چگونه با سگ حرف بزنیم؟

ثبت درخواست " تربیت سگ "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چگونه با سگ حرف بزنیم؟

چگونه با سگ حرف بزنیم؟ کمتر کسی را در میان صاحبان سگ­‌های خانگی و یا حتی نگهبان می‌­توان پیدا کرد که از خود نپرسیده باشد چگونه با سگ حرف بزنیم. دانستن اینکه سگ­‌ها چگونه فکر می‌­کنند و چگونه با سگ حرف بزنیم نه تنها سرگرم‌­کننده است، بلکه ارتباطی موثر و پیوندی محکم بین شما و سگ‌­تان ایجاد می‌­کند. اگر شما نیز صاحب یکی از این موجودات دوست‌­داشتنی هستید و می­‌خواهید بدانید چگونه با سگ حرف بزنیم، چگونه سگ را به خود وابسته کنیم، چگونه به سگ اسمش را یاد دهیم و... این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

 

چگونه با سگ حرف بزنیم؟

پیش از اینکه توضیح دهیم چگونه با سگ حرف بزنیم و یا چگونه سگ را تربیت کنیم، بهتر است بدانیم سگ­‌ها چگونه فکر می‌­کنند. جالب است بدانید که تحقیقات نشان می‌­دهد که سگ­‌ها قادر به درک صحبت­‌های انسان و بروز عکس‌العمل نسبت به آنها هستند. سگ­‌ها شاید دقیقا متوجه معنای جملات شما نشوند، اما به کلماتی که به کار می‌­برید گوش می­‌دهند، و در بیشتر مواقع عکس‌العمل درستی از خود نشان می­‌دهند.

سگ‌­ها چگونه فکر می‌­کنند؟

ما انسان­‌ها هنگام صحبت کردن قادر به درک احساسات هستیم و گاهی نیز از اشاره‌­های چشمی و بدنی استفاده می­‌کنیم. مغز سگ­‌ها نیز مانند مغز ما قادر به آنالیز حرکات و رفتارهاست. این قابلیت به آنها کمک می‌­کند تا افکار ما را درک کنند. هرچند به صورت دقیق نمی‌­توانیم متوجه شویم که سگ­‌ها تا چه میزان توانایی فهم دارند، اما می‌­دانیم که آنها کلمات به کار رفته توسط انسان­‌ها را پردازش می­‌کنند و واکنش نشان می­‌دهند.

سگ‌­ها درست مانند انسان‌­ها از نیم‌کره چپ مغزشان برای پردازش واژگان و کلمات، و از نیم کره راست برای پردازش صداها و آواها استفاده می­‌کنند. شما به معنای دقیق کلمه نمی‌­توانید مکالمه کاملی با سگ خود داشته باشید، اما راه‌­هایی برای دانستن اینکه چگونه زبان سگ­‌ها را بفهمیم و چگونه با سگ حرف بزنیم، وجود دارد.

 

چگونه با سگ حرف بزنیم؟

 

چگونه با سگ خود حرف بزنیم؟

برای صحبت با سگ خود، باید آن را آموزش داده و به رفتارش توجه کنید. اگر بتوانید سگ را به گوش دادن و توجه به دستورات ساده آموزش دهید، هنگام صحبت کردن به شما گوش خواهد داد. در ادامه راه­‌هایی برای اینکه چگونه با سگ حرف بزنیم می­‌بینید.

 

1. چگونه سگ را تربیت کنیم؟

بسیاری از افراد می­‌پرسند که چگونه سگ را به خود وابسته کنیم. آرامش نکته کلیدی برای اینکار است. اگر تنش داشته و یا راحت نباشید، سگ متوجه می‌­شود و به احتمال زیاد دستورات شما را نادیده می‌­گیرد. وقتی اطراف سگ خود هستید، شتاب­‌زده و عصبانی رفتار نکنید. این تنش‌­ها به سگ منتقل می‌­شود، و در نتیجه به سختی به حرف شما گوش می‌­دهد و آرام می­‌گیرد. اگر سگ هیجان‌­زده یا عصبی است، از یک خمیازه بزرگ و عمیق برای آرام کردن سگ خود کمک بگیرید.

اما چگونه چگونه سگ را تربیت کنیم؟ دستورات شما باید کوتاه و یک کلمه‌­ای باشد تا سگ شما بتواند آن را یاد بگیرد و بفهمد. از کلماتی مانند "بمان"، "بیا" و "بنشین" استفاده کنید. این کلمات آوایی مجزا دارند و برای سگ شما گیج­‌کننده نخواهند بود. سگ­‌ها به طور متوسط می­‌توانند حداکثر 150 کلمه را یاد بگیرند، اما نمی‌توانند جملات یا عبارات را درک کنند. به عنوان مثال، اگر به سگ خود بگویید "بیا و بنشین"، ممکن است دچار سردرگمی شود و نداند چه کاری باید انجام دهد.

 

چگونه با سگ بازی کنیم؟

 

2. چگونه به سگ اسمش را یاد دهیم؟

مرحله مهم بعدی در اینکه چگونه با سگ حرف بزنیم، این است که چگونه به سگ اسمش را یاد دهیم. اسم سگ خود را صدا بزنید و وقتی به شما نگاه می­‌کند، به چشمانش نگاه کنید. اگر سگ هنگام صدا زدن اسمش به طور غریزی به شما نگاه نکرد، با استفاده از انگشت خود خطی بین چشم او و چشم خود بکشید. البته بیش از حد به چشم سگ خیره نشوید، زیرا ممکن است اینکار را به عنوان نشانه­‌ای از پرخاشگری تفسیر کند.

بلافاصله بعد از برقراری تماس چشمی، به پشت سگ بزنید. این کار به او آموزش می‌­دهد تا وقتی اسمش را صدا می­‌زنید، به شما نگاه کند. اینکار صدور دستورات را نیز بسیار آسان‌­تر می‌­کند. به یاد داشته باشید تمام دستورات را با نام او شروع کنید تا الگویی ایجاد شود که در آینده بتواند از آن پیروی کند.

3. چگونه با سگ بازی کنیم؟

پس از دانستن اینکه چگونه به سگ اسمش را یاد دهیم و چگونه با سگ حرف بزنیم، چگونه با سگ بازی کنیم نیز بسیار مهم است. اگر به دنبال این هستید که چگونه سگ را به خود وابسته کنیم، در یادگیری اینکه چگونه با سگ بازی کنیم کوتاهی نکنید.

با کف دست خود به زمین بزنید تا به سگ‌­تان اطلاع دهید که زمان بازی کردن است. این کار حالتی سرگرم‌کننده دارد و روشی عالی برای برقراری ارتباط با استفاده از زبان بدن با سگ است. اگر سگ منظور شما را متوجه نشد، از یک اسباب‌بازی برای تقویت پیام خود استفاده کنید.

 

چگونه زبان سگ ها را بفهمیم

 

چگونه با سگ خود حرف بزنیم؟ نکات مهم

  1. توجه به نوع پارس سگ: اگر پارس سگ شما طولانی و آهسته است، احتمالا به معنای احساس تهدید یا عصبی بودن است. اگر صدای پارس سگ بلند، کوتاه کوتاه و پشت سر هم بود، به این معنیست که از دیدن شما هیجان‌زده و خوشحال شده است. به صدای پارس کردن سگ خود توجه کنید تا مشخص شود که چه حالتی دارد و بهتر بدانید چگونه با سگ حرف بزنیم.
  2. توجه به چشم­‌های سگ: سگ وقتی استرس یا ترس داشته باشد، چشم‌­های خود را باز می کند. مردمک چشم گشاد شده نیز ممکن است نشان‌دهنده این باشد که سگ احساس خطر یا استرس می‌کند.
  3. توجه به زبان بدن و دم: یک سگ با روحیه­‌ای بازیگوش، شیطنت و حرکات اغراق‌آمیز بیشتری از خود نشان می‌دهد. یک سگ هیجان‌زده معمولا دم خود را به عقب و جلو می‌چرخاند. اما یک سگ پرخاشگر بر قامت خود می‌ایستد، بیشتر وزن خود را روی هر 4 پا توزیع، و یا کمی روی پاهای جلویی خود تکیه می‌کند. سگ‌های پرخاشگر ممکن است پوزه خود را نیز چروکیده کنند. یک سگ ترسیده نیز دم خود را بین پاهای خود قرار داده، به پشت تکیه می‌دهد، می‌لرزد، و یا با چرخشی به پهلوی خود تکیه می‌دهد.

4.5 امتیاز از 1396 رای


تربیت سگ
برای سرویس تربیت سگ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین