شارژ گاز کولر گازی و میزان فشار گاز r22 و r410

ثبت درخواست " شارژ گاز کولر گازی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
شارژ گاز کولر گازی و میزان فشار گاز r22 و r410

مقدار گاز کولر گازی یکی از اساسی ترین نکاتی است که در هنگام سرویس و نگهداری از این وسیله سرمایشی باید به آن توجه ویژه داشت. علایم کمبود گاز کولر گازی با یک سری ایرادات سطحی و کلی در روند عملکرد آن بروز داده می‌شود.

میزان گاز کولر گازی در مدل‌های مختلف متفاوت است. از این رو اقدامات لازم برای شارژ کولر گازی باید با در نظر گرفتن فاکتورهایی مثل میزان فشار و اندازه گاز کولر در انواع گوناگون انجام شود. در این محتوا به بررسی نحوه شارژ گاز کولر گازی و میزان فشار گاز کولر گازی r22 و r410  می پردازیم. 

مقدار گاز کولر گازی و روند شارژ گاز این وسیله در ردیف پرکاربردترین مراحل سرویس کولر گازی قرار دارند. 

 

میزان شارژ گاز کولر گازی، میزان فشار گاز کولر گازی r22، میزان فشار گاز کولر گازی r410 و در نهایت علایم کمبود گاز کولر گازی از سری موارد پر بازید در بین کاربران است. در این مقاله نکات کاربردی برای پاسخ به سوال اگر گاز کولر گازی کم باشد و مناسب ترین میزان گاز کولر را بررسی کرده ایم.

 

میزان فشار گاز کولر گازی r22

 

اهمیت مقدار گاز کولر گازی

تمامی کولر های گازی، برای انجام مراحل خنک کنندگی، نیاز به گاز دارند و کمبود یا تمام شدن آن باعث ایجاد اختلال در عملکرد خنک کنندگی این دستگاه می‌شود. در کولر های گازی، از گازهای R22، R410 و R407  استفاده می‌شود؛ اما در اکثر اسپلیت ها از گاز کولر گازی r22  استفاده می کنند، به همین دلیل در ادامه محتوا نحوه شارژ و  میزان فشار گاز کولر گازی r22 را بررسی می کنیم.

تنظیم میزان شارژ کولر گازی از سری موارد مهم در روند استفاده از انواع کولر گازی در ساختمان است. تاثیر کمبود گاز کولر گازی در عملکرد این وسیله سرمایشی به اندازه‌ای بوده که در ردیف ایرادات پر تکرار حین کارکرد دستگاه در نظر گرفته می‌شود.

مقدار گاز کولر گازی با فاکتورهایی مثل میزان فشار گاز کولر گازی و مدل و نوع کولر سنجیده می‌شود. انجام این کار که مرحله‌ای از سرویس و تعمیر کولر گازی بوده بصورت تخصصی و با تجهیزات مناسبی صورت می‌گیرد که باعث افزایش عمر مفید کولر گازی می‌شود.

 

میزان فشار گاز کولر گازی r410

 

اوصولا نوع گاز برای  شارژ گاز کولر گازی به صورت لیبل روی کولر گازی خورده است و شما باید حتما از همان نوع گاز استفاده کنید. اینکه بدانید اگر گاز کولر گازی کم باشد این وسیله با چه مشکلاتی مواجه شده در این مطلب به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است.

(محتوای پیشنهادی: انواع گاز کولر گازی)

 

نکات مهم در شارژ گاز کولر گازی

میزان شارژ گاز کولر گازی با یک سری اصول و اندازه‌هایی همراه بوده که رعایت آنها در عملکرد دستگاه پس از انجام شارژ تاثیر مستقیم دارد. در ابتدا آشنایی با اینکه گاز کولر گازی یا اسپیلت چیست و از چه موادی تشکیل شده از اهمیت بالایی برخوردار است.

از آنجایی که مقدار شارژ گاز کولر در نگهداری و سرویس آن از اقدامات بسیار ضروری و حساس بوده در این قسمت به بررسی چند نکته مهم که باید به آن توجه کنید می‌پردازیم.

 

نوع گاز کولر گازی و اسپیلت

در بررسی میزان گاز کولر گازی و شارژ کردن آن، قبل از هرچیز باید نوع به نوع کولر اسپلیت خود توجه کنید و از گاز شارژ کولر گازی مناسب با دستگاه خود استفاده کنید.زیرا نوع گاز مصرفی برای انجام این کار مخصوص هر نوع دستگاه است. گاز کولر گازی و اسپیلت وظیفه خنک کننده‌گی هوا و جریان هوای مطبوع در محیط را برعهده دارد.

سه نوع گاز فریونی R407A، R22 و R410A که اغلب بعنوان خنک کننده هوا از آن‌ها استفاده می‌شود برای شارژ گاز کولر کاربرد دارند. از میان این سه نوع بیشترین استفاده از گاز (R22) بوده و در کولرهای مختلف میزان گاز شارژ کولر گازی در این نوع متغیر است.

 

میزان فشار گاز کولر گازی

میزان فشار گاز کولر گازی در فصول مختلف سال متفاوت بوده و باید در هنگام سرویس و نگهداری این وسیله سرمایشی در این مرحله به میزان فشار گاز توجه ویژه داشت، زیرا که اگر بیشتر از میزان لازم و با فشاری متفاوت گاز کولر گازی را شارژ کنیم روی راندمان و نحوه عملکرد اسپیلت موثر است.

یکی از روش‌های تامین شارژ گاز کولر استفاده از فشار گاز با ابزار مخصوصی به نام گیج فشار است. در ادامه انواع روش های شارز گاز کولر گازی را بررسی می کنیم.

 

مقدار گاز کولر گازی

 

میزان فشار گاز کولر گازی r22 و r410 چقدر است؟

عناوین تلفیق شده حروف انگلیسی و کد در نظر گرفته شده برای دسته بندی گاز‌های فریونی در شارژ گاز کولر بعلت تفاوت در نوع کاربرد و ویژگی‌های این مواد اولیه است. شارژ گاز R22 در کولر به صورت گازی انجام شده و میزان فشار و اندازه مورد نیاز وابسته به نوع کولر در شناسه هر دستگاه حک شده است.

میزان فشار گاز کولر گازی r410 با این تفاوت از نوع r22 انجام شده که بصورت مایع و با سر و ته کردن محظفه گاز در هنگام انجام این کار انجام می‌شود. حداقل میزان وکیوم کردن در هر دو حالت 15 دقیقه می‌باشد.

اما به طور کلی، با اطلاعات به دست آمده از تست فشار گاز کولر با گیج فشار، بهترین میزان فشار گاز کولر گازی r22 بین 70- 55 و میزان فشار گاز کولر گازیr410 بین 135- 120 در حالت های گفته شده، در نظر گرفته شده است. در هنگام شارژ گاز کولر توجه به نکات ارائه شده بسیار اهمیت دارد. انجام غیر اصولی شارژ گاز کولر مشکلاتی مانند نشتی و خرابی دستگاه را به همراه دارد.

 

میزان فشار گاز کولر گازی r410

 

مقدار گاز کولر گازی ۲۴۰۰۰ چقدر است؟

یکی از سوالات متداول کاربران، پیرامون میزان گاز کولر گازی 24000 برای فلان برند است و من باید چقدر گاز در کولر بریزم. در واقع جواب این سوال پیش شماست، آنهم با توضیحاتی که روی بدنه دستگاه (پلاک فنی آن) نوشته شده است. که مقدار گاز بر حسب gr نوشته شده است. پس فرقی ندارد کولرتان 24000 باشد یا 18000 ، باید به پلاک فنی روی کندانسور مراجعه کنید و مقدار گاز مورد نیاز را چک کنید.

 

علائم کمبود گاز کولر گازی

ته کشیدن میزان شارژ گاز کولر گازی یکی از مشکلات پیش آمده در روند عملکرد کولر گازی بوده که ایرادات زیادی را به دنبال دارد. تاثیر بر روی میزان خنکی هوای جریان پیدا کرده در محیط از اصلی ترین موارد پیش آمده تحت تاثیر کمبود گاز کولر گازی است. (علت خنک نکردن کولر گازی)

بنابراین شناخت علائم کمبود گاز کولر گازی در رفع این مشکل و رسیدگی به آن تاثیر بسزایی دارد. در این بخش به اصلی ترین موارد اشاره خواهیم داشت.

 • عدم جریان هوای خنک در محیط تحت تاثیر کمبود گاز کولر گازی و اسپیلت
 • بهم خوردن تنظیمات باد کولر در انواع اسپیلت‌ها تحت تاثیر از کار افتادن سنسورها بواسطه اتمام شارژ گاز کولر است.
 • از کار افتادن قطعات و اتصالات نیز از جمله علائم کمبود گاز کولر گازی است.
 • یخ زدگی لوله‌های ورودی، از دیگر علائم کمبود گاز اسپیلت است.
 • افزایش مصرف برق در مقابل عدم جریان هوای خنک در محیط از علائم کمبود شارژ گاز کولر گازی است (کاهش مصرف برق کولر گازی).
 • شنیدن صداهای ناهنجار و عجیب تحت تاثیر کمبود شارژ گاز کولر گازی و اسپیلت است.
 • افزایش صدای عملکرد عادی کولر گازی نیز یکی دیگر از علائم کمبود گاز اسپیلت است.

 

میزان گاز کولر گازی

 

چه زمانی نیاز به پر شدن میزان گاز کولر گازی است؟

به طور کلی شما در 3 حالت نیاز به انجام شارژ گاز کولر گازی دارید و باید این کار را انجام دهید:

 • زمانی که تازه، اقدام به نصب کولر گازی کرده اید: هنگام نصب کولر گازی جدید، به اندازه 5 متر لوله، گاز درون کندانسور است، پس اگر نیاز به لوله کشی بیشتری داشتید، به ازای هر متر لوله اضاف شده به 20 گرم گاز نیاز دارید.
 • زمانی که کولر گازی فاقد گاز می‌شود: در چنین مواقعی، به دلیل نشتی، گاز کولر به طور کامل خالی می‌شود و شما باید ابتدا به کمک یک متخصص تعمیر کولر گازی علت را عیب یابی کنید و سپس اقدام به شارژ کولر گازی کنید.
 • اضافه کردن و تکمیل گاز کولر گازی: این کار در زمان سرویس کولر گازی انجام می‌شود و جهت عملکرد و افزایش راندمان اسپیلت است.

 

میزان فشار گاز کولر گازی r22

 

 تشخیص میزان شارژ گاز کولر گازی r410 و r22  با ترازو

حالا که تمامی موارد پیرامون مقدار و فشار گاز کولر گازی را بررسی کردیم، بهتر است با روش تعیین میزان فشار گاز کولر گازی r22 و r410 آشنا شویم. برای انجام شارژ گاز و تشخیص میزان فشار گاز کولر گازی r410 و r22 به کمک ترازو، به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید.

 1. آماده کردن یک ترازو دیجیتالی دقیق با دقت یک دهم کیلو گرم
 2. حالا باید میزان گاز کولر گازی لازم را مشخص کرد: برای مشخص شدن آن، باید اطلاعات روی دستگاه را بخوانید، میزان نوشته شده، در واقع میزان گاز لازم برای 5 متر لوله است، حالا شما باید به ازای هر یک متر لوله اضافی، 20 گرم به میزان گاز کولر اضافه کنید تا مقدار دقیق برای انجام این کار مشخص شود.
 3. سپس گاز موجود در دستگاه را خالی کنید.
 4. لازم است که پس از خالی کردن گاز، سیستم را وکیوم کرده و از سالم بودن و عدم نشتی مطمئن شوید.
 5. حالا می توانید کولر گازی بر اساس میزان مشخص شده گاز کنید.

 

علایم کمبود گاز کولر گازی

 

مشکلات ناشی از کمبود گاز کولر گازی

توجه داشته باشید خالی شدن محفظه مخصوص گاز کولر گازی و اسپیلت با مشکلات اساسی در روند عملکرد این دستگاه همراه است. در کنار بررسی میزان و مقدار گاز شارژ کولر گازی توجه به علایم کمبود آن در این وسیله سرمایشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

رایج‌ترین مشکلاتی که در صورت کمبود شارژ گاز کولر در این دستگاه قابل مشاهده بوده، کاهش خنک کنندگی، از کار افتادن برخی از قابلیت‌ها، کار نکردن سنسورها و بهم خوردن تنظیمات دمایی، ایجاد اختلال در عملکرد، مشکلات الکتریکی و در نهایت از بین رفتن کویل یا فشار زیادی به موتور و نیم‌سوزشدن است. همچنین در اکثر مواقع شاهد کاهش پرتاب باد کولر گازی هستید.

(محتوای پیشنهادی:  علت کم و زیاد شدن باد کولر اسپیلت)

 

میزان شارژ گاز کولر گازی

در این محتوا توضیحات کاملی پیرامون اهمیت شارژ گاز کولر گازی و همچنین بهترین  میزان فشار گاز کولر گازی r22 و r410 پرداختیم. امید است که این محتوا به شما کمک کرده باشد. در صورت نیاز به یک متخصص برای شارژ کردن گاز کولر اسپلیت خود، می توانید از متخصصین "خدمت از ما" کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 1132 رای


شارژ گاز کولر گازی
برای سرویس شارژ گاز کولر گازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین