تعمیر صفحه ال سی دی تلویزیون و نکات تعویض آن

ثبت درخواست " تعمیر تلویزیون "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر صفحه ال سی دی تلویزیون و نکات تعویض آن

تعمیر صفحه تلویزیون در زمان ایجاد شکستگی یا دیگر مشکلات پیش آمده با توجه به نوع صفحه بطور تخصصی صورت می‌گیرد. تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون و تعمیر صفحه شکسته تلویزیون ال ای دی امروزه در ردیف پر درخواست ترین خدمات تعمیر تلویزیون برای تعویض و تعمیر ال سی دی تلویزیون قرار دارند.

شکستن ال سی دی تلویزیون در اثر فشار وارده یا برخوردن اجسام سنگین نیاز به تعمیر صفحه تلویزیون و در بیشتر مواقع تعویض صفحه را به دنبال دارد. برای رفع مشکلاتی مثل آبخوردگی صفحه تلویزیون نیز تعویض ال سی دی، ال ای دی یا تعمیر صفحه تلویزیون در کارگاه‌های تخصصی انجام می‌شود.

 

شکستن صفحه ال ای دی تلویزیون، شکستن ال سی دی تلویزیون، تعمیر تلویزیون ال ای دی ضربه خورده و دیگر مشکلات پیش آمده برای صفحه نمایش تلویزیون نیاز به تعمیر این قطعه را ضرورت می‌بخشد. در این مطلب اقدامات لازم برای تعمیر صفحه تلویزیون وابسته به نوع مشکل و مدل دستگاه ارائه شده است.

 

تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون

 

اهمیت تعمیر صفحه تلویزیون

تعمیر صفحه نمایش تلویزیون‌های جدید و قدیمی از گذشته تا به امروزه در ردیف حساس ترین خدمات تعمیر تلویزیون قرار دارد. از آنجایی که صفحه نمایش تمام فعالیت دستگاه را برای ارائه تصویر به کاربر نشان می‌دهد، خرابی آن با از دست دادن امکانات اصلی تلویزیون برابری می‌کند.

با ورود نسل جدید تلویزیون‌ها به بازار نیاز به تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون، تعویض ال ای دی ضربه خورده و همین طور تعمیر ال سی دی آسیب دیده در اثر آبخوردگی و دیگر موارد نیز شکل گرفته است. تعمیر ال ای دی در مقایسه با صفحه نمایش تلویزیون‌های قدیمی راحت تر بوده اما تجهیزات وابسته به آن از هزینه بیشتر و حساسیت بالایی در هنگام تعمیر صفحه تلویزیون برخوردارند.

 

صفحه ال سی دی از بخش های مهم تلویزیون است که در صورت خرابی باید سریعا تعمیر شود.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون، خدمات تعمیر برد تلویزیون در بخش وابسته به صفحه نمایش، تعمیر تجهیزات نصب شده در پنل تلویزیون، تعمیر اتصالات وابسته به صفحه نمایش مثل تعمیر پورت hdmi تلویزیون و در نهایت تعمیر فلت تلویزیون را می‌توان در دسته موارد مرتبط با تعمیرات صفحه نمایش تلویزیون در نظر داشت. 

بروز مشکلاتی از قبیل شکستگی، آب خوردگی و آسیب دیدگی‌های سطحی مثل کشیدن دستمال ضخیم بر روی صفحه نمایش و ایجاد خطوط بر روی آن وابسته به نوع تلویزیون و اندازه آسیب با تعمیر صفحه نمایش تلویزیون قابل رفع است

تعمیر صفحه تلویزیون در حالت ها و برندهای مختلف

تعمیر صفحه تلویزیون در انواع مختلف مثل LCD، LED، پلاسما و مواردی از این قبیل وابسته به وضعیت صفحه نمایش انجام می‌شود. اگر شدت آسیب دیدگی در حالت سطحی قرار داشته باشد می‌توان نسبت به تعمیر این قطعه در منزل اقدام کرد.

 

شکستن ال سی دی تلویزیون

 

در حالت کلی نمی‌توان بروز مشکل در قطعات صفحه نمایش تلویزیون را چه در اثر ضربه و چه در اثر سوختگی مختص یک برند خاص دانست. از این رو کاربران استفاده کننده از تمامی برندهای تلویزیون در مدل‌های مختلف ممکن است با درخواست خدمات تعمیر صفحه ال سی دی رو به رو شوند. از این رو به نمونه ثبت سفارش تعمیر صفحه نمایش برخی برندها را در این بخش اشاره خواهیم داشت.

 •  تعمیر صفحه نمایش آسیب دیده در خدمات تعمیر تلویزیون ال جی
 • تعویض و تعمیر فلت و صفحه نمایش انواع تلویزیون سامسونگ
 • دسترسی به خدمات تعمیر تلویزیون ایکس ویژن برای تعویض و تعمیر صفحه نمایش در محل 
 • رفع ایرادات پیش آمده در عملکرد صفحه نمایش آسیب دیده با تعمیر تلویزیون پلاسما 
 • دسترسی به خدمات تعمیر تلویزیون سونی با تشخیص خطاهای ایراد صفحه نمایش
 • عیب یابی و تعمیر ال سی دی تلویزیون برای رفع آسیب بوجود آمده در صفحه نمایش در اثر ضربه، سوختگی یا آب خوردگی
 • دسترسی به مراکز و نمایندگی‌های مجاز تعمیر تلویزیون صنام برای تعویض ال ای دی و ال سی دی شکسته
 • بررسی وضعیت صفحه نمایش شکسته با دسترسی به مراکز تعمیر
 • نحوه دسترسی به مراکز تعویض تخصصی و تعمیرات تلویزیون توشیبا برای تعویض صفحه نمایش 
 • تشخیص ایرادات صفحه نمایش در مدل های مختلف پاناسونیک
 • رفع مشکلات تلویزیون اسنوا در تصویر با تعویض ال سی دی و ال ای دی آسیب دیده
 • برطرف کردن مشکلات تلویزیون دوو ناشی از آب خوردگی و ضربه دیدن صفحه نمایش تلویزیون 

 

این قبیل خدمات در مواقعی مثل نفوذ آب و مواد شویند در ال ای دی تلویزیون یا شکستن کامل ال سی دی تلویزیون تعمیرات این قطعه در محیط کارگاهی انجام می‌شود.بنابراین تعمیر صفحه تلویزیون وابسته به نوع آن و میزان آسیب وارده می‌توان بصورت زیر بررسی شود.

تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون

شکستن ال سی دی تلویزیون به مرور زمان با ایجاد مشکلاتی مانند پیکسل‌های مرده و سوختگی صفحه همراه است. معمولا ال سی دی های شکسته به راحتی قابل تعمیر نیستند چون با ضربه خوردن بخش های اصلی آن آسیب می بیند. از آنجایی که صفحه نمایش ال سی دی و ال ا دی از قطعات ظرف و حساس تلویزیون است، در صورت شکستگی عمیق نمی توان آن را تعمیر کرد.

بنابراین در هنگام مواجهه با شکستگی در شیشه ال سی دی بهترین اقدام تعویض این قطعه و جایگزینی آن با صفحه جدید است.

 

تعمیر صفحه شکسته تلویزیون ال ای دی

در هنگام مواجهه با مشکل ایجاد شکستگی در ال ای دی تلویزیون در صورت سطحی بودن این ایراد با اقدامات پیشگیرانه جلوی پیشروری این مشکل را بگیرید. سپس در اولین فرصت برای تعمیر صفحه تلویزیون اقدام کنید. قطعات داخل صفحه نمایش ال ای دی از تعدادی دیود نوری تشکیل شده که تعویض و تعمیر آن از مدل های ال سی دی راحت تر است. اما در صورتی که شکستگی عمیق باشد و بخش ها بیشتری را دچار آسیب کند، امکان تعمیر وجود ندارد و ممکن است هزینه تعمیر تا جایی زیاد بشود که خرید صفحه نمایش جدید به صرفه تر باشد.

 

در صورت شکستن صفحه ال ای دی تلویزیون، باید برای تعمیر آن اقدام کرد.

 

 

تعمیر تلویزیون ال ای دی ضربه خورده باید بصورت تخصصی و تحت نظارت افراد آموزش دیده با رعایت اصول مشخص انجام شود. تعویض ال ای دی تلویزیون در این شرایط رایج ترین اقدامی بوده که برای رفع مشکل شکستگی صفحه تلویزیون انجام می‌شود.

تعمیر صفحه تلویزیون در مدل‌های قدیمی

وجود لکه های رنگی روی تصویر، دیده شدن تنها یک خط افقی در وسط صفحه، جمع شدگی تصویر و دیده شدن خطوط سیاه و سفید در بالا یا پایین صفحه و همین طور ایجاد خش و ترک در برخی قسمت‌های صفحه نیاز به تعمیر صفحه نمایش تلویزیون در مدل‌های قدیمی را ایجاد می‌کند.

علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون و بهم خوردگی رنگ تصاویر را می‌توان در بروز این اتفاق دانست.

 

تعمیر صفحه تلویزیون

 

در این شرایط تعویض قطعات وابسته به صفحه نمایش تلویزیون و همین طور تعمیر این بخش رایج ترین اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکل صفحه تلویزیون است.

 

روش‌هایی برای تعمیر صفحه تلویزیون در منزل

در صورتی که آسیب وارده به شیشه تلویزیون در حد یک خراش سطحی بوده می‌توانید با یک سری اقدامات تجربی مانع شدت گرفتن این مشکل در تلویزیون شوید. در این بخش به سه روش ساده برای ترمیم شیشه تلویزیون در ضربه‌های سطحی اشاره خواهیم داشت.

 • استفاده از ضد خش مخصوص تلویزیون،‌ یکی از راحت‌ترین و متداول‌ترین روش‌های از بین بردن خط و خش از صفحه نمایش بدون آسیب‌های دیگر است.
 • کاربرد ماشین‌های ضد خش و لک خودکار پوشش ضد انعکاس برای از بین بردن خش ایجاد شده در روی صفحه نمایش.
 • استفاده از ماده نفتالین، محيط اطراف آن را با ايزوپروپيل الكل رقيق كنيد، يك قطره كوچك از روغن مايع به را به سر پنبه بپاشيد و بر روی منطقه خش برداشته بکشید.این روش در طولانی مدت اثر بخش بوده اما نسبت به روش‌های دیگر کم خطر تر است.

 

تعمیرات صفحه تلویزیون باید به صورت تخصصی توسط تعمیرکار انجام شود.

 

لازم به ذکر است این شیوه‌های تعمیر صفحه تلویزیون بیشتر مواقع برای جلوگیری از بیشتر شدن عمق خراش و ضربه انجام می‌شود. در مواقعی که شکستگی صفحه ال ای دی یا ال سی دی تلویزیون عمیق تر بوده باید برای تعمیرات آن با افراد متخصص در ارتباط باشید.

چه زمانی نیاز به تعویض ال سی دی تلویزیون است؟

یکی از سوالاتی که همواره در خصوص تعمیر صفحه تلویزیون مطرح بوده امکان تعمیر ال سی دی و ال ای دی پس از شکستن است. در پاسخ به این سوال می‌توان گفت در تعمیر صفحه تلویزیون میزان آسیب وارده به ال سی دی و همین طور وضعیت ساختاری آن تعیین کننده تاثیرگذاری تعمیرات و تعویض قطعه در عملکرد دستگاه است.

در برخی مواقع عدم دسترسی به تجهیزات جایگزین، تعویض و تعمیر ال سی دی تلویزیون را با مشکلات رو به رو کرده و در هنگام مواجهه با این مشکل تنها راه حل تعویض کلی تلویزیون و یا صفحه نمایش است.

4.5 امتیاز از 1156 رای


تعمیر تلویزیون
برای سرویس تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین