مترجم گوگل

ثبت درخواست " ترجمه متن انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مترجم گوگل

مترجم گوگل، یا google translate یک واژه بسیار آشنایی است، که حتما یک بار به گوش همه ما رسیده است.  ترجمه آنلاین متن یا یک واژه، از طریق مترجم گوگل حداقل یک بار به کار همه ما آمده است. مترجم گوگل در خیلی از موارد به دلیل واژگان پهناوری که پوشش می‌دهد .و فعالیت موتور‌های جستجوگر زبان‌های مختلف در روند کاری‌اش بهترین مترجم آنلاین شناخته شده است. مترجم گوگل به اندازه ی زیادی در بین کاربران فضای آنلاین طرفدار پیدا کرده است. نمونه‌های مترجم گوگل اندروید، مترجم گوگل صوتی و مترجم گوگل با اسکن به قابلیت‌های جدید مترجم گوگل اضافه شده و در راستای شناسایی نیاز‌های کاربران خود در حال پیشرفت است. و کم کم تحت عنوان google translate app به تعداد برنامه‌های نصب شده روی گوشی موبایل افراد اضافه شده است.

مترجم گوگل با راحت سازی نحوه استفاده از اپلیکشن و همین طور نسخه تحت وب خود، قابلیت مترجم گوگل صوتی و همین طور دوربین ترجمه گوگل را ارائه داده و بیشتر از قبل بر دایره طرفداران خود افزوده است، در دسترس بودن همیشه google translate نسبت به دیگر وب سایت‌های ترجمه آنلاین مثل مترجم فرازین، مترجم آنلاین آبادیس و دیگر دلیل علاقمندی کاربران به استفاده از مترجم گوگل است. متن خود را با سوال چگونه متن خود را ترجمه کنیم؟ آغاز کرده و قابلیت‌های مترجم گوگل و چند مترجم آنلاین دیگر را بررسی می‌کنیم.

 

مترجم گوگل - گوگل ترنسلیت - مترجم آنلاین

 

با مترجم گوگل بیشتر آشنا شوید

هر زمانی که واژه‌های ترجمه متن فارسی به انگلیسی، ترجمه متون، دیکشنری آنلاین فارسی به انگلیسی یا اصل واژه ترجمه را در گوگل جستجو کنید. اولین صفحه‌‌ای که برای شما رویت می‌شود، مترجم گوگل یا google translate است. حتی گاهی دانستن تلفظ یک واژه شما را گیج و سردرگم گرده و با سرچ در موتورهای جستجو، خواهید دید باز هم مقصد ابتدایی مترجم گوگل با تلفظ است. امکان دانستن لغات هم معنی و همین طور داشتن دریایی از واژگان با معناهای نزدیک برای مصارف مختلف، مترجم گوگل را به قدرتمندترین مترجمان آنلاین تبدیل کرده است.

https://translate.google.com/

 

مترجم گوگل - دیکشنری آنلاین فارسی به انگلیسی

 

از قابلیت‌های دیگر ترجمه متون با مترجم گوگل یا گوگل ترنسلیت، مجهز بودن آن به زبان‌های مختلف است. این قابلیت در دیگر نرم افزار‌ها و وب‌ سایت های ترجمه هم  وجود داشته باشد. در دسترس بودن و استفاده رایگان از گوگل ترنسلیت، مترجم گوگل را همچنان پرچم دار وب سایت‌های ترجمه آنلاین و همین طور نرم افزار‌های ترجمه در دنیا قرار داده است.

 

مترجم گوگل - ترجمه متون - قابلیت نرجمه رایگان به زبان‌های مختلف

 

قابلیت های اضافه شده به مترجم گوگل

مترجم گوگل با مشاهده نحوه درخواست کاربران آنلاین خود، هر لحظه در حال آپدیت شدن و اصطلاحا جا افتادن در حرفه ترجمه آنلاین است. راحت کردن نحوه انتقال اطلاعات برای ترجمه، از طریق صوت و یا عکس گرفتن و همین طور دسترسی بهتر به مترجم گوگل با نصب نرم افزار مخصوص روی تلفن همراه از مواردی است، که با عنوان‌های، مترجم گوگل صوتی، دوربین ترجمه گوگل و مترجم گوگل اندورید و ios رونمایی شده و کاربری است. در ادامه این مطلب در مورد قابلیت‌های انواع مترجم گوگل صحبت می‌کنیم.

 

قابیلت های اضافه شده به مترجم گوگل

 

 مترجم گوگل اندروید(google translate app)

با واژه‌هایی مثل دانلود مترجم گوگل، دانلود گوگل ترنسلیت، در پلتفرم‌هایی نظیر کافه بازار یا app store می‌توانید، به مترجم گوگل اندورید یا ios دسترسی پیدا کنید. قابلیت و اهمیت مترجم گوگل اندروید یا google translate app در راحتی استفاده برای مواقع ضروری، که به هر دلیلی دسترسی به نسخه گوگل ترنسلیت تحت وب در امکان پذیر نیست. علاوه بر این قابلیت‌های کاربردی نسخه موبایل مترجم گوگل بیشتر و متنوع تر است. ویژگی‌هایی مثل نتایج واژه نامه، تبدیل متن به صوت، ورودی صوتی و تاریخچه ترجمه‌ها و ... را می‌توان برای مترجم گوگل اندروید برشمرد.

 

مترجم گوگل اندروید یا google translate app

 

مترجم گوگل صوتی و اپلیکشن مترجم صوتی

استفاده از تکنولوژی‌های جدید و پر کاربرد برای تبدیل صوت به نوشتار و در بین آن انجام یک ترجمه و پخش صدا ترجمه شده شما در مترجم گوگل صوتی یک فرآیند جدید در حوزه ترجمه به شمار می‌آید.  عملکرد این اپلیکشن مترجم صوتی به این صورت است:

  •  ابتدا بطور خودکار گفتار را تشخیص و تبدیل به یک متن می‌کند، (Automatic Speech Recognition) که به اختصار ASR و تبدیل صوت به گفتار است.
  • سپس عمل ترجمه ماشینی صوت تبدیل شده به گفتار صورت می‌گیرد، (Machine Translation) که به اختصار MT یا عمل ترجمه ماشینی گفتار است.
  • در نهایت تبدیل متن ترجمه شده به صدا انجام می‌شود، (Text-to-Speech) که تلفظ اختصاری آن TS یعنی تبدیل متن ترجمه شده به صدا می‌باشد.

 

مترجم گوگل صوتی - اپلیکشن مترجم گوگل صوتی

 

که هر کدام از این اعمال در مترجم گوگل صوتی با سه ماژول به کار رفته در طراحی اپلیکشن صورت می‌گیرد. با مترجم گوگل صوتی می‌توانید، کلمات و عبارات گفتاری خود را با کمک Divice هایی، که میکروفون دارند به زبان مورد نظرتان ترجمه کنید.

 

دوربین ترجمه گوگل و ترجمه به واسطه عکس متن

کاربرد دوربین گوشی در این سبک از ترجمه در مترجم گوگل بسیار ضروری است. شما می‌توانید به راحتی فعال کردن دوربین گوشی خود در نرم افزار مترجم گوگل از صفحه ای که می‌خواهید ترجمه کنید، عکس گرفته و ترجمه را به گوگل ترنسلیت بسپارید. صرفه جویی در زمان و ترجمه فوری بدون تایپ متن مورد نظر در قابلیت دوربین ترجمه گوگل منجر به اضافه شدن کاربران حوزه ترجمه آنلاین برای استفاده از مترجم گوگل شده است. توجه داشته باشید، لازمه استفاده از این مزیت کاربردی مترجم گوگل نصب اپلیکشن مترجم گوگل است. که در ادامه کاربردش با مترجم گوگل با اسکن یکسان بوده و به تفصیل در ادامه بیان می‌گردد.

 

دوربین ترجمه گوگل -ترجمه به واسطه عکس متن

 

مترجم گوگل با اسکن

بعد از نصب این نرم افزار آیتم‌های voice و camera و ... با آیکن قابل ملاحظه است. با انتخاب دوربین مترجم گوگل و گرفتن صفحه فعال شده روی متن امکان اسکن و ثبت ترجمه در حافظه گوگل ترنسلیت را ایجاد کرده و با پردازش چند ثانیه ای می‌توانید، ترجمه متن خود را در قالب بستر نرم افزار مترجم گوگل دریافت نمایید. فراموش نکنید، برای استفاده از دوربین ترجمه گوگل باید با اینترنت وصل باشید.  حتما زبان مد نظر برای ترجمه را بعد از اسکن متن انتخاب نمایید.

