کوتاهی مو با موزر

ثبت درخواست " اصلاح سر مردانه "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کوتاهی مو با موزر

برای کوتاهی مو با موزر، معمولا به این صورت است که اطراف سر و پشت آن را کوتاه‌تر از قسمت بالایی مو می‌کنند. در این مطلب با آموزش کوتاه کردن مو با موزر، یک مدل اصلاح سر با ماشین را که با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته آرایشگری انجام می‌شود، آموزش می‌دهیم. این مدل کوتاهی مو با موزر موجب انعطاف پذیری و زیبایی مو می‌شود.

 

آموزش کوتاه کردن مو مردانه با موزر

 

نحوه کار با موزر

قبل از شروع کوتاهی مو با موزر بهتر است با این دستگاه بهتر آشنا شده و طرز کار با موزر را بدانیم. برای کار با موزر، باید آن را در خلاف جهت رویش موها حرکت دهید. البته این کار به نوع و قدرت موزر شما نیز بستگی دارد.

موزر دارای یک کلید جهت خاموش و روشن کردن دستگاه است که در سمت چپ ریش تراش قرار دارد . همچنین یک کلید نیز جهت انتخاب ارتفاع برش مو قرار داشته که در سمت راست ماشین می‌باشد . هنگامی‌که این دکمه را بزنید می‌توانید از طریق اهرم تنظیم کننده اصلاح مو، آن را را در 5 حالت مختلف تنظیم نمایید .

نحوه نگهداری و مراقبت از ماشین موزر نیز بسیار مهم بوده و موجب عملکرد بهتر و طول عمر بیشتر آن می‌شود. اگر از کسانی هستید که برای کوتاهی مو با موزر یا کوتاهی ریش با موزر کار می‌کنید بهتر است نکات زیر را بدانید:

  1. هرگز موزر را به داخل آب فرو نبرید .
  2. پس از هر بار استفاده از موزر، به کمک برس نظافت، موها را از روی تیغه پاک کنید .
  3. ماشین اصلاح را تنها با یک دستمال لطیف که کمی‌ مرطوب شده باشد تمیز نمایید. برای حفظ کیفیت برش و افزایش عمر موزر، لازم است که تیغه‌ی برش مرتبا طی فواصل زمانی مختلف روغن کاری شود .
  4. پس از کار با موزر، سر پوش پلاستیکی و محافظ آن را روی تیغه قرار دهید، بهتر است موزر را همیشه با محافظ تیغه نگهداری نمایید .

 

کار با موزر

 

آموزش اصلاح موی مردانه با ماشین

1- برای کوتاهی مو با موزر ابتدا باید دقت کنید که موها کاملا خشک باشند. چون موزر نمی‌تواند موهای خیس را به خوبی کوتاه کند. سپس یک دسته عمودی از موهای کنار سر را جدا کنید. پس از جدا کردن موها، با انگشتان آن‌ها را به اندازه دلخواه کوتاه کنید؛ سپس به مرحله بعد بروید.

 

2- اکنون دسته‌های موازی با موهایی که در مرحله قبل از کنار سر جدا کردید را برداشته و کوتاه کنید. موها باید از عقب تا شقیقه‌ها کوتاه شوند. این قسمت باید به صورت دسته دسته و لیر بوده و موها در آن به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند.

 

3- در این مرحله، بهتر است نتیجه کار خود را بررسی کرده و در صورتی که قسمتی از موها بیش از اندازه بلند بوده و یا حجم اضافی داشت، اصلاح شود.

 

كوتاه كردن مو با ماشين موزر

 

4- اکنون مرحله ۱ تا ۳ را روی سمت دیگر سر تکرار کنید.

 

5- حال باید با کمک انگشتان و یا شانه، اندازه موها را بررسی کنید. اگر لازم است، اصلاحاتی روی آن انجام دهید.

 

6- پس از بررسی موها، به سمت اولیه‌ای که کوتاهی مو با موزر را انجام دادید برگردید و این بار دسته‌های عمودی مو را کمی‌ به سمت پشت سر تاب داده و سپس کوتاه کنید. برای این کار می‌توانید از قسمت جلویی موها به عنوان راهنما در نظر بگیرید.

 

7- همین پروسه را در سمت دیگر سر تکرار کنید.

 

8- اکنون نوبت کوتاهی مو با موزر در قسمت عقبی سر شده است و در این قسمت نیز پس از این که دسته‌های مو به صورت عمودی جدا شدند، با توجه به راهنما کوتاه شوند. این کار را تا جایی که پشت سر و کناره‌های آن به خوبی در هم ترکیب شده و حالت گردی سر به خوبی دیده شود، ادامه دهید.

 

کوتاهی مو با موزر

 

9- این مراحل را در قسمت پشتی دیگر نیز تکرار نمایید.

 

10- برای سایه‌دادن یا فیدکردن مو، بایست شانه را روی موها قرار داده و به آن زاویه دهید، سپس به کوتاهی مو با موزر بپردازید. این کار باید به گونه ای باشد که قسمت پایینی موها کوتاه‌تر از قسمت بالایی دیده شده و حالت سایه و یا فید به دست آید. برای استفاده از این تکنیک، باید به دقت در این قسمت عمل کرده و از کنار شقیقه‌ها کوتاهی مو را شروع کرده و به سمت قسمت عقبی سر ببرد.

 

11- مجددا مراحلی که انجام دادید را باید در سمت دیگر سر نیز تکرار کنید.

 

12- می‌توان برای اصلاح بخش‌هایی از مو که نیاز به مرتب شدن دارند، از قیچی استفاده کنید. در این مرحله باید دقت و ظرافت به خرج دهید. پس از این که شانه را در زیر موها قرار دادید، با کمک قیچی آن را مرتب کنید.

 

آموزش کوتاهی مو با موزر

 

13- در اینجا کوتاهی مو با موزر به پایان می‌رسد. برای کوتاهی قسمت بالایی موها باید از قیچی استفاده کرد. برای کوتاهی مو در این قسمت باید از روی پیشانی و وسط سر موها را به صورت یک خط عمودی جدا کرده و موهای کناری این دسته را به صورت آزاد رها کرد. سپس موها باید به صورت یک خط منحنی شکل کوتاه شوند که در جلوی سر موها بلند بوده و در پس سر و تاج سر موها کوتاه‌تر می‌شوند تا جایی که به خوبی با موهای کوتاه پشت سر ترکیب شوند.

 

14-  پس از کوتاه کردن قسمت بالا و وسطی مو، باید دسته‌های دو سمت آن را نیز به همین ترتیب کوتاه کرده و با حفظ بلندی مو در جلوی سر، موها را به یک اندازه در آورید.

 

كوتاه كردن مو با ماشين موزر

 

15- حال مجددا موها را در دو سمت بررسی کنید. در صورت کوتاهی یا بلندی مو، اصلاحاتی روی آن انجام دهید تا اصلاح سر تمام شود.

 

سخن پایانی

اصلاح موی سر با ماشین و قیچی، در اینجا به پایان می‌رسیده و شما یک اصلاح سر کامل را انجام دادید.  می‌توانید با استفاده از تکنیک دست آزاد به موها حالت داده و در صورت تمایل با حجم دادن به موها، مدل مو را به شکل زیباتری در آورد.

4.5 امتیاز از 1519 رای


اصلاح سر مردانه
برای سرویس اصلاح سر مردانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین