فیتنس و تناسب اندام

ثبت درخواست " کلاس آمادگی جسمانی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
فیتنس و تناسب اندام

فیتنس (fitness) به عنوان یک رشته ورزشی محبوب امروز طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. بهبود عملکرد روزانه فرد، روحیه مثبت، تناسب اندام و افزایش سلامت جسمانی از جمله مهم‌ترین مزایای فیتنس می باشد، که در برابر آن‌ها معایب این رشته اصلا به چشم نمی آید.

 اگر برای شما این سوال پیش آمده که فیتنس چیست و هدف افراد از انجام این ورزش چه می‌تواند باشد، ما را در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" همراهی کنید تا پاسخ سوالات خود را به بهترین شیوه به دست آورید.

فیتنس چیست؟

 فیتنس کلمه ای لاتین به معنای تناسب اندام می‌باشد که در چند سال اخیر با مزایای منحصر به فردی که برای طرفداران خود مهیا کرده ، موجب محبوبیت زیادی میان ورزشکاران سراسر جهان شده است. این محبوبیت به مرحله رسیده که رشته مسابقه این ورزش به صورت جداگانه داوری و اجرا می‌شود. 

بسیاری از افراد این ورزش را برای رسیدن به تناسب اندام خود انتخاب می‌کنند. اما لازم است به یاد داشته باشید که سریع‌ترین و مناسب‌ترین روش رسیدن به اندامی متناسب، برنامه ورزشی متناسب سازی شده برای هر شخص و برنامه تغذیه تایید شده توسط متخصصان تغذیه می‌باشد.

 برنامه ورزشی و تغذیه ای تفاوت بزرگ میان افراد عادی و ورزشکاران فیتنس می‌باشد، که موجب می شود ورزشکاران سریع‌تر به کمترین میزان چربی ذخیره شده در بدن خود برسند. در صورتی دست یافتن افراد عادی بهترین نتیجه ای غیر ممکن یا به سختی حاصل خواهد شد.

 

 هدف ورزش فیتنس

این رشته ورزشی بدون هیچ گونه محدودیتی در هر وضعیت بدنی و جنسیت با هدف افزایش سلامت جسمانی، در کنار بالا بردن روحیه مثبت، می‌تواند از بسیاری از امراض روانی و جسمی که ممکن است برای افراد پیش بیاید جلوگیری کند. نکته قابل توجه در ورزش فیتنس مناسب بودن آن برای هر فرد در هر سنی می‌باشد؛ که این ویژگی موجب برتری آن نسبت به سایر رشته‌های ورزشی مانند کراس فیت و بادی بیلدینگ شده است. 

برای بسیاری از افراد هدف از انتخاب این رشته ورزشی به عبارتی تنها فیتنس بودن می‌باشد؛ چرا که به آن‌ها امکان داشتن زندگی سالم‌تر و شرکت در مسابقات ورزشی این رشته را فراهم می‌کند. علاوه بر ویژگی های گفته شده لازم به ذکر است که برای رسیدن به اهداف این ورزش لازم است برنامه ریزی مناسب و منحصر به فرد برای هر نفر طی شود و استفاده از هرگونه مصرف دارو با تمامی اهداف این ورزش در تناقض خواهد بود.

از این رو لازم است ورزشکاران فیتنس اگر می‌خواهند به صورت حرفه ای آن را ادامه دهند، تمرین منظمی  را برای خود داشته باشند و در کنار تغذیه سالم و صحیح به وزن ایده آل و تناسب اندام خود دست یابند. پیشنهاد می‌شود که در طول انجام این ورزش فرد به صورت هر سه ماه یکبار به چکاپ سلامت جسمانی خود بپردازد، تا از بروز هر گونه تغییری به سرعت مطلع شود.

 

مهم‌ترین مزایای فیتنس

 

 مزایای فیتنس

در مطالب گفته شده ویژگی‌ها و مزایای این ورزش به خوبی اشاره کرده‌ایم. اما به طور کلی افزایش توانایی قلبی عروقی، حداقل درصد چربی و افزایش استقامت عضلانی می‌توانند از مهم‌ترین مزایای منحصر به فرد این رشته باشند. علاوه بر موارد گفته شده این ورزش باعث می‌شود که بدن بتواند به استانداردترین میزان ماهیچه‌ها و پروتئین ممکن برای خود دست یابد.

 فراهم آوردن این امکان برای فرد که او بتواند فعالیت‌های روزانه خود را با بیشترین انرژی و بالاترین بازده انجام دهد، در کنار کمک پیشگیری فرد از ابتلاء به بیماری‌های گوناگون خصوصاً در سنین بالا، از دیگر مزایای است که افراد را تشویق به رو آوردن به فیتنس می‌کند.

 

 معایب فیتنس

 فراموش نکنید که این رشته ورزشی نیز همانند تمامی رشته‌ها علاوه بر مزایای که دارد، معایبی نیز به همراه خود خواهد آورد. ما در این مطلب به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم اما در برابر مزایای خاصی که فیتنس برای ورزشکاران خود مهیا می‌کنند، این معایب به آسانی قابل چشم پوشی می‌باشند.

مهم‌ترین و بزرگترین عیب فیتنس ترغیب ورزشکاران به استفاده از دارو و انواع مکمل‌های ورزشی بدون نظارت پزشک می باشد. در کنار آن عدم کنترل داروها و تنظیم آنها توسط پزشک یا زیاده‌روی در مصرف آن‌ها نیز می‌توانند آسیب زیادی از لحاظ روانی و جسمانی به فرد مصرف کننده وارد کند. 

از سوی دیگر به این رشته می تواند کمبود چربی بدن در مدت طولانی و اختلالات هورمونی را برای هورمون‌هایی که توسط چربی ساخته می شوند اشاره کرد؛ این اختلال خود به آسانی می‌تواند آسیب جدی به سایر عملکردهای بدن وارد کند.

 

فیتنس چیست؟

 

فیتنس بودن

 توجه کنید که انجام تمرینات طولانی مدت با کاهش میزان چربی به هورمون‌های بدن آسیب وارد خواهند کرد. از این رو لازم است با نظر متخصصین مجرب پس از مدت زمانی تمرین به بدن خود استراحت دهید تا هورمون ها به میزان استاندارد خود بازگردند و سپس می توانید دوباره تمرینات را از سر بگیرید. با رعایت تمامی این موارد مطمئن باشید که فرد می‌تواند به سالم‌ترین حد از سلامت روانی و جسمانی خود دست یابد.

 در آخر بخوانید

 با توجه به مطالب گفته شده انتخاب فیتنس به عنوان رشته ورزشی جهت دستیابی به انرژی بیشتر برای فعالیت‌های روزانه، سلامت جسمانی و افزایش روحیه مثبت می‌تواند انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای باشد. اما به یاد داشته باشید که دستیابی به تمامی مزایای این ورزش تنها در صورتی میسر می‌باشد که فرد با نظارت پزشک و فردی متخصص به انجام برنامه‌های تنظیم شده برای خود او بپردازد.

فراموش نکنید که استفاده از هرگونه مواد دارویی بدون نظارت پزشک می تواند آسیب‌های جدی به فرد وارد کند. اگر پس از خواندن تمامی مطالب بالا سوالی در ارتباط با هدف فیتنس و مزایای آن در ذهن دارید؛ می‌توانید همین الان با مراجعه به وب سایت یا اپلیکیشن بازار آنلاین "خدمت از ما" درخواست خود را ثبت کنید.

پس از آن شما در کمترین زمان به صورت رایگان، پیشنهاد متخصصان را در این زمینه دریافت خواهید کرد و سپس با خواندن نظرات مشتریان سابق،ب هترین متخصص را جهت گرفتن برنامه منظم برای ورزش و تمرین در کنار تغذیه سالم به تناسب اندام مورد نظر خود دست یابید.

4.5 امتیاز از 1052 رای


کلاس آمادگی جسمانی
برای سرویس کلاس آمادگی جسمانی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین