آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

سرویس کولر گازی و اسپلیت
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را جهت رفاه حال شما مشتریان عزیز در این مقاله آورده‌ایم. شاید شما هم به دنبال دفترچه راهنمای ریموت کنترل کولر گازی اجنرال یا راهنمای ریموت کنترل کولر ال جی و یا هر نوع برند دیگری هستید و می‌خواهید با نحوه کار با ریموت کنترل کولر گازی خود را آشنا شوید. در این مقاله آموزشی شما را با آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی آشنا می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

 

حال افراد غالبا برای آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی عبارت‌های زیر را جست و جو می‌کنند:

  • راهنمای ریموت کنترل کولر گازی اجنرال
  • راهنمای ریموت کنترل کولر گازی گری (gree)
  • راهنمای ریموت کنترل کولر گازی جنرال طرح لبخند
  • راهنمای ریموت کنترل کولر گازی ال جی اینورتر
  • دانلود ریموت کنترل کولر گازی جنرال
  • راهنمای ریموت کنترل کولر گازی جنرال مکس
  • راهنمای کنترل کولر گازی جنرال لبخندی
  • ریموت کنترل کولر گازی تی سی ال

کار با ریموت کنترل کولر گازی و اهمیت بالا آن

تنظیمات کولرهای گازی اغلب توسط دستگاه ریموت کنترل انجام می­‌شود. از اینرو آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی برای کاربر از اهمیت ویژه­‌ای برخوردار است. چراکه ریموت­ کنترل کولر گازی دارای امکاناتی است که آشنایی با آن‌ها می­‌تواند کیفیت برودت و یا گرمای تولیدی کولر را در سطح قابل توجهی بهبود بخشد. این موضوع در جهت بهینه سازی مصرف انرژی نیز حائز اهمیت است. با توجه به تنوع تولید در کولر گازی و پیشرفت این صنعت همراه با رشد فنآوری های نوین، روز به روز امکانات جدیدی به ریموت کنترل کولر گازی افزوده می­‌شود، که اقدام به آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را ضروری می­‌نماید.

 

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی اجنرال راهنمای ریموت کنترل کولر گازی گری (gree) راهنمای ریموت کنترل کولر گازی جنرال طرح لبخند راهنمای ریموت کنترل کولر گازی ال جی اینورتر دانلود ریموت کنترل کولر گازی جنرال راهنمای ریموت کنترل کولر گازی جنرال مکس راهنمای کنترل کولر گازی جنرال لبخندی ریموت کنترل کولر گازی تی سی ال

 

شیوه آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

 اغلب کارخانجات سازنده کولرگازی، دفترچه راهنمای جامعی را در اختیار مصرف­ کنندگان قرار می­‌دهند. دفترچه راهنمای کولر گازی حاوی اطلاعات آموزشی مفیدی در رابطه با معرفی قسمتهای مختلف کولر گازی و نیز شیوه استفاده از آنها است. همچنین موضوعات کلیدی و هشدار دهنده به منظور استفاده صحیح از ریموت کنترل و شیوه مناسب نگهداری برای افزایش طول عمر مفید ریموت کنترل نیز در این دفترچه عنوان شده­‌اند. بخشی از دفترچه به منظور آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی مطالب جامعی را شامل می‌شود که مصرف­ کننده را با دستگاه کولرگازی و استفاده از ریموت کنترل آشنا می‌­نماید.

 

مزایای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی :

به علت کاربرد کولرگازی در سرد یا گرم کردن هوای محیط؛ این دستگاه معمولا در ارتفاع خاصی از دیوار نصب می­‌شود. ارتفاع محل استقرار دستگاه، میزان دسترسی مداوم به دستگاه را به منظور استفاده از کلید­های مکانیکی در برخی از موارد محدود و یا غیر ممکن نموده است. این موضوع؛ استفاده از ریموت کنترل، برای مدیریت عملکرد دستگاه کولر گازی را ضروری نموده است.

در بسیاری از مراکز عمومی و تجاری به علت مشغله­ های کاری و عدم دسترسی الزاما باید از ریموت کنترل برای استفاده از دستگاه بهره­ برد. این موضوع در کولر گازی از درجه اهمیت و ضرورت بالایی نسبت به سایر دستگاه های الکترونیکی برخوردار است. تا جاییکه در کولرهای امروزی کارخانجات سازنده با حذف کلیدهای مکانیکی روی دستگاه استفاده از دستگاه را مشروط به استفاده از ریموت کنترل نموده ­اند.

ترجیحات و علایق مشتریان نیز موضوعی اساسی است که واحدهای تحقیق و توسعه کارخانجات تولید کننده کولرگازی را ملزم به توجه جدی به کیفیت و سهولت استفاده از ریموت ها نموده است. این ضروریات همگی، اهمیت آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را برای مصرف­ کننده را مشخص می­‌نمایند.

 

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی اجنرال راهنمای ریموت کنترل کولر گازی گری (gree) راهنمای ریموت کنترل کولر گازی جنرال طرح لبخند راهنمای ریموت کنترل کولر گازی ال جی اینورتر دانلود ریموت کنترل کولر گازی جنرال راهنمای ریموت کنترل کولر گازی جنرال مکس راهنمای کنترل کولر گازی جنرال لبخندی ریموت کنترل کولر گازی تی سی ال

 

آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

با توجه به گسترش استفاده از کولر­ گازی به عنوان یک وسیله برقی ضروری برای منازل و اماکن، اهمیت اقدام به آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی نیز برای کاربران ضروری گردیده است. در این راستا بخش آموزشی سایت "خدمت از ما" ایده ­پردازی و اجرای آموزش در زمینه آشنایی کامل با ریموت کنترل کولر گازی را جهت آشنایی بیشتر کاربران اجرایی نموده است.

اگرچه درحال حاضر کولرهای گازی با برندها و مدلهای مختلفی تولید می­‌شوند، ولی مشخصات و عملکرد کلیدهای ریموت کولرها بسیار شبیه به هم عمل می­ نمایند. بنابراین با آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی به صورت عمومی می­توان کلیه کولرهای را کاربری نمود. ریموت های کولرهای گازی عمدتا دارای کلیدها و کاربردهایی به شرح زیر هستند:

کلید روشن و خاموش:همانگونه که از نام آن مشخص است از این کلید برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده می­‌شود.

کلید انتخاب حالت کار کولر گازی: این کلید عموما دارای 5 حالت است که با هر بار فشار گزینه ­های آن انتخاب می­‌شوند. انتخاب گزینه ­های بصورت تصویری با نمایش حالت و یا نمادی از آن نمایش داده می­ شوند. اولین حالت برای انتخاب گزینه فن است که با انتخاب این حالت صرفا فن دستگاه به منظور جابجایی هوا کار می­‌کند. در این حالت موتور دستگاه بطور کامل غیر فعال می­ شود. از این حالت زمانیکه هوا مناسب است و صرفا نیاز به جابجایی هوا است، استفاده می­‌گردد.

دومین حالت انتخابی که بصورت یک گلوله برف نمایش داده می­شود حال COOL دستگاه است که در صورت انتخاب می­توان از هوای سرد کولر بهره­ برد. سومین حالت هیتر است که در کولرهای سرد و گرم باعث تولید گرما در فصول سرد سال می­گردد. چهارمین حالت اتو نام دارد که دمای محل را مطابق با درجه انتخابی از طرف کاربر نگه می­دارد. از این امکان بیشتر در مواقعی که کاربر در محل حضور ندارد استفاده می­ شود. انتخاب حالت پنجم یعنی DRY نیز باعث گرفتن رطوبت هوا در محل شده و هوای خشک را ایجاد می ­نماید.

انتخاب دما: کلید تنظیم دمای مورد نیاز بسته به شرایط آب و هوایی این امکان را به کاربر می­دهد که بتواند دمای محل را به دلخواه تنظیم نماید. به عقیده کارشناسان بهتر است دمای انتخابی متناسب با دمای بدن انتخاب شود از این رو انتخاب رنج دمایی بین 22 درجه سانتیگراد تا 25 درجه سانتیگراد می­تواند انتخاب متعادلی باشد.

کلید تنظیم سرعت:این کلید نیز بصورت چهار حالته کار می­کند و به کاربر امکان می­دهد سرعت فن را در سرعت کم، متوسط، زیاد و خیلی زیاد تنظیم نماید.

کلید حداکثر قدرت: این کلید که به کلید توربو معروف است این امکان را به کاربر می­دهد که بتواند فضای محل را در زمان کوتاهی سرد و یا گرم نماید. با انتخاب این کلید موتور با حداکثر قدرت کار می­ نماید.

 

آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

 

کلید SWING: کولرهای گازی دارای پره­ هایی هستند که توسط آنها می­توان جهت جریان هوا را تغییر داد برای حرکت جریان هوا به سمت بالا و یا پایین و نیز چپ و راست و یا انجام حرکت افقی و یا عمودی اتوماتیک برای پوشش کلی فضا از این کلید استفاده می­شود.

نکته: از آنجائیکه هدف ما صرفا آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی بصورت عمومی می­ باشد باید توجه داشت که شاید برخی امکانات در برخی برندها و مدلها وجود نداشته باشند بطور مثال؛ امکان وزش افقی هوا شامل همه برندها و مدلها نمی ­باشد.

کلید روشن و خاموش شدن اتوماتیک: عملکرد بسیار جالب و کاربردی این کلید باعث شده است که کاربران بتوانند در بهینه سازی مصرف انرژی بطور موثری اقدام نمایند. بطور مثال شاید کاربر تصمیم بگیرد عملکرد دستگاه کولر را بر اساس بار مصرفی برق تنظیم نماید. یا برودت لازم را برای محل قبل از ورود به محل مدیریت نماید. در این حالت با درج زمان توسط این کلید می­توان روشن و یا خاموش شدن دستگاه کولر گازی را از قبل برنامه­ ریزی نمود.

تمامی کولرهای گازی دارای دکمه ریست هستند که توسط آن می­توان تمامی تنظیمات را به حالت اولیه برگرداند. در صورتیکه کاربر در برنامه ­ریزی توسط ریموت دچار اشتباه شده باشد، با انتخاب این کلید شرایط و عملکرد کولر به شرایط اولیه بر­می­گردد.

 

رفع ایرادات کولر گازی با ریموت کنترل کولر گازی

از ریموت کنترل کولر در برخی از اوقات برای چک کردن وجود ایرادات احتمالی استفاده می­شود که با اقدام به آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی و توجه به جزئیات می­توان از این برنامه­ های کاربردی نیز استفاده نمود. بطور مثال در برخی از موارد و خصوصا در تابستان سردی هوای کولر کم می­شود برای رفع این موضوع ابتدا دستگاه را خاموش می­ نمایند و باطری ریموت را خارج و دوباره جاگذاری می­نمایند. دوشاخه کولر را وارد پریز کرده و کلید روشن را انتخاب و با انتخاب حالت سرد یا آیکون گلوله برفی کولر هوای سرد مطلوب گذشته را تولید خواهد کرد.

علاوه بر الزام آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی، دانستن دلایل عدم کارکرد مناسب ریموت کنترل نیز خالی از لطف نیست. در صورت بروز اشکال در ریموت کنترل بهتر است ابتدا سلامت باتری های و نیز محل قرار گیری و خصوصا فنرهای مورد بررسی قرار گیرند.

 

از ریموت کنترل کولر گازی به خوبی نگهداری کنید

ریموت کنترلها بصورت اختصاصی با همان برند و مدل کار می­‌کنند بنابراین با اقدام به آموزش کامل استفاده از ریموت کنترل کولر گازی باید در نگهداری این دستگاه نهایت دقت را داشت. چرا که جایگزینی ریموت کنترل جدید مستلزم صرف هزینه است و با تغییر سریع مدلها شاید دسترسی به آن بعد از گذشت چند سال از تولید محصول برای کاربر دشوار باشد.

4.55 امتیاز از 85 رای

سرویس کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading