باز کردن قفل درب ضد سرقت

ثبت درخواست " کلید سازی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
باز کردن قفل درب ضد سرقت

آشنایی با نحوه باز کردن قفل درب ضد سرقت در شرایطی که پشت درب خانه گیر کرده باشید بسیار به کارتان می‌­آید. باز کردن قفل درب ضد سرقت پیچیده­‌تر از درب‌­های ساده است، اما پس از مطالعه این مطلب با روش باز کردن قفل درب ضد سرقت مانند باز كردن درب منزل با کارت اعتباری و اینکه چگونه دری که پشتش کلید است را باز کنیم آشنا خواهید شد. در ادامه نیز به مسائل پیرامون باز کردن قفل درب ضد سرقت می‌­پردازیم؛ از جمله اینکه با وجود چنین روش‌­هایی، آیا این درها واقعا ضد سرقت هستند یا خیر.

روش­‌های باز کردن قفل درب ضد سرقت

توجه داشته باشید که اگر کلید قفل درب ضد سرقت گم شود، مانند کلید سایر قفل­‌ها امکان ساخت کلید جدید برای آنها وجود دارد، ولی هزینه و زمان بیشتری می­‌طلبد. در قفل درب ضد سرقت به منظور افزایش امنیت معمولا از قطعات مختلف مانند ورقه­‌های فولادی و تکنولوژی­‌های پیشرفته استفاده می‌­شود. با توجه به وجود قطعات محافظتی و امنیت این درب­‌ها، ساده‌ترین راه باز کردن قفل درب ضد سرقت، باز کردن قفل آن است. اما روش‌­هایی برای باز کردن قفل درب ضد سرقت وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی می‌­کنیم.

 

1. باز كردن درب منزل با کارت اعتباری (درب قفل نباشد)

اگر فراموش کرده باشید درب ضد سرقت را قفل کنید و کلیدها را هم در خانه جا گذاشته باشید، می­‌توانید باز كردن درب منزل با کارت اعتباری را امتحان کنید. برای باز كردن درب منزل با کارت اعتباری، درب ضد سرقت بایستی فقط بسته شده و قفل نشده باشد. به­ عبارت دیگر، فقط زبانه‌­ای که با دستگیره عمل می‌­کند درگیر باشد و سایر زبان­های قفل درگیر نباشند. در این حالت به راحتی مانند درب‌­های قدیمی می­‌توان­ باز كردن درب منزل با کارت اعتباری، کارت تلفن، و یا فیلم­‌های رادیولوژی را انجام داد.

 

باز کردن قفل درب ضد سرقت

 

برای باز کردن قفل درب ضد سرقت در این روش، کارت را از سمت قفل و از کنار درب طوری وارد کنید که کارت بالاتر از زبانه قرار بگیرد. با پایین کشیدن کارت و همزمان فشار دادن درب به سمت داخل، کارت زبانه را به عقب رانده و درب ضد سرقت باز می­‌شود. البته با توجه به اینکه درب­‌های ضد سرقت دارای لاستیک‌­های درزگیر هستند و اگر خوب رگلاژ شده باشند درز کمتری نسبت به درب­‌های قدیمی دارند، باز كردن درب منزل با کارت اعتباری کمی مشکل­‌تر است و زمان بیشتری را طلب می­‌کند.

2. باز کردن قفل درب ضد سرقت (درب قفل باشد)

اگر درب ضد سرقت را قفل کرده باشید، باز کردن قفل درب ضد سرقت سخت خواهد شد و دیگر باز كردن درب منزل با کارت اعتباری امکان­‌پذیر نیست. در این حالت، حتما یک فرد حرفه‌­ای باید قفل درب ضد سرقت را باز کند. البته باز کردن قفل درب ضد سرقت در این حالت کار وقت­‌گیری خواهد بود و از عهده هر کسی هم بر نخواهد آمد.

یک فرد حرفه‌­ای بین 30 تا 45 دقیقه زمان نیاز دارد تا قفل درب ضد سرقت را باز کند. زمان باز کردن قفل درب ضد سرقت در این حالت تحت تاثیر تعداد زبانه‌­های قفل درب ضد سرقت و اینکه زبان‌­های قفل از چپ و راست و بالا و پایین درگیر شده باشند نخواهد بود. زمانی که قفل درب ضد سرقت باز شود، تمام زبانه‌­های درگیر مانند باز کردن درب با کلید آزاد خواهند شد.

 

باز كردن درب منزل با کارت اعتباری

 

3. چگونه دری که پشتش کلید است را باز کنیم؟

اما چگونه دری که پشتش کلید است را باز کنیم؟ باید گفت که اگر کلید پشت درب بماند، شما نمی‌­توانید به راحتی از طریق راه­‌هایی که قفل درب­‌های معمولی را باز می­‌کنید (مانند باز كردن درب منزل با کارت اعتباری)، باز کردن قفل درب ضد سرقت را انجام دهید.

تنها راه باز کردن قفل درب ضد سرقت در این حالت، تعویض قفل و یا باز کردن قفل توسط کلیدساز است. زیرا کلیدساز در عین حال که فردی مختصص در این زمینه است، از ابزارهای مخصوصی کردن قفل درب ضد سرقت استفاده می‌کند. بنابراین اگر کلید پشت در ضد سرقت ماند، از خود نپرسید چگونه دری که پشتش کلید است را باز کنیم یا چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم و دستکاری قفل درب آسیب بیشتری به آن وارد نکنید. به جای اینکار، از یک کلیدساز حرفه‌ای کمک بگیرید.

باز کردن قفل درب ضد سرقت برای قفل‌های پیشرفته مانند قفل‌هایی که با اثر انگشت و کارت هوشمند باز می‌شوند نیز تنها با حضور یک کلیدساز حرفه‌ای امکان­‌پذیر است. بنابراین بهتر است خود را برای باز کردن قفل درب ضد سرقت در این حالت به دردسر نیندازید.

 

آموزش باز كردن قفل درب چوبی قدیمی

 

آیا این درب­‌ها واقعا ضد سرقت هستند؟

اگر بتوان باز کردن قفل درب ضد سرقت را با روش ساده‌­ای مانند باز كردن درب منزل با کارت اعتباری انجام داد، چه تفاوتی بین درب ضدسرقت و یک درب معمولی وجود دارد؟ ابتدا باید توجه کنیم که این درب­‌های پیش ساخته را در سایر کشورها با نام درب ایمن (Security Door). شاید نام درب ضد سرقت (Anti-theft Door) توقعی در ما از این درب ایجاد کرده باشد که دور از واقعیت است.

مهم‌ترین عامل در ایمنی این درب­‌های پیش ساخته نسبت به سایر درب­‌ها این است که قفل و لولای درب در فلز جای‌گذاری شده است و احتمال شکسته شدن درب بر اثر ضربه از قسمت قفل و لولا بسیار پایین است (در صورتی که استانداردها در ساخت درب ضد سرقت رعایت شده باشد). طبق اطلاعات به دست آمده از مشتریانی که متاسفانه منزل آنها به سرقت رفته است، اکثر سرقت­‌ها در زمان بسیار کوتاه و از طریق شکستن درب از سمت قفل است و سارقان زمانی را صرف باز کردن قفل درب ضد سرقت نمی­‌کنند.

بنابراین، اتصال قفل درب و لولاها به ساختارهای فلزی از اهمیت بیشتری نسبت به زبانه­‌های قفل­‌ها برخوردار هستند. زیرا چه زبانه‌­ها از بالا و پایین درگیر شده باشند چه نه، درب بر اثر ضربه شکسته نخواهد شد و باز سارقان به شکستن و یا اهرم کردن درب از قسمت قفل اقدام خواهند کرد. بنابراین اگر درب­‌ها دارای دو قفل مجزا باشند، در صورتی که سارق زمان و توانایی باز کردن قفل‌­ها را هم داشته باشد، زمان از 30 تا 45 دقیقه به 60 تا 90 دقیقه خواهد رسید (هر چند این دو قفل زبانه‌­های کمی هم داشته باشند). اولویت اول جهت بالا بردن امنیت و جلوگیری از باز کردن قفل درب ضد سرقت این است که درب قابل شکستن و یا اهرم کردن از طرف قفل و لولا نباشد.

4.5 امتیاز از 1410 رای


کلید سازی
برای سرویس کلید سازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین