شما در کدام شهر به نگهداری حیوانات خانگی نیاز دارید؟

نگهداری حیوانات خانگی را به متخصصش بسپار

شغل نگهداری حیوانات خانگی یکی از جذاب ترین و سر زنده ترین شغل‌هاست. بسیاری از افرادی که حیوان خانگی در خانه خود نگهداری می‌کنند زمان کافی برای رسیدگی به حیوانات را ندارند بنابراین حیوانات را به مرکز نگهداری حیوانات خانگی می‌سپارند. پرورش و نگهداری از حیوانات کار دشواری است. همچنین مکان‌هایی تحت عنوان کلینیک نگهداری از حیوانات خانگی و همچنین پانسیون نگهداری سگ ارزان‌تر از پرستار نگهداری از حیوان در خانه است. برخی از حیوانات هزینه نگهداری بیشتری دارند مانند هزینه نگهداری گربه بنابراین در هنگام انتخاب حیوان خانگی بیشتر دقت کنید. مرکز نگهداری حیوانات خانگی در مشهد نیز از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

 

شغل نگهداری حیوانات خانگی

پانسیون نگهداری سگ ارزان  محل نگهداری حیوانات اهلی شغل نگهداری حیوانات خانگی

 

نگهداري از حيوانات خانگی تأثير بسزایی در سلامت جسمی و روحی انسان دارد. هنگامی که فرد نگهداری از حیوان را در خانه بر عهده می‌گیرد دیگر تنهایی را کمتر از قبل حس می‌کند و می‌تواند زمان بیشتری را برای حیوان در نظر بگیرد. از نظر روانشناسی نیز حضور حیوان در خانه برای فرد تنها بسیار مفید است. همچنین لمس کردن و نوازش حیوان خانگی از استرس فرد می‌کاهد و خطر ابطلا به سکته مغزی، سکته قلبی و همچنین سرطان را به شدت کاهش می‌دهد. جالب است بدانید که نگهداری از حیوانات به خصوص سگ در خانه به شدت خطر ابطلا به فشار خون و چربی خون را کاهش می‌دهد.

 

پانسیون نگهداری سگ ارزان

هزینه نگهداری گربه  استخدام نگهداری از حیوانات خانگی پانسیون نگهداری سگ ارزان


 اما در عین حال داشتن حیوان خانگی مضرات خاص خود را دارد از جمله: خطر ابطلا به افسردگی در صورت مرگ حیوان، هزینه های بسیار بالای نگهداری و بازی با حیوان، نیاز به صرف زمان برای نگهداری از حیوانات از جمله مضراتی است که نگهداری حیوان خانگی در پی دارد. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از تصمیم به نگهداری از حیوانات خانگی مقاله را به دقت تا انتها بخوانید و احساسی تصمیم نگیرید.

 

استخدام نگهداری از حیوانات خانگی

پرورش و نگهداری از حیوانات  بازی نگهداری از حیوانات هزینه نگهداری گربه

 

مهمترین نکات در نگهداری حیوانات خانگی

در این قسمت به برخی از مهمترین نکات که در نگهداری حیوان خانگی بسیار مهم است اشاره شده است. به دقت مطالعه کنید. 

۱. نگهداری حیوانات خانگی و غذای خوب

هر موجود زنده ای با توجه به نیازهای بدنش به مواد غذایی خاصی نیاز دارد و حیوانات هم از این قاعده مستثنی نیستند. زمانی که یک حیوان خانگی تهیه می‌کنید باید رژیم غذایی مورد نیازش را هم در نظر بگیرید و توجه کنید غذاهایی که به او می‌دهید هم نیازهایش را برطرف کند و هم برای حیوان خانگی شما مضر نباشند.

 

نگهداری از حیوانات خانگی

مرکز نگهداری حیوانات خانگی  شغل نگهداری از حیوانات خانگی نگهداری حیوانات

 

غذای حیوانات خانگی را با وسواس انتخاب نمایید

سگ‌ها و گربه‌ها، به خصوص سگ‌ها، در خوردن غذا نسبت به سایر حیوانات خانگی لجبازتر هستند. باید سعی کنید از همان روزهای ابتدای نگهداری حیوانتان را به غذای مخصوصش عادت دهید. به یاد داشته باشید که از دادن گوشت به حیوانتان خودداری کنید چون وقتی مزه‌ گوشت زیر زبانش برود به سختی می‌توانید او را به خوردن غذاهای معمول عادت دهید که هم برای سلامتیِ خودش مضر است و هم هزینه بسیار بالایی دارد.

 

حیوانات خانگی

شغل نگهداری حیوانات خانگی یکی از جذاب ترین و سر زنده ترین شغل‌هاست بازار حیوانات خانگی حیوان خانگی گربه

 

۲. نگهداری حیوانات خانگی و محل ادرار و مدفوع

یکی از بزرگ ترین چالش‌های داشتن حیوان خانگی این است که به او آموزش دهید در محل مخصوصی که برای او در نظر گرفته اید عملیات ادرار و مدفوع خود را انجام دهد. گربه‌ها نسبت به سگ‌ها به آموزش کمتری نیاز دارند. کافی است یک ظرف مخصوص یا خاک مخصوص برای گربه تهیه کنید و نهایتا یک یا چند بار او را در آن ظرف بگذارید تا متوجه شود این ظرف برای چه کاری است. بهتر است این ظرف مخصوص ادرار را دور از اتاق خواب و آشپزخانه خانه قرار دهید و روزانه آن را تمیز نمایید تا از شیوع آلودگی در خانه جلوگیری نمایید. اما قضیه‌ سگ‌ها کمی فرق می‌کند. سگ خیلی سخت به محلی مخصوص برای ادرار و مدفوع عادت می‌کند و بهتر است در این موضوع صبور باشید.

 

مرکز نگهداری حیوانات خانگی

بسیاری از افرادی که حیوان خانگی در خانه خود نگهداری می‌کنند زمان کافی برای رسیدگی به حیوانات را ندارند بنابراین حیوانات را به مرکز نگهداری حیوانات خانگی می‌سپارند.


نکته: شاید بهتر باشد برای مدتی فرش‌ خانه‌ را جمع کنید، چون سگ‌ تمایل دارد در جایی که یک بار ادرار کرده‌ دوباره این کار را تکرار کند.

باید حرکات حیوان را زیر نظر بگیرید و وقتی که حس کردید می‌خواهد دستشویی کند (مثل زمانی که شروع به بو کردن زمین می‌کند) او را برداشته و در محل مخصوص قرار دهید. این روند ممکن است طولانی و خسته‌کننده شود، اما امیدتان را از دست ندهید.

 

پرورش و نگهداری از حیوانات

پرورش و نگهداری از حیوانات کار دشواری است. همچنین مکان‌هایی تحت عنوان کلینیک نگهداری از حیوانات خانگی و همچنین پانسیون نگهداری سگ ارزان‌تر از پرستار نگهداری از حیوان در خانه است

 

۳. توجه به حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما نیاز به توجه مداوم دارد در صورتی که احساس کند عضوی از خانواده شما نیست به طور حتم دچار افسردگی می‌شود. بنابراین برای او زمان بگذارید و برای نگهداری از حیوان خانگی خود با اون بازی کنید تا شاداب شود.

 

بازی نگهداری از حیوانات

توجه به حیوانات خانگی  نگهداری حیوانات خانگی و محل ادرار و مدفوع

 

با سگ، گربه و حیوان خانگی تان حسابی بازی کنید، نوازشش کنید و با او وقت بگذرانید و این احساس را به او القا کنید که برای شما اهمیت دارد. البته همیشه در نظر داشته باشید که محبت را از حد نگذرانید. محبت شما نباید آنقدر زیاد شود که حیوانتان لوس شود. سگ‌ها نسبت به گربه‌ها به توجه بیشتری نیاز دارند و نمی‌توان سگ را برای مدت طولانی در خانه تنها گذاشت. بنابراین اگر شاغل هستید و زمان زیادی در خانه نیستید یا سگتان را به آشنا بسپارید یا سراغ حیوان‌های خانگی دیگر بروید. به جز سگ‌های احساساتی!

 

هزینه نگهداری گربه و سگ

 نگهداری حیوانات خانگی و نظافت حیوانات خانگی

 

۴. نگهداری حیوانات خانگی و نظافت حیوانات خانگی

حیوانات خانگی را باید به طور مرتب و به درستی نظافت نمایید. زیرا در صورتی که به درستی نظافت نشوند می‌توانند ناقل بیماری باشند. بهتر است با یک دامپزشک با تجربه مشورت نمایید و برای حیوان خانگی خود یک برنامه‌ زمان‌بندی شده‌ نظافتی تدوین نمایید. نظافت حیوان خانگی مهمترین اصل در نگهداری حیوان در منزل است. از واکسیناسیون حیوانتان نیز غافل نشوید. اغلب حیوانات خانگی هر چهار ماه یک بار باید توسط دامپزشک ویزیت شوند و از آنجا که این امر ارتباطی مستقیم با سلامت حیوان و همچنین خود شما دارد، بهتر است در این امر سهل انگاری نکنید.

 

محل نگهداری حیوانات اهلی

 برخی از حیوانات هزینه نگهداری بیشتری دارند مانند هزینه نگهداری گربه بنابراین در هنگام انتخاب حیوان خانگی بیشتر دقت کنید. مرکز نگهداری حیوانات خانگی در مشهد نیز از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

 

با توجه به موی زیاد سگ و ریزش موی سگ ممکن است وقتی آن‌ها را به پیاده‌روی می‌برید انگل‌هایی به پوست آن‌ها وصل شوند یا حتی موجوداتی او را نیش بزنند و شما متوجه این موضوع نشوید. بنابراین همیشه بعد از پیاده‌روی پوست آن‌ها را بررسی کنید. اگر دیدید که سگتان بیش از حد خودش را می‌خاراند سریع او را نزد دامپزشکش ببرید.