علائم کمبود گاز کولر گازی + 3 روش تشخیص نشتی گاز

ثبت درخواست " شارژ گاز کولر گازی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علائم کمبود گاز کولر گازی + 3 روش تشخیص نشتی گاز

علائم کمبود گاز کولر گازی چیست و چطور میتوانیم آن را رفع کنیم؟ در کولر های گازی و اسپیلت ها برای عملکرد بهتر و کاهش دمای محیط با قدرت بیشتر محفظه گازی در نظر گرفته می شود، در صورتی که این گاز از محفظه بیرون برود و یا از حجم آن کم شود، قدرت کولر هم پایین می آید؛ در این مواقع است که افراد در محیط احساس گرما میکنند و مشخص است کولر قدرت خنک کردن ندارد.

علائم کمبود گاز کولر گازی بسیار واضح و مشخص هستند و در ادامه یاد میگیریم که به راحتی این علائم را متوجه شویم و به کمک متخصص دستگاه به حالت اولیه خود برگردد.

 

چگونه بفهمیم گاز کولر گازی کم شده؟

اکثر کولر های گازی از سه نوع گاز فریونی R407A ،R22 و R410A ،که بیشترین استفاده از گاز R22 است، برای کاهش دمای محیط و خنک کردن استفاده می کنند. این گازها در محفظه های بخصوصی در دستگاه نگهداری و شارژ میشوند. پس در صورت مواجه شدن با گرمی هوای کولر میتوانید با شارژ گاز کولر گازی براحتی دستگاه را به حالت اول برگردانید.

(بیشتر بدانید: مقدار گاز کولر گازی)

 

علائم کمبود گاز کولر گازی

 

در ادامه علائم و مواردی که با دیدن آن ها باید گاز کولر را چک کنید را آورده ایم:

  1. خنک نشدن محیط

یکی از رایج ترین نشانه های کم شدن گاز کولر این است که با وجود روشن بودن دستگاه، هوای محیط گرم است.

  1. یخ زدگی لوله ورودی

یخ زدن لوله های ورودی یکی دیگر از علائم رایج کمبود گاز است که با شارژ کردن گاز کولر این مشکل براحتی رفع میشود اما اگر مدت طولانی یخ زدگی لوله ها را جدی نگیرید ممکن است لوله ها بطور کلی مسدود شوند.

  1. خاموش شدن سنسور

سنسورهای کولر در دید افراد هستند. در صورتیکه سنسورها از کار بیوفتند و یا خاموش شود بهتر است گاز کولر را چک کنید.

  1. از کار افتادن قطعات دستگاه

اگر قطعات کولر شما به درستی کار نمیکنند و یا عملکرد ضعیفی پیدا کرده اند و یا بعضی از قابلیت های کولر برایتان فعال نمیشود در اولین فرصت گاز کولر را چک کنید.

  1. برق بیشتری مصرف میکنید

اگر گاز کولر کم شده باشد دمای محیط تغییر خاصی نمیکند و شما مجبورید درجه کولر را بالا ببرید و برق بیشتری مصرف کنید تا محیط خنک شود. دفعه دیگری که مجبور شدید درجه کولر را بالاتر ببرید دست نگه دارید و این را یکی از علائم کمبود گاز کولر گازی بدانید.

  1. از دستگاه صداهای عجیب میشنوید

اگر صداهای غیر معمول مخصوصا صدای جریان آب و حباب شنیده میشود احتمالا شما باید اقدام به شارژ گاز کولر گازی کنید.

  1. کولر صدای زیادی تولید میکند

اگر دستگاه شما نسبت به اوایل صدای زیادی تولید میکند حتما محفظه گازی را چک کنید زیرا تولید صدای زیاد یکی از علائم رایج کمبود گاز است.

 

چگونه بفهمیم گاز کولر گازی کم شده

 

مراحل رفع کمبود گاز کولر گازی

شارژ گاز کولر بسادگی توسط متخصص قابل انجام است اما باید تمام نکات آن را اجرا کنید تا هیچ مشکلی برای کولر شما بوجود نیاید. در ادامه نکات مهم را بررسی میکنیم:

 

از گاز مخصوص کولر خود استفاده کنید

اولین و مهم ترین نکته برای شارژ کولر گازی استفاده از گاز مخصوص کولر خودتان است. هر کولر باید فقط با یک نوع گاز شارژ شود و در صورتیکه این را رعایت نکنید قطعا کولر شما به تعمیرات نیاز پیدا خواهد کرد.

 

محفظه کولر را پر از گاز نکنید

دقت داشته باشید در مواقعیکه با علائم کمبود گاز کولر گازی مواجه میشوید نباید برای رفع این مشکل محفظه گاز را پر کنید. بلکه همیشه 15 درصد را برای چرخش گاز و عدم فشار بر محفظه خالی رها کنید.

 

به درستی از کولر خود نگهداری کنید

بعد از شارژ گاز کولر گازی، اینکه چطور از دستگاه خود نگهداری میکنید تعیین میکند که چه زمانی دوباره با علائم کمبود گاز کولر برخورد کنید. با استفاده بیش از اندازه از کولر، به اجزای آن فشار وارد میکنید و زودتر باید گاز کولر را مجدد شارژ کنید.

 

سلامت محفظه گاز را چک کنید

گاها پیش می آید مدت کوتاهی بعد از شارژ گاز کولر گازی مجددا با گرمای باد کولر روبرو میشوید. در این زمان باید محفظه را چک کنید، مطمئن شوید که محفظه سوراخ نیست و گاز نشت پیدا نمیکند.

 

 


"برای دریافت "قیمت گاز کولر گازی" روی لینک مورد نظر کلیک کنید"


 

تشخیص نشتی گاز کولر

در خط بالا گفتیم اگر در فاصله زمانی کوتاه با کمبود گاز کولر مواجه شدید ممکن است محفظه گاز دستگاه دچار مشکلی و نشتی شده باشد. در سه روش پایین یاد میگیریم چطور بفهمیم محفظه گازی نشتی پیدا کرده است:

 

روش اول: جدا کردن محفظه از کولر

در این روش باید محفظه گاز را اسپیلت جدا کنید. در صورتیکه نشتی زیاد باشد با چشم قابل دیدن است و سریع متوجه آن خواهید شد.

 

روش دوم: دستگاه نشت یاب

بعضی از تعمیرگاه ها دستگاه های نشتی یابی دارند که میتواند به سرعت نشتی را پیدا کند. با مراجعه به تعمیرگاه ها میتوانید در صورت وجود نشتی در محفظه ار آن مطلع شوید و اقدام به رفع مشکل کنید.

 

روش سوم: استفاده از آب و صابون

یکی از قدیمی ترین روش های پیدا کردن نشتی آب و صابون است. با زدن آب و صابون، در صورت ایجاد حباب روی محفظه ایجاد می شود.

 

کمبود گاز کولر گازی

 

اگر به علائم کمبود گاز کولر گازی توجه نکنیم، چه می‌شود؟

بعد از اینکه متوجه شدیم چه مواقعی باید محفظه گاز دستگاه را چک کنیم میخواهیم به شما بگوییم اگر در شارژ گاز کولز گازی وقفه بیندازید چه اتفاقی برای کولر می افتد؟

در حال حاضر اسپیلت ها قیمت های مختلفی دارند اما ارزان ترین اسپیلت هم قیمت بالایی دارد و گاها قطعات کولر گازی به آسانی پیدا نمی شود. خالی ماندن محفظه از گاز بیشتر از 7 روز مشکلات جدی و پر هزینه برای دستگاه بوجود می آورد.

کلام آخر

در این مقاله بصورت کلی و جامع بررسی کردیم علائم کمبود گاز کولر گازی چیست و چگونه بفهمیم گاز کولر گازی کم شده. سعی کنید در مواقعی که این علائم را مجددا مشاهده کردید در اولین فرصت به یک تعمیر کار متخصص رجوع کنید تا مشکلات پر هزینه دیگری برای دستگاه پیش نیاید. در صورت نیاز به شارژ گاز، حتما اینکار را انجام دهید و اگر محفظه دچار نشتی بود و موفق به گرفتن نشتی نشدید، آن را تعویض کنید.

4.2 امتیاز از 1430 رای


شارژ گاز کولر گازی
برای سرویس شارژ گاز کولر گازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین