قیمت نصب فیلتر هپا در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب فیلتر هپا" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به نصب فیلتر هپا نیاز دارید؟

نصب فیلتر هپا را به متخصصش بسپار

نصب فیلتر هپا یکی از خدمات پرطرفدار در حوزه تهویه هواست. فیلتر هپا (HEPA) یکی از کارآمدترین و موثرترین فیلترهای هوا در جهان و نام آن کوتاه شده عبارت High Efficiency Particulate Air یا "ذرات هوا با راندمان بالا" است. نصب فیلتر هپا در سیستم‌های تهویه مطبوع هوا و کولرهای گازی، امکان فیلتر 99.97% از کل ذراتی که به وسیله هوا جابه‌جا می‌شوند را فراهم می‌کند.
اگر شما نیز به دنبال افراد متخصص برای نصب فیلتر هپا در سیستم‌های تهویه مطبوع هوا یا کولر گازی هستید، درخواست خود را به رایگان در خدمت از ما ثبت کنید. بهترین متخصصان نصب فیلتر هپا به شما قیمت می‌دهند، و شما می‌توانید مناسبترین فرد را انتخاب کنید.

 

نصب فیلتر هپا (به انگلیسی: Hepa Filter Installation)

 

 قیمت نصب فیلتر هپا، چگونه تعیین می‌شود؟

نصب فیلتر هپا نیز مانند هرگونه خدمات دیگر، فاکتورهای مخصوص به خود در تعیین هزینه نصب فیلتر HEPA دارد. هزینه نصب فیلتر هپا با توجه به نوع نیاز شما (نصب فیلتر هپا در سیستم‌های تهویه مطبوع هوا یا کولرهای گازی خانگی) و البته نوع دستگاه متفاوت خواهد بود. با ثبت درخواست خود در اپلیکیشن «خدمت از ما»، می‌توانید قیمت‌های پیشنهادی از طرف بهترین متخصصان نصب فیلتر هپا را بررسی و ایدهای کلی از هزینه نصب فیلتر HEPA به دست بیاورید.

 

آشنایی بیشتر با فیلتر HEPA

هوایی که امروزه در آن نفس می کشیم روز به روز با مواد بیشتری آلوده میشود. علاوه بر گرد و غبار، موی حیوانات خانگی، باکتریها، ویروسها و مواد شیمیایی که خواسته یا ناخواسته آنها را تنفس میکنیم، با گسترش زندگی شهری و صنعت، آلایندههای دیگر ناشی از سوختهای فسیلی و ترکیب های شیمیایی نیز به آنها اضافه شده است. شاید نتوانیم تاثیر چشمگیری در پیشگیری از آلودگی هوا در بیرون داشته باشیم، اما با نصب فیلتر هپا میتوانیم پاکیزگی هوای خانه یا محیط کار را کنترل کنیم.
هدف از نصب فیلتر هپا، جذب ذرات فوقالعاده ریز آلاینده است. طراحی فیلتر HEPA به نوعی است که با 3 روش همزمان به این هدف دست مییابد. در ادامه به شرح این 3 روش میپردازیم:

  1. مسدود کردن: با نصب فیلتر هپا ذرات کوچک‌تر از ۱۰۰ نانومتر هنگام عبور جریان هوا از لابه‌لای الیاف فیلتر HEPA گیر افتاده و به آن می‌چسبند؛ ولی شعاع هوا با انعطاف از فیلتر خارج می‌شود.
  2. گیر افتادن ذرات به علت تراکم بافت الیافی: ذرات بزرگتر از ۱ میکرون، به علت بافت بسیار متراکم فیلتر هپا، در آن گیر می‌افتند و جریان هوا با حرکت منحنی از راه‌های باز میان فیلتر عبور می‌کند.
  3. انتشار و پراکندگی: جهت حرکت ذرات ریزتر از ۱/۰ میکرون، به علت برخورد با مولکول‌های گازی به‌طور مداوم تغییر می‌کند. مسیر حرکت نامنظم باعث کاهش سرعت آنها شده، و این تاخیر احتمال توقف، گیر کردن، و نشست ذرات معلق را در فیلتر با نصب فیلتر هپا بالا می‌برد.

 

فیلتر هپا

 

مزایای استفاده از نصب فیلتر هپا چیست؟

شما تنها با چند کلیک می‌توانید از کمک بهترین متخصصان برای نصب فیلتر هپا استفاده کنید و هوای خانه یا محل کارتان را تصفیه کنید. نصب فیلتر هپا از طرف افراد زیادی توصیه می‌شود. در ادامه برخی از مزایای مهم نصب فیلتر هپا را مشاهده می‌کنید:

  • ضد آلرژی: کارشناسان بهداشت فیلترهای HEPA را به عنوان ابزاری کاربردی به خصوص برای افرادی که به گرده‌های فصلی یا سایر سموم موجود در هوا آلرژی دارند، معرفی و توصیه می‌کنند.
  • تقویت سلامت قلب و عروق: شما با نصب فیلتر هپا می‌توانید سلامت قلب و عروق خود را بهبود بخشید، و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و آسیب‌های ریوی را نیز کاهش دهید.
  • محافظت ویروسی و تصفیه هوای تنفسی: اگرچه فیلتر هپا به تنهایی توانایی جذب همه ذرات ویروس و باکتری را ندارد (زیرا این ذرات کوچکتر از آن هستند که کاملا روی این فیلتر به دام بیفتند)، اما در هر صورت درصد زیادی از آنها با نصب فیلتر هپا جذب می‌شوند.
  • خواب بهتر و کاهش حملات آسمی: دستگاه تصفیه هوا دارای فیلتر هپا انتخابی بسیار مناسب برای افرادی که مشکلات تنفسی از قبیل آسم یا ریه‌های حساس دارند، است.
  • کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه به دلیل تنفس دود دست دوم: اگر در خانواده شما افراد سیگاری و غیرسیگاری وجود دارد، استفاده و نصب فیلتر هپا خطر ابتلا به سرطان ریه را برای تمامی افراد خانواده به دلیل تنفس دود دست دوم کاهش می‌دهد.

جالب است بدانید که علاوه بر حوزه تهویه هوا، فیلتر هپا در جاروبرقی‌ها، فیلترهای هوای اتومبیل‌ها، دستگاه تصفیه هوای خانگی (قابل حمل/ کل خانه) و همچنین انواع خاصی از فیلترهای تخلیه اگزوز نیز به کار می‌رود.

 

 

نکات مهم در تهیه و نصب فیلتر هپا

اگر یک فن بسیار قدرتمند در سیستم کولر گازی خود داشته باشید، می‌توانید نصب فیلتر هپا را انجام دهید. در غیر اینصورت، با وجود مزایای بسیاری که نصب فیلتر هپا برای سلامتی افراد دارند، صرفا قرار دادن و نصب فیلتر هپا در سیستم تهویه هوای مطبوع شما ممکن است راه حل مناسبی نباشد. اما چرا و راه‌حل جایگزین چیست؟

فیلترهای هپا درجه راندمان بالاتر از 16 دارند، که بالاترین راندمان در سیستم‌های تهویه مطبوع خانگیست. هرچه درجه راندمان فیلتر بالاتر باشد، میزان فیلتر ذرات موجود در هوا بیشتر شده، که باعث محدود شدن جریان هوا می‌شود. به همین دلیل بیشتر واحد مسکونی به راحتی فیلترهای داخلی هپا را در خود جای نمی‌دهند.

اما روش‌های دیگری برای دستیابی به همان نتیجه وجود دارد. شما می توانید با استفاده از یک سیستم فیلتر خارجی هپا که مستقیما با سیستم تهویه مطبوع کار می‌کند، هوا به یک سطح تجاری هپا (بین 17 تا 20) برسانید. گزینه دیگر استفاده ترکیبی با استفاده از چند فیلتر HEPA است. شما برای کسب بهترین نتیجه می‌توانید نصب فیلتر هپا را در جاهای مختلف خانه (مثلا در هر اتاق خواب، آشپزخانه، حمام و...) انجام دهید.

 

نحوه ثبت سفارش نصب فیلتر هپا

درصورتی که قصد استفاده از خدمات نصب فیلتر هپا در محل را در شهر خود دارید، درخواست خود را در «خدمت از ما» به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه ثبت کنید؛ از بهترین متخصصان نصب فیلتر هپا قیمت بگیرید؛ پروفایل آنها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد کارهای قبلی آنها بخوانید، و نهایتا بهترین متخصص را برای نصب فیلتر هپا در خانه یا محل کار خود انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1462 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب فیلتر هپا

نظرات

محمدرضا اسماعیلی
محمدرضا اسماعیلی
5.0 (از 128 نظر)
174 خدمت موفق
نصب فیلتر هپا
جمشید پور

فکر می کردم بیشتر طول بکشه لوازم مصرفی همراهشون بود در کمترین زمان کار انجام دادن .خسته نباشن راضی کننده بود من ستاره کامل می دم

ایمان ادیان
ایمان ادیان
5.0 (از 12 نظر)
18 خدمت موفق
نصب فیلتر هپا
ارکان احمدی

آقایی با اخلاق مرتب خوش رفتار و منظم بسیار بسیار محترم و سریع تمام لوازم پر اختیار داشتن و با کلی تجهیزات در محل حاضر شدن تازه چند کار دیگه هم برای ما انجام دادند که هیچ هزینه ای نگرفتن در اینجا از این آقا جای تقدیر و تشکر داره که صورت بگیره فکر کنم نظر آقای حامد روی خصومت شخصی باشه با این آقا که سرشون توی کارشون هست و با کسی کاری ندارن

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"