 

مترجم گوگل -مترجم گوگل با اسکن

 

از دیگر ویژگی‌های دوربین ترجمه گوگل یا مترجم گوگل با اسکن، می‌توان به مواردزیر اشاره کرد:

  • ترجمه بیش از 103 زبان زنده دنیا
  • ترجمه تصویر به 29 زبان (استفاده از دوربین)
  • ترجمه گفتاری دو طرفه به 32 زبان
  • افزودن کلمات مورد علاقه و مهم برای استفاده آفلاین

 

ایرادات ترجمه با مترجم گوگل

ممکن است، گوگل ترنسلیت یا مترجم گوگل در ترجمه متون بلند یا خیلی تخصصی اشتباهات زیادی را داشته باشد. اصولا ترجمه در گوگل ترنسلیت بصورت تحت الفظی است. بنابراین بیشتر برای ترجمه واژگان از آن استفاده نمایید. برای ترجمه متون تخصصی می‌توانید از مترجم‌های خبره بهره ببرید. در هر صورت اعتماد بالا در ترجمه متون تخصصی با گوگل ترنسلیت یا مترجم گوگل خیلی انتخاب عاقلانه ای نیست.

 

ایرادات ترجمه با مترجم گوگل

 

مترجم فرازین و معرفی چند مترجم آنلاین

امروزه بر تعداد وب سایت‌هایی که اصل کار خود را بر مبنای ترجمه آنلاین قرار دادند اضافه شده است. هر کدام بر سر گرفتن لقب بهترین مترجم آنلاین، زقابت تنگاتگی را بایک دیگر دارند. در این قسمت با معرفی چندین مترجم آنلاین تحت وب، اندروید و ios مثل مترجم فرازین مطلب مترجم گوگل را به پایان می‎رسانیم.

 

مترجم گوگل و معرفی چند نرم افزار ترجمه متون

 

مترجم فرازین

این نوع وب سایت که به مترجم متون مشهور است، هم ترجمه رایگان متون انگلیسی و دیگر زبان‌های منتخب را داشته و هم ترجمه تخصصی متون و مقالات شما را با تعیین یک قیمت ترجمه انجام می‌دهد. این وب سایت با ارائه خدمات ترجمه رایگان متون به دنبال جذب کاربر هستند. در حالت تخصصی تر برای ترجمه‌ها با تعیین نرخ، هزینه ای را دریافت می‌کنند. کیفیت ترجمه در حالت رایگان مترجم فرازین مثل بقیه ترجمه‌های آنلاین نیاز به بازبینی مجدد دارد و خیلی قابل استناد نیست.

 

مترجم فرازین - مترجم آنلاین

 

مترجم آنلاین آبادیس

یک دیکشنری قوی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی است. مترجم آنلاین آبادیس، بر اساس رشته‌های مختلف تقسیم بندی شده و حالت ترجمه تخصصی تر به خود گرفته است. این مترجم آنلاین تحت وب گاها نسبت به گوگل ترنسلیت ترجمه‌های دقیق تری را داشته اما وسعت واژگان این نرم افزار نسبت به مترجم گوگل بسیار کم است. مترجم آبادیس هم مجهز به نرم افزار‌های مترجم آنلاین تحت اندروید و ios بوده و در تکمیل قابلیت‌های ترجمه در رقابت با گوگل ترنسلیت است.

 

مترجم گوگل - مترجم آنلاین آبادیس

 

دیگر مواردی مثل مترجم آنلاین پارسی جو، مترجم آنلاین تحلیلگران و ... خیلی سایت‌های جدید دیگر که در راستای ترجمه آنلاین شروع فعالیت کرده اند، قابل اشاره است. هنچنان مترجم گوگل (google translate) در بین کاربران فضای آنلاین حرف اول را می‌زند، و لقب بهترین مترجم آنلاین را هنوز با اختلاف در گرو خود می‌داند.

4.5 امتیاز از 1580 رای


ترجمه متن انگلیسی
برای سرویس ترجمه متن انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین