نشانه های خرابی LCD آیفون و سامسونگ

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نشانه های خرابی LCD آیفون و سامسونگ

نشانه های خرابی LCD آیفون و سامسونگ چیست؟ علت ظاهر شدن خط عمودی یا افقی روی LCD گوشی چیست؟ علت بنفش شدن صفحه گوشی سامسونگ چه چیزی است؟ ضربه خوردن ال سی دی گوشی سامسونگ علت سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ می‌تواند باشد؟ دلیل بلند شدن ال سی دی گوشی چیست؟ چرا خط سبز روی صفحه گوشی سامسونگ ظاهر می‌شود؟ با مجله خدمت از ما همراه باشید تا جواب این سوال‌ها را بیابید.

نشانه های خرابی LCD آیفون و سامسونگ و سایر برندها

تا اینجا شما با دلایل خرابی ال سی دی گوشی آشنا شدید، حال می‌خواهیم در ادامه به سراغ نشانه های خرابی LCD آیفون و سامسونگ و دیگر برندها برویم.

 

1. کار نکردن تاچ

 یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی LCD گوشی آیفون و سامسونگ و دیگر برندها، کار نکردن تاچ گوشی و یا بروز اختلال و تاخیر در عملکرد تاچ گوشی است. برای اطمینان از اینکه این مشکل واقعا سخت افزاری است؛ توصیه می‌کنیم یک بار گوشی را هارد ریست یا حتی فکتوری ریست کنید. اگر مشکل همچنان وجود داشت؛ پس باید هرچه زودتر به تعویض کامل تاچ ال سی دی آیفون بپردازید.

 

2. روشن نشدن صفحه نمایش

یکی دیگر از نشانه های خرابی LCD آیفون و سامسونگ و دیگر برندها روشن نشدن صفحه نمایش است. البته دقت داشته باشید که همیشه روشن نشدن صفحه نمایش گوشی دلیلی مبنی بر خراب شدن تاچ ال سی دی نخواهد بود و در برخی شرایط می‌تواند ناشی از بروز اختلال در عملکرد قطعات برد و مدارهای آن، مدار پاور و شارژ، باتری و غیره باشد. از سوی دیگر هم روشن نشدن صفحه نمایش ممکن است به دلیل سوختن ال سی دی نیز باشد. پس باید گوشیتان را به دست کارشناس بسپارید تا علت را بیابد. 

 

3. سیاه شدن بخشی از صفحه نمایش

از دیگر نشانه های خرابی LCD آیفون و سامسونگ می‌توان به سیاه شدن بخشی از صفحه نمایش اشاره کرد. سیاه شدن بخشی از صفحه نمایش نشان از سوختن قسمتی از ال سی دی است. پس در این مواقع باید به تعویض کامل تاچ ال سی دی پرداخته شود. 

 

4. سو سو زدن صفحه نمایش

از دیگر نشانه های خرابی ال سی دی گوشی، می‌توان به سو سو زدن صفحه نمایش اشاره نمود. سو سو زدن صفحه نمایش ممکن است در عملکرد و استفاده شما از گوشی اختلالی ایجاد نکند اما یکی از اصلی ترین نشانه های خراب شدن ال سی دی خواهد بود. دقت داشته باشید که زمانی که صفحه نمایش سوسو می‌کند، ممکن است ال سی دی به طور کامل بسوزد. پس سریعا به سراغ یک تعمیرکار گوشی بروید.

 

نشانه های خرابی LCD گوشی

 

5. به وجود آمدن هاله یا خطوط رنگی روی صفحه نمایش

یکی دیگر از رایج ترین نشانه های خرابی ال سی دی گوشی سامسونگ، این نشانه است. به موجب این پدیده روی صفحه نمایش گوشی هاله های رنگی عجیب یا خطوط رنگی ایجاد می‌شود که متاسفانه تنها راه حل برای از بین بردن هاله یا خطوط رنگی تعویض کامل تاچ ال سی دی است. 

 

6. پریدن تصویر در گوشی اندروید

از دیگر نشانه های خرابی ال سی دی، نیز می‌توان به پریدن تصویر نیز باشد. تا مشکل بزرگتر نشده است سریعا گوشی را به تعمیرکار بسپارید.

 

7. وجود نقاط سیاه روی صفحه نمایش

علت وجود نقطه سیاه روی صفحه نمایش، سوختن پیکسل گوشی است. که به دلیل ضربات سخت ایجاد شده است. باز توصیه می‌کنیم تا مشکل بزرگتر نشده است سریعا گوشی را به تعمیرکار بسپارید.

 

8. بنفش شدن صفحه گوشی سامسونگ بر اثر ضربه

علت بنفش شدن صفحه گوشی سامسونگ، به دلیل آسیب دیدگی پیکسل های صفحه از داخل است. این مشکل فقط در اثر ضربه یا فشار بیش از حد به صفحه گوشی سامسونگ اتفاق می‌افتد و به هیچ عنوان بدون آسیب دیدگی فیزیکی دچار این مشکل نمی‌شود.

 

9. ظاهر شدن خط عمودی یا افقی روی LCD گوشی

علت ظاهر شدن خط عمودی یا افقی روی LCD گوشی، می‌توان به همان کوبیده شدن، ضربات سخت و افتادن گوشی باشد. برای رفع این مشکل باید گوشی را به دست یک تعمیرکار موبایل بسپارید.

 

نشانه های خرابی ال سی دی گوشی

 

10. بلند شدن ال سی دی گوشی به دلیل ضربه خوردن صفحه گوشی

علت بلند شدن ال سی دی گوشی، می‌تواند ناشی از ضربه خوردن صفحه گوشی سامسونگ، هواوی، آیفون و دیگر برندها باشد. به صورت کلی زمانی که تنها قسمتی از صفحه نمایش گوشی، جدا شده باشد و فاصله ای بین گوشی و صفحه نمایش ایجاد شده باشد، این احتمال وجود دارد که وارد شدن ضربه به صفحه گوشی باعث این مسئله شده است.

 

چگونه از خراب شدن LCD گوشی خود جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از خراب شدن ال سی دی گوشی و جلوگیری از ضربه و فشار باید از آن مراقبت نمایید. برای مراقبت کردن از ال سی دی گوشی روش های مختلف و کارسازی وجود دارند. برخی از اصلی ترین روش هایی که می‌توانند در جلوگیری از خرابی ال سی دی آیفون و دیگر گوشی های موبایل تاثیرگذار باشند شامل موارد زیر می‌شوند:

  • استفاده از گلس محافظ LCD
  • استفاده از گارد محافظ گوشی
  • دقت در مراقبت از گوشی
  • عدم استفاده از گوشی با دست خیس
  • استفاده از کاور و قاب مناسب

 

علت خراب شدن ال سی دی آیفون و سامسونگ و دیگر برندها چیست؟

قبل از آنکه شما را با نشانه های خرابی LCD آیفون و سامسونگ و دیگر برندها آشنا کنیم؛ لازم می‌دانیم که مروری بر اصلی‌ترین دلایل خرابی ال سی دی گوشی، علت ظاهر شدن خط عمودی یا افقی روی lcd گوشی، علت بنفش شدن صفحه گوشی سامسونگ و ... داشته باشیم.

 

ضربه و افتادن گوشی از دست کاربر

خراب شدن ال سی دی گوشی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. رایج ترین دلیل خراب شدن ال سی دی گوشی، ناشی از افتادن گوشی از دست کاربر و زمین خوردن آن است. در واقع متاسفانه تاچ ال سی دی آیفون ها و دیگر گوشی های موبایل به شدت در برابر ضربه حساس بوده و شکننده عمل می‌کند، و در 80 درصد مواقع افتادن گوشی از دست شما مخصوصا افتادن روی زمین سفت، می‌تواند منجر به خراب شدن ال سی دی گوشی و حتی علت سوختن ال سی دی گوشی سامسونگ، آیفون و دیگر برندها شود. 

 

فشار وارد شده به گوشی

فشار از اصلی‌ترین عامل و دلیل خرابی ال سی دی آیفون و دیگر گوشی های موبایل است. دقت داشته باشید که منظور از فشار، نیروی فشاری خارجی است. ممکن است این فشار در موقعیت های مختلفی بر روی گوشی شما ایجاد شود.

نفوذ مایعات به داخل گوشی

علت زرد شدن دور ال سی دی ایفون، دلیل بلند شدن ال سی دی گوشی، نفوذ مایعات به داخل گوشی است. می‌توان گفت آب خوردگی و نفوذ مایعات به داخل گوشی هم یکی از اصلی ترین عواملی است که در خراب شدن ال سی دی گوشی آیفون، خراب شدن ال سی دی سامسونگ و دیگر برندها است. برای جلوگیری از بروز این مشکل در گوشی خود هیچوقت با دست خیس از آن استفاده نکنید و دستگاه را در تماس با مایعات قرار ندهید.

 

گذر زمان (خرابی خود به خود) 

علت زرد شدن دور ال سی دی ایفون، دلیل بلند شدن ال سی دی گوشی، خرابی ال سی دی گوشی، بنفش شدن صفحه گوشی سامسونگ و ... می‌‌تواند استفاده مداوم و گذر زمان نیز باشد. پس در استفاده از گوشی موبایل خود افراط نکنید.

 

شما می‌توانید برای رفع مشکل موبایل خودتان، و دسترسی به بهترین متخصص برای تعویض یا تعمیر ال سی دی گوشی، از سایت "خدمت از ما" کمک بگیرید و در کمترین زمان به نزدیک ترین متخصص متصل شوید.

4.5 امتیاز از 1293 رای


تعمیر و تعویض ال سی دی و تاچ گوشی
برای سرویس تعمیر و تعویض ال سی دی و تاچ گوشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین