شپش حیوانات خانگی و نحوه از بین بردن آن

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
شپش حیوانات خانگی و نحوه از بین بردن آن

شپش حیوانات خانگی و نحوه از بین بردن آن از مهمترین نکات مراقبتی در هنگام نگهداری از انواع این حیوانات است. اینکه اسپری ضد شپش سگ را از کجا می‌توان تهیه کرد؟ آیا شپش گربه به انسان منتقل می‌شود؟ عکس شپش سگی و عکس شپش گربه به چه صورت است؟ از رایج ترین سوالات مطرح شده در خصوص شپش حیوانات خانگی و نحوه از بین بردن آن می‌باشد. این سبک ابهامات بیشتر در بین افرادی که از حیوانات خانگی مثل سگ و انواع گربه‌های زینتی مراقبت می‌کنند، پیش می‌آید. بهترین اقدامات برای پیشگیری و درمان شپش حیوانات خانگی مراجعه به دامپزشکی‌ها و دریافت دستوالعمل و داروهای مناسب برای انواع حیوان خانگی است.

نحوه از بین بردن شپش حیوانات خانگی با حمام و شناخت سریع شپش حیوانات خانگی و نحوه از بین بردن آنها تا حد زیادی در سلامت پوست موی انواع حیوان خانگی تاثیر دارد.در این مطلب با بررسی شپش حیوانات خانگی و نحوه از بین بردن آن با شما همراه خواهیم بود.

 

عکس شپش سگی - عکس شپش گربه

 

شپش خانگی حیوانات و نحوه از بین بردن آن

بهترین راهکار در مقابله و از بین بردن شپش حیوانات خانگی حمام کردن آنهاست. اما این روش تنها برای کنترل و جلوگیری از بروز شپش در حیوانات خانگی بوده و برای مدت زمان طولانی باید به دنبال راهکارهای اساسی در این خصوص باشید.

 

شپش خانگی حیوانات و نحوه از بین بردن آن

 

مراجعه به درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی نگهداری از حیوانات خانگی و مشورت با افراد مطلع در تشخیص به موقع شپش حیوانات خانگی و نحوه از بین بردن آن تاثیر زیادی دارد. اگر حیوانات خانگی شما خارش دارند با مشاهده اطراف پوست و موی بدن آنها و محل خوابشان از وجود شپش اطمینان حاصل کرده و برای رفع آن اقدام کنید.

 

اقدامات لازم برای از بین بردن شپش حیوانات خانگی

تمامی حیواناتی که علائم خارش پوست دارند، صرفا به شپش مبتلا نشده‌اند. با مشاهده محل خواب آنها و بررسی عدم وجود مواد حساسیت زا در اطراف آنها به دقت پوست و مویشان را بررسی کنید. همین طور می‌توانید با یک دامپزشک درباره وضعیت موی حیوانات خانگی خود و یا خارش ایجاد شده در بدن و موی آنها مشورت کنید. اگر تشخیص شما مبنی بر وجود شپش در بدن سگ یا گربه خانگی تان صحیح بود باید شروع به درمان این عارضه تحت نظارت دامپزشک متخصص کنید.

 

قدامات لازم برای از بین بردن شپش حیوانات خانگی

 

در این قسمت با معرفی یک سری اقدامات در هنگام تشخیص شپش حیوانات خانگی و از بین بردن آن با شما همراه خواهیم بود.

 

حمام ضد شپش برای رفع شپش حیوانات خانگی

حمام ضد شپش یکی از این راهکارها در هنگام مشاهده خارش و تورم بر روی پوست حیوانات است. برای انجام این کار یک شامپوی ضد شپش مناسب، چند عدد حوله و یک منبع آب که بهتر است شلنگ باشد در دسترس خود قرار دهید.

 

حمام ضد شپش برای رفع شپش حیوانات خانگی

 

بهترین دمای آب برای این حمام ولرم است، زیرا دمای بالا روی بردن حیوانات خانگی مثل سگ اثر منفی دارد. از یک وان، حوضچه و یا در حیاط با بستن قلاده سگ این حمام را انجام دهید. از شیرهای متصل به ضامن دستی برای قطع و وصل کردن آب و شستن صحیح بدن حیوان استفاده کنید. اگر هدف شما شستن گربه خانگی بوده بهتر است این کار را در جایی در دسترس تر مثل سینک انجام دهید.

 

پس از فراهم آوردن نکات بالا، مراحل را به صورت زیر انجام دهید:

 • از شامپو ضد شپش مخصوص با رعایت دستورالعمل مشخص برای از بین برد شپش حیوانات خانگی بهره برید.
 • شامپو حیوانات خانگی برای هم دیگر مضر است، توجه داشته باشید نوع حیوانات را در هنگام تهیه شامپو در نظر داشته باشید.
 • گردن حیوانات را خیس کرده و با شامپو به درستی بشویید با این کار از سرایت شپش به دیگر قسمت قرای بدن جلوگیری کنید.
 • شامپو ضد شپش را از سطح بدن کاملا بشویید و آبکشی کنید. برای رفع خشکی بعد از شامپو از نرم کننده مخصوص استفاده کنید.
 • با حوله‌ها به درستی و با دقت بدن حیوانات را خشک کنید.
 • توجه داشته باشید این تنها راه حل ممکن برای شپش حیوانات خانگی از بین بردن آنها نیست. حتما جای حیوانات را تمیز کرده و از سرایت شپش حیوانات به محیط زندگی خود جلوگیری کنید.

 

انتقال شپش گربه به انسان - عکس شپش حیوانات

 

خاصیت اسپری ضد شپش سگ چیست؟

امروزه یکی از راهکارهای اصلی پس از تشخیص شپش حیوانات خانگی و از بین بردن آنها استفاده از محصولات درمانی مخصوص مثل اسپری ضد شپش سگ با تشخیص دامپزشک است. این اسپری که برای جلوگیری از هر گونه شپش، انگل پوستی و کنه در حیوانات خانگی مثل سگ تولید شده بصورت اسپری از دور به بدن حیوان زده می‌شود.

 

خاصیت اسپری ضد شپش سگ چیست؟

 

با توجه به توصیه دامپزشک و دستورالعمل استفاده می‌توانید هر هفته یک بار این کار را تکرار کنید. بهترین محل زدن این اسپری گردن وستون فقرات حیوان است. از برخورد این اسپری با چشم و گوش حیوان جدا خوداری کرده و تا زمان معینی از اصابت دست با بدن آن جلوگیری شود.

 

آیا شپش گربه به انسان منتقل می شود؟

یکی از عمده نگرانی‌هایی که درباره شپش حیوانات خانگی و نحوه از بین بردن آنها مطرح وجود دارد، ترس از سرایت این سبک شپس به انسان است. درباره حیوانات خانگی مثل گربه می‌توان گفت تنها یک نوع شپش در این حیوانات وجود دارد که توانایی سرایت به بدن دیگر حیوانات خانگی و انسان‌ها را ندارد.

 

آیا شپش گربه به انسان منتقل می شود؟

 

در حالت کلی شپش حیوانات خانگی با نوع شپش انسان‌ها تفاوت داشته و امکان انتقال آن به انسان وجود ندارد. حتی شپش انواع حیوانات خانگی هم با هم تفاوت دارد و امکان سرایت از یک گونه حیوانات به گونه‌های دیگر وجو ندارد. زیرا هر گونه ای از شپش، تنها می تواند با تغذیه از خون موجودی که برای آن تخصص یافته است، به زندگی خود ادامه دهد.

 

نکات مهم در هنگام مواجه با شپش حیوانات خانگی

پس از مشاهده شده در شپش حیوانات خانگی و از بین برد آن یک سری موارد در قالب نکات مراقبتی بهتر است رعایت شود.

 

نکات مهم در هنگام مواجه با شپش حیوانات خانگی

 

 • اگر سگ یا گربه خانگی شما با مشکل شپش مواجه است، باید سریعا متناسب با وزن و اندازه‌اش از داروی ضد انگل مخصوص استفاده کنید. (با دستور دامپزشک مخصوص).
 • برای برداشتن شپش از روی سطح پوست حیوانات خانگی دقت داشته و از فشار دارد آنها بر سطح پوست حیوانات خودداری کنید.
 • پس از هر بار بیرون رفتن سگ و گربه تان حتما بدنشان را بررسی و تمیز کنید.
 • رعایت بهداشت سگ و گربه و محیط زندگی آنها در عدم ابتلا به شپش حیوانات خانگی تاثیر دارد.
 • پس از مشاهده شپش حیوانات خانگی و از بین بردن آن سریعا محل زندگی حیوانات را با مواد مخصوص ضدعفونی کنید.

4.5 امتیاز از 1335 رای


نگهداری حیوانات خانگی
برای سرویس نگهداری حیوانات خانگی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین