22 و R410A که اغلب بعنوان خنک کننده هوا از آن‌ها استفاده می‌شود برای شارژ گاز کولر کاربرد دارند. از میان این سه نوع بیشترین استفاده از گاز (R22) بوده و در کولرهای مختلف میزان گاز شارژ کولر گازی در این نوع متغیر است.

 

میزان فشار گاز کولر گازی

یکی از روش‌های تامین شارژ گاز کولر استفاده از فشار گاز با ابزار مخصوصی به نام گیج فشار است. میزان فشار گاز کولر گازی در فصول مختلف سال متفاوت بوده و باید در هنگام سرویس و نگهداری این وسیله سرمایشی در این مرحله به میزان فشار گاز توجه ویژه داشت.

 

میزان گاز کولر گازی

 

میزان فشار گاز کولر گازی r22و r410

عناوین تلفیق شده حروف انگلیسی و کد در نظر گرفته شده برای دسته بندی گاز‌های فریونی در شارژ گاز کولر بعلت تفاوت در نوع کاربرد و ویژگی‌های این مواد اولیه است. شارژ گاز R22 در کولر به صورت گازی انجام شده و میزان فشار و اندازه مورد نیاز وابسته به نوع کولر در شناسه هر دستگاه حک شده است.

میزان فشار گاز کولر گازی r410با این تفاوت از نوع r22 انجام شده که بصورت مایع و با سر و ته کردن محظفه گاز در هنگام انجام این کار انجام می‌شود. حداقل میزان وکیوم کردن در هر دو حالت 15 دقیقه می‌باشد.

 

میزان فشار گاز کولر گازی r22و r410

 

با اطلاعات به دست آمده از تست فشار گاز کولر با گیج فشار نرمال گاز R22 بین 70- 55 و گاز R410 بین 135- 120 در این حالت‌ها در نظر گرفته شده است. در هنگام شارژ گاز کولر توجه به نکات ارائه شده بسیار اهمیت دارد. انجام غیر اصولی شارژ گاز کولر مشکلاتی مانند نشتی و خرابی دستگاه را به همراه دارد.

 

علایم کمبود گاز کولر گازی

ته کشیدن میزان شارژ گاز کولر گازی یکی از مشکلات پیش آمده در روند عملکرد کولر گازی بوده که ایرادات زیادی را به دنبال دارد. تاثیر بر روی میزان خنکی هوای جریان پیدا کرده در محیط از اصلی ترین موارد پیش آمده تحت تاثیر کمبود گاز کولر گازی است.

 

علایم کمبود گاز کولر گازی

 

بنابراین شناخت علایم کمبود گاز کولر گازی در رفع این مشکل و رسیدگی به آن تاثیر بسزایی دارد. در این بخش به اصلی ترین موارد اشاره خواهیم داشت.

  • عدم جریان هوای خنک در محیط تحت تاثیر کمبود گاز کولر گازی و اسپیلت
  • بهم خورد تنظیمات جهت باد کولر در انواع اسپیلت‌ها تحت تاثیر از کار افتادن سنسورها بواسطه اتمام شارژ گاز کولر است (علت کم و زیاد شدن باد کولر اسپیلت).
  • از کار افتادن قطعات و اتصالات نیز از جمله علائم کمبود گاز کولر گازی است.
  • یخ زدگی لوله‌های ورودیدیگر علائم کمبود گاز اسپیلت است.
  • افزایش مصرف برق در مقابل عدم جریان هوای خنک در محیط از علائم کمبود شارژ گاز کولر گازی است (کاهش مصرف برق کولر گازی).
  • شنیدن صداهای ناهنجار و عجیب تحت تاثیر کمبود شارژ گاز کولر گازی و اسپیلت است.
  • افزایش صدای عملکرد عادی کولر گازی نیز یکی دیگر از علائم کمبود گاز اسپیلت است.

مشکلات ناشی از کمبود گاز کولر گازی

توجه داشته باشید خالی شدن محفظه مخصوص گاز کولر گازی و اسپیلت با مشکلات اساسی در روند عملکرد این دستگاه همراه است. در کنار بررسی میزان و مقدار گاز شارژ کولر گازی توجه به علایم کمبود آن در این وسیله سرمایشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

میزان شارژ گاز کولر گازی

 

رایج‌ترین مشکلاتی که در صورت کمبود شارژ گاز کولر در این دستگاه قابل مشاهده بوده، کاهش خنک کنندگی، از کار افتادن برخی از قابلیت‌ها، کار نکردن سنسورها و بهم خوردن تنظیمات دمایی، ایجاد اختلال در عملکرد، مشکلات الکتریکی و در نهایت از بین رفتن کویل یا فشار زیادی به موتور و نیم‌سوزشدن است.

شارژ گاز کولر گازی
برای سرویس شارژ گاز کولر گازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading