قیمت نگهداری حیوانات خانگی در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نگهداری حیوانات خانگی" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت
  • 40,000 تومان
  • 65,000 تومان
  • 130,000 تومان
  • 150,000 تومان

شما در کدام شهر به نگهداری حیوانات خانگی نیاز دارید؟

نگهداری حیوانات خانگی را به متخصصش بسپار

نگهداری حیوانات خانگی یکی از جذاب ترین و سر زنده‌ترین کارها است. بسیاری از افرادی که از حیوان خانگی نگهداری می‌کنند، زمان کافی برای رسیدگی به حیوانات‌شان را ندارند. بنابراین حیوانات را به مراکز نگهداری حیوانات خانگی می‌سپارند. همچنین مکان‌هایی تحت عنوان کلینیک نگهداری از حیوانات خانگی و پانسیون نگهداری حیوانات، ارزان‌تر از پرستار اختصاصی نگهداری برای شما خواهد بود. 

 

تصویر: نگهداری حیوانات خانگی

 

نگهداري از حيوانات خانگی، تأثير بسزایی در سلامت جسمی و روحی انسان دارد. هنگامی که فرد نگهداری از حیوان را در خانه بر عهده می‌گیرد دیگر تنهایی را کمتر از قبل حس می‌کند و می‌تواند زمان بیشتری را برای حیوان در نظر بگیرد. از نظر روانشناسی نیز حضور حیوان در خانه برای فرد تنها بسیار مفید است.

همچنین لمس کردن و نوازش حیوان خانگی از استرس فرد می‌کاهد و خطر ابطلا به سکته مغزی، سکته قلبی و همچنین سرطان را به شدت کاهش می‌دهد. جالب است بدانید که نگهداری از حیوانات به خصوص سگ در خانه به شدت خطر ابطلا به فشار خون و چربی خون را کاهش می‌دهد.

اما در عین حال داشتن حیوان خانگی مضرات خاص خود را دارد از جمله: خطر ابطلا به افسردگی در صورت مرگ حیوان، هزینه های بسیار بالای نگهداری و بازی با حیوان، نیاز به صرف زمان برای نگهداری از حیوانات از جمله مضراتی است که نگهداری حیوان خانگی در پی دارد؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از تصمیم به نگهداری از حیوانات خانگی با ما همراه شوید.

نگهداری از سگ

 

 

مهمترین نکات در نگهداری حیوانات خانگی

در این قسمت به برخی از مهمترین نکات که در نگهداری حیوان خانگی بسیار مهم است اشاره شده است. به دقت مطالعه کنید. 

یک. نگهداری حیوانات خانگی و غذای خوب

هر موجود زنده ای با توجه به نیازهای بدنش به مواد غذایی خاصی نیاز دارد و حیوانات هم از این قاعده مستثنی نیستند. زمانی که یک حیوان خانگی تهیه می‌کنید باید رژیم غذایی مورد نیازش را هم در نظر بگیرید و توجه کنید غذاهایی که به او می‌دهید هم نیازهایش را برطرف کند و هم برای حیوان خانگی شما مضر نباشند.

 

غذای مناسب برای نگهداری حیوانات

 

غذای حیوانات خود را با وسواس انتخاب نمایید

سگ‌ها و گربه‌ها، به خصوص سگ‌ها، در خوردن غذا نسبت به سایر حیوانات خانگی لجبازتر هستند. باید سعی کنید از همان روزهای ابتدای نگهداری حیوانتان را به غذای مخصوصش عادت دهید. به یاد داشته باشید که از دادن گوشت به حیوانتان خودداری کنید چون وقتی مزه‌ گوشت زیر زبانش برود به سختی می‌توانید او را به خوردن غذاهای معمول عادت دهید که هم برای سلامتیِ خودش مضر است و هم هزینه بسیار بالایی دارد.

 

نگهداری از گربه

 

دو. محل ادرار و مدفوع

یکی از بزرگ ترین چالش‌های داشتن حیوان خانگی، این است که به او آموزش دهید در محل مخصوصی که برای او در نظر گرفته‌اید ادرار و مدفوع خود را انجام دهد. گربه‌ها نسبت به سگ‌ها به آموزش کمتری نیاز دارند. کافی است یک ظرف مخصوص یا خاک مخصوص برای گربه تهیه کنید و نهایتا یک یا چند بار او را در آن ظرف بگذارید تا متوجه شود این ظرف برای چه کاری است.

بهتر است این ظرف مخصوص ادرار را دور از اتاق خواب و آشپزخانه خانه قرار دهید و روزانه آن را تمیز نمایید تا از شیوع آلودگی در خانه جلوگیری نمایید؛ اما قضیه‌ سگ‌ها کمی فرق می‌کند. سگ خیلی سخت به محلی مخصوص برای ادرار و مدفوع عادت می‌کند و بهتر است در این موضوع صبور باشید.

نکته: شاید بهتر باشد برای مدتی فرش‌ خانه‌ را جمع کنید، چون سگ‌ تمایل دارد در جایی که یک بار ادرار کرده‌ دوباره این کار را تکرار کند.

باید حرکات حیوان را زیر نظر بگیرید و وقتی که حس کردید می‌خواهد دستشویی کند (مثل زمانی که شروع به بو کردن زمین می‌کند) او را برداشته و در محل مخصوص قرار دهید. این روند ممکن است طولانی و خسته‌کننده شود، اما امیدتان را از دست ندهید.

 

تربیت سگ برای مدفوع و ادرار در محل تدارک دیده شده

 

سه. توجه به حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما نیاز به توجه مداوم دارد در صورتی که احساس کند عضوی از خانواده شما نیست به طور حتم دچار افسردگی می‌شود. بنابراین برای او زمان بگذارید و برای نگهداری از حیوان خانگی خود با اون بازی کنید تا شاداب شود.

با سگ، گربه و حیوان خانگی‌تان حسابی بازی کنید، نوازشش کنید و با او وقت بگذرانید و این احساس را به او القا کنید که برای شما اهمیت دارد. البته همیشه در نظر داشته باشید که محبت را از حد نگذرانید. محبت شما نباید آنقدر زیاد شود که حیوانتان لوس شود. سگ‌ها نسبت به گربه‌ها به توجه بیشتری نیاز دارند و نمی‌توان سگ را برای مدت طولانی در خانه تنها گذاشت. بنابراین اگر شاغل هستید و زمان زیادی در خانه نیستید یا سگتان را به آشنا بسپارید یا سراغ حیوان‌های خانگی دیگر بروید. به جز سگ‌های احساساتی!

 

توجه به حیوانات خانگی در هنگام نگهداری از آن‌ها

 

چهار. نظافت حیوانات خانگی

حیوانات خانگی را باید به طور مرتب و به درستی نظافت نمایید؛ زیرا در صورتی که به درستی نظافت نشوند می‌توانند ناقل بیماری باشند. بهتر است با یک دامپزشک با تجربه مشورت نمایید و برای حیوان خانگی خود یک برنامه‌ زمان‌بندی شده‌ نظافتی تدوین نمایید.

نظافت حیوان خانگی مهمترین اصل در نگهداری حیوان در منزل است. از واکسیناسیون حیوانات نیز غافل نشوید. اغلب حیوانات خانگی هر چهار ماه یک بار باید توسط دامپزشک ویزیت شوند و از آنجا که این امر ارتباطی مستقیم با سلامت حیوان و همچنین خود شما دارد، بهتر است در این امر سهل انگاری نکنید.

با توجه به موی زیاد سگ و ریزش موی سگ ممکن است وقتی آن‌ها را به پیاده‌روی می‌برید انگل‌هایی به پوست آن‌ها وصل شوند یا حتی موجوداتی او را نیش بزنند و شما متوجه این موضوع نشوید. بنابراین همیشه بعد از پیاده‌روی پوست آن‌ها را بررسی کنید. اگر دیدید که سگتان بیش از حد خودش را می‌خاراند سریع او را نزد دامپزشکش ببرید.

 

 برخی از حیوانات هزینه نگهداری بیشتری دارند مانند هزینه نگهداری گربه بنابراین در هنگام انتخاب حیوان خانگی بیشتر دقت کنید. مرکز نگهداری حیوانات خانگی در مشهد نیز از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

 

درخواست نگهداری حیوانات خانگی، در خدمت از ما

در صورتی که تمایل دارید فرد متخصص را برای نگهداری حیوان خودتان، به هنگامی که او دور هستید یا آن که در طول روز، زمان کافی را برای نگهداری از حیوان خانگی خودتان ندارید؛ می‌توانید به رایگان درخواست خودتان را در "خدمت از ما" ثبت کنید. 

در کمتر از 30 دقیقه، 5 کلینیک یا فرد به شما پیشنهاد قیمت می‌دهند. شما می‌توانید با چت با متخصصین، مطالعه نظرات مشتریان قبلی و مقایسه پیشنهادی قیمت‌های داده شده، بهترین پرستار را انتخاب کنید. 

امتیاز دهید

4.81 امتیاز از 147 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نگهداری حیوانات خانگی

نظرات

زهرا ابریشمی راد
زهرا ابریشمی راد
4.8
51 خدمت موفق
نگهداری حیوانات خانگی
عطیه کیانی

رسیدگی عالی ، گربه کوچولو ما ۴ روز پیش ایشون بود و برای من خیلی مهم بود موقعی که برفی پیششون بود حیوان دیگه ای نگهداری نشه و مشکلی برام پیش اومد زحمت کشیدن برفی رو خودشون برام آوردن .

زهرا ابریشمی راد
زهرا ابریشمی راد
4.8
51 خدمت موفق
نگهداری حیوانات خانگی
علی بیانی

خیلی ممنون از خانم ابریشمی من سگم ۳روز پیش این خانوم بود قبلشم بهشون گفته بودم انگل گرفتن. خیلی ممنون ازشون درمان کردن ملوس جونمو و بعضی افراد کامنت های الکی برای این خانوم میزارن که کارشون خراب کنن. از من به شما دوستان نصیحت سگتون پیش این خانوم بزارید واقعا رسیدگیشون عالیه حتی ملوس حموم برده بودن خیلی ممنون ازتون خانوم ابریشمی و این کامنت برای این گذاشتم که کامنت قبلی دیدم و وقتی سگم تحویل گرفتم فهمیدم واقعا کامنت قبلی دروغی بیش نبوده .

زهرا ابریشمی راد
زهرا ابریشمی راد
4.8
51 خدمت موفق
نگهداری حیوانات خانگی
عابس احمدلو

هوگو یک هفته پیششون بود و انگل داشت زحمت کشیدن بردن معاینه و درمان شد ممنونم از زحماتتون .

loading