آشنایی با پرکاربردترین اصطلاحات انگلیسی

ثبت درخواست " ترجمه متن انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با پرکاربردترین اصطلاحات انگلیسی

اصطلاحات انگلیسی (English idioms) کلمات بر گرفته شده از ریشه اصلی هستند که در جهت تفهیم بهتر واژه‌ها در ترجمه و مکالمه زبان انگلیسی به کار برده می‌شوند. بیشترین منابع اصطلاحات زبان انگلیسی از بهترین کتاب اصطلاحات گرفته تا حالت امروزی‌تر مثل سایت‌های ترجمه اصطلاح انگلیسی در راستای همین هدف تالیف و طراحی شده‌اند.

اصطلاحات انگلیسی بیش از هر فعالیت دیگری در ترجمه متون انگلیسی به فارسی کاربرد دارد. نیاز افراد برای دسترسی به ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان بوجود آورنده‌ی ایده طراحی و اجرای برنامه ترجمه انگلیسی به فارسی برای درک بهتر معنای اصطلاحات انگلیسی در فضاهای مختلف است.

 

 

در همین راستا پرکاربردترین اصطلاحات انگلیسی در سایت‌ها و کتاب‌های مختلف ترجمه انگلیسی به فارسی برای ترجمه‌های تخصصی و عمومی جمع آوری شده است. در این مقاله آموزشی مجله خدمت از ما در کنار آشنایی با ریشه‌ی اصطلاحات انگلیسی با معرفی چندین اصطلاح انگلیسی رایج در حوزه‌های مختلف با شما همراه خواهیم بود. 

 

آشنایی با اصطلاحات زبان انگلیسی

 

آشنایی با اصطلاحات زبان انگلیسی

مجموعه Idiom ها و اصطلاحات انگلیسی بر اساس نیاز افراد در شاخه‌های مختلف جمع آوری شده و با ترجمه متفاوت ارائه می‌شود. اصطلاحات زیر گروهی از کلمات اصلی هستند که بخشی از ترجمه خود را از ریشه کلمه و بخشی دیگر را در حین قرار گرفتن در یک جمله و مطلب کسب می‌کنند. این امر به این معناست که ممکن است یک اصطلاح انگلیسی در حالت عامیانه معنایی متفاوت با اصل اصطلاح داشته باشد.

 

اصطلاحات انگلیسی (English idioms)

 

Idiom ها و اصطلاحات انگلیسی

اصطلاحات رایج و پرکاربرد زبان انگلیسی را می‌توان همان اصطلاحاتی که در بین افراد در حین کفتگو رد و بدل می‌شود، در نظر گرفت؛ بنابراین اصطلاحات انگلیسی روزمره برای کاربرد‌های مختلف را می‌توان در در ردیف این گروه از اصطلاحات انگلیسی جای داد. در این بخش به معرفی رایج ترین اصطلاحات انگلیسی با قرار گرفتن در جملات و متون مختلف می‌پردازیم. 

 

Idiom ها و اصطلاحات انگلیسی

 

اصطلاحات انگلیسی روزمره

بیشترین کاربرد اصطلاحات انگلیسی در زبان فارسی و در هنگام ترجمه شامل ضرب المثل‌ها و مطالب رایجی بوده که در حین مکالمات روزمره در قالب یک اصطلاح انگلیسی بیان می‌گردد. ترجمه صحیح این اطلاحات و کاربرد درست آنها در تفهیم بهتر مکالمه و ترجمه‌ها تاثیر بسزایی دارد. با هم چند نمونه از این اصطلاحات انگلیسی را مشاهده می‌کنیم.

 

معادل فارسی آنها اصطلاحات انگلیسی

تعريف از خود نباش

I must talk so my self

موهامو تو آسياب سفيد نکردم

I wasn't born yesterday

دست به سياه و سفيد نميزنه

She doesn't lift a finger

مجردی يا متاهل؟

Are U happy or married

انسان جایز الخطاست

Error is human

دور از جون

No offence

هم خدا رو می خواد هم خرما

You cant eat your cake and have it

عجب اشتباهی کردم

What a stupid thing i di

تنوع چاشنی زندگیه

Variety is the spice of life

شرایط عوض شده

The weather has change

 

جدیدترین اصطلاحات انگلیسی

جدیدترین اصطلاحات انگلیسی را می‌توان در کتاب اصطلاحات رایج و جدید زبان انگلیسی و ترجمه اصطلاحات انگلیسی به فارسی یافت. امروزه بهترین و به روز ترین سایت‌ها و کتب برای رفع نیاز افراد برای دسترسی به جدیدترین اصطلاحات انگلیسی طراحی و نوشته شده است.

 

جدیدترین اصطلاحات انگلیسی

 

برای معرفی چند نمونه از بروزترین کتب اصطلاحات انگلیسی می‌توان به منبع جدیدترین اصطلاحات انگلیسی با تصویر Idioms With Picture، آموزش جدیدترین اصطلاحات پزشکی انگلیسی برای استفاده تخصصی از برخی کتاب‌های ترجمه نشده در این حوزه اشاره داشت. 

 

پرکاربردترین اصطلاحات انگلیسی

منابع پر کاربرد ترین اصطلاحات انگلیسی با معرفی رایج ترین کلماتی که در بین افراد برای صحبت‌های عامیانه و روزمره به کار برده شده، جمع آوری و برای درک مطلب و ترجمه ارائه می‌شود. چند مورد از این انواع اصطلاح انگلیسی پر کاربرد را با هم می‌شناسیم:

 

معادل فارسی اصطلاحات اصطلاحات انگلیسی رایج

پشت دستم را داغ گذاشتم

I put it down to experience

نور چشمي

Apple of someone's eye

خيلی کند پيش ميريم

We are moving at snail's pace

يه سر و گردن بلند تره

He is a head and shoulder above me
 

اگه تو زحمت نمی افتی

if you don't go into too much trouble

باید شرایط رو بپذیری

You should face the music
اگه اشتباه ميگم منو تصحيح کنيد Please correct me if I am wrong

 

اصطلاحات انگلیسی عاشقانه

برای ابراز علاقه به انگلیسی نیاز است تا اصطلاحات عاشقانه را بیاموزید. برای این که بدانید چه واژه‌ای را در کنار چه کلماتی به کار بردید، از چه اصطلاح انگلیسی مناسبی برای انتقال صحیح منظور خود استقاده کنید، بهتر است اصطلاحات عاشقانه انگلیسی رایج را بشناسید. این قبیل ترجمه اصطلاحات انگلیسی به فارسی روان برای ترجمه اشعار و کتب عاشقانه نیز کاربرد زیادی دارد.

 

اصطلاحات انگلیسی عاشقانه

 

معادل فارسی اصطلاح انگلیسی اصطلاحات انگلیسی عاشقانه

تو را عزیز می‌دارم

I cherish you

می خواهم یک عمر با تو زندگی کنم

I want a lifetime with you

به خاطر وجود تو آدم بهتری هستم

I am better because of you

عشق من به تو بی قید و شرط و ابدی است

My love for you is unconditional and eternal

نمی توانم به تو فکر نکنم

.I can’t stop thinking about you

تو را در کنارم نیاز دارم

I need you by my side

 

اصطلاحات جالب انگلیسی با معنی (ضرب المثل)

یک سری اصطلاحات انگلیسی هستند که با معنای جالب برای کاربرد در مواقع خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زمانی که به دنبال تکمیل متن معارفه یا صحبت در یک همایش هستید قطعا داشتن اطلاعات کافی درباره اصطلاحات جالب انگلیسی با معنی به شما کمک زیادی می‌کند.

 

معنی و معادل فارسی اصطلاحات انگلیسی اصطلاحات جالب انگلیسی با معنی
نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود.

No pain, no gain

موفق بودن در کاری

On the ball

شنیدن کی بود مانند دیدن

A picture is worth 1000 words

یخ کسی آب شدن

Break the ice

دو صد گفته چون نیم کردار نیست

Actions speak louder than words

 

روش‌های ترجمه اصطلاحات انگلیسی به فارسی

ترجمه اصطلاحات انگلیسی یک روش کاربردی در هنگام یافتن کلمات معادل برای برخی واژگان در ترجمه‌های تخصصی و ادبی است.ترجمه اصطلاحات انگلیسی به فارسی از طریق دانلود رایگان اصطلاحات انگلیسی و یافتن اصطلاحات انگلیسی با ترجمه روان را می‌توان در سایت‌های ترجمه و همین طور از طریق کتاب‌های معتبر در زمینه ترجمه اصطلاحات زبان انگلیسی مورد بررسی قرار داد.

 

برنامه ترجمه انگلیسی به فارسی

بهترین نرم افزار‌ها و سایت ترجمه اصطلاحات انگلیسی که امروزه در ترجمه متون انگلیسی تخصصی و غیر تخصصی بسیار کاربرد دارند را می‌توان در موارد زیر دسته بندی کرد:

  • مترجم گوگل یا Google Translate
  • معنی اصطلاحات به انگلیسی - فست دیکشنری (Fast Dictionary)
  • دیکشنری آنلاین انگلیسی به فارسی (English to Farsi Dictionary)
  • فرهنگ انگلیسی - فارسی اصطلاحات مودل (Moodle)
  • برنامه دیکشنری اصطلاحات انگلیسی McGrawHill
  • معنی اصطلاحات - دیکشنری آنلاین آبادیس (abadis)

 

روش‌های ترجمه اصطلاحات انگلیسی به فارسی

 

تمامی برنامه معرفی شده علاوه بر ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان قابلیت ارائه بهترین و کاملترین منابع اصطلاح انگلیسی با ترجمه فارسی را دارا هستند. این موارد علاوه بر قابلیت نصب بر روی گوشی از سایت ترجمه اصطلاحات جداگانه نیز برخوردارند.

با مطالعه اصطلاحات انگلیسی که برای شما گفتیم و همچنین استفاده از این منبع‌ها، به راحتی می‌توانید طیف گسترده‌ای از اصطلاح‌ها را به همراه ترجمه فارسی آن‌ها، به یاد بسپارید.

4.5 امتیاز از 1297 رای


ترجمه متن انگلیسی
برای سرویس ترجمه متن انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین