حفاظ پنجره متحرک

ثبت درخواست " ساخت حفاظ پنجره و در "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
حفاظ پنجره متحرک

حفاظ پنجره متحرک یکی از نرده‌های حفاظتی پرکاربرد در طراحی ساختمان‌هاست. حفاظ پنجره متحرک و مدل‌های مختلف آن مانند حفاظ پنجره کشویی متحرک، در پنجره‌های بیرونی منازل نصب می‌شود. حفاظ پنجره مدرن به دلیل مزایایی که نسبت به حفاظ پنجره آهنی دارد (مانند کاربرد راحت و امنیت خوب)، طرفداران زیادی پیدا کرده است. علاقمندان به حفاظ پنجره مدرن و حفاظ پنجره ساده و شیک نیز به سمت انواع حفاظ پنجره متحرک جذب می‌شوند. اما آیا حفاظ پنجره کشویی متحرک واقعا از مدل‌های قبلی بهتر است؟ آیا قیمت حفاظ پنجره متحرک مناسب است؟

برای آشنایی بهتر با قیمت حفاظ پنجره متحرک، انواع، مزایا و ایمنی آنها با این مطلب از مجله «خدمت از ما» همراه باشید.

حفاظ پنجره آهنی یا متحرک؟

پیش از بررسی قیمت حفاظ پنجره متحرک، نگاه دقیق‌تری به حفاظ‌ها می‌اندازیم. حفاظ پنجره آهنی دو مدل دارد:

  1. حفاظ پنجره ثابت
  2. حفاظ پنجره متحرک

حفاظ پنجره ثابت، همان‌طور که از نامش مشخص است، قابلیت حرکت نداشته و به بدنه بنا و یا قاب پنجره وصل می‌شود. تا پیش از انواع حفاظ پنجره متحرک، حفاظ پنجره ثابت در انواع ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری و... کاربرد بالایی داشت. استحکام و امنیت حفاظ پنجره ثابت بسیار مطلوب است.

حفاظ پنجره متحرک مدل مدرن‌تر و جذاب‌تری از حفاظ آهنی است. انواع حفاظ پنجره متحرک به عنوان یک حفاظ پنجره مدرن در بسیاری از ساختمان‌های لوکس نصب شده، و یک حفاظ پنجره ساده و شیک است. یکی از مزایای مهم حفاظ پنجره بازشو، امکان باز کردن آنهاست. در ادامه با انواع حفاظ پنجره مدرن آشنا می‌شویم.

 

حفاظ پنجره متحرک

 

انواع حفاظ پنجره متحرک

حفاظ پنجره متحرک چوبی، حفاظ پنجره بازشو، حفاظ پنجره تاشو و سایر مدل‌های حفاظ پنجره مدرن قابلیت باز و بسته شدن دارند. برخلاف مدل‌های ثابت که به نظر می‌رسد شما در خانه محبوس کرده‌اند، شما می‌توانید حفاظ پنجره بازشو را هنگامی که در خانه حضور دارید، باز بگذارید. در ادامه مدل‌های حفاظ پنجره مدرن متحرک را معرفی کرده‌ایم:

 

1. حفاظ پنجره کشویی متحرک

حفاظ پنجره کشویی متحرک با نام‌های حفاظ آکاردئونی یا ریلی نیز شناخته می‌شود. حفاظ پنجره کشویی متحرک نیز یک حفاظ پنجره بازشو است. در زمان نصب حفاظ پنجره کشویی متحرک، یک ریل مخصوص پشت حفاظ نصب می‌شود که جهت حرکت آن را مشخص می‌کند. حفاظ پنجره کشویی متحرک روی همین ریل جابجا می‌شود. مشخصا هنگامی که در منزل حضور دارید، می‌توانید حفاظ پنجره کشویی متحرک را جمع کنید و از منظره لذت ببرید.

حفاظ کشویی پنجره طوری ساخته می‌شود که قابلیت جمع شوندگی داشته باشد. معمولا حفاظ پنجره کشویی متحرک به عنوان یک حفاظ پنجره مدرن برای پنجره ساختمان‌ها کاربرد نداشته، و بیشتر روی سطوح وسیع درب ورودی واحدهای مسکونی نصب می‌شود. مطمئنا شما نیز نمونه‌های حفاظ پنجره کشویی متحرک را در ساختمان‌ها و فروشگاه‌های زیادی دیده‌اید. قیمت حفاظ پنجره متحرک برای این مدل‌ها نیز بسیار مناسب است.

 

2. حفاظ پنجره متحرک چوبی

حفاظ پنجره متحرک چوبی نوعی از حفاظ‌های باهاماس یا برمودایی است (حفاظ‌های باهاماس با وینیل یا فلز نیز تولید می‌شوند). حفاظ پنجره متحرک چوبی در قسمت خارجی پنجره نصب شده و محافظی مناسب در برابر بادهای شدید و طوفان است. حفاظ پنجره متحرک چوبی هنگام باز کردن از قسمت لبه بالایی بسته می‌ماند، و از پایین به بالا به شکل سایبان باز می‌شود.

حفاظ پنجره متحرک چوبی در برابر رطوبت و احتراق مقاومت بالایی از خود نشان داده، و به راحتی نمی‌پوسد و ترک نمی‌خورد. حفاظ پنجره متحرک چوبی هرچند یک حفاظ پنجره مدرن است، اما سریعا گردوغبار را به خود جذب کرده، و قیمت حفاظ پنجره متحرک برای آنها بالاست.

 

قیمت حفاظ پنجره متحرک

 

3. مدل حفاظ پنجره دوجداره

علاوه بر حفاظ پنجره کشویی متحرک و حفاظ پنجره متحرک چوبی، مدل حفاظ پنجره دوجداره نیز از مدل‌های پرطرفدار حفاظ پنجره متحرک است. مدل حفاظ پنجره دوجداره با متریال‌های مختلفی ساخته می‌شوند و به فروش می‌رسند. به همین دلیل مدل حفاظ پنجره دوجداره می‌تواند یک حفاظ پنجره ساده و شیک برای انواع نما باشد.

مدل حفاظ پنجره دوجداره به صورت‌های مختلفی مانند آکاردئونی، نرده‌ای، رول‌شونده و... طراحی می‌شود. مدل حفاظ پنجره دوجداره علاوه بر افزایش زیبایی، به خوبی از پس وظایف یک حفاظ پنجره مدرن (جلوگیری از سقوط، سرقت و...) برمی‌آید. علاوه بر آن، عایق مناسبی برای انرژی و آلودگی صوتی نیز هست.

 

4. حفاظ پنجره متحرک لولایی

حفاظ پنجره متحرک لولایی نیز مانند حفاظ پنجره کشویی متحرک نقش موثری در تامین امنیت ساختمان بازی می‌کند. حفاظ پنجره متحرک لولایی توسط یک لولا به قاب پنجره، و اغلب از داخل اتاق نصب می‌شود. بدین ترتیب، این مدل حفاظ پنجره متحرک یک حفاظ پنجره از داخل است.

نحوه باز شدن این حفاظ پنجره متحرک به پنجره‌های قدیمی شباهت دارد. قیمت حفاظ پنجره متحرک لولایی نیز بسیار معقول است.

 

5. حفاظ پنجره متحرک جالیزی

حفاظ پنجره متحرک جالیزی نیز مانند حفاظ پنجره متحرک چوبی (باهاماس) و مدل‌های دیگر از امنیت خوبی برخوردار است. با این وجود، این حفاظ نور خانه شما را کاهش خواهد داد. انواع حفاظ پنجره متحرک جالیزی معمولا از ورود نور به فضای داخل جلوگیری می‌کنند.

البته اگر بخواهید، نصاب حفاظ پنجره مدرن می‌تواند آن را طوری نصب کند که نور بیشتری به فضای داخل هدایت شود.

 

حفاظ پنجره کشویی متحرک

 

ایمنی حفاظ پنجره متحرک

همان‌طور که می‌بینید در عین رقم‌های مناسب برای قیمت حفاظ پنجره متحرک، انواع حفاظ پنجره متحرک هم می‌توانند یک حفاظ پنجره مدرن باشند، و هم امنیت را تضمین کنند. ایمنی حفاظ پنجره مدرن متحرک با دو فاکتور تعیین می‌شود:

 

1. تعداد نرده‌های حفاظ پنجره بازشو

 در مورد حفاظ پنجره بازشو کشویی یا مدل آکاردئونی (که گفتیم برای درب‌ها و پنجره‌های بزرگ مناسب هستند)، تعداد نرده‌ها نقش مهم در میزان امنیت بازی می‌کنند. نرده‌های حفاظ پنجره کشویی متحرک در حالت بسته، متراکم و فشرده هستند و نمی‌تواند از میان یا بالای نرده‌ها عبور کرد.

 

2. قفل حفاظ پنجره بازشو

پس از بستن حفاظ پنجره ضد سرقت، باید آن را با قفل چفت کرد. معمولا دو نوع قفل توکار و روکار در انواع حفاظ پنجره ضد سرقت نصب می‌شود. این قفل‌ها از داخل ساختمان چفت می‌شوند و امکان باز کردن آنها از بیرون وجود ندارد.

 

قیمت حفاظ پنجره متحرک

قیمت حفاظ پنجره متحرک را فاکتورهای مختلفی مانند متریال مورد استفاده، مدل حفاظ پنجره بازشو، اندازه آن، تعداد نرده‌ها و... مشخص می‌کند. برای مثال قیمت حفاظ پنجره متحرک برای مدل باهاماس معمولا بیشتر از قیمت حفاظ پنجره متحرک کشویی است.

اگر مایل به تخمین دقیق قیمت حفاظ پنجره متحرک (ساخت و نصب) هستید، می‌توانید از متخصصان فعال در بازار آنلاین «خدمت از ما» کمک بگیرید. علاوه بر تخمین قیمت حفاظ پنجره متحرک، برای پیدا کردن نصابان حرفه‌ای انواع حفاظ پنجره متحرک نیز می‌توانید روی «خدمت از ما» حساب کنید.

4.5 امتیاز از 1256 رای


ساخت حفاظ پنجره و در
برای سرویس ساخت حفاظ پنجره و در از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین