تعمیر فن کولر گازی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر فن کولر گازی

تعمیر فن کولر گازی وابسته به علائم خرابی این قطعه و عملکرد ضعیف آن در کولر گازی بصورت تخصصی انجام می‌شود. عملکرد کولر گازی به دلیل تاثیر مستقیم بر کندانسور و هواساز کولر از اهمیت بالایی برخوردار است. همین امر بر ضرورت تعمیر و نصب فن کولر گازی بر طبق اصول افزوده است.

قطعی یا فرسودگی سیم کشی فن کولر گازی و ایرادات فنی تر مثل خرابی موتور فن کولر گازی روند عملکرد این قعطه با مشکلات خاصی همراه است. علت داغ شدن فن کولر گازی و عدم عملکرد مناسب آن نیاز به تعمیر فن کولرگازی در یک محیط تخصصی را ضرورت می‌بخشد.

 

آشنایی با علائم خرابی فن کولر از عملکرد سیم کشی فن کولر گازی گرفته تا دلیل نقص مشاهده شده در موتور فن کولر گازی در تعمیر سریع و اساسی فن کولر گازی پنجره‌ای و دیگر مدل‌ها تاثیر دارد. علائم خرابی و دلایل تعمیر فن کولر گازی در این مطلب از مجله خدمت از ما مورد بررسی قرار گرفته است. 

 

تعمیر و نصب فن کولر گازی

 

فن کولر گازی چیست؟

قبل از بررسی شرایط تعمیر فن کولر بهتر است با نحوه عملکرد این قطعه از انواع کولرگازی آشنا شویم. فن کولر گازی متشکل از قطعاتی مثل پروانه، موتور و دیگر تجهیزات بوده که به کندانسور و هواساز کولر ارتباط مستقیم دارد.

بطور کلی دو فن کولر گازی در قسمت‌های یونیت داخلی و خارجی برای خروج جراین هوای گرم از محیط و انتقال هوای خنک تعبیه شده است. در نتیجه هوای مورد نیاز کولرگازی در زمان روشن بودن تحت تاثیر فعالیت فن کولر تامین می‌شود.

 

فن کولر گازی چیست؟

 

با این تفاسیر یکی از دلایل اصلی عدم عملکرد مناسب کولر گازی یا جریان هوای گرم در محیط خرابی این قطعه بوده که نیاز به تعمیر فن کولر گازی را به دنبال دارد. در ادامه مطلب پس از عیب یابی فن به نحوه تعمیر این قطعه در کولر گازی پرداخته شده است.

 

علائم خرابی و عیب یابی فن کولر گازی

تمامی قطعات تعبیه شده در کولرگازی در صورت بروز مشکل با علائمی در نحوه عملکرد این دستگاه همراه هستند. در تعمیر فن کولر گازی بهترین و تاثیرگذار ترین روش شناخت ایرادات ناشی از خرابی این قطعه است. بارزترین علائم و نشانه‌های خرابی فن کولر گازی از دید تعمیرکاران موارد بیان شده در این قسمت می‌باشد.

 

علائم خرابی و عیب یابی فن کولر گازی

 

نقص در موتور فن کولر گازی

در بیشتر مواقع علت عملکرد نامناسب و ضعیف فن کولرگازی ایراد در موتور وابسته به این قطعه است. برای تست موتور فن پروانه متصل به این قطعه را بچرخانید، در صورت عدم چرخش خرابی بلبرینگ موتور فن عامل ایجاد مشکل است. در این حالت تعویض موتور فن بهترین اقدام به شمار می‌آید.

 

نقص در موتور فن کولر گازی

 

در صورت مشاهده چرخش در پروانه ایراد به احتمال زیاد از برق متصل به موتور فن بوده که باید وضعیت جریان آن با اهم متر بررسی شود. هر گونه قطعی در سیم‌های فن کولر در این حالت باید برطرف شود.

در صورت عدم مشاهده هیچ کدام از موارد بالا علت خرابی فن کولر گازی، سوختن موتور است که باید تعویض شود؛ و برای اطمینان بیشتر باید از علائم سوختن موتور کولر گازی مطمئن شوید.

 

خرابی شفت داخلی و بیرونی فن

شفت داخلی و بیرونی وظیفه دریافت هوای گرم محیط و انتقال هوای خنک به بیرون را در فن کولر گازی برعهده دارند. سوختن یا خرابی یاتاقان‌های شفت داخلی و بیرونی می‌تواند دلیل خرابی فن کولر و نیاز به تعمیر آن باشد.

 

خرابی شفت داخلی و بیرونی فن

 

ایراد در موتور بلوور فن

در هنگام تعمیر فن کولر گازی بررسی علکرد موتور بلوور فن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. دلیل این امر تاثیر فرسودگی این قطعه بر عملکرد ضعیف فن است. تعویض موتور بلوور فن در این حالت بهترین اقدام به شمار می‌آید.

 

خرابی رله برد کولر گازی

تامین انرژی برق مورد نیاز قطعات تعبیه شده در کولر گازی مثل فن بر عهده رله برد است. در روند تعمیر فن کولر گازی در برخی مواقع بررسی وضعیت رله برد و تعمیر برد کولر گازی تاثیر گذار است.

 

خرابی رله برد کولر گازی

 

ایراد در سنسور کنترل دما

سنسور کنترل دما از سری قطعات الکتریکی بوده که برای کنترل دمای جریان هوا در نظر گرفته شده است. تحت تاثیر خرابی این قطعه فن کولرگازی اصلا جریان هوا را تشخیص نداده در نتیجه استارت نمی‌زند. با مشاهده این نشانه وضعیت سنسور دما بررسی و در صورت نیاز تعمیر و تعویض می‌شود.

 

ایراد در سنسور کنترل دما

 

عدم عملکرد مناسب ترموستات

ترموستات تنظیم دمای محیط بر کولرگازی را انجام می‌دهد. علت کار نکردن قطعه فن و نیاز به تعمیر فن کولر گتزی در برخی مواقع عدم تشخیص دمای محیط توسط ترموستات و ارسال نکردن پیغام روشن شدن به کولر گازی است.

 

عدم عملکرد مناسب ترموستات

 

سوختن خازن فن کولر گازی

از دلایل ساده و مهم خرابی و عدم عملکرد مناسب فن کولر گازی سوختن خازن در مجموعه قطعات وابسته به آن است. اتصال خازن با چند رشته سیم به کمپرسور دلیل اهمیت سالم بودن قطعه در عملکرد فن کولر گازی است.

 

نحوه تعمیر فن کولر گازی

تعمیر فن کولر گازی در صورت مشاهده ایرادات معرفی شده بصورت تخصصی در صورت امکان انجام می‌شود. اگر وضعیت قطعات تاثیر گذار در روند عملکرد فن کولر در شرایط تعمیر باشد می‌توان نسبت به این کار اقدام نمود در غیر اینصورت تعویض قطعه فن و دیگر قطعات مناسب ترین اقدام در این راستا می‌باشد.

 

نحوه تعمیر فن کولر گازی

 

دسترسی به افراد متخصص و سپردن امر عیب یابی و تعمیر فن کولر گازی به تکنسین‌های آموزش دیده علاوه بر رفع اصولی مشکل از مواجهه با بحران خرابی مجدد و آسیب‌های جدی تر در عملکرد کولر گازی جلوگیری می‌کند.

قیمت تعویض و تعمیر فن کولر گازی

قیمت تعمیر فن کولر گازی یا تعویض قطعات وابسته به آن با توجه به وضعیت و میزان کار انجام شده متغیر می‌باشد. هزینه ابزار و قطعات تعمیر یا تعویض شده نیز در تعیین قیمت تعمیر فن کولر گازی تاثیر مستقیم دارد.

 

قیمت تعویض و تعمیر فن کولر گازی

 

دسترسی به کارشناسان و تعمیرکاران مجاز در این حوزه علاوه بر تعمیرات بدون نقص پرداخت هزینه نامتعارف برای تعمیر فن کولر گازی را به دنبال نخواهد داشت.

4.5 امتیاز از 1138 رای


تعمیر کولر گازی و اسپلیت
برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین