راهنمای انتخاب بهترین کارگاه مبل سازی

ثبت درخواست " طراحی و ساخت مبل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهنمای انتخاب بهترین کارگاه مبل سازی

امروزه مبلمان یکی از اجزای مهم و جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید همچنین شما اگر به‌فکر خرید مبلمان برای منزلتان هستید و یا به‌دنبال انتخاب یک کارگاه مبل سازی عالی برای سفارش مبلمان می‌گردید، حتما این سوالات برای شما هم پیش آمده که؛ نحوه تشخیص مبل خوب؟ از کجا مبل بخریم؟ از کجا مبل ارزان بخریم؟ به کدام کارگاه مبل سازی سفارش بدهیم؟ بهترین جا برای خرید مبلمان کجاست؟ پیشنهاد می‌کنیم که با این مقاله از "خدمت از ما" همراه شوید تا به تمام سوالاتتان پاسخ دهیم و بهترین انتخاب را در خرید مبلمان و انتخاب بهترین کارگاه مبل سازی داشته باشید و همچنین با نکاتی که قبل از انتخاب کارگاه تولید مبل باید بدانید را بررسی کنیم.

کارگاه تولید مبل یا خرید از فروشگاه؟

هنگام خرید مبل شما ممکن است با این مشکل روریرو شوید که مبل مورد نظر خود را از فروشگاه بخرم یا به تولیدی های مبل در تهران یا سایر شهرهای دیگر سفارش دهم، همچنین ممکن است شما مبل مورد نظر خودتان را در فروشگاه‌ها پیدا نکنید و نیاز باشد که به یک کارگاه تولید مبل سفارش دهید تا مبلمان مورد نظر شما را آماده کند؛ اما قبل از اینکه انتخاب کنید که مبلمانتان را از یک فروشگاه تهیه کنید و یا مدل و طرح مبلمان موردنظرتان را به یک کارگاه مبل سازی سفارش دهید، بهتر است ابتدا با نکات مربوط به خرید مبلمان و کارگاه مبل سازی کاملا آشنا شوید.

 

برای سفارش به کارگاه مبل سازی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از سفارش مبل مورد نظر خود به یک کارگاه تولید مبل باید حتما به یک سری نکات توجه کنید، تا در نهایت از مبلمان خود راضی باشید و همچنین مناسب با فضا و محیط شما هم باشد. در زیر موارد مهمی که به شما کمک می‌کند تا گزینه خوبی از تولیدی های مبل در تهران و دیگر شهرها داشته باشید را با هم بررسی می‌کنیم.

 

ابعاد و اندازه مبلمان

اولین نکته که هنگام سفارش مبلمان به یک کارگاه مبل سازی باید به آن توجه کنید این است که چقدر فضا در اختیار دارید؟ به یک ست چند نفره احتیاج دارید؟ مسلما ساختن یک مبلمان 9 نفره کلاسیک، متریال، ساعت کاری بیشتر نسبت به یک دست مبلمان 7 نفره اسپورت می‌طلبد. تصور کنید که مبلمان انتخابی شما چه قدر فضا اشغال می‌کند؟ نقطه تمرکز دکوراسیون نشیمن گاه یا اتاق پذیرای تان کجاست؟

به عنوان مثال اگر فضای اتاقتان کوچک است انتخاب مبلمان بدون دسته در بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق بسیار کمک کننده است و مبلمان ال شکل یک انتخاب فوق العاده برای فضاهای کوچک و آپارتمانی است. همچنین اگر فضای زیادی را در اختیار دارید نباید مبلمان تان را پراکنده بچینید، زیرا احساس بی‌نظمی و بهم ریختگی در فضا ایجاد می‌کند. از طرفی به نورپردازی محیط نیز باید توجه ویژه داشته باشید تا زیاد فضای اتاق را تاریک نکنید و با انتخاب ابعاد مناسب مبلمان تان فضا زیاد شلوغ و دلگیر نشود.

 

نوع و متریال بکار رفته در مبلمان

برای سفارش مبلمان به یک کارگاه مبل سازی به موارد زیر حتما توجه کنید.

 

کلاف مبلمان

چوب در طراحی مبلمان و اسکلت آن یا همان کلاف مبلمان نقش موثری دارد و جزء اساس و پایه کار محسوب می‌شود. کلاف های بی کیفیت طول عمر کمتری دارند و در آینده برایتان مشکل ایجاد خواهند کرد. در صورتی که برای سفارش مبل به یک کارگاه مبل سازی مراجعه می‌کنید، می توانید نوع و چوب بکار رفته در کلاف مبلمان را انتخاب کنید. برای تشخیص مرغوبیت کلاف مبلمان به صدای غژ غژ مبلمان توجه کنید یا راه حل دیگر این است که در کارگاه مبل سازی، مبل را برگردانید و استحکام کلاف مبلمان را بررسی کنید.

در حال حاضر برای ساخت انواع مبل و به خصوص مبل استیل و کلاسیک و راحتی، چوب و یا فرآورده‌های چوبی نظیر ام دی اف، نئوپان، چوب راش، گردو و... به کار برده می‌شود.

 

جنس پارچه مبلمان

قبل از سفارش مبل به یک کارگاه مبل سازی حتما نوع پارچه را به خوبی بررسی کنید، ضخامت و مقاومت پارچه را حتما چک کنید تا بهترین پارچه را برای مبل تان انتخاب کنید. به عنوان مثال توجه کنید که پارچه زیاد کش نیاید زیرا به مرور زمان ظاهر مبلتان بد شکل خواهد شد یا اگر دوست دارید که مبلتان همیشه برق بزند و به‌راحتی قابل شستشو باشد، پارچه های چرمی انتخاب مناسبی برای شما هستند.

در مورد مبلمان با پارچه های مخمل و پرزدار نیز بهتر است ابتدا مرغوبیت شان را بررسی کنید برای اینکار کافیست که خلاف جهت خواب پارچه روی آن دست بکشید، اگر پارچه بی کیفیت باشد، پارچه به راحتی به حالت اولیه خود باز نمی‌گردد. از طرفی جدا شدن تار و پود پارچه نیز نشانه‌ی بی کیفیت بودن آن است. امروزه بهترین پارچه‌های موجود در بازار شامل پارچه‌های یزد، پارچه مخمل، شانل، سلطنتی، نانو میکرو، ترک و... می‌باشند که البته متراژ پارچه نیز بسیار مهم است زیرا متراژ پارچه یک مبل تک نفره با متراژ پارچه مبل هفت نفره بسیار متفاوت می‌باشد و حتما باید آن را به کارگاه مبل سازی بسپارید.

 

کارگاه مبل سازی

 

طرح و رنگ پارچه مبلمان

حتما سعی کنید که قبل از رفتن به کارگاه مبل سازی رنگ و طرح موردنظر خود را با توجه به دکوراسیون منزلتان مشخص کنید زیرا تنوع رنگ و طرح پارچه‌های مبلمان به‌حدی است که امکان دارد در انتخاب رنگ مبلمان گیج شوید. اگر فرزند کوچک در خانه دارید، پس بهتر است رنگ های چرکتاب مثل کاراملی یا فیلی را انتخاب کنید تا لکه‌های کثیفی و آلودگی روی مبلمان کمتر به‌ چشم بیایند. یا اگر فضای کمی در اختیار دارید بهتر است که از پارچه‌های طرح دار و شلوغ مثل گلدار و راه راه استفاده نکنید و یک پارچه ساده و تک رنگ انتخاب کنید، همچنین می‌توانید برای روح بخشیدن به فضا، کوسن‌های مبلتان را فقط طرحدار انتخاب کنید.

معمولا مبل‌های کلاسیک در دو نوع رنگ، براق و پوششی در بازار موجود هستند و نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در رنگ‌های پوششی به این دلیل که معایب چوب کاملا پوشانده می‌شود امکان بررسی ترک، قارچ زدگی و پوسیدگی‌های سطح چوب سخت خواهد شد؛ اما رنگ‌های براق این امکان را ایجاد می‌کنند که سطح چوب را کاملا بررسی کنید. پس حتما قبل از رفتن به کارگاه تولید مبل به یک نتیجه مشخص از رنگ و طرح پارچه رسیده باشید.

 

مبلمان راحتی یا استیل و کلاسیک؟

شما می‌توانید تمام مدل های راحتی، استیل و کلاسیک را به تولیدی های مبل در تهران و سایر شهرها، سفارش دهید. ویژگی اصلی مبل های راحتی این است که برای اتاق های نشیمن و فضاهای کوچک بسیار مناسب و کاربردی هستند و به این دلیل که چوب یا فلز در بدنه اصلی و رویه آن ها بکار نرفته است و تماما پارچه هستند، احساس صمیمت و گرمای فوق العاده ای به محیط می‌دهند و فضای دلنشین و دلچسبی را برای استراحت فراهم می‌کنند.

چوب و پارچه های بکار رفته در مبلمان استیل موجب شده که این مدل از مبلمان بیشتر برای فضاهای رسمی و پذیرایی از مهمان مناسب باشند. مبل های استیل عموما پشتی کاملا صاف و بلند دارند و پایه‌های آن نسبت به مبلمان راحتی، بلندتر است و نمونه بارز ترکیب هنر چوب و منبت و طراحی و صنعت می‌باشند

اگر فضای زیادی برای منزلتان در اختیار دارید بهترین پیشنهاد این است که یک ست مبلمان راحتی برای اتاق نشیمن و یک ست استیل هم برای اتاق پذیرایی و مهمان استفاده کنید و ترکیب و تعادل مناسبی در فضای منزلتان ایجاد کنید.

 

کارگاه مبل سازی

 

راهنمای انتخاب بهترین کارگاه مبل سازی

حتما قبل از سفارش مبل به کارگاه مبل سازی این نکته را در نظر بگیرید که مبلمان مناسب تاثیر به‌سزایی در حس و حال خانه شما دارد و به فضای اتاق شما رنگ و روح تازه‌ای می‌بخشد. سفارش مبلمان به یک کارگاه مبل سازی به همين راحتی نيست و حتما به نکات و موارد گفته شده در بالا بسیار دقت کنید.

 این را در نظر بگیرید که یک کارگاه مبل سازی استاندارد از بهترین تجهیزات کارگاه مبل سازی و افراد متخصص و کاربلد تشکیل شده است و با توجه به مهارت و تجربه ای که دارند به شما بهترین مشاوره را برای انتخاب مبلمان مناسبتان خواهند داد. به سلیقه و نظر مشتری اهمیت زیادی می‌دهند و راهنمایی های دقیقی در مورد انتخاب جنس و طرح پارچه، نوع چوب و بهترین مبل در اختیارتان خواهند گذاشت.

 

در این مقاله سعی شد که به شما کمک کنیم که راحت تر بتوانید بین خرید مبلمان از فروشگاه یا تولیدی های مبل در تهران و دیگر شهرها، تصمیم بگیرید، همچنین به نکاتی پرداختیم که لازم است قبل از سفارش و انتخاب کارگاه تولید مبل به آنها توجه کنید.  شما بدون هیچ نگرانی می‌توانید بهترین کارگاه های مبل سازی را از طریق سایت "خدمت از ما" پیدا کنید و به رایگان از آنها قیمت بگیرید و مناسب ترین را انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1683 رای


طراحی و ساخت مبل
برای سرویس طراحی و ساخت مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین