قیمت عقیم سازی حیوانات در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه عقیم سازی حیوانات" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به عقیم سازی حیوانات نیاز دارید؟

عقیم سازی حیوانات را به متخصصش بسپار

عقیم سازی حیوانات یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که صاحبان حیواناتی نظیر سگ، گربه و خرگوش، برای حفظ سلامت حیوانات خود، آن را انجام می‌دهند. عقیم سازی حیوانات مزیت‌هایی مانند کاهش زاد و ولد آنان، کاهش احتمال سرطان‌های متفاوت، کاهش رفتارهای پرخشگرانه و ... را به همراه دارد که در ادامه شرح کاملی بر آن داده‌ایم. همچنین به مواردی همچون نحوه عقیم سازی سگ نر، هزینه عقیم سازی گربه و سگ، سن عقیم سازی سگ ماده و سن عقیم سازی سگ نر، بهترین مراکز عقیم سازی گربه و ... خواهیم پرداخت. 

 

هزینه عقیم سازی گربه

 

مزایای عقیم سازی حیوانات

عقیم سازی حیوانات مزایای بسیاری به همراه خود دارد. تفاوتی نیز ندارد که سگ دارید یا گربه. از جمله این مزایا می‌توان به:

 • از بین بردن احتمال بارداری و زاد و ولد
 • کاهش رفتارهای پرخاشگرانه به دلیل کاهش هورمون‌های در خون حیوان
 • کاهش بیماری‌های عفونی، نظیر عفونت‌های رحم
 • کاهش احتمال ابتلا به سرطان (نظیر سرطان تخمدان، رحم، بیضه یا پروستات)
 • کاهش علائم و سختی‌های دوران پریود
 • کاهش ابتلا به بیماری‌های انگلی
 • کاهش علامت گذاری با ادرار (در صورتی که در زیر سن بلوغ انجام شود)

 

مراکز عقیم سازی گربه

 

هزینه عقیم سازی گربه، سگ، خرگوش و ... در خدمت از ما، چقدر است؟

هزینه عقیم سازی گربه، سگ، خرگوش و دیگر حیوانات به عوامل متفاوتی بستگی دارد. از جمله عوامل اثر گذار بر هزینه عقیم سازی سگ، گربه و ...، عبارت هست از:

 • گونه حیوان: به عنوان مثال، با توجه به وجود تفاوت‌هایی در روش‌های جراحی و داروهای مصرفی در حین عقیم سازی گربه نسبت به عقیم سازی سگ، هزینه عقیم سازی تغییر خواهد نمود. 
 • نژاد حیوان: علاوه بر تفاوت روش و هزینه در عقیم سازی گونه‌های متفاوتی حیوانات، نژاد حیوانات نیز بر هزینه عقیم سازی گربه ماده، سگ و ... اثر می‌گذارد. به عنوان مثال هزینه عقیم کردن سگ نژاد سرابی،  نسبت به هزینه عقیم سازی سگ نژاد شی هوا هوا بیشتر است. 
 • روش جراحی: روش‌های متفاوتی برای عقیم سازی سگ، عقیم سازی گربه، عقیم سازی خرگوش و ... هست که بر هزینه عقیم سازی گربه، سگ، خرگوش و... موثر است. (در ادامه شرح مختصر بر این روش‌ها می‌دهیم).
 • مشکلات سلامتی حیوان شما: در صورتی که حیوان شما مشکلاتی مانند اضافه وزن و ... دارد، این موارد می‌تواند بر قیمت عقیم سازی سگ و گربه شما اثر بگذارد. 
 • هزینه ویزیت دامپزشک عقیم کننده

شما به راحتی می‌توانید با ثبت درخواست خود در خدمت از ما، علاوه بر دریافت رایگان قیمت عقیم سازی حیوانات، از دامپزشکان فعلا بر روی خدمت از ما، درخواست مشاوره کنید.

 

هزینه عقیم سازی سگ نر

 

بهترین مراکز عقیم سازی گربه، سگ و ... کجاست؟

از آنجایی که عقیم سازی حیوانات و درست انجام شدن آن، بسیار مهم است و اگر درست و اصولی انجام نشود مشکلات بیشتری را به دنبال دارد، بهتر است که این کار را در بهترین مراکز عقیم سازی گربه، سگ، خرگوش و ... انجام دهید. شما می‌توانید از طریق " خدمت از ما" با ثبت درخواست خود برای دریافت هزینه عقیم سازی رایگان، با 5 تا از مراکز عقیم سازی گربه در ارتباط بوده و علاوه بر دریافت هزینه عقیم سازی سگ و گربه، از مشاوره دامپزشکان نیز استفاده کنید.

 

بهترین زمان برای عقیم سازی سگ و گربه چه زمانی است؟

سه زمان متفاوت برای عقیم سازی گربه و سگ به گفته دامپزشکان وجود دارد. یکی زمان زود هنگام عقیم سازی است که در 5 یا 6 هفتگی است، زمان بعدی در 5 تا 8 ماهگی و قبل از بلوغ آنهاست و زمان سوم، با دیدن اولین آثار بلوغ یعنی در حدود دوازده ماهگی حیوان است. اما به گفته دامپزشکان بین این سه زمان مناسب‌ترین آنها، در همان 5 تا 8 ماهگی حیوان است که هنوز آثار بلوغ در او دیده نشده است.

 

روش‌های متفاوت عقیم سازی حیوانات

همان‌طور که در بخش هزینه عقیم سازی حیوانات اشاره نمودیم، برای عقیم سازی سگ و عقیم سازی گربه، روش‌های متفاوتی پیش روی شما است. در ادامه به شرح روش‌های متفاوت برای عقیم سازی حیوانات ماده و حیوانات نر پرداخته‌ایم. 

 

عقیم سازی حیوانات ماده

 • برداشت هر دو تخمدان و رحم: در صورتی که حیوان شما به بلوغ کامل رسیده است، برای عقیم سازی او، باید اقدام به برداشتن هر تخمدان و رحمش کنید. 
 • برداشت هر دو تخمدان: در صورتی که حیوان شما به مرحله بلوغ نرسیده است، با بهره از این روش می‌توانید او را عقیم کنید. 
 • لاپاراسکوپی: لاپاراسکوپی، روشی گران اما مناسب برای کاهش دردهای حیوان و انجام سریع عمل است. همچنین زمان بهبود و ریکاوری در این روش، کمتر از دیگر روش‌ها است. 
 • تزریق ماده عقیم کننده
 • بستن لوله فالوپ
 •  

عقیم سازی حیوانات نر

 • وازکتومی: در صورتی که بخواهید تغییری در سطح هورمون‌های حیوانتان روی ندهد، با بهره از این روش می‌توانید امکان باروری حیوانتان را از بین ببرید. 
 • برداشتن هر دو بیضه: یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها است که طی آن، هر دو بیضه در بیهوشی کامل، برداشته می‌شود. 

 

مواردی که به پیش از عقیم سازی باید در نظر داشت

عقیم سازی مانند هر جراحی دیگری، با خود ریسک‌هایی به همراه دارد که با آگاهی از آن‌ها، می‌توانید تصمیم مناسب‌تری بگیرید. فراموش نکنید با ثبت درخواست خود در خدمت از ما، علاوه بر دریافت هزینه عقیم سازی رایگان، می‌توانید از مشاوره دامپزشکان نیز بهره ببرید. از جمله مواردی که باید در نظر بگیرید، عبارت هستند از:

 • احتمال عفونت هنگام عمل
 • احتمال خونریزی
 • احتمال اثرگذاری منفی بر روان حیوان

 فراموش نکنید از یک دامپزشک متخصص برای عقیم سازی مشورت بگیرید. 

 

در این مقاله سعی کردیم که از مزایا و معایب عقیم سازی سگ، گربه و...، انواع روشهای عقیم سازی حیوانات، عوامل موثر بر هزینه عقیم سازی گربه آشنا کنیم؛ همچنین توضیح دادیم که چگونه می‌توانید به راحتی از طریق "خدمت از ما" با بهترین مراکز عقیم سازی گربه در ارتباط باشید و حدود هزینه عقیم سازی سگ و گربه را دریافت کنید.

4.5 امتیاز از 1632 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
عقیم سازی حیوانات

نظرات

کلینیک دامپزشکی فراپت
کلینیک دامپزشکی فراپت
5.0 (از 16 نظر)
18 خدمت موفق
عقیم سازی حیوانات
لیلا هاتف

برخورد عالی👌 خدمات عالی رسیدگی بعد از جراحی عالی قیمت مناسب👌 محیط کاملا تمیز و عالی برخورد منشی و پرسنل عالی،عالی ،عالی،عالی گربه ما به راحتی عقیم شد 👌👌 بهترین انتخاب دکتر برای پسرمون بود😊😊🤌

کلینیک دامپزشکی فراپت
کلینیک دامپزشکی فراپت
5.0 (از 16 نظر)
18 خدمت موفق
عقیم سازی حیوانات
شکیبا رحیمی

ممنونم از خانم دکتر فراهانی، بسیار خوش برخورد و با حوصله هستن جراحی به خوبی انجام شد به شخصه تمامی کارهای پتم رو از این به بعد پیش ایشون انجام میدم و به همه توصیه می کنم

کلینیک دامپزشکی فراپت
کلینیک دامپزشکی فراپت
5.0 (از 16 نظر)
18 خدمت موفق
عقیم سازی حیوانات
آریو افصحی

ممنونم از تیم فوق العاده فراپت دکتر بسیار عالی و حاذق و پرسنل بسیار خوش برخورد بودن کار جراحی هم عالی انجام شد

در این شهرها می توانید سفارش عقیم سازی حیوانات را ثبت کنید:

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"