جا ماندن کلید پشت در

ثبت درخواست " کلید سازی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
جا ماندن کلید پشت در

جا ماندن کلید پشت در یکی از آن پیشامدهای ساده‌ایست که می‌تواند ما را حسابی به دردسر بیندازد. جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت می‌تواند شرایط را بدتر هم بکند. اما آیا راهی ساده برای رفع مشکل جا ماندن کلید پشت در و همچنینی جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت وجود دارد؟ چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟ آیا مانند باز كردن درب منزل با کارت اعتباری، باز كردن درب ضد سرقت با کارت نیز امکان‌پذیر است؟

در این مطلب از مجله خدمت از ما ترفندهای رفع مشکل ماندن کلید پشت درب را با شما در میان می‌گذاریم. اگر تاکنون با مشکل جا ماندن کلید پشت درهای معمولی یا ضدسرقت موجه شده‌اید، این مطلب را از دست ندهید.

جا ماندن کلید پشت در معمولی

مشکل جا ماندن کلید پشت در را می‌توان در مواردی بدون کمک کلیدسازی شبانه‌روزی و کلیدسازی سیار رفع کرد. ابتدا ترفندهای رفع مشکل جا ماندن کلید پشت در معمولی را توضیح می‌دهیم:

 

1. باز كردن درب منزل با کارت اعتباری

برای باز كردن درب منزل با کارت اعتباری، ابتدا باید یک کارت مناسب تهیه کنید. منظورمان از کارت مناسب کارتی است به اندازه کافی انعطاف‌‌پذیر و بزرگ باشد؛ و بتوانید آن را به راحتی در دست‌تان بگیرید؛ مثل کارت‌های بانکی.

برای باز كردن درب منزل با کارت اعتباری ابتدا کارت را از سمت قفل، بین شکاف عمودی درب و چهارچوب قرار دهید. بعد از قرار دادن کارت در شکاف، آن را به سمت پایین بکشید و همزمان درب را به داخل فشار دهید. با اینکار کارت زبانه درب را به عقب می‌راند، و مشکل جا ماندن کلید پشت در حل می‌شود.

 

جا ماندن کلید پشت در

 

2. ماندن کلید پشت درب و استفاده از سنجاق

علاوه بر باز كردن درب منزل با کارت اعتباری، مشکل ماندن کلید پشت درب را با اشیا روزمره دیگری نیز می‌توان رفع کرد. اما با استفاده از سنجاق مو، سنجاق قفلی و یا گیره فلزی دفتر چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟

برای اینکار ابتدا دو عدد از سنجاق‌های بالا را آماده کنید. از یکی از این سنجاق‌ها برای جابجا کردن مغزی قفل، و از دیگری برای باز کردن پین‌ها استفاد خواهید کرد. اگر از سنجاق مو استفاده می‌کنید، قسمت گرد انتهای آن را جدا کنید. سپس، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. سنجاق اول را به شکل L خم کنید. سنجاق دوم را نیز از وسط و انتهای آن را حدود ۱۲۰ درجه باز کنید.
  2. سنجاق اول را در شیارهای پایین مغزی قرار دهید. آن را به چپ و راست حرکت دهید تا سنجاق در شیار قرار بگیرد.
  3. درحالی که که سنجاق اول در مغزی است، سنجاق دوم را وارد مغزی قفل کنید. آن را به بالا و پایین حرکت دهید، و سعی کنید پین‌ها را باز کنید. شنیدن صدای تیک‌مانند به معنای باز شدن یکی از پین‌هاست. ممکن است پین‌ها به ترتیب باز نشوند. بنابراین منتظر باز شدن پین‌ها به ترتیب نباشید و سنجاق دوم را مدام جابجا کنید.
  4. بعد از باز کردن همه پین‌ها، سنجاق اول را به سمت چپ و راست تکان دهید تا قفل درب باز شود.

 

جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت

 

جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت

جا ماندن کلید پشت درب ضد سرقت یا درب‌های دیگر سه حالت دارد:

  • درب ضد سرقت بدون قفل شدن تنها بسته شده است.
  • درب قفل شده، اما کلید پشت درب نمانده است.
  • درب قفل شده و کلید پشت درب مانده است.

 

حالت اول: باز كردن درب ضد سرقت با کارت

اگر درب ضد سرقت منزل شما فقط بسته شده باشد، می‌توانید از روش باز كردن درب ضد سرقت با کارت استفاده کنید. کارت عابر بانک، کارت تلفن و سایر موارد مشابه چیزهایی هستند که می‌توانید از آنها برای حل مشکل جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت استفاده کنید.

با این وجود، باز كردن درب ضد سرقت با کارت در مقایسه با باز كردن درب منزل با کارت اعتباری (که در ادامه آن را توضیح می‌دهیم)، زمان‌برتر است. این درب‌ها به منظور امنیت بیشتر، نسبت به درب‌های معمولی درز کمتری دارند. به همین دلیل، باز کردن قفل ضد سرقت درب چوبی با کارت چالش‌برانگیزتر است.

برای باز كردن درب ضد سرقت با کارت از جمله قفل ضد سرقت درب چوبی، کافیست مراحل ذکر شده در قسمت باز كردن درب منزل با کارت اعتباری را دنبال کنید.

 

جا ماندن کلید پشت درب ضد سرقت

 

حالت دوم: کمک گرفتن از کلیدسازی شبانه‌روزی یا کلیدسازی سیار

اگر می‌پرسید چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟ و درب ضد سرقت منزل شما قفل شده باشد، متاسفانه خودتان قادر نخواهید بود مشکل جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت را حل کنید. در این حالت بهتر است برای جلوگیری از آسیب به قفل و درب، از یک کلیدسازی شبانه‌روزی یا کلیدسازی سیار خبره کمک بگیرید.

تنها کلیدسازهای حرفه‌ای می‌توانند قفل ضد سرقت درب چوبی شما را باز کند؛ آن هم با چالش زیاد. البته نباید از بابت دردسرهای جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت ناراحت بود. چالش موجود در رفع مشکل جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت در این شرایط، به معنای امنیت بالای این درب‌هاست.

برای باز کردن درب ضد سرقت قفل شده، کلیدسازی شبانه‌روزی با خارج کردن ساچمه‌ها از قفل آن را تخریب و درب را باز می‌کند. پس از رفع مشکل جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت در این حالت سریعا باید قفل درب ضد سرقت را تعویض کرد.

 

حالت سوم: جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت

اگر با جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت مواجه باشید، چاره‌ای به جز باز کردن قفل ضد سرقت درب چوبی یا تعویض آن توسط کلیدسازی شبانه‌روزی وجود ندارد.

راه حل نهایی ماندن کلید پشت درب

امیدواریم ترفندهای بالا برای دفعات آتی که با ماندن کلید پشت درب روبرو شدید به شما کمک کند. اما همان‌طور که دیدید، در صورت جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت بهترین کار کمک گرفتن از کلیدسازی شبانه‌روزی یا کلیدسازی سیار ماهر است.

برای اینکه دیگر هیچگاه از خود نپرسید چگونه قفل در را بدون کلید باز کنیم؟ و راه حل جا ماندن کلید پشت در ضد سرقت چیست، می‌توانید از قفل‌های کارتی، رمزی، تشخیص چهره و اثر انگشت استفاده کنید. قفل‌های تشخیص چهره و اثر انگشت ضمن امنیت بالا و قابلیت‌های دیگر مانند اعلام حریق، مشکل ماندن کلید پشت درب را یکبار برای همیشه رفع می‌کنند.

4.5 امتیاز از 1255 رای


کلید سازی
برای سرویس کلید سازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین