نحوه باز کردن خودرو بدون کلید

ثبت درخواست " کلید سازی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه باز کردن خودرو بدون کلید

یادگیری نحوه باز کردن خودرو بدون کلید، ممکن است روزی به دردتان بخورد. شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که سوییچ را درون ماشین جا گذاشته‌اید و وقتی برای خبر کردن کلیدساز نداشته باشید؛ بنابرین باید بلد باشید که باز کردن خودرو بدون کلید چگونه انجام می‌شود. صد البته که اصولی‌ترین راه برای این کار، کمک گرفتن از یک کلیدساز ماهر است.

ولی اگر عجله داشتید و وقت زیادی برای تلف کردن در اختیارتان نبود، یا به هر دلیلی تصمیم دارید به صورت شخصی اقدام به باز کردن درب خودرو نمایید، راهکارهایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. در این مطلب، مفصلا به بیان این راهکارها پرداخته‌ایم. پس در ادامه با ما باشید.

راهکارهای باز کردن درب خودرو بدون کلید

پیش از هر چیز مجددا لازم به ذکر است که بهترین راه برای باز کردن خوردو، کمک گرفتن از کلیدساز ماهر و با تجربه است. بدین صورت کمترین آسیب به اتوموبیل شما وارد خواهد شد. اما انجام این کار به صورت شخصی نیز نشدنی نیست؛ البته اکثر راهکارهایی که به این منظور وجود دارند برای درب‌هایی است که قفل آن‌ها به صورت بالا و پایین رونده باز و بسته می‌شود.

در خودروهای لوکس‌تر و جدیدتر، به خاطر سیستم قفل شدن دقیق‌تر و امن‌تر، معمولا به صورت شخصی کاری از دست شما ساخته نیست و راهکارهای زیر در این موارد متاسفانه پاسخ‌گو نخواهند بود. پس در این صورت بهتر است وقت خود را تلف نکنید و از افراد متخصص کمک بگیرید.

 

راهکارهای باز کردن خودرو بدون کلید

 

باز کردن خودرو با بند کفش یا هر نوع ریسمان غیر ضخیم

از مرسوم‌ترین روش‌های باز کردن درب خودرو بدون کلید، استفاده از بند کفش است. برای این کار، وسط بند را یک دایره درست کنید و گره بزنید. اندازه این دایره باید تا حدی باشد که شاسی قفل داخلی بتواند وارد آن شود و در آن بخش گیر کند.

دو طرف بند را بگیرید و بکشید؛ سعی کنید بند را از گوشه درز مابین در، وارد اتاقک خودرو کنید. تلاش کنید که دایره گره زده شده، دور قفل در قلاب شود؛ سپس آن را بالا بکشید تا قفل باز شود. حالا به راحتی در را باز کنید.

 

بازکردن درب ماشین با سیم مفتول یا چوب‌لباسی فلزی

یک سیم مفتول نسبتا بلند تهیه کنید و سر آن را به شکل قلاب درآورید. به جای مفتول، می‌توانید از یک چوب لباسی فلزی باز شده نیز استفاده کنید. مفتول را از سمت قلاب شده، از درز بین بدنه خودرو و شیشه پنجره عبور دهید و به پایین بفرستید. تلاش کنید تا پایه قفل را پیدا کنید. با گیر دادن قلاب به پایه قفل، آن را بالا بکشید و تا باز شود.

 

استفاده از پیچ گوشتی و میله فلزی برای باز کردن خودرو

این روش را باید با دقت و احتیاط فراوان انجام دهید؛ زیرا احتمال آسیب به فرم در وجود دارد. پیچ گوشتی را اهرم کنید و آن را از بین در و بدنه، از قسمت بالا وارد خودرو کنید. سپس با اعمال فشار معقول، راهی برای ورود یک میله فلزی به داخل، باز کنید. البته به جای پیچ گوشتی می‌توانید از هر گونه اهرم دیگر نیز استفاده کنید.

در نظر بگیرید که بیش از حد به در زاویه ندهید. زیرا ممکن است در بعد از باز شدن به خاطر دفرمه شدن اصلا بسته نشود و به هرحال نیاز به صافکاری پیدا می‌کند. بعد از باز شدن نسبی، یک میله فلزی که قلاب مانند باشد را به داخل بفرستید و قفل را به وسیله آن بالا بکشید تا باز شود. میله‌هایی موسوم به اسلیم جم، ابزاری مناسب برای این کار به شمار می‌آیند.

 

استفاده از نوار طلقی یا پلاستیکی

یک نوار طلقی یا پلاستیکی با ضخامتی که از استحکام کافی برخوردار باشد تهیه کنید. سر این نوار را گرد کنید تا مثل اغلب روش‌های ذکر شده، یک قلاب درست کنید. این نوار را از از درز بین در عبور دهید. سعی قلاب را دور قفل بیندازید. سپس با کشیدن نوار، قفل را باز کنید. این روش، یکی از کم آسیب‌ترین راه‌ها برای بدنه اتوموبیل است.

 

ورود به خودرو از طریق صندوق عقب

درصورتی که صندوق عقب ماشین باز بود و درهای خودرو بسته شد، می‌توانید از این روش استفاده کنید. سیم اضطراری صندوق عقب را پیدا کنید. این سیم معمولا روی سقف صندوق عقب و یا زیر درب آن قرار گرفته است. سیم را بکشید؛ به این ترتیب صندلی‌های ماشین کمی آزاد می‌شوند.

وقتی صندلی‌های عقب جابجا شدند هم می‌توانید از این طریق وارد ماشین شده و سوییچ را بردارید؛ و هم می‌توانید قفل یکی از درهای عقب ماشین را باز کنید و از بیرون، وارد خودرو شوید.

 

باز کردن درب خودرو بدون سوییچ

 

اطلاع به پلیس نیروی انتظامی یا آتش‌نشانی

اگر به هر دلیل با روش‌های فوق نتوانستید درب خودروی خود را باز کنید و یا اتوموبیل شما از آن دستی است که این راهکارها برای آن پاسخگو نیست، راه دیگری نیز دارید. برای باز کردن خودرو با پلیس نیروی انتظامی و یا آتش نشانی تماس بگیرید. این دو نهاد، تمام تجهیزاتی که برای باز کردن درب خودرو نیاز است را دارا هستند و می‌توانند در اسرع وقت به شما کمک کنند.

نیاز به یادآوری است که تمام روش‌های فوق برای خودروهایی است که قفل آن‌ها از راه بالا و پایین رفتن، باز و بسته می‌شود. برای قفل‌هایی با تکنولوژی جدیدتر، امکان پذیر نیست که به صورت شخصی اقدام به باز کردن خودرو کنید. در هر صورت بهترین و امن‌ترین راه، کمک گرفتن از یک کلید ساز ماهر و باتجربه است.

سخن نهایی

برای جمع بندی باید گفت که این مطلب به معرفی راهکارهای باز کردن خودرو بدون کلید و سوییچ اختصاص یافته است. گاهی پیش می‌آید که سوییچ را در داخل خودرو جا می‌گذاریم و وقت کافی برای کمک گرفتن از کلید ساز نداریم. پس باید روش‌های باز کردن درب خودرو بدون کلید را بلد باشیم. 6 راهکار مختلف به این منظور معرفی شد.

لازم به ذکر است این 6 روش باز کردن خودرو بدون کلید، مختص ماشین‌هایی با سیستم قفل مرکزی قدیمی‌تر است که شاسی قفل بالا و پایین می‌شود. در غیر این صورت باز کردن درب خودرو بدون کمک گرفتن از کلید ساز میسر نیست. امیدواریم مطلب فوق، مفید واقع گردد.

4.5 امتیاز از 1077 رای


کلید سازی
برای سرویس کلید سازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین