رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی 

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی 

خاموش شدن ناگهانی گوشی از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است برای تمام گوشی‌ها با سیستم عامل اندروید و آیفون پیش بیاید. مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی زمانی ممکن است به وجود آید که بعضی از قطعات مانند آی سی شارژ دچار نقض شده باشند. از این رو در صورت مشاهده چنین مشکلی برای یافتن علت خاموش شدن ناگهانی گوشی لازم است به بررسی قطعات حیاتی آن بپردازید و در صورت مشاهده هرگونه نقص در آن‌ها به تعویض این قطعات اقدام کنید.

 پس اگر شما نیز تجربه این مشکل را داشته اید این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را از جهت آشنایی با رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی از دست ندهید.

 علت خاموش شدن ناگهانی گوشی

در بین برندهای مختلف گوشی مانند آیفون، سامسونگ و نوکیا علت خاموش شدن ناگهانی گوشی می‌تواند کاملا از یکدیگر متفاوت باشد. اما در میان مدل‌های مختلف یک برند این علت تفاوت چندانی نخواهد داشت. از رایج‌ترین دلایلی که می‌تواند موجب خاموش شدن ناگهانی گوشی شود، می‌توان به گرم شدن یا سرد شدن بیش از اندازه گوشی، خرابی باتری گوشی، مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری اشاره کرد. پس با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب به شرح هر یک از این مشکلات بپردازیم.

 

وجود مشکلات نرم افزاری

بد افزار ها یا همان برنامه‌های مخرب می‌توانند با به وجود آوردن مشکلات نرم‌افزاری به عنوان علت خاموش شدن ناگهانی گوشی آیفون، سامسونگ یا هر مدل دیگری باشند. اگر شما نیز تجربه خاموش شدن ناگهانی گوشی خود را در چنین شرایطی داشتید، لازم است نگاهی به اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی گوشی خود بیندازید و درصورت مخرب بودن  آن‌ها را حذف کنید.

 فراموش نکنید که قبل از خاموش شدن ناگهانی، شما ابتدا شاهد هنگ کردن گوشی خود پس از استفاده از این نرم‌افزارها خواهید بود. از راه حل‌هایی که شما می‌توانید جهت رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی خود استفاده کنید، فعال کردن حالت safe mode و استفاده از آنتی ویروس‌های قدرتمند می‌باشد. دو راهکار گفته شده تا حد بسیار بالایی از بروز مجدد چنین مشکلی جلوگیری خواهند کرد.

فراموش نکنید که هنگامی که سستم عامل گوشی شما و نرم افزارهای آن در شرایط آپدیت نباشند، ممکن است باعث بروز این مشکل شوند. از این رو توصیه می‌شود تا به صورت دوره‌ای سیستم عامل اندروید و آیفون خود را آپدیت کنید و از آخرین نسخه اپلیکیشن‌ها استفاده کنید تا از بروز چنین مشکلی پیشگیری شود. 

 

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی 

 

 خرابی باتری گوشی

اگر تا به حال تجربه این را داشته‌اید که گوشی شما با وجود داشتن حدود ۴۰ تا ۳۰ درصد شارژ اما به صورت ناگهانی خاموش می‌شود، می‌توانید به سلامت باتری گوشی خود شک کنید. این اتفاق زمانی می‌افتد که واقعا باتری گوشی شما تمام شده اما مقدار شارژ به صورت باقیمانده برای شما نمایش داده می شود که این مقدار کاملا کاذب است.

 برای رفع مشکل خاموش شدن باتری در این شرایط لازم است به کالیبره کردن گوشی خود بپردازید. پس از آن توصیه می‌شود که باتری گوشی خود را تعویض کنید تا از آسیب به سایر قطعات در دراز مدت جلوگیری شود. اگر قصد دارید شخصاً از سلامت باتری گوشی خود مطلع شوید، می‌توانید در قسمت تنظیمات گزینه Battery information  را انتخاب کنید تا درصد سلامت باتری خود را مشاهده کنید. 

 

 گرم شدن بیش از اندازه گوشی

استفاده طولانی مدت از گوشی و در نتیجه آن گرم شدن بیش از اندازه آن می‌تواند با تأثیر بر روی باتری و سایر قطعات گوشی موجب داغ شدن آن‌ها و در نتیجه برای جلوگیری به آسیب رسیدن به سایر قطعات، خاموش شدن ناگهانی گوشی شود. برای جلوگیری از ورود چنین مشکلی در ابتدا به شما پیشنهاد می‌کنیم که از استفاده طولانی مدت از گوشی خود بپرهیزید.

 در کنار آن، هنگامی که گوشی شما در شارژ قرار دارد برای جلوگیری به آسیب رسیدن به آی سی شارژ از کار کردن با آن خودداری کنید. استفاده از قاب‌های مناسب گوشی نیز می‌تواند شما را در رفع این مشکل یاری رساند. از دیگر نکاتی که لازم است به آن توجه داشته باشید، عدم قرار دادن گوشی همراه خود در مکان‌های گرم می باشد. چرا که همانطور که گفته شد گرم شدن بیش از اندازه گوشی می‌تواند به عنوان علت خاموش شدن ناگهانی گوشی شناخته شود.

از دیگر نکات مهمی که می‌توان در این قسمت به آن اشاره کرد، جدا کردن قاب گوشی به هنگام شارژ کردن گوشی می‌باشد. چرا که در هنگام شارژ شدن باتری کاملا داغ می‌شود. حال اگر قاب گوشی نیز قرار داشته باشند موجب حفظ گرما و افزایش آن  خواهد شد. در این صورت توصیه می‌شود به هنگام شارژ حتماً قاب گوشی خود را برداشته باشید. 

 

آموزش نحوه رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی

 

 سرد شدن بیش از اندازه گوشی

 خاموش شدن ناگهانی گوشی بیش از اندازه آن بیشتر در انواع گوشی‌های آیفون دیده می‌شود. برخلاف آن که مقاومت گوشی‌های آیفون در برابر سرمای زیاد بسیار کم می‌باشد، شما می‌توانید مقاومت بسیار بالایی را در میان این مدل گوشی‌ها در برابر داغ شدن بیش از اندازه آن‌ها مشاهده کنید.

توصیه ما به شما برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی، استفاده از قاب‌های مناسب می‌باشد، تا در هنگام هوای سرد عملکرد دستگاه کاهش نبیند و دچار این مشکل نشود. فراموش نکنید که خاموش شدن ناگهانی به دلیل مشکلات نرم افزاری نیز به ندرت در گوشی‌های آیفون ممکن است موجب بروز این مشکل شود.

 

مشکلات سخت افزاری

 از دیگر دلایلی که می‌تواند موجب ریست شدن گوشی و خاموش شدن ناگهانی آن شود، مشکلات سخت افزاری می‌باند. گوشی‌هایی که مورد تعمیر قرار گرفتند یا درون آب افتاده‌اند ممکن است پس از مدتی دچار این مشکلات شوند. بنابراین توصیه می‌شود شدیداً از سپردن گوشی خود به تعمیرکاران بی تجربه بپرهیزید. چرا که اشتباه در تنظیم قطعات یا جایگذاری نامناسب آن‌ها، می‌تواند باعث بروز مشکلات سخت افزاری و در نهایت خاموش شدن ناگهانی گوشی موبایل باشد.

در آخر بخوانید

 همانطور که در مطالب بالا نیز گفته شد خاموش شدن ناگهانی گوشی ممکن است برای انواع مدل‌های گوشی پیش بیاید. اما علت آن در گوشی‌های مختلف کمی متفاوت می‌باشد، به عنوان مثال از رایج‌ترین دلایلی که ممکن است در گوشی‌های آیفون موجب خاموش شدن ناگهانی گوشی شود، می‌توان به سرمای بیش از اندازه هوا اشاره کرد.

 مشکلاتی چون گرمای بیش از اندازه می‌تواند علت خاموش شدن ناگهانی گوشی‌های سامسونگ، نوکیا، ال‌جی و سایر برندهای دیگر شود. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که در صورت مشاهده چنین مشکلی از یک متخصص مجرب بخواهید تا قطعات گوشی شما را خصوصاً باتری گوشی را چک کند و از سلامت آن‌ها مطمئن شود تا در صورت بروز کوچک‌ترین مشکلی به سرعت برطرف کرد و در نهایت از آسیب به سایر قطعات جلوگیری شود.

 اگر هنوز نتوانسته‌اید متخصص مجرب خود را جهت رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی بیابید؛ اصلاً نگران نباشید. چرا که بازارآنلاین "خدمت از ما" این امکان را برای شما مهیا کرده است که می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان و تنها اه ثبت درخواست خود در وب سایت یا اپلیکیشن آن، با مجرب‌ترین متخصصان ارتباط برقرار کنید.

4.5 امتیاز از 904 رای


آموزش تعمیرات موبایل
برای سرویس آموزش تعمیرات موبایل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین