آشنایی با ابعاد جکوزی خانگی

ثبت درخواست "نصب و تعویض وان حمام"
آشنایی با ابعاد جکوزی خانگی

ابعاد جکوزی خانگی و ابعاد وان جکوزی (طول و عرض وان) در هنگام سفارش این تجهیزات برای حمام از اهمیت بالایی برخوردار است. ابعاد استاندارد سونا و جکوزی خانگی وابسته به وسعت فضای در نظر گرفته شده در حمام تعیین می‌شود. علاوه بر این مورد ابعاد وان جکوزی وابسته به نوع کاربری آن در محیط حمام بصورت ابعاد جکوزی 4 نفره، ابعاد جکوزی 6 نفره و ابعاد جکوزی 8 نفر قابل تقسیم بندی است.

ابعاد جکوزی خانگی بر اساس مدل و طرح آن نیز در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال ابعاد جکوزی گرد با ابعاد استاندارد جکوزی مستطیلی یا دیگر اشکال تفاوت دارد. اندازه طول و عرض وان در هنگام ساخت جکوزی خانگی از موارد مهم در استاندار بودن اندازه جکوزی خانگی می‌باشد.

 

 

یکی از فاکتورهای نصب استاندار انواع وان و جکوزی خانگی رعایت اصول تعیین شده برای تعیین ابعاد جکوزی خانگی در هنگام ساخت آن است. عوامل زیادی در استاندارد بودن اندازه طول و عرض وان و در نهایت ابعاد وان جکوزی خانگی تاثیر دارند که در این مقاله در مجله خدمت از ما برای آشنایی بیشتر به بررسی آنها می‌پردازیم.

 

ابعاد استاندارد سونا و جکوزی خانگی

 

ابعاد جکوزی خانگی بر اساس استاندارهای تعیین شده

ابعاد جکوزی خانگی بر اساس طول و عرض وان و در نهایت ابعاد وان جکوزی در حمام با وسعت‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود. بر اساس اندازه‌های در نظر گرفته شده برای حمام در ساختمان‌های آپارتمانی و ویلایی یک سری اندازه استاندار برای ساخت جکوزی خانگی در مدل‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

 

قیمت جکوزی خانگی ارزان

 

در این قسمت علاوه بر اشاره مختصر بر اندازه استاندار طول و عرض وان در ساخت جکوزی خانگی به معرفی ابعاد وان جکوزی بر اساس دسته بندی اخیر اشاره خواهیم داشت. اندازه‌های اشاره شده در این قسمت به ترتیب بیانگر طول، عرض و ارتفاع و بر اساس سانتی متر است.

 

 • ابعاد وان جکوزی بصورت (طول 192، عرض 106 و ارتفاع 69)
 • ابعاد وان جکوزی بصورت (طول 180، عرض98و ارتفاع 56)
 • ابعاد وان جکوزی (با طول‌های 160 ، 170 و 180 و عرض 80 یا 70و ارتفاع 54 )
 • ابعاد وان جکوزی در طول های( 140، 150، 160، 170 و 180و عرض 70 ، 75 و 80و ارتفاع 54)
 • ابعاد وان جکوزی با طول (180 و عرض 75 و ارتفاع 55)
 • ابعاد جکوزی خانگی با طول (170، عرض 80 و ارتفاع 55)
 • ابعاد وان جکوزی با طول (170، عرض 85 و ارتفاع 55)
 • ابعاد وان جکوزی با طول (170، عرض 70 و ارتفاع 55)

 

ابعاد جکوزی خانگی

 

 • ابعاد وان جکوزی خانگی با طول (170، عرض 70 و ارتفاع 54)
 • وان جکوزی خانگی با اندازه‌های (طول 135، عرض 76 و ارتفاع 106)
 • ابعاد وان جکوزی خانگی با (طول 150 ، عرض 87و ارتفاع 55)
 • ابعاد وان جکوزی خانگی با (طول 155 ، عرض 102و ارتفاع 55)
 • وان جکوزی خانگی با اندازه‌های (طول 151، عرض 100 و ارتفاع 55)
 • ابعاد وان جکوزی با (طول 120و عرض 120و ارتفاع 61)
 • ابعاد وان جکوزی خانگی با (طول 133 ، عرض 133 و ارتفاع 58)
 • وان جکوزی خانگی با اندازه‌های (طول 155، عرض 155و ارتفاع 59)
 • وان های جکوزی با (طول 195، عرض 95 و ارتفاع 63)
 • وان جکوزی خانگی با اندازه‌های (طول 190، عرض 90 و ارتفاع 60)
 • ابعاد وان جکوزی خانگی با (طول 178، عرض 105 و ارتفاع 62)
 • وان جکوزی خانگی با (طول 180، عرض 120 و ارتفاع 57)
 • ابعاد جکوزی خانگی با (طول 166، عرض 166و ارتفاع 67)
 • ابعاد وان جکوزی با (طول 160، عرض 160و ارتفاع 60)

 

بصورت کلی می‌توان ابعاد استاندارد ساخت جکوزی خانگی را بصورت زیر دسته بندی کرده و هر کدام از اندازه‌های تعیین شده برای طول و عرض وان را در این دسته‌ها برای مدل‌های مختلف وان در نظر گرفت.

 

ابعاد وان جکوزی کوچک

با توجه به گسترش زندگی آپارتمان نشینی و کوچک تر شدن فضای سرویس و بهداشتی در طراحی و ساخت منازل جدید سفارش ساخت جکوزی خانگی در ابعاد کوچک بیش از گذشته شده است. ابعاد در نظر گرفته شده برای وان جکوزی کوچک در هنگام ساخت طول وان بین 110 تا 140 و عرض وان بین 70 الی 75 می‌باشد.

 

ساخت جکوزی خانگی

 

ابعاد وان جکوزی سایز متوسط

بیشترین میزان و اندازه فروش در بین انواع وان جکوزی خانگی را این سبک تجهیزات برای حمام‌های با وسعت متوسط رو به بالا به خود اختصاص داده اند. ابعاد وان جکوزی خانگی در این دسته از محصولات با طول 140 الی 160 و عرض 70 الی 80 سانتی متر می‌باشد.

 

ابعاد وان جکوزی سایز متوسط

 

ابعاد وان جکوزی سایز بزرگ 

وان جکوزی با سایز بزرگ برای منازلی که محدودیت فضا برای نصب انواع وان جکوزی خانگی را ندارند، یک انتخاب ایده‌آل می‌باشد. ابعاد طول و عرض وان در این سایز بیشتر از 200 سانتی متر است.

 

ابعاد وان جکوزی سایز بزرگ 

 

عوامل موثر در استاندارد بودن ابعاد جکوزی خانگی

عواملی زیادی مثل وسعت فضای حمام، مدل و طرح جکوزی سفارش داده شده و همین طور نوع کاربری وان جکوزی خانگی در انتخاب استاندارهای تعیین شده برای ابعاد جکوزی خانگی تاثیر دارند. تعداد نفرات نیز در انتخاب اندازه و ابعاد وان جکوزی و همین طور سایز بندی این تجهیزات نقش داشته که در این بخش به چند نمونه از وان جکوزی خانگی در این خصوص اشاره خواهیم داشت.

 

عوامل موثر در استاندارد بودن ابعاد جکوزی خانگی

 

ابعاد جکوزی 4 نفره

جکوزی 4 نفره قالبا در دسته وان جکوزی کوچک در نظر گرفته می‌شود. از این رو ابعاد وان جکوزی 4 نفره را می‌توان بر اساس اندازه‌های تعیین شده برای طول و عرض وان در هنگام سفارش و ساخت وان جکوزی خانگی در نظر داشت.

 

ابعاد جکوزی 4 نفره

 

ابعاد جکوزی 6 نفره

وان جکوزی 6 نفره جزو نوع کوچک رو به متوسط وان جکوزی خانگی قرار داشته و ابعاد ساخت وان جکوزی خانگی در این حالت بر این اساس تعیین می‌شود. این سبک جکوزی برای حمام‌های با فضای متوسط در نظر گرفته می‌شود.

 

ابعاد جکوزی 6 نفره

 

ابعاد جکوزی 8 نفره

وان با ابعاد متوسط رو به بالا و یا وان جکوزی 8 نفره ابعاد تعیین شده برای طول و عرض وان از دسته اندازه‌های استاندارد تعیین شده برای وان‌های بزرگ پیروی می‌کند.

 

طرح‌های مختلف وان جکوزی خانگی

طرح‌های مختلف وان جکوزی خانگی در تعیین ابعاد استاندار انواع وان تاثیر مستقیم دارند. طراحی و دکوراسیون داخلی حمام با انتخاب یک وان جکوزی متناسب با فضا تکمیل می‌شود. ابعاد مورد نیاز برای نصب وان جکوزی گرد با ابعاد تعیین شده برای قرار دادن وان جکوزی گوشه و مستطیلی در حمام تفاوت دارد.

 

طرح‌های مختلف وان جکوزی خانگی

 

بنابراین علاوه بر ویژگی‌ها و قابلیت‌های هر کدام از این تجهیزات انتخاب طرح در اندازه استاندار وان جکوزی خانگی تاثیر دارد. از این رو توجه به این نکات در هنگام انتخاب و سفارش وان جکوزی خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است.

ابعاد استاندارد سونا و جکوزی خانگی

در طراحی و ساخت انواع وان جکوزی خانگی، سونا و استخر اندازه طول و عرض وان و دیگر تجهیزات وابسته به این امکانات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. علاوه بر این موارد طرح و فضای اختصاصی به نصب این امکانات نیز در تعیین استاندارهای کلی برای ساخت وان جکوزی خانگی و سونا تاثیر مستقیم دارند.

 

ابعاد استاندارد سونا و جکوزی خانگی

 

در هنگام سفارش هر کدام از این تجهیزات از توجه به استاندارهای تعیین شده برای این لوازم و هماهنگی آنها با فضای حمام غافل نشوید. بهتر است کارشناسی محیط را قبل از سفارش به افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 12 رای

نصب و تعویض وان حمام

برای سرویس نصب و تعویض وان حمام از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب و تعویض وان حمام

مطالب مرتبط با ساختمانی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading