علت لکه سفید روی ناخن چیست؟

ثبت درخواست " مانیکور و پدیکور "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت لکه سفید روی ناخن چیست؟

علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ این سوالی است که بارها با مشاهده لکه سفید روی ناخن هایتان با آن مواجه می‌شوید، اما واقعا علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ در واقع سفید شدن ناخن یا لوکونیشیا حالتی است،که خطوط یا لکه های نقطه ای سفید روی ناخن مشاهده می شود. این لکه های رایج ممکن است اصلا برای سلامتی ضرر نداشته باشند، اما دانستن علت لکه سفید روی ناخن چیست؟، برای خیلی از افراد حائز اهمیت است. در این مطلب علاوه بر موارد ایجاد این عارضه به علت لکه سفید روی ناخن می پردازیم.

 

گاهی تاثیر این لکه ها روی ناخن ما به اندازه ای است، که ناخودآگاه به دنبال علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ باشیم. لکه سفید روی ناخن در حل جدول تحت عنوان کدب و همین طور در علم پزشکی لوکونیشیا به کاربرده می‌شود.

 

علت لکه سفید روی ناخن چیست؟

 

سفیدی روی ناخن به چه علت است؟

در بعضی افراد این لکه سفید روی ناخن به صورت کوچک و پراکنده روی سطح ناخن است، اما در برخی دیگر بصورت بزرگ روی ناخن دیده می‌شود.پاسخ سوال علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ همیشه یک دلیل پزشکی نیست، و سفیدی ناخن در حالت کلی به بیماری خاصی اشاره نمی کند. علت اصلی لکه سفید روی ناخن بستر اصلی ناخن و آسیب دیدن آن است. لکه سفید روی ناخن می‌تواند در خلال انجام مانیکور و پدیکور روی ناخن ایجاد گردد. استفاده از ژل ها و اکریلیک ها نیز پاسخ دیگری برای علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ می‌باشد. علت سفیدی روی ناخن در بیشتر مواقع موارد زیر است:

 

سفیدی روی ناخن به چه علت است؟

 

  1. آلرژی ها و واکنش های مربوط به آن

پاسخ سوال علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ در بیشتر مواقع حسایت به لاک ها، برق ناخن و مواد کاشت ناخن است. در هنگام مانیکور ناخن ها یا استفاده از مواد کاشت ناخن ممکن است، آسیب به سطح ناخن وارد شده و حساسیت های ناشی از این کار، عامل ایجاد کننده این لکه ها روی ناخن باشد. استفاده از پد های حاوی مواد پاک کننده لاک هم می‌تواند، در ایجاد لکه سفید روی ناخن اثر گذار باشد.

 

علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ - آلرژی ها

 

  1. زخم ها و آسیب روی ناخن

ممکن است، ایجاد زخم در اثر آسیب دیدن انگشت در اثر ضربه مثل؛ ماندن لای در، اصابت چکش روی انگشت، برخورد انگشت روی میز و یا مانیکور پی در پی ناخن پاسخ سوال، علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ باشد. زخم و آسیب در قسمت پایینی ناخن می‌تواند، در زمان رشد ناخن، باعث ایجاد لکه سفید یا نقطه‌هایی روی آن بشود.

 

علت لکه سفید روی ناخن چیست؟  زخم ها آسیب های ناشی از آن

 

  1. قارچ های پوستی

عارضه قارچ های پوستی روی انگشتان و کناره آنها گاهی علت به وجود آمدن لکه سفید روی ناخن است. این عفونت میتواند، پخش شده و بصورت لکه در تمامی سطوح ناخن دیده شود. و بیشتر در ناخن های پا بوجود می‌آید. بنابراین توجه به پاسخ سوال علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ شما را از مواجه با یک حساسیت پوستی و پیشگیری از آن مطلع می سازد.

 

علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ قارچ های پوستی

 

  1. کمبود مواد معدنی

 کمبود برخی مواد معدنی مثل روی و کلسیم و همین طور کمبود برخی از ویتامین ها باعث بوجود آمدن؛ لکه سفید روی ناخن است. بنابراین با یک تغییر رژیم غذایی به سادگی می‌توانید این مشکل را برطرف نمایید.

 

علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ کمبود مواد معدنی

 

5.موارد دیگر

گاها مشکلاتی مثل عارضه های قلبی، مسمومیت، نارسایی کلیوی، اگزما می‌تواند علت لکه سفید روی ناخن باشد. بنابراین از کنار سوال علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ به سادگی عبور نکنید، هر کدام از موارد ذکر شده حتی در صورت درصد پایینی ممکن است، در صورت جدی شدن برای سلامتی شما خطرناک باشد.

 

علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ دلایل دیگر

 

لک سفید روی ناخن بچه

ناخن کودکان می‌تواند، درباره سلامتی آن ها پیامد هایی را داشته باشد. ناخن های صورتی و صاف نشان دهنده سلامتی و ناخن هایی با خطوط، خش، لکه های سفید و همین طور ناخن های شکننده ممکن است، نشانه ای از مشکلات پزشکی باشد. لکه های سفید ایجاد شده روی ناخن کودک شما، تحت تاثیر عواملی مثل کمبود روی و یا پایین بودن سطح منیزیم و کلسیم است. یا بعضی مواقع در اثر مشکلات و آسیب های قبلی که در پایین ناخن به وجود آمده، مثل ضربه یا زخم که با رشد ناخن در سطح آن منتقل می‌شود.

 

لک سفید روی ناخن بچه

 

لکه سفید ناخن در طب سنتی

برای شما هم پیش آمده که به دنبال پاسخ سوال خود در خصوص علت لکه سفید روی ناخن چیست؟ به عطاری‌ها و یا مراگز طب سنتی مراجعه کرده باشید. خوب است، بدانید، علت لکه سفید روی ناخن از نظر طب سنتی، بیشتر مربوط به کمبود کلسیم است. بنابراین توصیه هایی درمانی که در این خصوص صورت گرفته است، بیشتر مربوط به موارد تغذیه ای است. مثل خوردن انجیر و مواد غذایی که کلسیم، منیزیم و روی را به اندازه کافی دارند. طب سنتی در خصوص درمان لکه سفید ناخن تجویزی جز یک رژیم غذایی سالم با داشتن انواع ویتامین ها و کلسیم و منزیم کافی موجود در سبزیجات و میوه‌ها ندارد.

 

لکه سفید ناخن در طب سنتی

 

هلال سفید روی ناخن

هلال سفید روی ناخن و اندازه آن می تواند، بیانگر یک نشانه در سیستم داخلی بدن باشد، گاها ممکن است، با نبودن یا بزرگ بودن هلال روی ناخن مواجه شوید، سوالاتی که در این خصوص پیش می آید این است، که نبودن هلال سفید ناخن نشانه چیست؟ یا بزرگ بودن هلال روی ناخن انگشت به چه دلیل است؟ هلال های کوچکی که به سختی دیده می شوند، نشان دهنده نشان دهنده افت فشار خون و کاهش گردش خون در بدن است، و همین طور می‌تواند بیانگر سیستم دفاعی پایین در اثر کمبود آهن و ویتامین B12 و بزرگ بودن این هلال به دلیل مشکلات قلبی و عروقی است. در افرادی که فعالیت کمی دارند، بزرگ بودن هلال روی انگشت نشانه استرس بالاست.

 

هلال سفید روی ناخن

 

راه‌های پیشگیری ازلکه سفید روی ناخن

لکه های سفید روی ناخن عمدا موقتی بوده و تقریبا 8-9 ماه طول می‌کشد، تا کاملا ناپدید شوند. با این حال ممکن است، گاها با تکرار این عارضه در ناخن مواجه شوید که در این صورت، ممکن است عامل این موارد نشان دهنده عفونت های ویروسی و قارچ ها و همین طور مشکلات مزمن مرتبط با کبد،کلیه و قلب باشند.

 

راه‌های پیشگیری ازلکه سفید روی ناخن

 

بهترین کار برای پیشگیری از سفیدی ناخن دقت در نگهداری ناخن ها، با انتخاب جایی مناسب برای مانیکور، استفاده از رژیم غذایی مناسب، تغییر لاک ناخن و مراقبت از ناخن بعد از آسیب دیدن است. ناخن عضو موثر در زیبایی دست های شما می باشد. توجه به سلامت آن بسیار اهمیت دارد.

4.5 امتیاز از 1629 رای


مانیکور و پدیکور
برای سرویس مانیکور و پدیکور از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین