دوخت پرده اتاق پذیرایی

ثبت درخواست "نصب پرده"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
دوخت پرده اتاق پذیرایی

دوخت پرده اتاق پذیرایی مناسب هنگام نقل مکان یا تغییر دکوراسیون بسیار حائز اهمیت است. اگر قصد دوخت پرده اتاق پذیرایی‌تان را داشته باشید، کمی جستجو کافیست تا ببینید چه مدل‌های متنوعی به همراه آموزش دوخت آنها برای مدل پردهای جدید پذیرایی 2019 وجود دارد.

آموزش دوخت پردهای پلیسه، آموزش دوخت پردهای ساده، آموزش دوخت والان ساده، آﻣﻮزش دوﺧﺖ ﭘﺮدﻩ ﮐﺮﮐﺮﻩ و آموزش دوخت پلیسه تنها برخی از گزینه‌های شما برای دوخت پرده اتاق پذیرایی هستند. البته اگر با تمامی اسامی مدل‌های پرده اتاق پذیرایی آشنا نیستید، دیدن و بررسی عکس مدل پردهای جدید پذیرایی نیز به شما در پیدا کردن مدل مناسب برای خرید و نصب پرده کمک می‌کند.

با ما در این مقاله همراه باشید تا با اصول دوخت پرده اتاق پذیرایی آشنا شوید. مشاهده عکس مدل پردهای جدید پذیرایی که در ادامه آمده‌اند نیز خالی از لطف نخواهد بود.

آموزش دوخت پرده اتاق پذیرایی

افراد زیادی دوخت پرده اتاق پذیرایی خود را در منزل انجام می‌دهند. امیدواریم شما نیز پس از مطالعه این مطلب به این افراد اضافه شوید. در ادامه مطلب دوخت پرده اتاق پذیرایی، آموزش دوخت پردهای ساده را بررسی می‌کنیم.

انتخاب پارچه و طرح پرده اولین گام در شروع دوخت آن است.در نظر داشتن تناسب بین رنگ پرده و نقاشی ساختمان مدرن یکی از متد‌های تاثیرگذار در تغییر دکوراسیون پذیرایی است. همانند راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی، رنگ سقف و انتخاب کف پوش استفاده از ذوق و سلیقه در دوخت پرده اتاق پذیرایی فضای سالن را منحصر به فرد می‌کند.

 

آموزش دوخت پردهای ساده

با یادگیری نکات آموزش دوخت پردهای ساده، شما عملا به اصول دوخت پرده اتاق پذیرایی مسلط خواهید بود. مطمئنا این اصول در آینده هنگام مطالعه آموزش دوخت والان پرده بصورت ساده، آﻣﻮزش دوﺧﺖ ﭘﺮدﻩ ﮐﺮﮐﺮﻩ و سایر مدل پردهای جدید پذیرایی 2019 به شما کمک خواهد کرد. البته نباید فراموش کرد که پرده‌های ساده همواره جایگاه خود را در میان مدل پردهای جدید پذیرایی حفظ کرده‌اند.

 

دوخت پرده اتاق پذیرایی

 

1. اندازه‌گیری دقیق پیش از دوخت پرده پذیرایی

فرض می‌کنیم شما مدل پردهای جدید پذیرایی 2019 ساده و جدید و شیک را بررسی کرده‌اید و اکنون می‌خواهید دست به کار شوید. برای دوخت پرده اتاق پذیرایی، قبل از هر کاری باید با دقت طول و عرض پنجره را اندازه بگیرید.

یکی از نکات آموزش دوخت پردهای ساده این است که اگر دو طرف پنچره دیوار بود، ابتدا فاصله یک دیوار تا دیوار دیگر و سپس ارتفاع از سقف تا کف زمین را اندازه بگیرید. اگر پنجره از عرض و طول کوتاه‌تر بود، 10 سانت از چپ و راست هر یک و 10 تا 20 سانت از پایین پنجره اضافه در نظر بگیرید.

در آموزش دوخت پردهای ساده اگر پس از دوخت پرده پذیرایی بخواهید پرده را به چوب پرده معمولی وصل کنید، 5 سانت از ارتفاع پرده کنید. اما اگر می‌خواهید چوب پرده شما دیده نشود، ارتفاع پرده را تغییر ندهید و تنها به سوراخ پایین نوار پرده گیره‌ها را وصل کنید. اگر هنگام دوخت پرده اتاق پذیرایی از میل پرده حلقه‌دار استفاده می‌کنید، 8 سانتی متر از ارتفاع پرده کم کنید.

 

آموزش دوخت پردهای ساده

 

2. تعیین متراز پارچه لازم برای دوخت پرده اتاق پذیرایی

هنگام مراجعه به بازار خواهید دید که عرض بیشتر پارچه های پرده ای برای انواع مدل پردهای جدید پذیرایی 2019 دو یا سه متر است. اگر برای دوخت پرده پذیرایی خود پارچه ای بخرید که عرض آن 3 متر باشد، عرض آن به قد پرده خواهد افتاد.

اگر برای دوخت پرده اتاق پذیرایی‌تان قصد خرید پارچه‌ توری دارید، به 2 تا 4 برابر طول میله پارچه نیاز خواهید داشت. اما اگر پارچه‌های ضخیم مدنظرتان است، 2 تا 3 برابر طول میله کافیست. طول پارچه نیز پس از دوخت پرده پذیرایی می‌تواند تا روی زمین بیاید، اما نباید روی زمین کشیده شود.

 

مدل پردهای جدید پذیرایی 2019

 

3. قدم به قدم آموزش دوخت پردهای ساده

بدون نیاز به الگو برای دوخت پرده ساده، پارچه پرده اتاق پذیرایی را روی زمین پهن کنید و آن را بچینید. می‌توانید از خط کش و گونیا برای مشخص کردن محل‌های برش استفاده کنید. پارچه‌های چیده شده را دو به دو در کنار هم قرار دهید و آنها را با فاصله 1.5 سانتی‌متری به یکدیگر بدوزید.

در این مرحله از آموزش دوخت پردهای ساده، لبه کنار پرده را 1 سانتی‌متر تو بزنید و اتو کنید. این قسمت را دوباره 2 سانتی‌متر تو بزنید و اتو کنید. پرده را با فاصله 2 میلی‌متر از قسمت لبه تا شده بدوزید. قسمت لبه پایینی پرده را 1.5 سانتی‌متر تو بزنید و اتو کنید. این قسمت را دوباره 10 سانتی‌متر تو بزنید، اتو کنید و آن را از فاصله 2 میلی‌متری بدوزید.

بعد از دوخت پرده اتاق پذیرایی (لبه‌های پایینی و کناری)، ارتفاعی را که برای پرده محاسبه کرده اید بعلاوه 1.5 سانت به سمت بالا تا کنید و علامت بزنید. این اندازه را در طول لبه پایین چند بار علامت بزنید. لبه بالایی را هم از روی این علامت‌ها تا بزنید و اتو کنید. اگر قسمت بالای پرده اضافه است، آن را بچینید.

یکی از نکات مهم در این قسمت در آموزش دوخت پردهای ساده (و حتی آموزش دوخت پردهای پلیسه، آموزش دوخت والان ساده، آﻣﻮزش دوﺧﺖ ﭘﺮدﻩ ﮐﺮﮐﺮﻩ و...) این است که در نظر گرفتن کمی زاپاس را فراموش نکنید. هر چه پارچه شما ضخیم‌تر باشد به زاپاس بیشتری نیاز دارید، اما تا نهایتا 3 سانتی‌متر کافیست.

لبه بالای نوار پرده را به اندازه 1.5 سانتی‌متر پایین تر از لبه قسمتی که اتو کرده اید قرار دهید و با آن را با سنجاق ثابت کنید. با فاصله 2 میلی‌متر از لبه نوار پرده، لبه بالایی و پایینی آن را بدوزید و ابتدا و انتها پرده را دوخت معکوس بزنید.

نهایتا نخ‌های قسمتی از نوار پرده که آزاد است را همزمان بکشید و آنها را گره بزنید. چین‌های پرده را مرتب کنید و گیره‌های پرده را هم روی نوار پرده قرار دهید.

 

عکس مدل پردهای جدید پذیرایی

 

تسلط به تمام مراحل آموزش دوخت پردهای ساده مطمئنا می‌تواند در آینده در آموزش دوخت پردهای پلیسه، آموزش دوخت پردهای ساده، آموزش دوخت والان ساده، آﻣﻮزش دوﺧﺖ ﭘﺮدﻩ ﮐﺮﮐﺮﻩ و حتی فیلم اموزش دوخت پردهای جدید به شما کمک کند و دست شما را در انتخاب از میان مدل پردهای جدید پذیرایی 2019 و عکس مدل پردهای جدید پذیرایی باز بگذارد.


نصب پرده اتاق پذیرایی

پس از اتمام تمام مراحل آموزش دوخت پردهای ساده و دوخت پرده اتاق پذیرایی‌تان، نوبت به نصب آن می رسد. اگر میله پرده شما نصب شده و تنها قصد تغییر دکوراسیون‌تان را داشته اید، کار چندان سختی پیش رو نخواهید داشت. اما در غیر اینصورت حتما کمک گرفتن از یک متخصص را در نظر داشته باشید.

نصب پرده
برای سرویس نصب پرده از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading