والان پرده چیست؟ + انواع مدل های والان پرده

ثبت درخواست " نصب پرده "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
والان پرده چیست؟ + انواع مدل های والان پرده

والان، یکی از اجزاء تزیینی پرده است که زیبایی دو چندانی به پرده‌ها می‌بخشد. علاوه بر پرده‌ها، شما می‌توانید از والان پرده، به صورت جداگانه برای تزیین پنچره‌های خود بهره برید. والان پرده در رنگ‌ها، جنس‌ها و طرح‌های متفاوتی در بازار موجود است که متناسب با نوع پرده یا آنچه برای نقاشی ساختمان مدرن و دکوراسیون خانه مدنظر دارید، می‌توانید انواع متفاوت آن مانند والان یک طرفه، والان مخمل و ...بهره ببرید. با ما همراه شوید تا با مدل‌های متفاوت والان، آشنا شوید. 

حالب است بدانید در کنار «والان پرده»، این روزها عبارات زیر نیز جستجو می‌شود:

 • مدل والان یک طرفه
 • مدل والان جدید
 • مدل والان مخمل
 • مدل والان برای پنجره کوچک
 • والان لباس چیست
 • مدل پردهای گیپور
 • جدیدترین مدل والان یک طرفه
 • مدل پردهای جدید پذیرایی 2019
 • مدلهای جدید پردهای سلطنتی
 • مدل پردهای جدید پذیرایی 2020
 •  

 

مدل والان مخمل

 

والان پرده

در کنار اهمیت بالای انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه و همین طور ست کردن کف پوش و مدل کابینت با جدیدترین اکسسوری آشپزخانه توجه به کافی به جزئیات مثل طرح پرده و والان انتخاب شده برای آن در خاص نشان دادن محیط ساختمان تاثیر بسزایی دارد.

والان پرده به دو دسته کلی والان ساده (مدل یک طرفه) و والان طرح‌دار تقسیم بندی می‌شود. والان ساده، شاید در نگاه اول نسبت به یک والان کیپور طرح‌دار جذابیت کمتری دارد؛ اما شما دیگر نیاز به تغییر هر چند یک سال والان پرده خود را ندارید. به صورت معمول، والان پرده طرح‌دار، هر چند سال یک مرتبه، در جنس‌های متفاوتی همچون گیپور، حریر، مخمل و ... مد می‌شود و پس از مدتی، به اصطلاح از مد می‌افتد و دیگر جذبیت روزهای ابتدایی‌اش را ندارد. 

از دیگر سو، والان‌های ساده که معمولا یک طرفه هستند، با هر نوع پرده‌ای هماهنگ می‌شوند و فارغ از طرح پرده‌تان، می‌توانید از والان یک طرفه استفاده کنید. به خصوص اگر پرده شما طرح‌دار است، می‌توانید با یک والان ساده، تضادی زیبا ایجاد کنید. 

همچنین برای تزیین پنجره، به صورت معمول از والان ساده و یک طرفه استفاده می‌کنند. با کمی جستجو در بازار، می‌توانید انواع مدل والان جدید را مشاهده کنید و متناسب با رنگ دیوارها، فرش و ست مبلمان‌تان، والان پرده برای پنجره کوچک یا بزرگ خانه یا حتی محل کارتان تهیه کنید. 

 

والان مدل شال گردن

والان مدل شال گردنی، یکی از ساده‌ترین نصب‌ها را میان مدل‌های والان دارد. بدین شکل که شما تنها پارچه والان را اطراف میل میله پرده می‌چرخانید و از هر دو سو، والان آویزان می‌ماند. کاربرد این مدل در خانه و محل‌هایی است که چندان رسمی نیستند.

 

مدل والان یک طرفه

 

والان پرده پاکتی و ساده 

والان پرده پاکتی و ساده، یکی از ارزان‌ترین و متداول‌ترین مدل‌هایی است که در بازار می‌توان یافت. این نوع والان پرده تنها نیاز به یک پارچه ساده یا اگر مایل بودید، پارچه طرح‌دار و یک دوخت بسیار ساده دارد. برای نصب این والان در خانه یا محل کارتان، نیازی به متخصص نصاب پرده نیست و خودتان می‌توانید با چندین دقیقه، آن را نصب کنید. 

 

مدل والان مخمل

در صورتی که پرده‌های شما از جنس حریر است، والان مخمل جلوه بی‌نظیری به پرده‌های شما می‌دهد. البته پیشنهاد نمی‌کنیم برای پنجره آشپزخانه خود، از والان مخمل استفاده کنید. همچنین والان مخمل، پس از چند سال، دچار چند رنگه شدن می‌شود و باید تغییرش بدهید. 

همچنین از والان مخمل می‌توانید به عنوان والان سلطنتی استفاده کنید. به خصوص اگر بر روی آن، سفارش طرح‌های نقره‌ای و طلایی دهید. در هنگام انتخاب یک دیوار پوش خاص از راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی برای محیط سالن می‌توانید با در نظر داشتن یک والان مخمل بر روی محیط به ست کردن جرئیات و کلیات با هم برسید. 

 

مدل والان برای پنجره کوچک

برای پنجره‌های کوچک، پیشنهاد می‌کنیم از والان یک طرفه استفاده کنید. این نوع والان‌ها، علاوه بر هزینه پایین‌تری که نسبت به والان‌های دو طرفه دارند، معمولا ساده نیز هستند و برای پنجره کوچک که مساحت کمی دارند، بسیار مناسب هستند. 

 

والان پرده

 

مدل والان پرده پفی (مدل والان پرده بالونی)

در صورتی که می‌خواهید برای آشپزخانه خودتان والان تهیه کنید، ولان پرده پفی، یکی از انتخاب‌های بی‌نظیر پیش روی شما است. این نوع والان‌ها معمولا از پارچه‌های نخی دوخته می‌شوند و به دلیل داشتن پف و شباهت آن به بالون، از آن به عنوان والان پرده پفی یاد می‌شود. 

شما می‌توانید طرح رنگ این سبک والان را با هارمونی رنگ انواع سقف کاذب آشپزخانه یا سنگ کابینت انتخاب شده برای جزیره آشپزخانه هماهنگ در نظر بگیرید. تناسب ایجاد شده در بزرگ و منظم نشان دادن فضای آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد.

 

انتخاب والان متناسب با رنگ و جنس پرده 

یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند شما را در انتخاب والان مناسب یاری رساند، توجه به جنس و رنگ پرده‌تان است. در صورتی که جنس پرده شما ساده است، پیشنهاد ما استفاده از والان مخمل یا والان حریر است طرح‌دار است. بدین شکل، تضادی زیبا میان پرده و والان خود ایجاد نموده‌اید. همچنین برای انتخاب رنگ مناسب برای والان، پیشنهاد می‌کنیم رنگ مکمل پرده خودتان را مدنظر قرار دهید. یا می‌توانید رنگ والان را با رنگ کوسن‌های مبلمانتان ست کنید تا دکوراسیون خانه شما، جلوه بی‌نظیری به خودش بگیرد. 

 

مهم‌ترین نکات در نصب والان پرده در مدل‌های متفاوت

در ادامه به چند نکته مهم در نصب والان پرده پرداخته‌ایم:

 • حتما توجه کنید که برای والان شال گردنی، پارچه بلندی تهیه کنید (برخی اندازه پارچه را معادل طول میله پرده در نظر می‌گیرند).
 • به هنگام نصب والان، توجه کنید که باید بیش از دو سوم پنجره را مشاهده کرد و تنهای 1/3 از پنجره باید به وسیله ولان پوشانده شود. 

 

امیدواریم این محتوا که پیرامون انواع مدل‌های والان پرده بود، برایتان مفید واقع شود. 

4.5 امتیاز از 3283 رای


نصب پرده
برای سرویس نصب پرده از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین