مهم‌ترین علت هنگ کردن گوشی و راه حل رفع آن 

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مهم‌ترین علت هنگ کردن گوشی و راه حل رفع آن 

هنگ کردن گوشی امری متداول است که ممکن است برای انواع گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید و ios پیش اید. اما اطلاع از دلایل هنگ کردن گوشی می‌تواند شما را در رفع این مشکل کمک کند. اما اگر به دنبال علت هنگ کردن گوشی خود هستید، این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را به هیچ عنوان از دست ندهید تا بتوانید با ساده‌ترین روش به رفع مشکل هنگ کردن گوشی خود بپردازید. 

هنگ کردن گوشی

هنگ کردن گوشی و در ادامه آن افت سرعت موبایل که ممکن است در هر تلفن همراهی به وجود آید، امری بسیار آزاردهنده است. با این حال شاید شنیده باشید که گوشی‌هایی با سیستم عامل ios کمتر از گوشی‌های اندروید دچار این مشکل می‌شوند. اما لازم است این نکته را بدانید که گوشی‌های آیفون نیز به این مشکل دچار می‌شوند؛ اما به دلیل تنوع بالای گوشی‌های اندروید این امر در آن‌ها شایع‌تر است.

بهتر است بدانید که گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید دارای نسخه‌های متعددی می‌باشند. به همین دلیل نسخه‌های ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر که کمی ضعیف‌تر هستند، بستر هنگ‌ کردن‌ گوشی را بیشتر مهیا می‌کنند. بنابراین در حین استفاده از آن‌ها لازم است نکاتی را رعایت کرد تا مانع از بروز چنین مشکلاتی شد.

فراموش نکنید که اطلاع از علت هنگ کردن گوشی می‌تواند به صاحبان انواع گوشی‌ها کمک کند تا علاوه بر پیشگیری از پیش آمدن چنین شرایطی به رفع آن نیز بپردازند.

 

دلایل هنگ کردن گوشی

 همانطور که گفته شد علت هنگ کردن گوشی متعدد است. در ادامه به شرح مهم‌ترین دلایل هنگ کردن گوشی خواهیم پرداخت پس اگر شما شاهد هنگ کردن مداوم گوشی خود هستید، دیگر نگران نباشد و حتماً دلایلی که در ادامه گفته می‌شود را به خاطر بسپارید تا بتوانید مانع از بروز چنین مشکلی شوید.

  • نسبت تعداد زیادی اپلیکیشن بر روی سیستم گوشی

  • عدم تخلیه حافظه گوشی و پر کردن حافظه آن

  • اجرای انواع اپلیکیشن‌های سنگین

  • بازی کردن مداوم بر روی آن

  • پر شدن حافظه رم گوشی

  • باز کردن چند برنامه به طور همزمان

  • نصب کردن برخی اپلیکیشن‌های آسیب زا به سیستم عامل گوشی 

 

مهم‌ترین علت هنگ کردن گوشی و راه رفع آن 

 

جلوگیری و رفع مشکل هنگ کردن گوشی

پس از آشنایی با دلایل هنگ کردن گوشی لازم است گامی جهت جلوگیری و رفع این مشکل بردارید. در ادامه به شرح ساده‌ترین راهکارهایی خواهیم پرداخت که شما می‌توانید به آسانی و در منزل به آن‌ها بپردازید تا دیگر شاهد افت سرعت و هنگ کردن گوشی خود نباشید. 

 

خودداری از خریدن انواع گوشی‌های ضعیف

 اگر قصد خرید گوشی جدیدی را دارید، دقت داشته باشید که گوشی‌های رده پایین با وجود آنکه قیمت کمتر و مقرون به صرفه دارند اما به دلیل سخت افزار ضعیف خود بسیار بیشتر از گوشی‌های رده بالا دچار افت سرعت  می‌شوند. از این رو در صورتی که استفاده شما از گوشی زیاد است و قصد دارید اپلیکیشن‌های زیادی بر روی آن نصب کنید؛ توصیه می‌کنیم که گوشی‌هایی با قدرت بیشتر را برای خرید انتخاب کنید تا شاهد هنگ کردن آن‌ها نباشید.

 

 آپدیت سیستم عامل

 حتما شما نیز تا به حال یادآور آپدیت سیستم عامل را بر روی تلفن همراه خود مشاهده کرده‌اید. سیستم عامل در هر بار تغییراتی را بر روی دستگاه شما پیاده می‌کند که علاوه بر افزایش سرعت، قابلیت‌های جدیدی را نیز بر گوشی شما می‌افزایند. از این رو توصیه می‌شود جهت جلوگیری از هنگ کردن گوشی حتماً سیستم عامل آن را آپدیت کنید.

 

پیشگیری از پر شدن حافظه رم

 حافظه رم موجود در انواع گوشی‌های موبایل نقش مدیریت فعالیت گوشی را بر عهده دارد. از این رو در صورتی که حافظه رم کم باشد و شما سعی داشته باشید تعداد کارهای زیادی را به وسیله به طور همزمان در تلفن همراه خود انجام دهید، شاهد افت سرعت و هنگ کردن گوشی خود خواهید بود.

هرچه حافظه رم گوشی بیشتر باشد و شما به طور مداوم آن را تخلیه کنید, سرعت دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد و شما می‌توانید کارهای بیشتری را به طور همزمان بر روی گوشی خود انجام دهید. از کارهای کلیدی که شما می‌توانید جهت پیشگیری از هنگ‌ کردن‌ گوشی انجام دهید، بستن برنامه‌هایی است که در پشت زمینه گوشی روشن هستند. این کار به شما کمک می‌کند تا توانایی حافظه رم برای مدیریت افزایش پیدا کند.

 

 جلوگیری از پرشدن حافظه داخلی

 حتما شما نیز به هنگام خرید گوشی متوجه متغیر بودن مقدار حافظه داخلی هر مدل شده‌اید. پر شدن حافظه داخلی به عنوان مهم‌ترین علت هنگ کردن گوشی شناخته می‌شود. اما برخی از افراد تصور می‌کنند که نسبت به حافظه جانبی می‌تواند از این مشکل جلوگیری کند، که این باور کاملاً غلط است. زیرا استفاده از حافظه‌ی جانبی به مرور زمان موجب کندتر شدن سرعت گوشی می‌شود.

 پس اگر شما قصد خرید گوشی موبایل دارید، بهتر است ابتدا مدیران را انتخاب کنید که دارای حافظه داخلی بالا باشد. در این صورت نیاز به استفاده از حافظه جانبی نخواهید داشت. اما اگر اکنون در تلفن همراه خود شاهد چنین مشکلی هستید، توصیه ما برای رفع مشکل هنگ کردن گوشی تخلیه مداوم حافظه داخلی می‌باشد. فراموش نکنید که فیلم، عکس و نصب اپلیکیشن‌ها همگی بخشی از حافظه داخلی را اشغال می‌کنند. برای آن تنها لازم است به صورت دوره‌ای به خالی کردن حافظه داخلی دستگاه خود بپردازید.

 

ریست فکتوری (reset factory)

گزینه ریست فکتوری در تمامی انواع گوشی‌های همراه به شما کمک می‌کند تا بتوانید تمامی اطلاعات و تنظیمات اضافی گوشی خود را پاک کنید و آن را به مانند تنظیمات کارخانه‌ای در بیاورید. فراموش نکنید که اگر اطلاعات مهمی بر روی گوشی خود دارید، لازم است قبل از استفاده از این گزینه حتماً از آن‌ها بکاپ بگیرید.

فرقی ندارد که علت هنگ کردن گوشی شما چه چیزی باشد، در هر صورت ریست فکتوری به شما کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان سرعت تلفن همراه خود را مثل روز اول بالا ببرید.

 

 جلوگیری از داغ شدن گوشی

 استفاده طولانی مدت از گوشی برای گرفتن ویدیو، بازی کردن یا اپلیکیشن‌های متعدد می‌تواند منجر به داغ شدن گوشی شود، که این یکی از دلایل هنگ کردن گوشی می‌باشد. بنابراین توصیه ما جهت رفع این مشکل، عدم استفاده طولانی مدت از تلفن همراه، خصوصاً اگر دارای سیستم عامل ضعیف باشد، می‌باشد. 

 

 ریستارت گوشی

 ریستارت کردن گوشی یا خاموش و روشن کردن آن، یکی از کارهایی است که شما می‌توانید به هنگام هنگ کردن گوشی خود به سرعت آن را انجام دهید تا سرعت آن بیشتر شود. به یاد داشته باشید که انجام این عمل به صورت موقتی مقداری حافظه رم را خالی می‌کند و برنامه‌های باز شده در پس زمینه گوشی را می‌بندد. این عامل می‌تواند باعث افزایش سرعت آن شود.

 

 عدم نصب و حذف اپلیکیشن های مخرب

انواعی از اپلیکیشن‌ها مقدار زیادی از حافظه داخلی را علاوه بر حافظه رم جهت نصب و کارکرد خود اشغال می‌کنند. این یکی از شناخته شده‌ترین دلایل هنگ کردن گوشی می‌باشد. این اپلیکیشن‌ها که از دسته اپلیکیشن‌های بلوت ویر (bloatware)  هستند. آن‌ها به آسانی می توانند موجب کندی سرعت دستگاه شما شوند. برای رفع آن تنها کافی است آن‌ها را حذف کنید و از نصب کردن مجدد آن‌ها خودداری کنید.

 در آخر بخوانید

 همانطور که در مطالب بالا گفته شد دلایل هنگ کردن گوشی بسیار متعدد است. اما شما می‌توانید تنها با به کار بردن چند راهکار ساده به آسانی از هنگ کردن گوشی خود جلوگیری کنید. در صورتی که تمامی راهکارهای گفته شده را به کار برده‌اید اما باز هم شاهد این مشکل بودید، توصیه می‌شود با متخصصین مجرب جهت یافتن علت هنگ کردن گوشی مشورت کنید.

 فراموش نکنید که بازار آنلاین "خدمت از ما" با هدف ساده‌تر کردن دسترسی شما با مجرب‌ترین متخصصان در تمامی زمینه‌ها در حال فعالیت می‌باشد. تنها کافی است درخواست خود را در وب سایت و اپلیکیشن آن ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان با حرفه‌ای ترین متخصصان ارتباط برقرار کنید.

4.5 امتیاز از 914 رای


تعمیر و تعویض ال سی دی و تاچ گوشی
برای سرویس تعمیر و تعویض ال سی دی و تاچ گوشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین